Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Na erre varjatok gombot! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Egy MSI MS-6565-ös lapba egyszerűen nem lehet belerakni egy Adaptec 2400A RAID kártyát!
Nem azért, mert nem fér bele, hanem mert mikor belerakom nem lesz kép a moncsin.

Amire eddig gyanakodtam:

-IRQ ütközés a VGA-val (mikor nincs kép egy hosszút és két rövidet sípol)
Másik slot, másik IRQ (letilt) nem müxik, pedig 5slotból 4-be volt (5.-be nem fér be a kártya fizikailag).

-VGA gond (RAID nélkül megy a gép). Egy ATI 7500 volt benne de 9100-el és 9000-el is ugyanaz a baj. Az AGP Pro slot!

-4db 512-es ECC-s 2700-as DDR kétoldalas ram van a gépben de a lap elvileg 2100-as memókat támogat. Gondoltam ez nem lehet gond, majd 266-on jár és kész.

-Gondoltam, hogy az a baj, hogy nem jár valami szinkronba (freki) valamivel, na jó, de mivel mi? Hol lehet beállítani? Nem láttam semmi beállítást.

Másik gépbe a RAID kártya ATI videokártyával simán megy.

MI LEHET A BAJ??????

ÖTLETEK?????

Köszi előre is!

(#2) Peet


Peet
senior tag

Jah még van egy alaplapi RAID is a lapon, de nem azt akarom használni, letiltani meg nem lehet (nem találtam ilyen opciót)!

(#3) rATdrAgOn válasza Peet (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Tipikus pC-s problema. :)
Adott vasak utaljak egymast. :/
Szomoru teny, de ez meg ma is elofordul. :)
En ket napja jartam ugy, hogy Intel ClearWater alaplap behanyt +1 Intel Raid kartyatol... pedig ugyanaz a ceg gyartja, raktam volna ra meg egy tombot, plusz kartyat, erre sekepsehang bekapcs utan... en is kuzdottem vele fel napot, aztan feladtam. Van ilyen :(

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#4) strike-force válasza Peet (#1) üzenetére


strike-force
őstag

sztem kevés a ram.... (bocs, nem tudtam kihagyni) :))

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#5) Vitus válasza Peet (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Pedig tuti le lehet nézz új bios után. Bár a problémádat nem az okozza az tuti. Sok Sikert ehez a 3 pontos kérdésez :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#6) Vitus válasza strike-force (#4) üzenetére


Vitus
őstag

OFF
jaja az faca :) biztos linuxozik mert az Xp 1 giga felelett nem kezel ramot :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) Peet


Peet
senior tag

Anybody else?

(#8) Peet válasza Vitus (#6) üzenetére


Peet
senior tag

Mi az, hogy XP 1GB felett nem kezel ramot?
Amugy 2000 menne rá vagy 2003!

(#9) Vitus válasza Peet (#8) üzenetére


Vitus
őstag

Hát úgy, hogy hiába van 1Gb feletti ramod a gépben az Xp nem használja csak 1 Gb-ig. De ha nem így van valaki okítson ki :) :DD 2000 meg a 2003 serverek azok használják tuti.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#10) strike-force válasza Vitus (#9) üzenetére


strike-force
őstag

én is úgy tudtam

98, me - 512-ig
xp - 1024-ig

...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#11) Vitus válasza strike-force (#10) üzenetére


Vitus
őstag

Így biza :) De minek is azokhoz több. A serverekhez kell csak ennél több ram. Nekem most 1Gb van és 700Mb az üres pedíg vagy 10 perc míg beindul a vas annyi rezidens progim fut a háttérben :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) Peet válasza strike-force (#10) üzenetére


Peet
senior tag

A 98-as dolog 512 az nem teljesen igaz, mert 768-al már láttam gépet , és használta. Viszont 1024-el el se indul a 98 ha jól tudom.

De térjünk vissza az eredeti problemára ha kérhetném önöket!

KÖSZÖNÖM!


SEGÍTSEN VALAKAI!!!!

(#13) Peet


Peet
senior tag

valaki

(#14) Peet


Peet
senior tag

ADI merre járhatsz? Neked van adaptec 2400a kártyád nem? Nem tudsz segíteni?

(#15) _Volkovy_ válasza Peet (#12) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

off
hát hogy te mit láttál azt nem tudom:),de nálam a winme kt7a-ban meghülyüt 640mega ramtól.az pedig még újabb a 9x vonal csúcsa :)
on

(#16) Fex válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


Fex
tag

Kicsit molyolni kell vele, de megy 768 mb rammal is, microsoft szerint.

Itt egy kis segítség:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;Q184447.

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#17) Den


Den
veterán

A melyik oprendszer mennyi memóriát bír témát itt zárjuk le, az szóljon hozzá aki az eredeti problémában tud segíteni. Akit az oprendszer/max memóra téma érdekel, nyugodtan nyisson neki külön topicot.

www.simson4t.hu

(#18) Peet válasza Den (#17) üzenetére


Peet
senior tag

Így igaz, még mindig nincs megoldás a problémámra!

(#19) ftc válasza Peet (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Pontosabban az alaplap neve?

(#20) ftc válasza ftc (#19) üzenetére


ftc
nagyúr

SCSI controlell ugye?

(#21) ftc


ftc
nagyúr

Ha az amire gondolok-az alaplap nem támogatja ezt a tipust!

(#22) Polesz válasza Peet (#18) üzenetére


Polesz
addikt

Másik ugyanilyen alaplapban megy??? Vagy egy teljesen másfajtában? Én USB2-es PCI-s kártyával jártam így. Ha beraktam se kép se hang. Próbáld ki ha tudod, hogy egy PCI-s vidkarit beraksz és az mellé tolod be a RAID kártyát. Ha akkor sincs kép akkor valszeg az msi és adaptec szépen konfliktolnak.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#23) [Kovi]


[Kovi]
tag

A kompatibilitási problémákat elég nehéz megoldani, ezen maximum olyan ebr tudna segíteni akinek nagyon hasonló gondja volt és sikerült megoldania. Én is találkoztam már furcsaságokkal, és pl a tiédhez nagyon hasonlóval is. Adott egy gép van benne egy winyó, egy dvd olvasó és egy cd író. Nem tudom hogyan voltak kötve (master / slave ilyesmi..), de jól voltak jumper-elve az tuti. Bekötöttem a negyedik helyre (talán a másik winyó mellé, de nem tuti) még egy winyót, és mikor bekapcsoltam a gépet nem volt kép. Le kellett húznom az IDE kábelről a cd írót, és akkor már ment. Semmit nem jumpereltem, nem állítottam át, és ha jól emléxem cd író és a winyók még csak nem is egy kábelen voltak. Ez is olyan probléma amire nem találtam magyarázatot.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#24) peltar válasza [Kovi] (#23) üzenetére


peltar
tag

Valszeg a táp volt kevés neki.

Peltar#21369

(#25) hi válasza Peet (#12) üzenetére


hi
tag

Nem jol tudod: a win98 1024Mb rammal elindul. Es mukodik is. Azt, hogy hasznalja-e nem tudom, de mukodni egesz jol mukodik vele.

(#26) hi válasza Den (#17) üzenetére


hi
tag

Bocs, Den, de keson vettem eszre a hozzaszolasodat..

(#27) kymco


kymco
veterán

Nekem egy PCI buszos soros port okozott hasonló gondokat. Cseréltem slot-ot, soros portot (sajna csak típus azonost tudtam szerezni), nagyobb tápot vettem, hasztalan. Igaz nekem beindult időnként az XP, és látszólag fel is települt a port, de nem működött. Bootoláskor le-le fagyott (még az oprendszer betöltése előtt), tehát biztos nem az XP a bűnös, de azért újratelepítettem egy párszor, eredménytelenül. Nemrég volt lehetőségem lecserélni az alaplapot, procit VGA-kártyát. Ja de jó fel tudom rakni a soros portot is....korai volt az örömöm.
Szerintem lakást kell cserélnem.... folyamatban. Októberben kiderül, hogy így működik-e.

www.refujvaros.hu

(#28) iwu


iwu
addikt

hali!
a bios frissítés meg az erősebb táp kipróbálása mindenképp megérne egy misét!
Üdw

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#29) iwu


iwu
addikt

ja, meg nézz körül az msi lapján, hátha valamelyik faqban találsz valamit...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Na erre varjatok gombot! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.