Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sátán44


Sátán44
addikt

A következő a problémám.Egy gyógyfürdőben dolgoztam,mint medenceőr,diákszövetkezeten keresztül 3 hónapot végig nyomtam és állítólag nem jár se:
- kaja jutalvány
- szabadság
- ünnepnapon duplabér (aug. 20)
- az idő nyugdíjba beszámítás

Létezik ilyen? Én most azt olvastam a munkatörvényben,hogy kötelességük a ki nem vett szabadságot pénzben megváltani.

Kérem tanácsotokat mit tegyek. Közel 18 ezer Ft-ról van szó és úgy érzem ezért én megdolgoztam.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2) Gh0sT válasza Sátán44 (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Étkezési utalvány: adható, de nem kötelező, diákszövetkezetek sose adnak

Szabadság: a szó szoros értelmében vett szabadság nem létezik, emiatt azonban szabadságmegváltás jogcímen ki kell fizessék neked az így elmaradt lóvét. Egyébként akkor mész el ''szabadságra'' amikor csak akarsz, viszont ezért fizetés nem jár.

Ünnepnap: ha be vagy osztva munkarended szerint, akkor ünnepnapi pótlék jár érte, ami 100%. Ha nem vagy beosztva, és be kell menned dolgozni, akkor jár érte 100%-os túlóra illetve 100%-os ünnepnapi pótlék.

Nyugdíj: mivel gyanítom nem vagy tagja magánnyugdíjpénztárnak, ezért nem számít bele a nyugdíjba. Ezért nem is vonják tőled a 8,5%-os tagdíjat.


Szerk.: milyen diákszövetkezet?

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) Sátán44 válasza Gh0sT (#2) üzenetére


Sátán44
addikt

Ami nekünk járna fizetett szabadság,de nem akarják kifizetni. Csak abban az esetben nem járna ha felhasználtam volna,de nem tettem. Most meg nem akarják kifizetni :O
5 éve vok tagja a magánynyugdíj pénztárnak,de ezek a szemetek nem fizettek utánam semmit. A kaja utalvány nem is annyira érdekes,de a szabi pénz nagyon is. A Joker -diák szövetkezetről van szó.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4) Gh0sT válasza Sátán44 (#3) üzenetére


Gh0sT
addikt

Látnom kellene a munkaszerződésed.

Belépéskor az a gyakorlat, hogy aláíratnak veled egy nyilatkozatot, hogy hiányzás esetén, vagy ha a munkáltató nem tud neked munkát adni, akkor igazolt _nem fizetett_ távollét kerül a jelenléti ívedre. Ezen időszak alatt juttatás nem illet meg. :(

Ebből adódóan a szabadság fogalmát el lehet felejteni. DE:
minden ledolgozott x óra után szabadságmegváltás illet meg. Ezt azokra a napokra számolják el, amikor nem dolgoztál. Egy példa, hogy érthető legyen. Tegyük fel, hogy minden ledolgozott 40 óra után jár neked 4 óra szabadságmegváltás. Te dolgoztál az adott hónapban mondjuk 168 órát. Ezután járna neked ugye 4x4=16 óra, vagyis bő két nap. Mivel azonban végig dolgoztad az egész hónapot, ezért ezt elszámolni nem tudják sehova, tehát göngyölítik. Előfordulhat, hogy következő hónapban kapod meg ezt a fizetést.

Magánnyugdíjpénztár: nyilatkoztál róla?
Egyrészt ezt neked kellene fizetned a saját bruttó béred terhére. Vagyis amennyiven nyilatkozol, úgy a munkáltató automatikusan levonja ezt. Viszont szerintem diákmeló lévén ez nem kötelező. Ez annyiban jobb neked, hogy 8,5%-kal több fizut kapsz. A bérjegyzékeden egyébként rajta van, hogy milyen levonások terhelték a béredet, sőt minden fontos infót megtalálsz rajta.




Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) Sátán44 válasza Gh0sT (#4) üzenetére


Sátán44
addikt

Itt kezdődik a bibi,bérjegyzék a habokba se,csak egy fecni amin a végösszeg van és ez hogy miből jön ki azt senki se tudja. Az órabérem állítólag 328,de van hétvégi pénz is,arról meg viták folynak. Egyszerűen nem lehet követni,két ember egymás mellett dolgozott és mégis különböző fizut kaptak.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#6) Petya25


Petya25
addikt

más munkás téma:

Úgy tudom, hogy létezik ''uti baleset''. Ha munkába menet vagy onnan hazafele menet ér baleset, akkor az 100%-os táppénzre jogosít. Érdemes utánajárni.

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#7) Sátán44 válasza Petya25 (#6) üzenetére


Sátán44
addikt

Igen létezik! Nálunk is történt ilyen. A srác tekert hazafele munkából és háta mögött jött egy másik kolléganő.Olyan szerencsétlenül kanyarodtak,hogy összeakadt a 2 bicikli és a hölgy akkorát esett,h kitört 2 foga + megrepedt a bordája.A nő most korházban fekszik és fizetik a táppénzt.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#8) Petya25 válasza Sátán44 (#7) üzenetére


Petya25
addikt

A bringa azért megúszta? :D:DD

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#9) Gh0sT válasza Sátán44 (#5) üzenetére


Gh0sT
addikt

A bérjegyzéket a munkáltató köteles kiadni. Mindenképpen kérj egyet!

Hogy dolgoztál, miként alakult a munkarended? Hétvégére sem jár mindig túlóra sajnos... Az órabéred megfelel a jelenlegi minimálórabérnek, szóval az rendben van.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#10) Gh0sT válasza Petya25 (#6) üzenetére


Gh0sT
addikt

Valóban létezik ilyen üzemi baleset címszóval. Ellentétben a táppénzzel, ennek mértéke 100% és egy évig folyosítható.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11) Sátán44 válasza Petya25 (#8) üzenetére


Sátán44
addikt

A bringa meg,de a srácra úgy néznek a melóhelyen,mint egy gyilkosra.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12) Sátán44 válasza Gh0sT (#9) üzenetére


Sátán44
addikt

Meglátjuk most mennyit kapok és mit tok intézni ezzel a szabi pénzzel. Köszi az infot :)

Ha vkit érdekelne a munkatörvény szabályozás: Bővebben: link

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#13) Sátán44


Sátán44
addikt

Munkaszerződésem:

Bővebben: link

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#15) Sátán44 válasza Petya25 (#8) üzenetére


Sátán44
addikt

Ja és ha a legrövidebb útvonalon mész hazafele,tehát célirányosan.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#16) Petya25 válasza Kalandor (#14) üzenetére


Petya25
addikt

Ez értelemszerü, én is így tanultam. :)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#17) Sátán44


Sátán44
addikt

Valaki tudna nekem dobni egy linket a diák munka jogi dolgairól

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#18) Sátán44 válasza Sátán44 (#17) üzenetére


Sátán44
addikt

Senki :F

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#19) Petya25 válasza Sátán44 (#18) üzenetére


Petya25
addikt

Nem aktívak a srácok, pedig én is szívesen olvasnék hasznos dolgokat munkavállalással kapcsolatban.... (nem feltétlenül diákmunka)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#20) Gh0sT válasza Petya25 (#19) üzenetére


Gh0sT
addikt

Itt a leggyakoribb kérdésekre megkapod a választ:
Bővebben: link

Sátán44: nem találtam neten semmit a diákmunkával kapcsolatban, de ha kérdezel, megpróbálok válaszolni, esetleg utánajárni. Pár évig a ''szakmában'' dolgoztam.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#21) Sátán44 válasza Gh0sT (#20) üzenetére


Sátán44
addikt

Olvastad a munkaszerződésem? Belinkeltem fentebb! :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#22) Petya25 válasza Gh0sT (#20) üzenetére


Petya25
addikt

Jó oldal, majd olvasgatom. :R

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#23) Gh0sT válasza Sátán44 (#21) üzenetére


Gh0sT
addikt

Bah, nem vettem észre... pillanat és megnézem... :B

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#24) Májki válasza Sátán44 (#18) üzenetére


Májki
tag

Szerintem még a munkaügyisek sem tudják pontosan, mivel nincs rendesen szabályozva. Ezek a Szövetkezetek folyamatosan bírságokat fizetnek, mert nem lehet egyértelműen meghatározni, hogy a munkatörvénykönyvnek melyik paragrafusa vonatkozik rájuk.Képzeld el azt a helyzeted, hogyha csak 1 napot dolgozol 1 hónapban. Mennyi legyen a szabadság? Kombináld ezt azzal, hogy hétvégén dolgozol 1 napot. Szerintem ezt ők sem tudják.
Persze a te eseted más. 3 hónap folyamatos meló már hasonlít egy normál munkavállaló esetére. A hétvégi pénzeket viszont törvényköny szerinti magasabb bérrel kellene fizetniük.
Ismerek olyan szövetkezetet, ahol ez működik, ismerek olyat ahol ezt le se sz@rják..

A diákmeló pedig mindíg is állatorvosi ló volt. Speciális terület. Pont azért mert nappalis diák vagy (vagy annak kéne lenned) nem kell utánad fizetni tb-t stb. Sajna neked viszont fizetned kell SZJA-t, munkavállalói járulékot.
Szabadság ? pasz...

-

(#25) Gh0sT válasza Sátán44 (#21) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem látom, hogy szerződés mettől meddig él?! Határozott idejű, vagy határozatlan? Szükség lenne továbbá a munkarendedre, a beosztásodra.

A szabadságnak utánanézek, lehet hogy igazad lesz.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#26) Sátán44 válasza Gh0sT (#25) üzenetére


Sátán44
addikt

A beosztásomról annyit,hogy 5 napot dolgozom 5 napot nem ( napi 12 óra) és ez így ment egész nyáron. Tehát én szezon munkás vok nem állandós. A szerződést minden hónap 1-vel kellett újrakötni.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#27) Gh0sT válasza Sátán44 (#26) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ok, így már tiszta.

Ezesetben a szabadság számításánál a havi majdnem két nap teljesen reális. Tehát szabadág járt neked és mivel nem vetted ki, ezért a munkaszerződésed lejártával vagy kifizetik neked szabadságmegváltás címszóval a fennmaradó részt, vagy annyi nappal hosszabbodik a szerződésed ahány napod bent maradt (határozott idejű szerződésnél az első eset a gyakori).

Megnéznék még egy bérjegyzéket is a nyugdíjjárulék végett. Félig meddig ez már nem is diákmunka...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#28) Sátán44 válasza Gh0sT (#27) üzenetére


Sátán44
addikt

Elküldtem neked a teljes munkaszerződésemet emailbe.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#29) Gh0sT válasza Sátán44 (#28) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megkaptam.

Érdekes egy szerződés, még nem találkoztam ehhez hasonlóval.

Amit sikerült leszűrnöm:
Munkaidő-keretben dolgoztál (gondolom mivel egy hónapos, határozott idejű a szerződés, ezért haviban). Ebben az esetben meg kell nézni, hogy az adott hónapban hány rendes munkanap van (H-P), majd ezt felszorzod nyolccal és kapsz egy 160 órához közeli számot. Elvileg ennyi órát szabadna neked az adott hónapban ledolgoznod. Ha mondjuk augusztusra kijön 168 óra és Te bent voltál 176-ot, akkor a 168 feletti óraszám túlórának minősül, amit kötelesek megfelelően díjazni.

A munkaszerződésedben az áll, hogy egyenlőtlen a munkaidőbeosztásod. Tehát a munkáltató megteheti azt, hogy a hónap első és második hetében 60-60 órát dolgoztat le veled, viszont a maradék két hétben túlóra nélkül már csak 40 órát oszthat szét (160 órás hónapot feltételezve). Emiatt azonban köteles téged előre írásban tájékoztatni a beosztásodról, amiben kristálytisztán látszik, hogy számodra mely napok munkanapok és melyek pihenőnapok.
Ha úgy adódna a dolog és neked pihenőnapon is be kell menned dolgozni (valakit helyettesíteni kell pl.), akkor azért minimum 50%-os pótlék jár abban az esetben, ha ezt a plusz ledolgozott napot neked valamikor a későbbiekben kiadják majd pihenőnek. Ha nem tudják kiadni, akkor 100%-os pótlék illet meg.

Szabadság: jár, lehet érte reklamálni. Mértéke nem tudom mekkora, de valahol szerepelnie KELL! Tippre azt mondanám, hogy az éves szabadságod 20 nap körül mozog, amit lehet arányosítani a szerződések időtartamára.

A szerződés mellett kellett kapnod még egy papírt, aminek nem jut eszembe a neve. Utánanézek.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#30) Sátán44 válasza Gh0sT (#29) üzenetére


Sátán44
addikt

Nagyon szépen köszönöm :R és most kihez forduljak a panaszommal? Egyből a Joker diákszervezethez?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#31) Gh0sT válasza Sátán44 (#30) üzenetére


Gh0sT
addikt

Célszerű lenne őket megkérdezni, hogy pontosan mi is az ábra. Én sem vagyok teljesen képben szóval csak okosan.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#32) Sátán44 válasza Gh0sT (#31) üzenetére


Sátán44
addikt

Megkérdeztem a témavezetőnket és azt mondja őt nem érdekli.Igen mondom akkor kinek mondjam,hiszen ő tárgyal a céggel,neki kellene a mi érdekeinket képviselni.Szerintem jó páran bemegyünk együtt a céghez.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33) nagyis


nagyis
tag

Es ez meg a jobbik eset, hogy be van jelentve es esetleg vannak jogi.
Sajnos nem ritka ahol feketen dolgoznak.

(#34) Gh0sT válasza Sátán44 (#32) üzenetére


Gh0sT
addikt

Rühellem az ilyesfajta hozzáállást, de sajnos ez az általános. :( Keressétek meg a kirendeltség-vezetőt, neki képben kell lennie jogi szempontból is. Sok témavezető egyszerűen csak a szervezéssel tud/szokott foglalkozni. Vagy azért mert máshoz nem ért, vagy azért mert nincs másra ideje.

Viszont a ''nem érdekli'' szöveg miatt járna neki egy alapos szájbaverés. Becsülje már meg azokat, akik hajtják neki a lóvét!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#35) Petya25


Petya25
addikt

Azt tudtátok, hogy jár néhány nap fizetés nélküli szabi, ha az ember építkezik?
Pedig jár. :D

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#36) Sátán44 válasza Gh0sT (#34) üzenetére


Sátán44
addikt

Lófaszt kaptam,nem fizették ki a szabi pénzem :(

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#37) katavagyok


katavagyok
tag

ez nem tartozik szorosan a téma címéhez, de nem találtam jobb helyet, ahol feltehetém a kérdésemet, ami így hangzana: adhat-e egy tanár azért egyest, mert nem írok házit olykor? egy másik tanártól azt hallottam, hogy erről szól egy törvény, amely kimondja, hogy nem teheti meg. tud valaki segíteni, hogy mi az igazság?

katavagyok...offolóskata...

(#38) katavagyok


katavagyok
tag

nincs itt egy jogász sem? :U :)

katavagyok...offolóskata...

(#39) Boxer001 válasza katavagyok (#38) üzenetére


Boxer001
veterán

miért ne adhatna egyest, ha nem írsz néha házit? :F
Simán bevághatja, aki suliba jár, vannak kötelezettségei, érdemjegyeket adnak a teljesítmény alapján...
Barátnőm majd csak valszeg lesz jogász amúgy. :)
Ez a kérdés viszont sztem iszonyat nem ide tartozik. :D off vége

(#40) net84


net84
őstag

Kis help kellene...
ha napi hat órában alkalmazottként dolgozok egy cégnél, mellette másodállásban vállalkozok, akkor ?órás munkát vállalhatok el és milyen ''beosztás'' (fő-mellék-rész) szerint???

Read only...

(#41) net84


net84
őstag

up! valami hozzáértő segítség kellene!

Read only...

(#42) Hermione03


Hermione03
újonc

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valóban van olyan pontja a Munka trvkönyvnek, hogy éves szinten 2 szabad nap (hétvége) kötelező a cég programján (munka, vagy továbbképzés) résztvenni?
Ha igen, akkor valaki azt is meg tudná írni nekem, melyik ez a paragrafus?
Fontos!
Köszi

(#43) Ariadne válasza Hermione03 (#42) üzenetére


Ariadne
őstag

Nincs ilyen, legalábbis én nem tudok róla. Ha tanfolyamra vagy továbbképzésre köteleznek, annak meg kell téríteniük a költségét és persze munkaidőben kell ezt lebonyolítani. Azért nézd meg a szerződésedet, nem szerepel-e benne valami külön kikötés.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#44) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok.. Lehet hogy nem pont ide vág a kédésem...

Egy kis help kéne.... Szóval az a helyzet hogy egy épületburkoló kft-nél dologozok mint szakember tavaly szeptember óta..ekkor jelentettek be..Aztán egy volt egy kis félreértésem a fönökkel és felmontam most nem rég március 11-én.. ekkor ki is jelentett engem.. Közben tisztázódott a félreértés és mondtam neki hogyha van meló akkor vissza mennék.. Vissza is vett ezen a héten nem volt semmi gond.. Na és most jön a szopás része: Tegnap voltunk egy épitkezésen dolgozni és egyszercsak jöttek a munkaügyi ellenőrök.. próbáltam menekülni de nem tudtam :DDD kérdezték hogy dolgozok itt az épitkezésen be vagyok-e jelentve vagy van e kiskönyvem...mondom neki be vagyok jelentve..utána néztek és aztmondták hogy én ki lettem jelentve március 11.-én.. Elősször azt mondtam hogy nem tuttam róla majd mikor vették fel a jegyzőkönyvet akkor meg másitottam a mondandómat és azt mondtam hogy tudtam róla higy ki lettem jelentve..(persze tudtam róla tényleg de olyan zavarban voltam azt se tudtam mivan) fölvették a jegyzőkönyvet a 2 munkatársam se volt bejelntve... Most én ott megkérdeztem az egyik munakügyis tagot hogy lesz-e ránk nézve ennek az egésznek valami következménye? Azt mondta hogy nekünk nem csak a munáltatónak..De én úgy tudom hogy idén januártól már a munkavállalót is megbüntetheik fekete munkáért ? most ez igy van ? Fizetnem kell nekem is a munkatársaimmal eggyütt ? nagyon be vagyok most parázva mert mindenki mást mond és teljes képzavarban vagyok... Ha vki tud bármilyen bíztatót mondani ezzel kapcsolatban az jó lenne.. köszönöm

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#45) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Szombati napot a munkáltatónak miként kellene elszámolnia?Van erre valakinek 5lete?

...

(#46) Thunderzolee

Nem tudom, jó helyen kérdezem-e, egy ideje keresgélek a neten ide vonatkozó fórumokat, tanácsadást, de nem nagyon járok szerencsével.

Az volna a kérdésem, h a Magyar Suzuki Zrt. szabályosan járt-e el, amikor március 15.-ére, szombatra nem adott "fizetett munkaszüneti nap"-ra járó juttatást.
Nálunk a Suzukiban ugynanis hétfőtől-szombatig tart a munkarend.
Most kaptuk kézhez a bérpapírt, és csak Húsvéthétfő szerepel rajt, március 15 az nem.

A munka törvénykönyvében megtaláltam az ide vonatkozó részt:
"A Munka Törvénykönyve szabályainak összefüggéseiből megállapítható, hogy a munkaszüneti napra díjazás jár, ha emiatt munkaidő kiesés következik be."
(Mt. 151.§ /2/ d. pont)
Márpedig nálunk munkaidő kiesés következett be,
mert aznap sem a nappalos, sem az éjszakás műszak nem dolgozott az ünnep miatt.

Most ilyenkor mi van? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#47) linka82


linka82
újonc

Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy igaz-e az, hogy van egy olyan új jogszabály ami szerint az egyedül állókat nem küldhetik el olyan könnyen a munkahelyről? Ez valóban létezik?Nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm a segítséget.

(#48) lorcsi


lorcsi
veterán

táppénz ideje alatt kirúghatnak ?

(#49) bobsys válasza lorcsi (#48) üzenetére


bobsys
addikt

nem

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50) dragonfx


dragonfx
veterán

mikor jár munkanélküli segély egy munkavállalónak?
azt tudom ha magamtól eljövök nem, csak ha közös megegyezéssel..és van még más lehetőség?
mi van ha a cég megszünik?ez esetben jár +1 havi fizetés?
illetve mi van ha én nem akarom letölteni a felmondási időt milyen lehetőségek vannak?
léci aki jártas ebben segítsen eléggé sos.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#51) raver válasza dragonfx (#50) üzenetére


raver
aktív tag

első kérdésre: link

Szerintem a megszűnés nem jár +1 havi fizuval. Legalábbis 3 éve én nem kaptam semmit. Örültem hogy a béremet kifizették 2-3 hónapon belül.

(#52) #10726912


#10726912
törölt tag

[link]
Én innen várom a választ a kérdésemre...holnap leírom a gondom.
Üdv!

(#53) orkimedes


orkimedes
újonc

Valaki tudja talán a választ a kérdésemre.

Ha beteg leszek akkor a munkáltatónak mennyire kell beszámolnom arról hogy pontosan milyen betegségben szenvedek?
Esetleg elég hoznom egy orvosi igazolást/táppénzpapírt hogy ki vagyok írva?
Nem vagyok nagy betegszbatságra járó (3 év alatt 2 nap). Elvileg van olyan hogy orvosi titoktartás, ami azt jelentené, hogy a betegségem csak rám és a kezelőorvosomra tartozik, és a munkáltatónak nem vagyok köteles elmondani. Vagy rosszul tudom?

(#54) Vandit.


Vandit.
addikt

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy ha felmondok próbaidő alatt, akkor mennyi időn belül köteles a munkáltató a fizetésemet kifizetni? Felmondás napján azonnal vagy van erre valami jogszabály?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#55) bandus válasza Vandit. (#54) üzenetére


bandus
veterán

"A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat."

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#56) Vandit. válasza bandus (#55) üzenetére


Vandit.
addikt

Köszi :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#57) Vandit.


Vandit.
addikt

Még annyi lenne a kérdésem, hogy a maradék szabadságomat is kell fizetniük időarányosan?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#58) Vandit. válasza bandus (#55) üzenetére


Vandit.
addikt

Mi tehetek, ha nem teszik ezt meg 5 munkanapon belül?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#59) sundorgo123


sundorgo123
csendes tag

sziasztok
érdeklődnék hogy miért éri meg alkalmazni valakit bejelentve egy boltban ha annak a boltnak semmi forgalma?
ezzel valami csalást csinálhatnak?ha igen mit?

(#60) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok

Itt is feltenném a kérdést, szerintem ebbe a topicba jobban illik:

Ha csinálok egy online bemutatkozó oldalt, kvázi önéletrajzot saját tárhelyen, saját domainnal, akkor ha az előző munkahelyem beleegyezik a logójának és nevének használatára (végülis reklámozom, ingyér), akkor azt használhatom a felsorolásban? [céglogo] [cégnév] [-tól -ig] sémára gondoltam, semmi extra.
Valamint - és ezt csak halkan :) - ha maszekban dolgozgattam/dolgozgatok időnként és az így készített munkák pl. képeit felrakom, később lehet belőle bajom? :S Számonkérhetik a programlicenszet, azt hogy nem alkalmazásban csináltam, stb? Vagy csak én aggódom túl? :)
Az esetemben épületek renderképeiről, alaprajzairól, szerkezeti részleteiről van szó.
Tegyük fel, hogy nem az én nevem alatt készültek, nem álltam alkalmazásban azzal akinek csináltam. Ilyenre gondoltam, illetve arra, hogy nem-e kopogtat be a NAV esetleg a számlák miatt, amik nincsenek :)

www.vakbelmutet.hu

(#61) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok

A szakmai vizsgám szóbeli tételsorában szerepel munkavállalással, álláskereséssel kapcsolatos tétel.
Meg tudnátok nekem mondani, nagy vonalakban, milyen jogokkal rendelkezik egy munkavállaló általában?
A választ előre is köszönöm. :R

Everybody lies.

(#62) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Nem tudom válaszol-e valaki,vagy hova írjak.
A munkáltatóm,ideiglenes áthelyezésre kényszerített,ha jól tudom szabályosan.
Aláírás nélkül,44 munkanapra,cégen belül.
A héten telik le,viszont most át akar helyezni véglegesen,amit én nem akarok.
Más munkakörről lenne szó.És valószínűleg folyamatos 3 műszak,jelenleg pedig állandó délelőttös vagyok.

A cég felszámolás alatt áll.Mivel 11éve ott vagyok,a végkielégítés végett vagyok megszorítva.
Bár lehet,hogy még elhúzzák,és előbb leszámolnék.
Tehát,ha én nem vállalom a munkát,simán kirúghat?Vagy mik a jogaim,ha vannak?

(#63) FollowTheORI válasza Gigi01 (#62) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak felmondani tudsz, ha nem vállalod. :)

(Elvileg kéne új szerződés is, ha változik lényegesen a munkakör, de ha nem írod alá, akkor gyakorlatilag felmondasz... ha nem nincs új szerződés, akkoris felmondani tudsz. Azért meg nem jár végkielégítés sajnos.)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#64) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Pontosítás kiegészítés:

Annyit tehetsz szerintem, hogy ragaszkodsz az írásba foglaláshoz (szerződés módosítása) és megtagadod a változást (szintén írásban) ezzel párhuzamosan.

Ha jól tudom erre jogod van, ha emiatt felmondanak akkor meg vagy megkapod a végkielégítést, vagy lesz jogalapod munkaügyi perre. :)

Persze előtte jól át kell nézni a mostani szerződésed, hogy mi van benne és belefér e a módosítás amit akarnak.
Tehát ha az eredetiben is benne van hogy 3 műszakra kötelezhetnek, vagy változhat ez az amaz, akkor nem tudsz mit tenni, marad az előző hsz-em.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65) Gigi01 válasza FollowTheORI (#63) üzenetére


Gigi01
őstag

Szerződést mindenképpen alá kéne írnom.Akkor lehet azt teszem,amíg el nem fogy a türelmem.
Vagy nem találok egy többszörösen fizető állást,azzal behoznám a végkielégítést.
Mert ha itt elhúzzák még egy évig,lósz@rt sem keresek.Köszöntem szépen a segítséged! :R

Jól hangzik!Szakadna rájuk valami! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66) FollowTheORI válasza Gigi01 (#65) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez jó jel ha van szerződés módosítás... akkor megtagadni meg tudod írásban a változást (és nem írod alá persze az új szerződést... attól még a régi él és nem szűnik meg).

Sajnos először nem fogalmaztam jól... tehát a nem aláírás nem felmondás, ha megtagadod.
Legalábbis én így tudom. Aztán vagy elküldenek, vagy nem helyeznek át... :)

De mindenképp írásban meg kell tagadnod, és kifejezni hogy ragaszkodsz az eredeti szerződési feltételekhez.

Persze nyilván ez a munkáltatótól függően elmérgesedhet, meg kényelmetlen és stresszes szitu lehet... szóval azt is döntsd el akarod e ez a macerát is. :)

Meg lehet beijesztenek majd ezzal azzal, jogi dumával is... de nem vagy köteles elfogadni a változást akármit csinálnak. Csak persze stresszes lesz a szitu.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67) Gigi01 válasza FollowTheORI (#66) üzenetére


Gigi01
őstag

Itt végülis a végkielégítés lenne a részemről a lényeg.Ha megkapnám(ugye így elküldenének) a szerződésmódosítás megtagadásával,akkor ez lenne az elsődleges.De ha nem,akkor maradok valameddig.
Azt nem akarom,hogy anélkül most eljöjjek.
Ha aláírnám a módosítást,lehet,jobban is járnék a munkával,mint a jelenlegivel.

Számomra a legjobb az lenne,ha most le tudnék lépni a kifizetéssel,és máshol elhelyezkedni.
Mert béremelés nem lessz,sőt nem is volt kb. 8éve. :U

(#68) FollowTheORI válasza Gigi01 (#67) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát ha tényleg komoly felszámolás alatt a cég, akkor lehet kekeckedni fognak akármi lesz... meg aztán pereskedni, ha netán arra kerülne sor méginkább csökketi a kifizetések esélyét.

De majd ahogy érzed, meg te döntésed. :)

Mondjuk ha esetleg cserébe felajánlják a fizetés emelés... vagy neadjisten kérsz az új munkakörhöz, azt is mondhatod.
OK vállalom, de akkor +10-20% pénz minimum. :)
Vagy nem írom alá.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#69) Gigi01 válasza FollowTheORI (#68) üzenetére


Gigi01
őstag

Az volt az első.Központilag le van állítva a béremelés.Többféle variációt próbáltam,de...

(#70) b-max válasza Gigi01 (#69) üzenetére


b-max
aktív tag

Azt nem tudom, hogy a cég fizetésképtelensége estetén a bérgarancia alapból megkapod a végkielégitést ? Mert ha fa. akkor esélyes, hogy nincs pénze a vállalatnak, tehát hiába járna neked végkielégités, nem tudják kifizetni...

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#71) Gigi01 válasza b-max (#70) üzenetére


Gigi01
őstag

Elvileg úgy van,hogy az államilag kiszabottat kapnánk már csak,nem a kollektív szerződés szerintit.
Bár most kaptam megint egy fülest,hogy mindent átvesz az új cég,csak a dolgozók maradnak fa..
Lehet nem említettem, céget továbbadják új tulajnak,ezért reménykedtünk a lóvéban.
Mindegy,még valami illetékest megkeresek,aztán lessz valahogy.

A nincs pénzébe nem megyek bele,fordulnának fel.

(#72) student


student
őstag

ha szombat éjjel 18-06 30% pótlékot kapok és vasárnap nappal 6-18ig 50%-ot akkor vasárnap éjjel 18-06 mennyi pótlékot kell kapnom?

(#73) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, úgy tudom próbaidő alatt bármikor bármi indok nélkül fel lehet mondani. Az a helyzet, hogy már lejárt a próbaidőm, és ha ki szeretnék lépni, akkor 2 hónap a felmondási idő vagy azonnal otthagyhatom a melóhelyet?

(#74) huliganboy válasza gergo5991 (#73) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

Lehet már nem aktuális de leírom..

1. Munkaszerődsed tartalmazza

2. Ha nem tartalmazza akkor a munka törvénykönyve az irányadó, ebben az esetben a munkáltató kérhet 30 nap felmondási időt, de lehetősége van azt elengedni... Kérdés mennyire vagy jóban a munkáltatóval...

(#75) fant0mi válasza huliganboy (#74) üzenetére


fant0mi
addikt

Munkavallaloi felmondasnal mindig 30 nap van.
Ha a munkaltato mond fel, akkor nohet meg ez a 30 nap, a cegnel eltoltott evek alapjan.
A felmondasi ido jar ( es arra a fizu es egyeb juttatasok is), de a munkaltato felmenthet a munkavegzes alol ez ido alatt.

(#76) huliganboy válasza fant0mi (#75) üzenetére


huliganboy
addikt

Igen így helyes és pontos!

(#77) bepken


bepken
veterán

sziasztok,

munkahelyet szeretnék váltani. mai napon voltam állásinterjún, még nem kaptam meg az állást, de esélyesnek érzem magam. egyedül a "mikor tudna kezdeni?" kérdéssel fogtak meg, amire én nyilván "a lehető leghamarabb" mondattal válaszoltam. ekkor közölték, hogy 25én kéne kezdenem....auuu....
azt tudom, hogy a jelenlegi munkahelyemen 30 napos felmondási idővel mondhatok fel. utánaolvastam már azóta (ezelőtt még sosem mondtam fel) illetve itt is írjátok, hogy ezt a munkáltató részben vagy teljesen elengedheti.

tehát a kérdésem az volna, hogy tudok e tenni valamit akkor, ha a jelenlegi munkáltató nem engedi el júli 25-tel? nyilván arra fogok hivatkozni, hogy fix helyem volna és ne akadályozzon, stb...
csak ugye két szék közé sem akarok esni, hogy itt jelzem a felmondási szándékom (nyilván onnantól nem táncolhatok vissza) és az új helyen meg nem várnak meg. - nem kizárt egyébként, hogy ott is meg tudnák oldani, hogy később kezdjek, de a legrosszabbra szeretnék felkészülni.

ja még annyi, hogy korábban mondtak fel Kollégák és ők 30 napot ledolgozták. viszont tudtommal egyiküknek sem kellett azonnal kezdeni másik munkahelyen.

válaszokat előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#78) huliganboy válasza bepken (#77) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Kicsit ezt elrontottad, hisz az új munkahelyen kellett volna úgy mondani, hogy te csak 31 nap múlva tudsz kezdeni. Így kizárólag a mostani munkáltatódon múlik mikor enged el. Természetesen az is közre játszik milyen a kapcsolatod a feletteseddel/tulajdonossal. Ha nagyon hivatalos akarsz lenni írj egy pár soros kérelmet a munkáltatódnak, hogy engedje el a 30 napot, de előtte említsd is meg neki.

(#79) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok...
Tudnatok nekem egy aktualis 2017-es Munkavállalói rendes felmondási mintat adni ?

(#80) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Egy megerősítést kérnék:

4 órás részmunkaidő esetén ugyanannyi szabadság jár (esetemben 23 nap), mint normál 8 órás esetén, ill 4 órásnál nem jár pihenőidő?!

[ Szerkesztve ]

(#81) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok.

Lenne egy égető kérdésem.
Bejelentettem a felmondásom a cégemnél, gondoltam tiszta sor 30 nap úgy sem engedik el de így is számoltam vele.
Erre meg lettem fenyegetve hogy vagy befejezek egy projektet (ami túlmegy a 30 napon) vagy léphetek azonnal de akkor mindenféle kötbért ami esetlegesen keletkezhet azt rámpereli. (tízen milliókról beszélt).
Ilyenkor csak a levegőbe beszél vagy tényleg kényszeríthet a felmondási időmnél hosszabb időre? Közös megegyezéssel akarja természetesen.
Esetleg valakinek ötlet hogy mit tehetek? Nem akartam én idáig fajulni. Plusz még grátisz előjött, hogy hanyagul végzem a munkám, persze ennek se szóbeli se írásbeli nyoma sincs. Mert eddig semmi ilyesmi nem volt.
Sőt kedvesen azt is közölte hogy a fenti projekt után amúgy is ki akart rúgni. :/

(#82) Plafoon válasza eddie17 (#81) üzenetére


Plafoon
tag

Levegőbe beszél, kivéve ha más dolgok vonatkoznak a felmondásra mint általában a szerződésedben.

(#83) Seci


Seci
tag

Sziasztok!
A volt munkáltatóm nem törvényesen járt, mert még 1 hónap végkielégítés, 3 hónap felmondási idő és az erre az időre járó 11 nap szabadságmegváltása és késedelmi kamata járna még nekem! A különbség az Mt. és a Kjt 25 A miatt adódik, mert nem a számomra a kedvezőbbet választotta a munkáltató.
Írtam tértivevényes levelet a volt igazgatónak, amit átvett és a 15 napos határidő már lejárt, de nem reagált rá!
Azóta már írtam emailt a felettes főigazgatónak, főigazgató-helyettesének és a gazdasági osztálynak, de onnan sem kaptam választ!
Kérhetek még valami kompenzációt az elmaradt másfél hónap otthon tölthető felmentési időre vagy valami másra a fentieken kívül?
Fél évvel vagyok a felmondás után!
Más is járt már így!
http://www.kuria-birosag.hu/hu/print/sajto/tajekoztato-kuria-mfvii1062220156-szam-alatt-felmentesi-idore-jaro-dijazas-es-vegkielegites
Előre is köszönöm a segítségét

(#84) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Jogszabályokban nem jártas emberként kérném a segítségeteket.

1, Munkahelyen kötelező a cégnek tisztálkodási (zuhanyzó) lehetőséget biztosítani? Elég komoly vegyszerek is vannak a cégnél. Illetve ha van zuhanyzó, de csak hideg víz van akkor az mennyire számít szabályosnak?

2, Ahol dolgozom egy külső épületben van a porta, ott lecsipogok a kártyámmal, majd a főépületen belül ahol a munkaterületem is van, le kell még egyszer. Mennyire szabályos az, hogy nekem csak a második (benti) kaputól figyelik a munkaidőmet? 08:00-tól dolgozom 16:40-ig.
Jogszabály szerint nekem van arra lehetőségem, hogy a gyárat hagyjam el 16:40-kor? Vagy szabályos az amit a cég csinál, hogy csak a munkaterületemet hagyhatom el olyankor?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#85) W h o z Z y


W h o z Z y
tag

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy a munkahelyen elhelyezett kamerák,amik “elvileg” a gépet figyelhetik,mire használhatják?Az új személyi törvényben van arról valami,hogy a dolgozót figyeljék és hova lehet fordulni ha a megfigyelés pl otthonról történik?Céges dolgokat otthonról néz a főnök pl.?

Killed by WhozZy!

(#86) Zeki


Zeki
nagyúr

Ha bementem a céghez dolgozni, de ott derül ki, hogy valaki átírta a beosztást "valamikor" és erről nekem elfelejtett szólni, hogy nem kell mennem, akkor arra a napra nekem jár valami? Felvételiztettem másfél órát, aztán hazamentem, pedig 14 órát melóztam volna.

(#87) Zeki válasza Zeki (#86) üzenetére


Zeki
nagyúr

Senki sem tudja a választ?

(#88) t420s


t420s
aktív tag

Késedelmes munkabérfizetés esetén hogyan számolandó a késedelmi kamat?
Segítsetek kimatekozni!

Ha a munkáltató a munkabért 10-ike helyett 25-én fizeti ki, jogosult vagyok késedelmi kamatra.

Határidőn túli fizetés esetén a késedelem idejére a késedelembe esés időpontjától kezdve kamat jár. A kamat számításakor az érintett naptári félév első napján érvényes jegybanki alapkamat irányadó az adott naptári félév teljes idejére. A kamatfizetési kötelezettség akkor is beáll, ha a munkáltató késedelmét kimenti.

Akkor matekpélda.
250.000 bruttó. 160 nettó.
Ebből határidőig 10-ig megad a cég 100-at.
A maradék 60-at meg 25-én, vagyis 15 nap csúszással.
Mennyi a felszámítható kamat?

Köszönöm

(#89) Ádám16


Ádám16
addikt

Üdvözletem!

Kihalt a topik, de hátha valaki tud nekem segíteni.
Határozatlan idejű munkaviszonyt szeretnék megszüntetni munkavállalói részről.
Az új munkahelyemen 2019.01.02-án már kezdek.

Mikor kell beadnom a felmondásomat, hogy teljes havi bért kapjak a jelenlegi munkahelyemtől, mindemellett le legyen fedve a 30 napos felmondási idő?

Ha van még 5 nap fizetett szabadságom, azokat a felmondás után is ki tudom még venni?

Köszönettel,
Ádám

(#90) Kolondrum válasza Ádám16 (#89) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mivel kihalt én nem is kérdezek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.