Hirdetés

2022. október 4., kedd

Gyorskeresés

(#1) Speeedfire

Speeedfire
nagyúr
LOGOUT blog

Backup programot hajtok már egy ideje, de eddig mind zsákutca volt. Pár követelmény van csak aminek eleget kellene tenni:
-ütemezett backup
-ftp szerverre is lehessen vele feltölteni
-ha van rá lehetőség, akkor legyen inkrementális backup benne
-ingyenes legyen

A comodo-t próbáltam, jónak tűnik mindennek megfelel, de sehogysem akart ftp-re menteni. Mindig hibával szállt el, több gépen, os-en is próbáltam már.
Paragon ingyenes meg csak partíciót tud menteni. Pár 100GB-ot nem szeretnék menteni, csak a fontosabb dolgokat.

Ki milyen programot használ backupra? Egyáltalán használtok backup-ot az adataitok mentésére?

Lehet törölve lesz, de én nem találtam még ilyen topicot. Pedig szerintem fontos a biztonsági mentés adatainkról.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2) kraftxld válasza Speeedfire (#1) üzenetére

kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Speeedfire válasza kraftxld (#2) üzenetére

Speeedfire
nagyúr
LOGOUT blog

Ez eddig egész jónak tűnik. Nem lehet valahogy beállítani, hogy ne fűzzön semmit sem a dest-höz?
Csak, mert látom hogy van az eredeti mappa név és hozzá fűzi még a dátumot, meg hogy ez most full vagy inkrementális.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4) macimeister válasza Speeedfire (#3) üzenetére

macimeister
aktív tag

inkrementális backuphoz kell az eltérő mappa név. Így lesz csak több verziód egy fileról. Be tudod neki állítani, hogy hány mentést tartson meg. Így automatán törölgeti a régebbi mentéseket.

Egyébként én ugyan ezt keresném csak OS formában.
Azt szeretném elérni, hogy valami kis gépre fel tudjam pakolni. Abban megcsinálni a soft raidet. Beléptetni egy pár gépből álló munkacsoportba és a hálózaton megosztott mappákat x időnként áthúzza magának. Freenas t néztem, de ez az rsync nem fekszik nekem. Synology elég szépen megoldja a dolgokat, de kicsit drágának tartom a dolgait.

(#5) instantwater

instantwater
addikt

Elég régi topic, de felhozom, mert egyre inkább aktuális a kérdés, hiszen egyre több adat keletkezik, így egyre nagyobb a szükség megfelelő backup megoldásra.
Nem csak cégeknek fontos a backup, hiszen ma már szinte mindenki digitális formában tárolja a családi fotóarchívumot, és egyéb érzékeny adatokat, és egy esetleges baleset (tűz, víz, betörés) esetén van hová nyúlni. Itt már bejön a képbe a titkosítás valamint fotók esetén az online nézegethetőság igénye is.

Szeretném, ha összegyűjtenénk ki mire esküszik, ajánl, javasol, szeretne, stb.

Elkezdtem összegyűjteni egy google docs táblázatba amiket én ismerek, bárki bármikor, bármit hozzáadhat.

Ahogy gyűlik benne a tudás, át lehet gyúrni egy topikösszefoglalóvá, ami mindenkinek a hasznára válhat.

Minden tudást szívesen várunk.
El is kezdem: A 3-2-1 stratégia.
Később ebből lehet egy rövidített magyar nyelvű összefoglaló a topikinfóba.

Illetve keresem azt a backup szolgáltatót amelyik kompatibilis linuxxal, lehetőleg olyannyira, hogy meghajtóként csatolható, streamelhető (videokat letöltés nélkül meg lehessen nézni erről a csatolásról). Mondjuk WebDAV szabvány kompatibilis megoldások, OwnCloud, stb.

[ Szerkesztve ]

(#6) ledgeri válasza instantwater (#5) üzenetére

ledgeri
nagyúr

Minden felhő backipnak számít? Csak mert akkor a wikipedián van fent egy igen csak nagy táblázat, ami kb ugyanazokat az elemeket tartalmazza, mint a linkelt táblázatban lévő lévő, csak a frissessége kérdéses... de ha saját megoldások az érdekesek akkor ok, gyűljön használat alapján.

Amire én használom a felhőt backupként az tényleg pár giga fotó, de egy olyan mappában, amire 2-3 felhőszolgáltató rá van vezetve, viszont nem állandó a sync, hogy ha valami kezdődne, de nem tudok róla, nehogy módosulve felmenjenek...

Ahogy nézem a felhőkkel való nagy átfedést lehet, hogy azt a topikot is meg-, és átkéne nézni...

anti-blockadblock-er// PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#7) instantwater válasza ledgeri (#6) üzenetére

instantwater
addikt

Ez pont az amit kerestünk szerintem.

(#8) Dr. Akula

Dr. Akula
nagyúr

Én az F5-öt használom biztonsági mentésre. Megbízható, gyors, ingyenes. :)

(#9) cog777

cog777
senior tag

Teljesen kezdonek keresek Windows-os fajl szintu backup programot. A fontos kepeit kellene lementeni egy kulso merevlemezre.

Legjobb az lenne ha egy ikont helyeznek a kepernyore es kattintassal lementi a fontos kepei (rendszeresen, tehat inkrementalisan) a kulso merevlemezre, tehat a menurendszerben valo bolyongast jo lenne elkerulni.

Erre keresek ingyenes v. fizetos megoldast, lenyeg hogy megbizhato legyen es egyszeruen kezelheto. Ha parameterezett parancsikont ki tudnek tenni kepernyore, gondolom megoldana a problemat.
Kb. 200e keprol lenne szo ami folyamatosan bovul, szoval sima masolas nem opcio.

HP ZBook Workstation A3000 - Pop OS; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#10) cog777 válasza cog777 (#9) üzenetére

cog777
senior tag

Robocopy-t valasztottam, csinalok parancsori ikont. [link]

HP ZBook Workstation A3000 - Pop OS; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#11) ignorant

ignorant
senior tag

Veeam most a legjobb szerintem, mind otthoni mind ceges kornyezetbe.

(#12) prime_adam

prime_adam
tag

Helló!

Valaki használ itt Win10 alatt Cobiant? Nekem úgy döntött nem hajlandó a backup beállításaim használni és meglepődtem mikor 2TB-t rakott fullra pár hét alatt.

Mondjuk szívesen néznék másikat, de alig van ingyenes és tetszetős alternatíva. Az Acronis True Image mondjuk tetszetős, de nem tudom otthon 3 gépre nyújtana-e annyival többet, hogy megérje fizetni :) Az utolsó hozzászólásban szereplő veeam ingyenes verzióját is megnéztem, de nem találtam információt arról, hogy tud-e több taskot kezelni és mennyire állítható a file szintű backupja.

Egyébként a backupnak miért nincs valami népszerűbb, nagyobb topikja? Létfontosságú elem otthon és vállalati szinten és ehhez képest nagyítóval kell keresni a tapasztalatokat és véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#13) kraftxld válasza prime_adam (#12) üzenetére

kraftxld
nagyúr

A fentebb említett Veeam fizetős és ingyenes változatai teljesen jók.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) prime_adam válasza kraftxld (#13) üzenetére

prime_adam
tag

Köszi! Feltettem, kap tőlem egy kis próbaidőt bizonyítani :)

(#15) moma válasza kraftxld (#13) üzenetére

moma
őstag

ez a Veeam nem csak virtuális gépekhez van?

we all deserve a bit of luck.

(#16) Fecogame

Fecogame
veterán
LOGOUT blog

Eddig a Norton Ghost bootolható CD-s verzióját használtam, de az NMVe meghajtókat nem támogatja.

Melyik programmal tudnám lementeni egy bootolható eszközről (pendrive) a teljes rendszerem egy image formájában?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17) Cirbolya_sen válasza Fecogame (#16) üzenetére

Cirbolya_sen
aktív tag

https://clonezilla.org/

What is Clonezilla?
Clonezilla is a partition and disk imaging/cloning program similar to True Image® or Norton Ghost®. It helps you to do system deployment, bare metal backup and recovery.

Cirbolya_sentinel

(#18) I02S3F

I02S3F
őstag

Sziasztok! Gépemen (hp 2560p elitebook) a windows 10-ről szeretnék backup-ot. Olvastam, hogy fontos, hogy legyen, ha fontosak az adatok.

18-ért láttam külső winyót. Felhőbe közvetlenül nem tudnék menteni? Még fizetnék is érte! Biztos olcsóbb a tárhely, mint egy ilyen külső winyó! :R
Szerk.: 500 gigás ssd van benne. Milyen méretű merevlemezt lenne szükséges néznem?

[ Szerkesztve ]

(#19) I02S3F válasza I02S3F (#18) üzenetére

I02S3F
őstag

Ahogy nézem 19 egy segate 1tb-os merevlemez, 15 egy egyéves subscribe plan. Nem sokat spórolnék vele...

(#20) Ladislaoca

Ladislaoca
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre szorulok!
Eddig a Macrium Reflect free verzióval mentettem le a partícióm tartalmát.
Most viszont hiába akarom, hibát ír ki:
unknown error. - error code = 9
Az SSD-m tartalmát akartam HDD-re lementeni!
Tud valaki megoldást?
Vagy egy másik megbízható programot ajánlani?

(#21) Edorn

Edorn
aktív tag

Backup programot keresek én is. Jelenleg a Cobian-t használom még mindig, mert jó lenne, csak sftp-t nem tudtam beállítani rajta...

Szóval ami fontos lenne:
- sftp (nagy bónusz, ha tud rsync-et is!)
- inkrementális mentés (esetleg még differential)
- a gépen különböző helyeken lévő meghajtókról, mappákról mentés egy folyamatban (ne kelljen már meghajtónként/mappánként küldön feladatot létrehoznom)
- ingyenes, vagy "olcsó" megoldára lenne szükség
- jó, ha tud eMail-t küldeni, ha valami nem sikerült, esetleg minden mentésről eMail.
- ja, ha tud komplett mentést tömöríteni ftp másolás előtt... azaz több ezer fájl-t nem egyesével tömöríteni és menteni, hanem belekarni egy tömörített fájlba és azt füldeni ftp-n.

AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#22) Danecay

Danecay
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy van e ennél aktívabb topik a témában, de engem olyan , rendszerpartíciómentő progi érdekelne, ami hordozható (portable) és lehetőség szerint ingyenes. Cél az, hogy egy pendriveról futtatva le tudja menteni a rendszerpartíciót egy másik adattárolóra és természetesen később vissza is lehessen állítani vele a képfájlt egy másik merevlemezre, akár Win alól, akár a saját bootolós megoldásával, ha van neki olyan. Az sem lenne hátrány, ha hozzáférhetőek lennének a lemezképben tárol állományok is.

Köszönöm!

(#23) ledgeri válasza Danecay (#22) üzenetére

ledgeri
nagyúr

Eddig a macrium reflectet (a free-jét) használtam. De az sajnos nem kódol/jelszavaz.
Most néztem utána mi van ingyen, open source, és kódol.
Amiket kidobott az alternativeto.net, az a clonezilla, rescuezilla (előbbiből fork), és a duplicati. Egyiket sem néztem még meg magamnak, videók alapján kb tudják az alapokat.
Utánnézős kitapasztalós ügy...

anti-blockadblock-er// PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#24) ledgeri válasza ledgeri (#23) üzenetére

ledgeri
nagyúr

Clonezilla csinál mindent ahogy kell.

(#25) ledgeri válasza ledgeri (#23) üzenetére

ledgeri
nagyúr

Rescuezilla picit pénzéheske (mindenhol ott a patreon link) viszont tényleg pár-kattos... ellenben jelszavazni nem tud.

(#26) ledgeri válasza ledgeri (#23) üzenetére

ledgeri
nagyúr

A duplicati (így leírva) az meg nagyon szerver-kliens orientált, és nincs egyértelmű "töltsd le ezt, bootolj róla" féle verziója első ránézésre...

(#27) ReSeTer

ReSeTer
senior tag

Helló!

Keresek olyan backup programot személyes felhasználásra, ami tudja:

Van egy felhős tárhelyem, ami tud virtuálisan meghajtót csinálni a gépemen. Ez lenne a cél meghajtó.

A forrás egy helyi mappában lévő fájlok lennének.

Ezek a fájlok viszonylag ritkán változnak, de fontosak. Amikor az időzített backup elkezdene dolgozni, előtte ellenőrzi, hogy változott-e valami (fájlok, fájlok száma, elrendezése stb). Ha minden maradt a régiben, akkor nem csinál semmit!
Ha változott valami, akkor csak a változtatott fájlokat és ha van akkor a plussz fáljokat backupolja ugyanarra a helyre, akár felülírva is a CÉLHELYEN meglévő fájlokat.

Ha ingyenes az jó lenne, de ha nincs ilyen, akkor érdekel a fizetős is.

Amit még nem akarok: saját kiterjesztésben tárolja a backupot. NEM! Mindenféle függés nélkül hozzáakarok férni azonnal a fájlokhoz.

Ami fontos! Nem akarok semmiféle visszafele változtatást! Klasszikus felhőszolgáltatás ezért kizárva!
Dropbox csinált még olyat, hogy windows reinstall után hiába volt minden ugyanolyan, nem ismerte fel beállítás után se a forrásmappát, ezért csinált egy újat és elkezdte letölteni megint az egészet a gépemre meg stb. Én nem akarok kockáztatni, a forrás mappa érinthetetlen!

[ Szerkesztve ]

(#28) Fire/SOUL/CD válasza ReSeTer (#27) üzenetére

Fire/SOUL/CD
félisten

SyncBackFree-t próbáld ki (ingyenes, magyarul is tud)
Alapvetően 3 üzemmód van, Biztonsági mentés/Szinkron/Tükör, ezen belül meg meg tudod adni, hogy mi történjen ha pl egy fájl csak a forráshelyen létezik, csak a célhelyen létezik, mindkét helyen létezik, megegyezik a méretük, stb stb stb.
leírásod alapján Neked valszeg a biztonsági mentés lesz a megfelelő, hisz akkor a forráshelyet teljesen békén hagyja...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29) ReSeTer válasza Fire/SOUL/CD (#28) üzenetére

ReSeTer
senior tag

Igen, ilyen megoldásra gondoltam. Köszönöm!

(#30) RoryBreaker

RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok,
Van valami cucc, ami tudja azt, hogy a régi laptopról a komplett C meghajtót klónozni egy új laptop SSDjére?
A hardver tök más
Norton Ghost még megoldás erre?
Van egyszerűbb biztos megoldás?
Köszi!!!

i3 12100 - MSI B660M B DDR4 - 32GB Kingston Fury Black - Samsung 970 Evo Plus 1TB - LG 27UL500 - Synology ds213j - logi mxkeys, mxmaster 3

(#31) Staradder válasza RoryBreaker (#30) üzenetére

Staradder
tag

Igen, minitool partition wizard

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.