Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) flash-


flash-
veterán

jelentem a Logitec Gaming software windows 8 x64 változata windows 8.1 x64 alatt is remekül megy!(de a setpoint nem azt felejtsétek is el)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#902) G@ben


G@ben
addikt

Féloff, de van egy MX500-asom, amit Win7 alatt szeretnék használni. Van egy leírás, hogy hogyan működhet:
"All you have to do is download the actual drivers for MX500 for Windows XP,
the version the have now is Mouseware 9.79 (forget everything about SetPoint versions).

Then, once downloaded, right click -> Properties\Compatibility Tab and check Run in Compatibility Mode as
"Windows XP (Service Pack 3)"..... I also choosed "Run this program as administrator"

I installed without plugin the mouse, then I plugged, and Control Panel.... AND THERE THEY WERE!!!!
ALL THE OPTIONS!!!!"

Így csináltam meg, de nem jó. Működik minden gomb, de a gyári alapbeállításokkal, így nem jön be a Mouseware beállítópanelje, hiába indítom el a Start menüből. A kérdésem az, hogy működik-e az MX518-as driverével? Úgy kéne, hogy minden gombra egyedi beállítást lehessen tenni.
Ha azzal a driverrel próbálom ki, elromolhat-e tőle az egér?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#903) G@ben


G@ben
addikt

Mivel sehogy sem bírtam működésbe hozni az MX500-ast, ezért vennék egy 518-ast, de kérdés, hogy a következőket be lehet-e állítani a gombokra:
oldalsó első gomb visszalép (pl weblapon), oldalsó hátsó gomb előrelép, görgő feletti gomb Cruise up, alatta lévő Cruise down és állítható legyen a sebességük. Nem ismerem az új szoftvert, ezért kérdezem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#904) arfer


arfer
aktív tag

Sziasztok! Most kaptam egy ilyen egeret. Sajnos nincs időm végigolvasni a topicot, de van arra valami megoldás, hogy ne torpanjon meg az egér rendszeresen pár tizedmásodpercre? Vagy ez hardverhiba, így jártam? XP és Win7 alatt is csinálja :( . Másik bajom meg az, hogy XP indulásakor meg mindig ki kell húzni, majd újra bedugni, mert nem detektálja... Win7 indulásakor meg nem kell ezt eljátszani... Tudtok segíteni :F ? Előre is köszi

(#905) flash-


flash-
veterán

Frissült a szoftver, elég modern a felülete de nem tudok valamit:

a bal oldalsó hátsó gombra hozzárendeltem a windows gombot hogy a win 8.1 alatt azzal tudjak váltani
az a baj hogy játéknál viszont shift et rendeltem hozzá.
de mivel két funkció van egy gombra ezér ilyenkor nem megy a dolog
nem lehet beállitani hogy játék esetén ne a windows gomb párositást alkalmazza hanem csak a játékban beállítottat?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#906) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Üdv!

Nemrég vettem Logitech MX518-ast,mivel CoD 4-ben macrozni(fire) szoktam,amit előtte A4Tech X7-est használtam,azt szeretném megkérdezni,hogy MX518 alatt lehet be macrozni?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#907) G@ben


G@ben
addikt

Be szeretném állítani a görgő feletti-alatti +- gombokra a page up - page down-t, ami megy is, viszont egy gombnyomásra csak egyet ugrik, hiába tartom nyomva a gombot. Cruise up - down mellett folyamatosan viszi, ha nyomom, illetve XP alatt az MX500-asom is folyamatosan vitte a page up-down-t. Próbáltam a 480-as, illetve a 630-as drivert, mindkettő 64 bites, ahogy a Win7 is az, de nem változott a helyzet.
Be lehet ezt valahogy állítani?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#908) G@ben válasza G@ben (#907) üzenetére


G@ben
addikt

Senki? Fontos lenne!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#909) Scale


Scale
őstag

Sziasztok, talpakat valahol lehet az egérhez kapni? Mert már lassan le kellene cserélni őket mert már fel van jőve a talpak széle és nehezebben csúszik és a hangja is idegesítő.

(#910) Winner_hun válasza Scale (#909) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nézz szét a hardveraprón, van aki árul ehhez is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#911) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Olyan problémám lenne hogy w7en elkezdett szarakodni a mx518 egerem.Megakad a kurzor, csak 1 másodperc után megy tovább netezés és játék közben is.
Letöltöttem az új hivatalos logitech gameing programit de azzal is ezt csinálja.
Valami megoldás?

(#912) Whynot? válasza ProEvoFan (#911) üzenetére


Whynot?
aktív tag

kábel kezd szakadni ott, ahol az egérből kijön. Legalábbis nekem mindig ez volt a tünete. Már itt a topicban is lehet találni fényképes hozzászólásokat, amik megmutatják, hogyan kell javítani. Amíg nem mutatták meg, mindig vettem új egeret. most van 3 db jól működő, javított mx518-am :D

(#913) gnadigi válasza Scale (#909) üzenetére


gnadigi
csendes tag

Pl. itt: http://www.ebay.com/itm/Brand-WarWolf-SilenX-Optimized-Gaming-Mouse-Feet-for-Logitech-MX518-v-2-G400-/331381184309?

(#914) gnadigi válasza ProEvoFan (#911) üzenetére


gnadigi
csendes tag

http://www.ebay.com/itm/271248777007?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

(#915) Whynot?


Whynot?
aktív tag

ingyen posta 1338 Ft :)
[link]

(#916) haladó


haladó
tag

Most vettem egy használt mx518-at és a görgőlye sajna nem működik kifogástalanul, mert a görgő bal oldala enyhén súrolja az egérházat. Ez ismerős vkinek? Úgy tűnik "csak" el van dőlve egy kicsit a görgő. Sztem egy finom hézagolással orvosolható a probléma, de ha van jobb ötlet akkor azt szívesen ovasnám!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#917) picirizs


picirizs
csendes tag

Üdv!

Jópár éve egy mx518-as boldog tulajdonosa vagyok. A mai nap értem el arra a pontra, hogy szétszedjem és alávessem egy alapos takarításnak. Minden pöpecül ment, egészen addig, míg véletlenül kiesett a görgő. Akik már láttak ilyen egeret belülről,azok tudják, hogy gyakorlatilag 4 részből áll - a görgő maga, a "ház", amibe belemegy és 2 drót.

Sikerült nagy nehezen (nem vagyok egy műszaki zseni) visszailleszteni az alkatrészeket, a problémám csak az, hogy a régi "görgős megoldás" (amikor így "kattog" az egér és egy egységet scrolloz csak) eltűnt, helyette folyamatosan forog a görgő. Gyanítom, hogy valamit a drótokkal kéne csinálni, de mégis, tudna valaki konkrétabb támpontot adni, hogy mi lehet a jelenség oka?

Kattintásra rendesen reagál, és egyébként minden más tökéletesen működik.

Előre is köszi a tippeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#918) haladó válasza picirizs (#917) üzenetére


haladó
tag

A plasztik főrész tetején van egy téglalap alakú nyílás, ahova a hosszabbik "drót" szögletesen hajlított végét bedugod és jobbra elfekteted ill le is nyomod (így lesz a drótból rugó:) ) mert egyébként a görgőt nem tudod visszateni.

Írj ha megvan!

[ Szerkesztve ]

(#919) picirizs válasza haladó (#918) üzenetére


picirizs
csendes tag

Keresem, csak annyit addig, hogy vissza tudtam tenni a görgőt, sőt, össze is csavaroztam az egeret, és kifogástalanul működik...a görgőtől eltekintve :)

ui: megvan, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#920) Kroni1


Kroni1
veterán

Az MX518 V1 és a V2 belseje megegyezik teljesen? Arra lennék kiváncsi konkrétan, hogy egy V1 belsejét bele tudom-e tenni egy utólag vett G400 házba, vagy esetleg a kapcsolók, vagy a görgő nem egyezik meg teljesen pontosan?

(#921) Kroni1


Kroni1
veterán

Az Omron kapcsolókat ki lehet cserélni ugye?! Valaki tudna infókat, hogy esetleg hol tudok venni hozzá legolcsóbban újakat?! A régiek sajnos nagyon könnyen benyomódnak, a kezem súlya alatt is kapcsolnak sajnos.

(#922) gnadigi válasza Kroni1 (#920) üzenetére


gnadigi
csendes tag

A két verzió (V1 és V2) teljesen megegyezik, így a V1-belsejét bele tudod tenni egy V2-es házba. Azt hogy egy G400-asba belefér e nem tudom, de jobb is ha MX518-as házat veszel nem G400-at.

(#923) Kroni1 válasza gnadigi (#922) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Közben már kiderült, teljesen egyezik csak a talpak máshol vannak a V1-en, de ez nem lényeges. Amugy a G400-al is teljesen egyezik a V2, és a G400s-el is, igaz nekem a G400 sima fekete háza tetszik a legjobban..

(#924) Rent


Rent
senior tag

Sziasztok!
Van egy mx518-asom úgy 11-12 éve, a mai napig hibátlan! Viszont a Win10 64bit -hez tudtok megoldást, amivel állítható lesz a polling rate 1000, de legalább 500hz-re?
Csak emiatt gondolkodom új egér vásárlásán, amely már alapból támogatja driverből az 1000hz-et, viszont nem nagyon találok szimpatikus típust. Valahol meg elég gáz, hogy anno XP alatt hibátlanul ment usb hackel, viszont a mai napig nem oldották meg driverből, holott az eszköz simán bírná.

Köszi!

(#925) BocsiAG


BocsiAG
csendes tag

Sziasztok!

Nekem kb 5 év után kellet kitakarítani a görgött. Azt nem tudtam, hogy zsír kell bele, de pótoltam.
Teflonból nem tudom milyet érdemes venni? A gyári nem volt rossz! Én egy olcsó ebay-ről vásolt "tiger gaming" pótoltam.

Igaz ami igaz nehéz lecserélni mert agyon se lehet ütni. Talán valami 30e razer vagy hasonlót érdemes venni, ha elavultnak érzed.
5.1 fülesem is egy ZM-RS6F, ami igen össze van ragasztgatva de hasonlót ma 30 ért kapok csak.

Mindenesetre nálam az Omron swich jó bírja nem kellet még hozzá nyúlni. de olcsó cserélni. [link]

(#926) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Logitech gaming szoftvert használja itt valaki úgy, hogy az érzékenység beállítására való gomboknak más parancsot adott ki? Win 10, friss telepítés: a rendszer indulása után csak rövid ideig maradnak meg a beállítások, olyan, mintha elfelejtené a rendszer hogy mit is adtam meg. A programba belépve viszont a helyes (új) gombokat mutatja. Szóval nem azt csinálja amit mutat.
Találkozott már valaki ilyennel? Ha igen, mi a javítás menete?

Annyit most csináltam hogy a parancsoknál kiszedtem mindent, csak azt hagytam meg aminek lennie kell. Kíváncsi vagyok hogy így is részben vissza fog-e állni.

Igazság szerint azt se értem hogy a DPI-érzékenységi szinteknél ha beállítottam az 1-et akkor hogy lehetett mégis váltogatni...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#927) Winner_hun válasza Winner_hun (#926) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig bírta, megint átváltott DPI átállításra, pedig a kezelőprogram azt mutatja amit beállítottam neki:(

mod: Beállítások / Profilok / Állandó profil: Nincs vagy Alapértelmezett profil. Ez a nincsen volt, most átállítottam, megjavult. Remélem így is marad és akkor ez volt a gond. Nagyon bosszantó hogy egy beállítás csak úgy magától egy ideig működik aztán helló.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#928) Winner_hun válasza Winner_hun (#927) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez hihetetlen hogy megint átállt, beállításoknál semmi se változott.
Kapcsolatfelvételt meg nem találok az oldalukon, max. telefonálást.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#929) Winner_hun válasza Winner_hun (#926) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy néz ki hogy megoldódott a probléma, a kábellel volt némi gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#930) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Nagyon agyalok, hogy lecserélném a hűséges MX518-asom egy G402-re, de nem visz rá a sors egyelőre, hogy kiadjak ennyit egy "sokkal" nem jobb egérre. Az MX518-as számomra tökéletes minden tekintetben. (össze se tudom hasonlítani a mostanában árult 15.000 Ft alatti csilivili egerekhez...).

Egy "probléma" van vele, a görgő már nem a régi. Olyan, mintha "túlfutna" néha. Feltételezm ki kellene takarítani, esetleg cserélni.

Az lenne a kérdésem, hogy hol lehetne ehhez a karbantartáshoz anyagot venni?

(#931) Winner_hun válasza q13579 (#930) üzenetére


Winner_hun
félisten

Alján 3 csavart kicsavarod, szétszeded, kitakarítod, összerakod, használod, mint az újat:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#932) q13579 válasza Winner_hun (#931) üzenetére


q13579
senior tag

Köszi tippet. Azt hittem kelleni fog hozzá valami speciális.

Remélem megoldja a gondot, mert akármennyire tetszik egy újabb Logitech, ehhez képest nem érne 18-20.000 Ft-ot szerintem :)) .

Ez alatti szintről meg ne is beszéljünk, ahogy írtam, botrányos például a kattintás egy "olcsóbb" egérnél, még most is messze pontosabb, határozottabb az mx518-osé, pedig ebben már 10 évnyi kattintgatás benne van :D.

(#933) G@ben


G@ben
addikt

Lecseréltem az MX518-as egerem egy másik használtra, mert a réginek rossz volt az alaplapja, de mostanában azt csinálja, hogy elfelejti a szoftver beállításait. Van, mikor naponta többször, de általában pár naponta csinálja, azaz az egér mutatója belassul, de ha a tálcáról felnyitom a Gaming Software-t, majd rámegyek a mutató beállításaira, akkor visszaáll rendesen, nem kell átállítanom semmit. Ez egér vagy szoftverhiba lehet?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#934) Winner_hun válasza G@ben (#933) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kábel. Másik egér kábelével felcseréltem, azóta hibátlan. A másik egér is, szóval lehet valami érintkezési gond volt.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#935) G@ben válasza Winner_hun (#934) üzenetére


G@ben
addikt

De ha kábel, akkor a szoftver előhozására miért jön helyre minden esetben? Elég esetlegesnek kéne lennie.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#936) Winner_hun válasza G@ben (#935) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, valamilyen beállítás elszállhat. Engem is roppantul bosszantott. Úgy voltam vele hogy egy próbát megér a kábelcsere ha van még egy egér. Szétszedtem, kitakarítottam, összeraktam, működik. Az is lehet hogy a kitakarítás segített rajta, passz. Minden esetre azóta egyszer se jött elő a probléma, előtte volt hogy perceket bírt csak (de nagyon változatos volt, a fél nap már jónak számított).
Ha neked mindig ugyanannyi idő elteltével jön elő a gond akkor lehet más probléma lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#937) G@ben válasza Winner_hun (#936) üzenetére


G@ben
addikt

Nem ugyanannyi idő telik el, van, hogy egy nap többször, de ez nagyon ritka, inkább olyan 2-4 naponta csinálja.
Még a szoftveren gondolkozom, hogy felrakom egy másik verzióját.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#938) Winner_hun válasza G@ben (#937) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sikerült előrébb jutni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#939) G@ben válasza Winner_hun (#938) üzenetére


G@ben
addikt

Rákötöttem a gépre a régi, gombhibás MX518-am ez mellé, ezzel kijött, hogy amikor az új belassul, akkor a régi nem, tehát nem szoftverhiba. Viszont vagy egy hete nem csinálta, ami gyanús. :) De ki fogom próbálni a kábelek kicserélését, amint lesz egy kis időm, aztán tesztelek.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#940) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Még 2005-ben vásároltam egy iylen egeret, azóta nem volt baj vele, ma azonban a bal gomb elkezdte magát megadni. Azt csinálja, hogy klikkelés ellenére sokszor nem megy az input a rendszerbe. Mivel gondolhatjátok hogy eléggé a szívemhez nőt, mégiscsak quake 3 Arena óta velem van :), jó lenne valahogy megcsinálni. Nem tudom, van valaki8nek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata vagy tippje, mit lehetne tenni? Takarítás megvolt már.

We are only Stardust...

(#941) Whynot? válasza Jinxb1rd (#940) üzenetére


Whynot?
aktív tag

mikrokapcsoló csere?

(#942) Jinxb1rd válasza Whynot? (#941) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Megvolt, azóta működik tovább. Amíg fatálisan hibás nem lesz, addig nem cserélem, minden nap ajándék. :D

13 éves egerentyű.

We are only Stardust...

(#943) Milan86


Milan86
tag

Sziasztok , olyan kérdésem lenne, hogy adott egy több éves MX518 és
kikapcsol mintha kihúznám az usbből , majd 1 mp múlva újra megy.
Mi okozhatja a hibát,orvosolható-e vagy érdemes lecserélni és nem fabrikálni.

(#944) Ribi válasza Milan86 (#943) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet a kábel kontaktos.
Érdemes próbálgatni, hogy ha mozgatod a kábelt akkor ez történik-e.
Ha igen csak cserélni kell a vezetéket.

(#940) Jinxb1rd: Asszem nekem is ezt kezdi csinálni a hasonlóan idős jószág. Egyelőre még nem vészes, szóval még halasztom a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#945) Milan86 válasza Ribi (#944) üzenetére


Milan86
tag

Üdv megrázom és előjön a hiba , hogy lehet a kábel részét cserélni ? hol lehet kapni hozzá ?
Hibás részt nem látok raja , hogy hol lehet megszakadva vagy kontaktos.

[ Szerkesztve ]

(#946) Ribi válasza Milan86 (#945) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ne rázd, a kábelt mozgasd csak. Innen tudhatod, hogy a kábel kontaktos. Ha rázod lehet belül valami más mozdul el.Kívülről nem hibás, csak a sok mozgatástól belül elfárad a kábel és megtörik az egyik szál.

Ahogy nézem általános 5 pines usb kábele van. Ebay, vagy hasonló oldalról lehet venni. Neten biztos van szétszedés video meg kábel cserés is biztos. google.

(#947) Milan86 válasza Ribi (#946) üzenetére


Milan86
tag

megvan hol a hibája.
közvetlenül az egérből ki jövetnél.
csatlakozót lehúzom az alaplapról és levágom, utána egy 15-20 centit ráhagyva elnyírom , és az egészséges résztől vissza forrasztom a saját kabeljára.
gondolom a belső S vezetőjénél van elfáradva.
délután nagy szerviz és takaritás.

(#948) Ribi válasza Milan86 (#947) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha meg tudod csinálni akkor az a legegyszerűbb.
Rendszerint ott fárad el, mert ott törik meg leginkább. Sokszor raknak oda valami kis kevésbé rugalmas csö darabot, hogy ne tudjon kis ívben törni ott a vezeték.
Szerintem nem belül szakadt, hanem pontosan ahol az egérbe bemegy a kábel.

Nem tudom mennyire egyszerű ezt forrasztani, mert általában hajszál vékony drót van benne. Illetve ha visszább vágod, ott van egy amolyan "kábel sín" az egérben. Oda nehezen fér vissza ha a drótokat szigeteled. Lehet majdnem teljesen a csatlakozóig vissza kell vágni ahol lesz hely.

[ Szerkesztve ]

(#949) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg a "régi MX 518" -hoz cserélhető akár színes burkolatot jó áron? Ebayen láttam ilyet de az 5000 Ft körüli árat soknak tartom.

Köszi! :R

Kell, vagy rakom el?!

(#950) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Mi az az átviteli közeg, ami a legkevesebb áramot fogyassza egerezésnél? bluetooth vagy esetleg usb-re rakható wifi jeladó?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.