Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Nunder válasza Fritz Teufel (#931) üzenetére


Nunder
őstag

Teljesen kiakadtam, tegnap feltettem F1 alatt a mókolt ROM-ot, erre miután ránézek a fórumra, látom, hogy van újabb :D Melyik a jobb? Mert nem akarom ilyen sűrűn cserélgetni a rendszert, meg a telefonom kártyáját vagyok kénytelen használni így is hozzá :U

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#952) royalka válasza üszök (#950) üzenetére


royalka
őstag

Nekem nagyon be vált a 09.23. pörgősebb volt mint a 09.27.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#953) üszök válasza royalka (#952) üzenetére


üszök
őstag

Azóta fel tettem én is és tényleg jobb. Viszont a Wifi továbbra is gyenge. Nem tudok az ágyban fekve netezni pedig azért vettem. Meg a routerem sem az igazi, leválnak róla Wifin az eszközök.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#954) Zollkid100


Zollkid100
tag

Erre tudtok valamit?:
Telepíteném a gadmei romot. A zipet a (külső)kártyára másoltam,más nincs rajta.
Nyomom a powert+ a hangerő fel-t és csak a recovery jön be. Esetleg wipe-oljak a recoveryben és tegyem fel onnan a romot?

(#955) Fritz Teufel válasza Zollkid100 (#954) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha esetleg azt a *.zip állományt hirtelen kitalálnád csomagolni és a benne lévő lét *.zip állományt és a pár járulékos holmit másolnád fel, akkor lenne sikerélményed is.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#956) Zollkid100 válasza Fritz Teufel (#955) üzenetére


Zollkid100
tag

Elnézést kérek, magamtól rájöttem már, csak lejárt a szerkesztés :D
Bele sem néztem a zipbe, aztán Blader-hez híven csak feldurrantottam a kártyára :D
Még egyszer bocsánat a balf*szságért. :DD

(#957) this is life válasza fgoo (#947) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem semmi,csak a myaudios cuccok hianyoznak de az potolhato...Az elonye mar ha annak lehet nevezni a benchmark programok jol teljesitenek rajta wifivel es anelkul is ,de belakva azert mar mas eredmeny jon ki.Amit en meg megtettem hogy fel van rakva a system tuner pro progi es azokat a gyari alkalmazasokat is toroltem ami nem kell pl navi,google+ es tsa-i..es ezen a formacion log a modositott builtprop..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#958) this is life válasza Nunder (#951) üzenetére


this is life
Ármester

En irok helyette :-) a gadmei 8hd 10.11 romjat probalgatjuk es erre a root utan egy mdositott gadmeies rom buildpropjat raktuk..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#959) this is life


this is life
Ármester

Azon filozok hogy akinek wifi gondja van az sanszos hogy inkabb hardveres es nem szoft problema okozza,a rossz wifin a jobban megirt program se tud segiteni. Nekem az elejetol fogva nem volt paras a wifi s talan ez is az oka hogy eszrevehetoen stabilabb es egy arnyalattal erosebb a buildprop csere utan...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#960) üszök


üszök
őstag

Az Időképet és egyéb nem támogatott felbontású dolgokat hogyan lehet felvarázsolni?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#961) Imike_80 válasza this is life (#959) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Már jeleztem korábban, hogy szerintetek nem lehet esetleg, hogy a routerek titkosítása zavar be a dologba?

(#962) adam08 válasza Fritz Teufel (#866) üzenetére


adam08
csendes tag

Az új MyAudio Tablet Series9 916QI 79990 Ft lesz és sajnos csak 1024×768 pixeles kijelző, igaz IPS-es, de akkor is karcsú 9,7 colhoz sztem!

Xiaomi Mi5 | MIUI 8 Global Beta

(#963) this is life válasza adam08 (#962) üzenetére


this is life
Ármester

A vivante gc200 grafikus gyorsito se biztos hogy eromu ...ami a negymagosban van. Most ertrelmeztem az arat,hmmm hogy is mondjam annyiert mar markas tablet is van ...pl nexus

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#964) this is life válasza Imike_80 (#961) üzenetére


this is life
Ármester

Nem tudom,en wpa psk-val hasznalom a 13 as csatornan,nem autoban hagytam.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#965) Zollkid100


Zollkid100
tag

Valakinek lenne kedve egy kis videóhoz?
Adjatok ötleteket,hogy mit vegyek fel.
Rákaptam most a dologra hogy rossz az idő :)
Gadmei módosított buildproppal mondjuk?
Vagy nem tudom, találjatok ki valamit :D
Üdv.
Zoli :)

(#966) MrPetya19 válasza this is life (#963) üzenetére


MrPetya19
addikt

Négy mag ellenére 8600 körül hoz antutun

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#967) gaben1117 válasza Zollkid100 (#965) üzenetére


gaben1117
senior tag

Melózok most a gépen. Berakom az előző videódat háttérzajnak, had menjen végig. Utána hátha lesz olyan, amire még kíváncsi vagyok és érdemes lenne megnézni. :))

(#968) bb68


bb68
tag

Két hete én is egy ilyen ketyerét használok.Nem bántam meg ,hogy megvettem.Próbáltam usb-s dolgokat rákötni.Mondhatni hogy mindenevő a gép.Dell bluetooth egér,Logitech wireless egér,vezetékes egerek,hordozható winyó külső táppal mind kezeli.Ma rákapcsoltam a hordozható dvd írómat,és médialejátszóként szintén kezeli.Gyakorlatilag dvd-ről lehet filmet nézni.Kellemesen meglepett ez a dolog.Persze külső táp ehhez is kell.

(#969) varga.balazs válasza bb68 (#968) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

hmm :D a wireless egeret én is kipróbáltam :D tényleg megy. :C amit még én próbáltam, az az, hogy iPhone-t tölteni. az is megy, bár vagy ezért, vagy más ok miatt egy idő után összeomlik a rendszer(mondjuk más is tapasztalta már, hogy csak úgy összeomlott, és nem reagált semmire.)

[ Szerkesztve ]

(#970) this is life válasza MrPetya19 (#966) üzenetére


this is life
Ármester

Mert a negy mag teljesitmenyet lerontja a gc200 ,ahogy olvastam az inkabb 2d-ben eros es nem 3d-ben . A 808 hoz 7400 korul ha ehez nezzuk akkor az negy maggal dupla aron nem nagy csorrenes.
Meg aztan ez a maghaboru is olyan mint a pc-n, elertek mar egy jol fejlett szintet cpu-ban es innet mar nagy fejlodes azert mar nincs csak kissebb lepesekben.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#972) royalka


royalka
őstag

Felhívtam a edigitalt szerdán jön a futár viszi a ketyerét. Elvilig jövő héten érkezik a másik.

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#973) üszök


üszök
őstag

Valaki segítene,hogy tudom a Chrome-t leszedni az első hsz ből?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#974) royalka válasza üszök (#973) üzenetére


royalka
őstag

Vagy bejelentkezel, vagy regelsz. ;)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#975) Yoli válasza Zollkid100 (#965) üzenetére


Yoli
tag

Szia.
Esetleg szétszerelés? Arról nem nagyon van videó.... :-)
Amúgy nekem nagyon hasznos és nagyon bejön a cucc eddig...

Élj úgy, mint nemakárki és halj meg úgy, mint bárki!

(#976) sony1962 válasza adam08 (#962) üzenetére


sony1962
csendes tag

80 ezerért ilyen felbontás? Szégyen...Akkor kicsit többért IPad. Pofátlan a My Audio.

sony1962

(#977) üszök válasza royalka (#974) üzenetére


üszök
őstag

Oh ettől tartottam.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#978) Fairplays


Fairplays
aktív tag

USB elosztó létezik ilyen szerkenytühöz? Hogy értsétek pl egeret és billentyűzetet is tudjak csatlakoztatni vagy billentyűzet és média eszközt...??

[ Szerkesztve ]

(#979) Osynho válasza Fairplays (#978) üzenetére


Osynho
addikt

Bármilyen usb hub-ot rá tudsz dugni az otg átalakítóra.

(#980) varga.balazs válasza Fairplays (#978) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

szerintem ha az usb-otg kábelbe bedugsz egy sima usb hub-ot, akkor megy. olyan, ami közvetlenül ilyen, nemtom van-e.

szerk.:Osynho megelőzött :R

[ Szerkesztve ]

(#981) Zollkid100 válasza Yoli (#975) üzenetére


Zollkid100
tag

Ne bontsuk meg ami jól működik :DD

(#982) Fairplays válasza varga.balazs (#980) üzenetére


Fairplays
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

(#983) MrPetya19 válasza sony1962 (#976) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az ájped 2-nek is ennyi a felbontása.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#984) Zollkid100


Zollkid100
tag

Gyors körkérdés.
Ki melyik launchert használja?
Személy szerint nova.

(#985) varga.balazs válasza Zollkid100 (#984) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

most stock, de nekem az apex jobban bejött, valahogy folyamatosabb volt(persze hozzátéve, akkor még nem a legutóbbi rom volt fenn, hanem a gyári 4.0.4.

[ Szerkesztve ]

(#986) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Nem láttatok valahol mostanában akciós 808DCC-t? Edigitalnál találtam a legolcsóbban, olvastam, hogy volt akcióban a médiában és az auchanban is, de már vége mindkettőnek.

(#987) Zollkid100 válasza varga.balazs (#985) üzenetére


Zollkid100
tag

Nemtudom nekem az apex akadt a gadmei-vel. A főképernyő lapozgatása volt darabos.
A nova viszont szépen fut ahogy a gyári is.

(#988) varga.balazs válasza Lala6 (#986) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

tudom nem az apró helye, de én 42-ért tudok :D keress privátban, ha érdekel :R

(#989) sony1962 válasza Lala6 (#986) üzenetére


sony1962
csendes tag

keress privátban. 41 ezer, tokkal!

sony1962

(#990) Gzolo válasza Zollkid100 (#984) üzenetére


Gzolo
senior tag

Go launcher Hd vagy Chameleon, kedvtől függően.

(#991) this is life válasza Zollkid100 (#984) üzenetére


this is life
Ármester

nova prime

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#992) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Gadmei-ben mindig valami hibát írt ki az egyik fiókommal a Play, s lehet, hogy nincs köze hozzá, de nekem nem volt annyira pipec, mint vártam. Tegnap, ahogy ígértem, meló után feltettem a gyári MyAudio 0923-at, plusz root, plusz új build.prop. Azt hiszem 72%-on volt az akksi, amikor elkezdtem.
Mindent feltettem, restartok, nyomogatás, WiFi. Jelerősség mindenhol tökéletes, bármelyik előző Rom-nál jobbnak tűnik. Görgetés, menü sebessége szintén. Play-en a letöltés a fiókommal tökéletes, zokszó nélkül megy minden szépen, gyorsan. Weboldalakat gyorsan tölti, nekem a gyári böngésző megfelel. 65%-ra ment le az akksi.
Este még nyomogattam picit, szintén WiFi, E-mailek, feltettem a Swiftkeyt, beállítottam, testre szabtam ismét mindent az én ízlésemnek megfelelően. Akksi lement 59%-ra. WiFi kikapcs, aztán alvás. Reggel megintcsak 59%-on ébredt, tehát egész éjjel nem evett semmit!!! Oké, nekem is ez lenne a normális, de a telcsim azért a térerő, meg miegymás miatt 4-5%-ot simán lemegy - ha nem többet.
Gyári Launchert használok, nekem ez is megfelelő.
A lényeg, hogy nekem ez jött be, nekem így kerek a dolog. Érzetre gyors mindene, jelerősség is tökéletes az egész panel-lakásban, s nem utolsósorban érzetre nagyon egyben van, Stabli! Most imádom igazán!
Üdv.

(#993) vertebrata


vertebrata
csendes tag

Sziasztok!
Előszeretettel olvasom ezt a fórumot, mert vettem én is egy 808dcc-t.
Az Android os-t soha nem használtam ez az első.
Szeretném tényleg a legjobbat kihozni belőle, de azok a lépések amik Nektek rutinszerűen mennek sajnos nekem egy kicsit magas.
Addig eljutottam, mert a myaudios 4.0.4 volt fent, hogy lecseréltem a gadmei 4.0.4 10.11-es romra.
Ez nem volt nagy dolog hiszen nekem csak el kellett indítanom és megcsinálta magának.
Viszont nem működik a bluetoothom, ha már egyszer van akkor működjön.
Olvastam Imike_ 80 leírását, és megtetszett.
De a konkrét lépések részleteit szeretném kérni tőletek (pl: hogy kell rootolni, hogy kell azt a build.prop-ot betenni , és honnan,mivel?) mert tényleg nem ismerem a rendszert, de azon vagyok hogy elsajátítsam és a későbbiek folyamán én is segíteni tudjam mások munkáját.
Egyszóval az adott hardverből egy jó kis masinát szeretnék faragni.
Előre is köszönöm annak aki nem nézi le az ilyen tudatlant, és szánna rám egy pár sort.
A fogalmak terén is hadilábon állok, pl: főzött rom, factory reset…

(#994) Nunder válasza vertebrata (#993) üzenetére


Nunder
őstag

A Root-olás folyamata rém egyszerű. Hasonlóképp kell eljárni, mint a ROM telepítésnél, csak itt az egyetlen *.zip fájlt kell felrakni az SD kártyára. Majd kikapcsolás, Volume+ és Power gomb egyszerre megnyom. Ekkor az Android recovery módjában találod magad. Itt van lehetőséged a Factory reset-re is, többek között, de neked most az Install update from SD card opció lesz a nyerő. Ha ezt kiválasztod, akkor feltelepíti a Root jogot a készülékre. Innentól kezdve teljes irányíthatóságot kapsz kézhez, az eddig letiltott funkciókat is tudod majd használni.

Hirtelen ennyi, a BT-ról meg a többiről majd később, vagy majd valaki más, abba még én sem vájtam bele magam. :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#995) csui83 válasza sony1962 (#989) üzenetére


csui83
csendes tag

Te mindegyik myaudiodat eladod? :D

(#996) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok !

Tud valaki esetleg jó árban mínőségibb tablet táskát, esetleg szütyőt hogy hordozhatóvá váljon a készülékünk ?

Köszönjük !

:K

[ Szerkesztve ]

(#997) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Akkor megpróbállak picit képbe hozni:

Recovery - Ez picit hasonló a funkciója mint a Windows csökkentett módjának. A különbség, hogy itt nem lehet használni a készüléket, csak módosításokat lehet eszközölni,

wipe data/factory reset - minden a felhasználó által létrehozott adat és rendszer módosítás törlésre kerül, ezáltal visszaáll a gyári állapot. Szoktuk FR-nek vagy wipe-nak is rövidíteni,

Gyökérkönyvtár vagy gyökérkatalógus ( jelölése: / ) - szokták szülő könyvtárnak is hívni.

A Unix fájlrendszerben három kitüntetett pont létezik az egyes felhasználó számára:
a gyökérkatalógus (root directory), ez a fájlrendszer kezdõpontja: /
az alapkatalógus (home directory), az egyes felhasználóhoz tartozó kiindulási pont: ~/
a munkakatalógus (current directory), az a pont, ahol a felhasználó éppen tartózkodik a fájlrendszerben: ./

Ha lesz root-od, akkor majd a gyökér fájlrendszerben (root) ezeket a katalógusokat láthatod: (Fontos: közvetlenül a gyökér alatt nincsenek file-ok)
Az aktuális fölötti könyvtár: ../
A bináris programok könyvtára: /bin - bin mint bináris
A különféle eszközök könyvtára: /dev dev mint device vagyis eszköz
Egyéb rendszerfájlok, rendszerint a rendszeradminisztrációs fájlok: /etc mint ecetera magyarul satöbbi, a legtöbb esetben itt van a jelszavakat tároló fájl is
Az ideiglenesen "felakasztott" eszközök becsatolási pontja (lásd mount parancs): /mnt - itt keresd majd a külső meghajtót vagy external vagyis külső SDkártyát, bármilyen ezközt amit USB, vagy wi-fi-n vagy bluetooth-on keresztül csatolsz
Felhasználói programok, forrásszövegek, könyvtárak: /usr - user vagyis felhasználó, wipe esetén többek között ennek a mappának a tartalma törlődik
Fontosabb függvénykönyvtárak - ezeket csak a programozók használják: /lib vagyis library

Ha létrehozod a kitüntetett root felhasználót, akkor a gyökérben megjelenik egy új katalógus: /root ez a root felhasználó home könyvtára

Tovább most nem részletezném, a főbb katalógusokat részleteztem csak. Mint láthatod, az elnevezések nem valami ördögtől való csak az informatikusok által értelmezhető rövidítésekből állnak, nagyon logikus és pofon egyszerű.

Mi az a root? A root a Unix rendszer kitüntetett felhasználója. A root felhasználó, Linux alatt a rendszergazda felhasználó. Android alatt a különféle programok saját nem emelt szintű felhasználói fiók alatt futnak. Előfordulnak dolgok amikhez szükséges rendszergazdai joggal rendelkezni:

Óra állítása ntp segítségével
Tethering használatához
Market-ben az országot átírni
OpenVPN használatához
sshd futtatásához
Programok sd-kártyára helyezése, olyan programoknál ahol az áthelyezést a fejlesztő nem engedélyezte.

Az Android készülékeken gyárilag nincs létrehozva a root, ezzel is védve a rendszert a felhasználó elől. Érthető lépés, mert ezen joggal a készülék nagyon könnyen "téglásítható".

Rootolás - a root kitüntetett felhasználó létrehozása. Jelen esetünkben ezt a Recovery-ből futtatott külső tömörített állományból szerezzük (az a bizonyos tömörített állomány - *.zip más néven exploit: kihasználás, kiaknázás) . Root során létrehozza a gyökérben a root katalógust és pár szükséges alkalmazást telepít: SU vagyis Superuser (itt állíthatók be a különböző alkalmazások hozzáférési jogai) valamint a RootExpoler (hasonló mint a TotalCommander) alkalmazásokat. A különböző hozzáférési jogokat most megint csak nem részletezném.

A root telepítése: a letöltött *.zip állományt felmásoljuk egy külső (external) SD kártyára. Lehetőleg más ne legyen a kártyán. A a tableten keresztül másoltuk fel az állományt, akkor a tabletet kikapcsoljuk, az SD marad a helyén a tebletben az egy zip állománnyal a tarsolyában.

1 lépés: a tablet bekapcsolása a Power gomb és a Hangerő (Volume) gomb egyszerre történő lenyomásával, a logo megjelenéséig. A Volume + vagy - nálam teljesen mindegy volt
2 lépés: most betöltődött a Recovery. Itt a Volume + vagy - gombokkal lehet fel vagy le navigálni, a Power gomb lesz az Enter. Az exploit (root) futtatásához navigálj a Flash zip from sdcard menüpontra. Megjelenik a kártyán lévő exploit. Ránavigálunk és Enter... ekkor elindul a root telepítése majd ha végzett, a rendszer automatikusan újraindul.

Gratulálok, létrehoztat a saját root felhasználódat! Persze ezzel még nincs vége a mutatványnak, hiszen a root jogokat ki is kell osztani, a Unix örökség miatt itt minden alkalmazásnak egyenként kell azt megadni (szerintem ez így helyes és biztonságos - többek között ezért tartom a DOS alapokon nyugvó Windows-t primitívebb rendszernek és egy hátrafelé való lépésnek a rendszerek törzsfejlődésében.

Amikor a rendszer újraindult, azonnal egy felugró ablakkal találkozol, amit az SU dob fel. Kéri a root jogot tőled. Persze te ezt egy Allowed-re való tapicskolással nagyvonalúan megadod. A Denied lenne az elutasítás.
Nálam az első dolog volt a TotalCommander root jogokkal való felruházása. Ennek menete a következő: Beállítás menü a TC-ben és alul pipa a Root hasz. mindenhol mellé.

A build.prop cseréje:

1. lépés - a build.prop-ot vagy kimásolod a kínai Custom ROM 1.1-es verziójából vagy fentebb már valaki külön belinkelte. Ezt felteszed mondjuk az SD kártyára. Hosszú tapicskolás rajta majd kiválaszt: Vágólapra másolás
2. lépés - most a másik ablakban kiválasztjuk a fájlrendszer gyökere katalógust és ezzel felugrunk egészen a gyökérig. Itt belépünk a /system mappába.
3. lépés - itt megkeressük az eredeti build-prop fájlt és hosszú tapicskolás után a felugró ablakban töröljük azt
4. lépés - most megint hosszú tapicskolás és kiválasztjuk a (Beillesztés ide - Másolás) menüpontot
5. lépés - a készüléket újraindítjuk, hogy az új build.prop betöltődjön

Enjoy!

Így dióhéjban ennyi lenne, ugye nem is olyan bonyolult. ;-) Ha van egyéb kérdés, reklám után jövök vagyis késő este leszek megint.

Üdv, Dec

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#998) Smithy87 válasza PrinceHerceg (#996) üzenetére


Smithy87
senior tag

Én a concord billentyűzetes 7" tokját vettem meg, épp hogy elfér benne kissé túl nyúlik de nem vészes ha kell kép lövök párat délután

Más fóliát talált e már valaki? Mert sikeresen leszedtem véletlen a gyárit :(

[ Szerkesztve ]

(#999) MrPetya19 válasza Smithy87 (#998) üzenetére


MrPetya19
addikt

Engem érdekelne kép.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#1000) szonokcsalad


szonokcsalad
csendes tag

Üdvözlet minden tábla tulajdonosnak. Arra volnék kíváncsi, hogy más találkozott-e már ilyen beállítási lehetőséggel. Arrol van szó, hogy az 1500 mhz et szeretném kipróbálni dealapból a készülékben nincsen ilyen beállítás, csak normál cpu mód és power saving mód. Képeken viszont láttam egy performance lehetőséget is. Ezt hogyan lehet előcsalni? Egy másik kérdés pedig, hogy van-e valami tapasztalat azzal kapcsolatban melyik játékokat, komolyabb programokat képes futtatni a gép. Jó volna listázni ezeket, hogy ne kelljen 5-600 mb letöltése után megtudni, hogy amúgy nem is megy rajta.

Előre is köszi a válaszokat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.