Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27) Dany007 válasza bigmasterg (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Kicsit belemélyedtem ebbe a görbés oldalba. És a linkelt kép alapján megtudtam találni az eredeti oldalt.
Nagyon jó, hogy így össze lehet hasonlítani a fejeseket. A görbék nagyjából tükrözik azt a képet, amit én hallottam így gyorsban.

Remélem jól értelmezem. A vízszintes sávon láthatóak a hangtartományok. A 10hz körüliek a mély, aztán a közép, végül a magas hangot. A függőlegesen pedig azt látom, hogy azt az adott hangtartományt milyen hangerővel (hangnyomással) képes a füles megszólaltatni. ? Jól értelmezem?

A kis eltérések egymástól mennyire számítanak? Pl a Denon D1100-es és az XB500 közötti? Az nem tűnik soknak. Viszont pl a D1100 és a Shure SRH 440 között már eléggé látványos a különbség a mélyeket illetően. Innen úgy tűnik hogy a Denonhoz képest a 440-ben szinte nincs is mély hang. Illetve az eléggé mínuszos. Tehát jól értelmezem hogy ez alapján az SRH 440 egy mélyhiányos fejes lehet?

Ez alapján így látatlanban úgy gondolom jól választottam az XB500-at. : ) Persze azért ez gondolom nem mond el mindent... Hm érdekes egy dolog ez a fejhallgatók világa. :) Nem hittem volna hogy ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.