Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) Cancer válasza De4d (#32) üzenetére


Cancer
senior tag

1.) Én anno SanDisk-et használtam 450D-ben, pont azért, mert az a "Márka" és tuti jó. Most egy PQI és egy Kingmax karit használok 550D-be és nincs velük problémám.
Van, aki esküszik a "Márkára", de mivel itt nincs túlhúzás, stb Szerintem nincs akkora különbség köztük. PQI élettartam, Kingmax 10 év garit vállal a kártyáira.
Mindemellett hozzá kell tenni, hogy pl Sandisk tulajtó én még nem hallottam panaszt (valószínűleg minőségibb agyártástechnológiájuk, enm tudom) míg más gyártó kártyáival már előfordult, hogy nem ment rendesen. Illetve a tesztekben is a SanDiskek viszik a pálmát, de azért van egy-két egyéb gyártó is kiugró teljesítménnyel.
Ha biztosra akarsz menni, vegyél a drágább márkákból, én speciel a piacon elérhető két legolcsóbbat vettem, és teljesen meg vgyok velük elégedve.

2.) Nem tudom, sosem volt Nokia telóm, de szerintem nincsdiszkrimináció. Ha meg igen, akkor a Nokiának ki kellett adni a telóhoz egy kompatibilitási listát.

3.) Talán van, aki nem szereti a kábelt. Vagy egyszerűbb neki kikapni a kártyát, adapterbe, majd a laptop kari olvasójába bedugni. Az nem konfigurál, nem töltöget, hanem egyből használhatod.

4.) Elvileg az adapter semmi más, mint "kábelhoszabbítás". Ha mini/micro SD csatlakozóira forrasztanál vezetőket, amiket a kártyaolvasó megfelelő érintkezőishez illesztesz, az is működik. A sima SD-ben is annyi "eektronika" van, mint a micro-ban, a többi "csak doboz".

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.