Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Munkára melyik a jobb? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bolondgomba


bolondgomba
csendes tag

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni mégpedig abban hogy milyen procis gépet vegyek AMD/INTEL eddig Intelem volt igaz csak 2 ghz de az nekem sajnos kevés. Tulajdonképpen meg vagyok vele elégedve jó de nagyobb kell az AMD vel sincs semmi bajom de nem ismerem. Azt szeretném kérdezni hogy a következő programok melyik cpu-n futnak jobban az op rendszer win XP: Lightwave 7.0, 3d Studio max 4-5-6, Maya 5, Corel 11, Photoshop 7, Quark Xpress.
És szeretném ha AMD re konkrét alaplapot is mondanátok meg cpu-t, a lényeg hogy belemenjen 2 gb dual ddr 400 (4 db 512-es modul) legyen rajta serial ata és ami mindennél fontosabb stabil legyen a tuning egyellőre ne izgat.
A válaszokat előre is köszi

(#2) nygma válasza bolondgomba (#1) üzenetére


nygma
addikt

a programok alapján intel

(#3) salazol válasza bolondgomba (#1) üzenetére


salazol
őstag

A megvásárolt programokból az látszik, hogy a pénz számodra nem akadály.
Akkor egyértelműen egy brutális Intel.
Ráadásul ezen progik egy része tudtommal Intelre van optimalizálva.

(#4) Sefter


Sefter
veterán

még 1 szavazat az intel-re

Psn ID: sefter_hun

(#5) bolondgomba


bolondgomba
csendes tag

Sajnos a progik warezek de csak tanulom őket meg besegitgetek egy két cégnek ahol van valami közük ehhez.
Egyébbként kb 320 rugóm van amit összemelóztam Alaplap, CPU, RAM, TÁP, VGA,HDD -re

(#6) emvy válasza bolondgomba (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezek közül 1-2 használ SSE2-t, szóval leginkább az A64 ajánlható, vagy az Opteron. Nem drágább, mint a P4, csak sajna ECC-s DRAM kell hozzá (mármint az Opteronhoz).

Pl.:ASUS K8V DELUXE VIA-K8T800 ALAPLAP DDR400 +GIGABIT LAN +SOUND
AMD ATHLON64 3200+ CPU


vagy
ASUS SK8N NFORCE3 ALAPLAP DUAL-DDR400 +SATA +FIREWIRE +LAN
AMD OPTERON 146 2000MHZ 1MB CACHE, 1WAY SERVER


Mindkettő olyan 150000 környékén van, de lehet olcsóbb is, ha nem 146-os, hanem 144-es opteront veszel, az nem 110k, hanem csak 75.

while (!sleep) sheep++;

(#7) emvy


emvy
nagyúr

Minek Intel? SSE2 van már az Opteronban is, egyébként meg az Opteron/A64 jobb...

while (!sleep) sheep++;

(#8) Morbid válasza bolondgomba (#5) üzenetére


Morbid
tag

Ha ennyi pénzed van rá, azt javaslom, ne fogd vissza magad.

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#9) Male válasza bolondgomba (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Erre egyértelműen Intel.

Még az AMD fanok sem fognak ehhez AMD-t ajánlani -> na jó valami nagyon elvakult majd biztos jön, hogy egy xxx AMD felhúzva kismillió GHz-re gyorsabb és olcsóbb, de ha ezeket a programokat használod, akkor a stabilitás is nagyon fontos, már pedig egy húzott géppel könnyebben előfordul, hogy pár óra (vagy nap) renderelés után elszáll egy hibaüzenettel a program.

(#10) bolondgomba


bolondgomba
csendes tag

A 64 bites AMD-n gondolkodtam de ezek közul a proigik közül nam használnak 64 bites algoritmusokat meg a pontos ára sem ismert legalábbis nekem de dual os rendszer is lehetne az alapja csak az már tényleg nagyon drága esetleg Athlon MP azmég 32 bites amugy meg azt halloptam hogy a Maya 5 nem megy AMD-n vagy ha megy is Akkor nagyon lassan. Apropó tudom ne mide tartozik de akkor valami VGA kártyát is mondhatnátok ami OPEN GL-ben nagyon király nembaj ha a játékok nem mennek rajta

(#11) emvy válasza bolondgomba (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Nemnem, nem a 64 bit miatt, hanem azért, mert az SSE2 támogatáson kívül a P4 semmit nem tudott felmutatni, viszont SSE2 már van az Opteronban. Amin a Maya is megy.

while (!sleep) sheep++;

(#12) Male válasza Male (#9) üzenetére


Male
nagyúr

''Sajnos a progik warezek de csak tanulom őket ''

Ezt nem tudtam, akkor már több esélye van az AMD-nek (azthittem valóban munkára kell).

A64/Opteron nem rossz ötlet, csak hát a beszerezhetőség... proci, alaplap, de főleg a memória nehéz ügy.

Esetleg várd meg a Prescott-ot, és akkor dönts. 2GHz még elég, ha nem olyan komolyan használod ezeket a progikat.

(#13) emvy


emvy
nagyúr




??

Nézzetek már utána, ha javasoltok valamit...

while (!sleep) sheep++;

(#14) emvy válasza Male (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

A Prescottot ne várja, felesleges, az nem holnap lesz, meg piszkos drága is lesz.

Az Opteront be lehet már szerezni M.o.-n is, nem bonyolult.

while (!sleep) sheep++;

(#15) bolondgomba


bolondgomba
csendes tag

Ezt a tanulom-ot ugy értettem hogy még nincs pairom róla de csinálom. A stabilitás tényleg elsőszámú a teljesitmény után.

(#16) emvy


emvy
nagyúr

while (!sleep) sheep++;

(#17) Chapell válasza Male (#12) üzenetére


Chapell
aktív tag

csak hát a beszerezhetőség...
Mert 1 sarokkal messzebre kell menni...

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#18) Sanya válasza Male (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hát nem:) az A64 jóval jobb erre a célra, mit az intel(R)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) Sanya válasza Male (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

beszerezhetőségről: egy debreceni cég:
[L]http://www.multimediatower.ini.hu[/L]

már régóta van árlistán 64 bites AMD proci(opteron, a64, fx)
és be is tudják szerezni...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) Male válasza Chapell (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Veszprémi vagyok, itt még egy árlistán sem láttam.

(#21) Sanya válasza Male (#20) üzenetére


Sanya
nagyúr

és intel p4 3.2c-t? vagy xeon procit?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) Male válasza emvy (#14) üzenetére


Male
nagyúr

A Prescott árak, ha valódiak, amik kiszivárogtak, akkor nem lesz drága (Intel viszonylatban).

Opteron itt (Veszprém) még a nagyon AMD elfogult üzletben sincsen.

A64 mégis van (3200+, állítólag 512K cache -> ez lehetséges? nem 1 MB van mindegyikben?) 125000-ért. Enyit nem ér szerintem, egy P4 3GHz kb 50-el olcsóbb.

(#23) Sanya válasza Male (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

jah, és az A64 ennyivel jobb. végülis munkára kell neki szerintem.
azt, hogy 512 cache meg szeritem rosszul írták ki.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) Male válasza Sanya (#21) üzenetére


Male
nagyúr

P4 3.06C-t igen. (bruttó 50-el kevesebbért, mint az A64 3200+ állítólag 512K változata)

(#25) emvy válasza Male (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem 1M cache van benne - ugyan most kijöttek egy szériával, amiben 512k, de az $220 körül van, és még nincs itthon.

Az A64 3200+ tényleg annyi, de a P4-3.2 is 125000, viszont az Opteron 144 az 95000.

while (!sleep) sheep++;

(#26) Male válasza Sanya (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Ez több mint 60%-os árkülönbség, ennyivel azért nem jobb az A64.

Ha a progikra nincs pénze, akkor szerinted 60%-al többet fizet ezért a teljesítménytöbbletért?

(#27) emvy válasza Male (#26) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyébként a vitát kvázi lezárva: ha a saját pénzét költi, akkor ne fizessen már plusz 100k-t 20% különbségért: vegyen egy 2.6-os P4-et, 800-as FSBvel.

Felesleges 3GHz.

while (!sleep) sheep++;

(#28) nygma válasza emvy (#25) üzenetére


nygma
addikt

mindentől függetlenül nagyobb eséllyel indul a harcba egy intelért, mint a64/a64fx/opteronért...

(#29) Male válasza emvy (#25) üzenetére


Male
nagyúr

OK, hogy a P4 3.2 125000, de a 3.06 ''csak'' 77000, és az csak 200 MHz különbség (6% sebességtöbblet 62% árkülönbség).

(#30) emvy válasza Male (#29) üzenetére


emvy
nagyúr

INTEL PENTIUM-4 2.66GHZ CPU SOCKET-478 800MHZ 512K 39,824.- Ft 49,780.- Ft
ASUS P4P800 865PE ALAPLAP FSB800 DUAL-DDR400, LAN, SOUND 25,200.- Ft 31,500.- Ft

while (!sleep) sheep++;

(#31) Male válasza emvy (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Ebben egyetértünk.

(#32) bolondgomba


bolondgomba
csendes tag

Igazság szerint én elöször egy INTEL D875PBZ alaplapra és 3.0 ghz-s cpura gondoltam 2 gb ram-mal de azért vagyok ilyen kételkedő mert már 6 éve foglalkozom 3d -s grafikával de idáig mindig balhé volt a géppel mert iszonyat lassu nem csak a renderelés hanem magha a szerkesztés is ez lenne a 8. gépem meg valami jó vga kártyát is mondhatnátok
az eddigi válaszokat meg köszi elgondolkodtatóak
Az ithoni pc-s helyzetvalóban kiábránditó aki teheti mennyen ki Bécsbe 6 rugó a jegy EC vel 3 óra és ott van minden a seggeteket kinyalják az eladók 3 év gari van mindenre ja és 5-6 ezerrel olcsóbbak a komolyabb dolgok csak eurót kell jól váltani hozzá.

(#33) Alvin_ti4200 válasza bolondgomba (#32) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nVidia Quadro?

(#34) Male válasza emvy (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Ezzel a vita tényleg lezárva. A 3GHz-et azért hoztam csak példának, mert előrébb valaki azt kérdezte, hogy ''és P4 3.2C-t'' láttam e Veszprémben, ekkor néztem az árlistát, ahol a 3.06-ot láttam meg, mint leggyorsabb itt kapható.

(#35) Male válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


Male
nagyúr

Esetleg SoftQuadro, ha már úgyis warezprogikat használ, ez illik hozzá :) . (FX-ekkel is van SoftQuadro vagy csak Gef4-ig működik?)

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Munkára melyik a jobb? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.