Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) tlala válasza lorant80 (#648) üzenetére


tlala
addikt

Még csak annyit, nehogy félreértés legyen: nálam az a "Genius USB-Wheel-Mouse" a Windows saját, beépített drivere.
Emlékeim szerint egyszer még maga a Windows detektálta úgy, azóta jól működik. Azóta hozzá sem nyúlok, nem telepítek semmi gyári cuccot, nehogy előlről kezdődjön a borzalom.

[ Szerkesztve ]

(#652) lorant80 válasza tlala (#651) üzenetére


lorant80
tag

Értelek...!
Ezek szerint egy kicsit félreértettelek...!
Na, de mostmár világos a dolog... THANKS...!

S.L

(#653) WolfheartGR válasza lorant80 (#650) üzenetére


WolfheartGR
őstag

17" Acer Al1716-os :)
Sztem a felbontástól is erősen függ, mennyit kell vezetni az egeret a padon.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#654) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Sikerült szert tennem nekem is egy ilyen mouse-ra.
Majd este tesztelgetem, de ha felnyomom az érzékenységet úgy ugrál mint az állat.
Mezei gagyihoz vagyok szokva. :)

(#655) Amoroso válasza Amoroso (#654) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Mondjuk, hogy tesztelve!
Használtan vettem, semmi gond nincs vele.
Cod-ozgattam, tök jó, a driver-rel is simán ok minden.
1200 felett még nem tudom használni, de majd idővel.
Én csak ajánlani tudom.

(#656) tv123


tv123
csendes tag

Hi! Pár napja jelentkezett az a probléma hogy néha magátol megakad 2másodpercre a kurzor ill elvált a beállított dpi-ről az egér. Közben kiadja azt a hangot amikor csatlakoztatod vagy kihúzod az usb-csatlakozóból. De mivel a csatlakozóhoz hozzá sem érek így nem értem mi a probléma. Szerintetek?

(#657) Winner_hun válasza tv123 (#656) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen gyakori a hiba? Én így elsőre kontakthibára szavazok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#658) tv123 válasza Winner_hun (#657) üzenetére


tv123
csendes tag

változó, néha 5percenként néha óránként

(#659) Winner_hun válasza tv123 (#658) üzenetére


Winner_hun
félisten

Más gépen próbáltad? Ha ott is olyan, akkor hw gond, ha nem, akkor lehet, hogy valami spyware / vírus fertőzte meg a gépet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#660) Digisrac


Digisrac
csendes tag

Helló mindenki!

Újra felteszem a kérdést, jelenleg a megfelelő topicban!
A következő lenne a problémám:
Az DPI állítást szeretném átállítani, a hüvelykujjnál elhelyezett két gombra, de nincs rá opció a driverben. Az a gondom a görgőnél elhelyezett alpgombokkal, hogy nem tudom elég könnyen nyomkodni őket, gyakran meg kell állnom és oda kell néznem, hogy meg tudjam nyomni. Remélem nem gáz, hogy külön topicot nyitottam a hülyeségem miatt. Előre is köszönöm a válaszokat!
Erre azt a választ kaptam, mintha vmi degenerált lennék, és nem azért vettem volna meg ezt az egeret, hogy a DPI az érzékenységet állítja, és erre nincs szükség másodpercenkét.
Erre csak annyit kívánok válaszolni, hogy kb annyiszor lenne rá szükségem, mint a fegyverváltásra, mert hardcore counteresnek érzem magam, és amikor távolabra/közelebre lövök, nem mind1, hogy mekkora pontosággal tudok célozni, illetve közelre milyen gyorsan fordulok meg. Minden segíteni szándékozó, normális ember választ/megoldását Előre köszönöm!!!

(#661) Winner_hun válasza Digisrac (#660) üzenetére


Winner_hun
félisten

Registry buherálással talán meg lehet oldani.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#662) maross válasza Digisrac (#660) üzenetére


maross
veterán

miert nem jo alapbol nagy dpi + sensitivity valtoztatas?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#663) Digisrac válasza maross (#662) üzenetére


Digisrac
csendes tag

Mert a sens változtatás legalább 4 gomb megnyomása ami nagyon sok idő...

(#664) Digisrac válasza maross (#662) üzenetére


Digisrac
csendes tag

Nem találtam benne ilyesmit.

(#665) whYz válasza Digisrac (#663) üzenetére


whYz
addikt

melyik játékkal játszol?
mert pl cod-ban vagy cs-ben simán be lehet bindelni... a dpi-t ne állitgasd: csak be kell lőni 1 értéket és kész

(#666) Winner_hun válasza whYz (#665) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#667) whYz válasza Winner_hun (#666) üzenetére


whYz
addikt

igaz... de egy hardcore counteres tudja mi az a bind :DD

Digisrac: nézz körül egy counteres oldalon de amugy
/bind X sensitivity 2
de ezt valszeg beteheted toggle-ba is...
a pr0 counteresek miért csak 1 dpi-t használnak? ;> nalátod

(#668) Digisrac válasza whYz (#667) üzenetére


Digisrac
csendes tag

Lehet, hogy ők így szokták meg, de nekem így adná... Na mind1 úgy látszik senki sem tud rá megoldást.

(#669) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

nah hozzá járulok a forumhoz, már nekem is van egy ilyen csodám, kedves 1ik kollegától:D

(#670) clayman válasza DroneZ^ (#584) üzenetére


clayman
aktív tag

(Egy viszonylag régi h.sz.-re válaszolva.)

A minap levettem a Hyperglide talpakat és feltettem egy új készletet szintén az itt leírtaknak megfelelően.

Ugyanaz történt, mint a múlt alkalommal: továbbra is lötyög az egér. Szóval a múltkor sem én rontottam el a felapplikálást, egyszerűen nem teljesen egy síkban vannak a talpoknak a foglalatok, és a kemény teflontalp nem tolerálja a néhány tizedmilliméter eltérést sem.

Abban viszont igazad volt, hogy ez lényegtelen probléma, mert idővel "bekopik".

No, és ezzel jutunk el egy másik, sokkal komolyabb problémához: 2 nap átlagos használat során nekem olyan szintre lekopnak a talpak, hogy a 3. naptól a talp-foglalatok peremén csúszik az egér.

Csodálom, hogy ez nekem miért jön elő, másoknak meg miért nem. Talán nem kellett volna leszedni az eredeti talpakat? Akkor viszont miért írja lóbetűkkel a felhasználói utasítás? Gondolom nem úgy gondolták, hogy 2 naponta cseréljük a 1000+ Ft-ba kerülő talpakat...

Másnak milyen tapasztalata van ezzel "Special engineered mouse skates for Mx 518"-tel kapcsolatban?

.

(#671) DroneZ^ válasza clayman (#670) üzenetére


DroneZ^
őstag

lehetséges, attól is függ milyen padod van, a szétkopott teflontalpakat ne szedd le, arra rá rakd az uj teflont, és mindig csak a 2. réteget cserélgest, asszem van annyi kis LOD-ja az MX518-nak, hogy ez beleférjen :U

[ Szerkesztve ]

(#672) clayman válasza DroneZ^ (#671) üzenetére


clayman
aktív tag

Ez lesz a következő lépés. A pad lehet, hogy az átlagnál jobban koptatja, de igazából minimális elég, ha lekopik (kb. 0.1mm), hogy már ne látszódjon ki a foglalatból. Ez inkább tervezési hiba. Mindenesetre elég nevetséges, hogy a gyártó ennyire nem ismeri a saját termékét, hogy leszedeti a talpat veled.

Szerk: A fórumban olvasóknak hint: Aki esetleg MX 518-ra venne Hyperglide teflontalpakat ne szedje le az eredeti talpakat, mert minden valószínűség szerint megszívja.

[ Szerkesztve ]

(#673) DroneZ^ válasza clayman (#672) üzenetére


DroneZ^
őstag

ez jozan paraszti logika is lehetne mert én ránéztem és láttam hogy kevés lesz ha a műanyxag talpat is leszedem de pl razereknél tűrhető, sőtt, minden LOD-dal rendelkező egérnél fennhagyom az eredeti talpat... :))

[ Szerkesztve ]

(#674) clayman válasza DroneZ^ (#673) üzenetére


clayman
aktív tag

Use skates to REPLACE original / stock mouse feet.

Ha nem írták volna ekkora betűvel, én is nyilván rátettem volna másodikként. Sőt, ki is próbáltam, hogy jól menne-e, ha rátenném pluszba, úgy hogy a talpnak megfelelő vastagságú alátéteket hajtottam papírból és azon tologattam az egeret, hogy az optika átlátott köztük. De arra jutottam, hogy néha összezavarodott az egér. (Ez nyilván padtól is függ, de azon próbáltam, ahol menni fog.) E két okból számomra nyilvánvalónak tűnt, hogy valószínűbb, hogy jó lesz, ha lecserélem. Szóval szerintem még többet is tettem, mint amit a józan paraszti logika 'előír'. :)

Az meg tény, hogy nem vagyok egy HC gamer, ezt a teflontalpat is csak azért vettem, hogy azon az egérpadon jól csússzon az egér, amit csak azért vettem, hogy az új asztalom ne kopjon ki az egerezéstől jópár év alatt, mint az előző. Szóval nem volt még tapasztalatom se más egéren teflontalppal vagy dupla talppal, se szemem nem volt ahhoz, hogy megítéljem, hogy 2 tizedmilliméterrel vékonyabb a talp, mint kellene, főleg, hogy felszerelés előtt kb. a felét a ragasztó teszi ki, ami meghatározhatatlan mértékben fog összetöpörödni.

Ezeket csak azért írtam, hogy lásd, hogy azért gondosan mérlegeltem a dolgokat, és itt leginkább nem bennem van a hiba, hanem a gyártóban, hiszen szemmel láthatóan egy olyan vevő, aki nem rendelkezik olyan tapasztalattal e téren, mint pl. Te, akármennyire is körültekintő, nem tudja megfelelően használni a terméket. (Más kérdés, hogy fórumon megkérdezhettem volna előtte, de nehogy már egy talp felrakásához segítség kelljen ... :U ).

Mindenesetre köszi a válaszokat, legközelebb már én is így fogom csinálni. :R

Mi az a LOD, amivel egy egér rendelkezni tud? Mert nem Level of detail / Lines of Documentation / Law of Demeter, annyit tudok :)

[ Szerkesztve ]

(#675) whYz válasza clayman (#674) üzenetére


whYz
addikt

LOD=Lift Off Distance, milyen magasról érzékeli a gép az egérmozgást.

(#676) Whynot? válasza clayman (#674) üzenetére


Whynot?
aktív tag

A gyártó szidalmazása helyett inkább cserélj egérpadot, mert az lesz a ludas. 1,5 évig bírta az én egeremre tett hyperglide egy műanyag padon úgy, hogy én is leszedtem az eredeti fekete izéket és a helyükre tettem a fehér teflont.

nekem viszont az a bajom, mint amit már mások is írtak: egyszerűen lefagy az egér és ki kell húznom a gépből meg visszadugni és megy tovább megint valameddig. Van, hogy 2 percig, van hogy 30-ig, aztán megint fagyás. Ez a második 518-asom és az első is ezzel a bajjal halt meg. Ahhoz pedig elég drága ez a kütyü, hogy 1,5 évente cseréljem :(

(#677) janeko


janeko
őstag

hali, valamiért az egerem (mx518), néha amikor bekapcsolom a gépet nem birom mozgatni, és akkor kisérletezgetni kell vele, hogy melyik usb lyukba müködik. ez mi miatt lehet? :R

(#678) szumo


szumo
senior tag

Üdv mindenkinek!

Oda vissza olvasgattam a topicot, de nem találtam, csak egy szöszenetet a problémámra, ami nem oldja meg :(
Feltelepítettem a 4.60 drivert, és eltűnt ez a menüpontom szőrén szálán, így az egér sem úgy működik ahogy eddig megszoktam. Elég kellemetlen.

Abban reménykedek, hogy valakinek van megoldása a bajomra.
Előre is kösz a segítséget.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#679) Fortissimus válasza szumo (#678) üzenetére


Fortissimus
őstag

nekem is volt egyszer ilyen problemam, teljes un es reinstall megoldotta.

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#680) MakkeR^ válasza szumo (#678) üzenetére


MakkeR^
tag

setpoint uninstall -> reboot + egeret kihúzni -> winbe egér bedug (az se baj ha másik usb-be) -> setpoint install -> reboot

így működnie kell

(#681) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Hi az volna a kérdésem hogy mint anno 510 nél ki lehetett venni a súlyt az egérből, ez vajon meglehet csinálni 518-nál is?

PSN:BiZzare_0 ️

(#682) Winner_hun válasza @rglaaf (#681) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs benne plusz súly. Az 510-ben sem volt.
Vagy mire gondolsz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#683) @rglaaf válasza Winner_hun (#682) üzenetére


@rglaaf
veterán

510-nél ha szédszedted az egeret volt benne egy ilyen kis súly(nem plusz) amit ki lehetett szedni hogy könyebb legyen az egér persze gari ugrott,azért kérdeztem hogy van e lehetőség 518-nál is ilyenre,

PSN:BiZzare_0 ️

(#684) Winner_hun válasza @rglaaf (#683) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én szedtem szét 510-est, nem emlékszek ilyen súlyra, de akkor rosszul emlékszek valószínűleg. 518-ban biztos nincs plusz súly, többször szedtem már szét az enyémet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#685) whYz válasza @rglaaf (#683) üzenetére


whYz
addikt

azaz mx500 volt

(#686) @rglaaf válasza whYz (#685) üzenetére


@rglaaf
veterán

látod az lehet és én emlékeztem rosszul mind1 akkor ugy látom az 518-at nem lehet könnyiteni :(

PSN:BiZzare_0 ️

(#687) szumo válasza MakkeR^ (#680) üzenetére


szumo
senior tag

Köszönöm a segítséget.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#688) @rglaaf


@rglaaf
veterán

MX™518 THE DARK KNIGHT™ Limited Edition gondolom csak a külseje az uj a bele a régi :)

PSN:BiZzare_0 ️

(#689) Winner_hun válasza @rglaaf (#688) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a matt fekete nekem nagyon nem tetszik. Az eredeti sokkal jobb szvsz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#690) @rglaaf válasza Winner_hun (#689) üzenetére


@rglaaf
veterán

sztem is jobb bár a felső része ugy tünik mintha nem lenne olyan fényes anyagból ezáltal lehet nem is csuszik annyira

PSN:BiZzare_0 ️

(#691) joergie válasza Winner_hun (#684) üzenetére


joergie
őstag

gondolom enyém volt az az mx510es, nincs benne fölösleges súly, viszont még mindig nem jó, és nagyon kéne már, mert most egy vx revolution van és ez nagyon nehéz játékhoz.
Szóval ha valaki tud segíteni alkatrészben vagy valami, azt szívesen venném, mert túl jó állapotban van ahhoz hogy itt álljon :( Megrepedt a clickelős nyákja...

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#692) Winner_hun válasza joergie (#691) üzenetére


Winner_hun
félisten

Osztálytársaméra emlékeztem, de így hogy írod...:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#693) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na igy jopar ev tavaltabol a dualoptical-om egy mx518refresh-re valtozott, igassag szerint semm oka nem volt a cserenek, most van:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#694) tv123 válasza Whynot? (#676) üzenetére


tv123
csendes tag

nagyon úgy néz ki hogy mindenkinek ugyanilyen problémája van(nekem is).a Logitech oldalán [link] ebben a topikban már lassan 2éve megírták a problémát és azóta nem sikerült a Logitechnek megválaszolni hogy mi is okozza a problémát

és én nem szeretnék más egeret mert az MX518 hihetetlenül pontos de ha nem lehet ezt a problémát kiküszöbölni akkor kénytelen leszek átpártolni máshova :(

(#695) Kroni1


Kroni1
veterán

Egy ideje gondolkodom egér vásárlásán, és körvonalazódni látszik a választás: Deathadder-t mondták sokan legjobb egérnek, és az MX518-ast. Nekem a MX518 formája jobban bejön, ilyet veszek szerintem. Bármilyen tanácsot tapasztalatot szivesen vennék, de sajna nincs időm nagyon visszaolvasni. :R

A Dark Night Editionról van valakinek tapasztalata? Más a burkolat anyaga mint a korábbinak?

Azt a hülye Batman logót le kéne majd szedni róla higitóval és szép is lenne ez az egér.. ;)

(#696) Kroni1 válasza @rglaaf (#688) üzenetére


Kroni1
veterán

Ne végülis vettem egy ilyen Dark Knight edition-t és meglepetésemre nem 1600 hanem 1800dpi felbontást tud, (a régi elvileg 1600-as volt) és nem az 5 pici talp hanem a G5-ről ismert 3 nagy talp van rajta.. :Y A burkolata pedig tényleg nem a fényes, hanem matt, ezáltal sokkal jobb a hosszű csatákhoz! Egyenlőre nagyon tetszik egyedül ezzel a batman jellel nem vagyok kibékülve, lekophatna gyorsan! ;)

(#697) Kroni1


Kroni1
veterán

Valaki tudja mivel tudnám 500HZ-re állítani az egeret? Win XP SP3-at használok és a Mouserate switcher 1.1 csak az SP2vel megy.. Van esetleg más megoldás?

(#698) mindfreak válasza Kroni1 (#697) üzenetére


mindfreak
őstag

Az MX518 már jó ideje 1800 DPI-s lett. A Refresh verzió pedig már a G5 talpat kapta. Ez tulajdonképpen az anyagminőségben jobb, mert ha jól vettem ki a felső rész nem olyan csúszós, mint a simán. A Batman lógó sajnos nekem se tetszik, anélkül nagyon fasza lenne. Talán még vennék is egyet a gyűjteményembe. :D

A frissítéssel a következő a gond: a Mouserate Switcher 1.1 nem tudja megfelelően módosítani az SP3-ban lévő usbport.sys fájt. Az SP2 verzióban lévőt kellene kiszedned, majd bemásolni a C:\Windows\system32\drivers\ mappába. Esetleg google-ben is kereshetsz, mert én is ott találtam régebben olyat, amivel működött.

[ Szerkesztve ]

(#699) Kroni1 válasza mindfreak (#698) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Anyagminőségben tényleg jó kevésbé izzadós mint a régi, a talpai is jobbak szerintem, a Batman logoval még mindig nem barátkoztam meg, de sztem körömlakk lemosoval orvosolni lehet, talán megpróbálom majd.. :R

(#700) Kroni1 válasza mindfreak (#698) üzenetére


Kroni1
veterán

Na sikerült patchelni, kaptam sp2-es sys fájlt.. Most a Mouserate checker szerint nem 100-150Hz között van mint eddig, hanem ~250 és 1000Hz közt mozog, átlag ~600Hz de mintha olvastam volna itt korábban h ez az ingadozás nem baj.. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.