Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petes


Petes
tag

Lenne egy fontos kérdésem, remélem tudtok segíteni.
Arról lenne szó végső soron hogy hozzájuthatok e munkanélküli segélyhez?
18 éves vagyok és most fog megszűnni a hallgatói jogviszonyom (vagyis otthagyom az iskolát hogy szeptemberben máshová menjek), és ezek után lényegében munkanélkülivé válok, engem megillet e valamilyen segély ebben az esetben?
Mit kell tennem hogy ezt megkapjam, kb mekkora összegről lenne szó, van e bármilyen következménye vagy egyáltalán mik a követelményei.
Elég homályos a dolog és csak ma merült fel bennem hogy ez lehet hogy érint engem ezért kérnék tőletek segítséget hátha tudnátok mondani valami érdemlegeset, hátha már volt valaki itt ilyen helyzetben stb...
Előre is nagyon köszönöm a rámfordított időt! P

(#2) Gh0sT válasza Petes (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem jár, mivel még nem volt munkaviszonyod.

Bő 6 hónap múlva visszatérhetünk a kérdésre. :)

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) Petes válasza Gh0sT (#2) üzenetére


Petes
tag

Pedig van olyan ismerősöm aki miután elvégezte az iskláját és egy percet sem dolgozott kapott munkanélkülit, akkor az hogyan volt?

(#4) Gh0sT válasza Petes (#3) üzenetére


Gh0sT
addikt

Esetleg úgy, hogy amíg tanult, addig mellette dolgozott is.

A munkanélküli járadék munkanélküliek részére adott egyik leggyakoribb ellátási forma. Munkanélküli járadékban az a személy részesülhet,
aki megfelel a munkanélküli fogalmának,
munkanélkülivé válását megelőző négy éven belül minimum kétszáz nap munkaviszonnyal rendelkezik,
rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, táppénzben nem részesül,
munkát akar vállalni, ennek ellenére a munkaügyi központ nem tud számára megfelelő munkahelyet felajánlani (lásd: munkanélküliek ellátása).
A munkanélküli járadék folyósításának időtartamát a munkanélkülinek a munkanélkülivé válását megelőző négy év alatt munkaviszonyban töltött időtartam alapulvételével kell megállapítani úgy, hogy öt nap munkaviszony egy nap járadékfolyósítási időnek felel meg.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) benyo válasza Petes (#1) üzenetére


benyo
tag

mivel még nem dolgoztál sehol, így munkanélküli segélyt asszem nem fogsz kapni, mert kell hozzá tán 220 ledolgozott nap.
max együttműködőnek felvesznek a helyi munkaügyi hivatalnál, és tán mint pályakezdő, lehet valami egyéb lehetőség, gondolok itt nyelvtanfolyam támogatása esetleg vmi tanfolyam.
be kell menned a helyileg illetékes munkaügyi központa és rákérdezned.
de lehet van itt aki jobban vágja a thémát:)

HAÉRTMIGO

(#6) Petes válasza Gh0sT (#4) üzenetére


Petes
tag

Tényleg nem kötekedni akarok de nem dolgozott...
Akkor semmiféle támogatást nem kaphatok addig amiíg nincs 6 ledolgozott hónap a hátam mögött?

(#7) Gh0sT válasza benyo (#5) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én 200 napról tudok, de lehet hogy tévedek.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8) turho válasza Petes (#3) üzenetére


turho
őstag

Pályakezdők munkanélkülis egélye?
Ha még van ez a forma, akkor 6 hónapig jár kb. havi 32 rugó.

(#9) Gh0sT válasza Petes (#6) üzenetére


Gh0sT
addikt

A munkanélküli járadék folyósításának leghosszabb időtartama 270 nap (kilenc hónap). A járadékra való jogosultsághoz minimálisan 200 nap munkaviszonyban töltött idő szükséges. Aki csak ennyivel rendelkezik, a 40 napra kaphat munkanélküli járadékot.
A munkanélküli járadék összege a munkanélkülivé válást megelőző négy naptári negyedév átlagkeresetének 65 százaléka. A járadék összegének alsó határa a mindenkori nyugdíjminimum 90 százaléka, felső határa ennek kétszerese. Ha az átlagkereset alacsonyabb a járadék alsó határánál, akkor a munkanélküli járadék az átlagkeresettel megegyező összeg.
Fő szabályként a munkanélküli járadék folyósításának kezdő napja a munkaügyi központ kirendeltségénél történő jelentkezést követő naptári nap.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#10) Petes válasza turho (#8) üzenetére


Petes
tag

Na valami ilyesmiről beszélek mint ''turho'' ilyen nincsen?

(#11) Gh0sT válasza turho (#8) üzenetére


Gh0sT
addikt

Erről még nem hallottam, olyan van, hogy álláskeresést ösztönző juttatás, de ő ebbe a kategóriába sem tartozik bele.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#12) Petes


Petes
tag

Azt hiszem holnap majd besétálok a munkaügyi központba, hátha van még remény...

(#13) Gh0sT válasza Petes (#12) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem tartom valószínűnek, mert mire is fizetnének? :F Javaslom, hogy a kieső időre inkább keress állást. Aztán, ha elkezded a sulit, akkor bejelentkezel munkanélkülinek. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#14) benyo válasza Gh0sT (#7) üzenetére


benyo
tag

én is csak vmi 2esre emlékesztem:D

ilyeneket tudnak dobni mondom, h nyelvtanfolyamra mehecc 6hónaposra,
akkor vmi havi 18k körül adnak, meg vannak más akármilyen tanfolyamok, a támogatottak listáját is reád tudják dobni...

HAÉRTMIGO

(#15) Petes válasza Gh0sT (#13) üzenetére


Petes
tag

Mondjuk arra hogy itt vagyok munka nélkül és a szüleim nem tudnak eltartani:(
Mégha ez nem is teljesen így van...

[Szerkesztve]

(#16) Gh0sT válasza Petes (#15) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ilyen esetben területi polgármesteri hivatal és szociális járandóság megállapítását kell kérni környezettanulmány után.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#17) tildy válasza Petes (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

De segélyt nem kaphatott. Kivéve ha belevág ilyen átképzésszerűségbe akkor kap valamiféle juttatást. A munkanéküli segélyhez bizony ledolgozott munkanapjaidnak kell lenni.
Holnap úgyis megyek be a munkaügyibe , megérdeklődhetem.
Én nov 13-fber. 6 között vagyok jogosult a munkanélküli segélyre.Még szerencse , hogy dolgoztam fősuli alatt, így most majd 3 hónapig majd 40 ezret kapok.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) sirály12


sirály12
őstag

Én emléxem erre a Pálykezdők munkanélküli segélyére. Nekem nem volt ugyan, de egyik haverom ezzel indított suli után. Régebben bizti volt, de most nem toom van-e még. Szerintem egy próbát megér.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#19) tildy válasza sirály12 (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

'' a pályakezdők munkanélküli segélye 1996 júliusában megszűnt.''
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Petes válasza tildy (#19) üzenetére


Petes
tag

Megköszönném ha megkérdeznéd nekem holnap, konkrétan az érdekel hogy van e esélyem valamiféle anyagi támogatásra amit vagy ''csak kapok'' vagy fel kell használnom tanfolyamra pl mert az is érdekelne.

(#21) turho válasza tildy (#19) üzenetére


turho
őstag

nekem 95-ben volt :) és 4 napot vettem igénybe :)

(#22) Drótszamár válasza Petes (#20) üzenetére


Drótszamár
őstag

Szia!

Én jan 10-ig voltam pályakezdő (a mai napig), és egy fillért nem kaptam.
Ha el akarsz menni pályakezdő munkanélkülinek, akkor készülj fel rá, hogy havonta 1x el kell majd látogatnod az illetékes munkaügyi hivatalba pofavizitre.

Ha már 3. hónapja vagy pályakezdő, akkor lehetőség van arra, hogy ha találsz munkát akkor a hivatal kifizeti a béred egy részét.

Ez tuti működik, mert én is így helyezkedtem el. Holnap kezdek.

Ahoz hogy segélyt kapjál 200 napot dolgoznod kell előtte.

szerk: A továbbképzést általában támogatja a hivatal.

[Szerkesztve]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#23) tildy válasza Drótszamár (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

A pofavizit minden munkanélkülinek van. Nekem pl. holnap lesz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Én elvégeztem a Fősulit. Persze semmi álláslehetőség. Rögtön be a munkaügyi központba, és mint pályakezdő munkanélküli regisztrálva is lettem. Persze lóvé semmi. Valami olyat említettek, ha rendszeresen járok pofavizitre akkor 1 év után kaphatok valamit. Jelzem semmi ledolgozott munkaidőm nincs. A legjobb persze egy tanfolyamot elkezdeni. Ott fizetik a tanfolyam 100%-át, + 90%-os utazási költség+ kaja hozzájárulás, és valami 20k körül havonta. Ennek csak annyi a feltétele, hogy a tanfolyamot el kell végezned sikeresen. Ha 2x sem tudsz sikeres vizsgát tenni akkor valamennyit vissza kell fizetni.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#25) #57764352 válasza Petes (#6) üzenetére


#57764352
törölt tag

A diákmunka beleszámít??

(#26) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Bértámogatást + utazási támogatást kaphat a cég ahol elhelyezkedsz. Ezt érdemes kihasználni és kérni, mert kis cégeknek ez elég csábító. Ilyenkor egy évig kötelező foglalkoztatniuk. Ezt érdemes év elején kihasználni, mert később elfogyhat a hivatal pénze és nem tudnak adni... Ha felvesznek a munkanélküli nyilvántartásba 3 havonta kell visszajárnod, különben törölnek belőle.

(mindez a 2003-mas állapotokat tükrözi, 2004 tavaszán sikerült a támogatás segítségével elhelyezkednem)

Azt meg azt hiszem nem kell elismételnem, hogy csak 200 nap munkaviszony után kapsz segélyt. Ráadásul csak a munkavégzés időtartamától függő ideig folyósítják a segélyt (ebben nem vagyok egészen biztos).

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#27) Warlock_42 válasza #57764352 (#25) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Nekem azt mondták annó, hogy nem.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#28) atosz válasza Petes (#1) üzenetére


atosz
őstag

Ha meg nem dolgoztal, akkor nem jar es punktum... De hidd el jobban jarsz, ha tenyleg dolgozol inkabb, mint a segelyre apellalnal... De termeszetesen feltetelezem ez a szandekod neked is. :)

(#29) #57764352


#57764352
törölt tag

Az gáz hogy nincs a diákmunkára beszámítás.

(#30) mefistofeles válasza #57764352 (#29) üzenetére

Hát ja és azt sem számítják be, amit a prohardveren töltesz......

A nejem hasonló cipőben járt: Elvégezte az egyetemet, a munkanélküli hivatalban regisztrálták majd mikor megkérdezte tudnak e valami melót, illetve kap e valami lóvét, az ügyintéző kedvesen rávigyorgott, tudjátok mint anya a szellemileg visszamaradott gyerekére........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31) Calogero


Calogero
addikt

En a suli utan elmentem egy tanfolyamra amit a munkaugyi kozpont fizetett, es ameddig tartott a tanfolyam addig havonta kaptam kemeny 8500FT-ot.

(#32) Gh0sT válasza #57764352 (#25) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#33) mefistofeles válasza Calogero (#31) üzenetére

Akkor aztán nagy lehetett a dőzs!;];]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#34) Sanya válasza Calogero (#31) üzenetére


Sanya
nagyúr

hát ettől nem szaladsz messzire!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Sajnos muszály munkát találni. Tegnap voltam a munkaügyiben. A hölgy közölte velem, hogy mert már több mint 6 hónapja munkanélküli vagyok, ha valaki alkalmazna akkor min 50% max 90%-át megkapná utánnam. Szerinted érdekli ez a cégeket. Jah, és nem is kellene csak 1 évig alkalmaznia, mert utánna nincs már, hogy +1 év amit ő fizet.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#36) Trak válasza Calogero (#31) üzenetére


Trak
addikt

És ők választották ki milyen tanfolyam, vagy volt miből választani? Milyenek vannak?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#37) Calogero válasza Trak (#36) üzenetére


Calogero
addikt

Volt egy lista amibol lehet valasztani.
Van ott minden fele... a targonca kezelotol a fotoripoter tanfolyamig minden

(#38) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Be kell gyakran járni a munkaügyi központba, mert ott a falra kifüggasztik a tanfolyamokat. Legalább is nálunk így van, de hallottam már róla, hogy máshol is így mükszik.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#39) ysoltee85 válasza Calogero (#37) üzenetére


ysoltee85
aktív tag

Ezek érnek is valamit ezek a tanfolyamok?? :F
Ugy értve adnak normális papirt róla?
Esetleg számtech tanfolyamok is vannak??

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#40) ysoltee85


ysoltee85
aktív tag

up :F

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#41) ysoltee85


ysoltee85
aktív tag

Na mivan? ennyi volt a topic?? :F

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#42) Barbicsek


Barbicsek
újonc

Sziasztok!

Tavaj május 1-el megszünt a munkaviszonyo, akkor kaptam egy munkanélküli segély megállapításához szolgáló lapot, de akkor úgy gondoltam, hogy nem megyek el munkanélkülire (akkor nem volt rászükségem), de azóta változott a helyzet. Van valamilyen határidő amely arra vonatkoztik, hogy a munkaviszony megszünése után meddig lehet elmenni munkanélkülire?

Ha Budapesten az 5. kerületben lakom akkor a Fővárosi Munkaügyi Központba kell jelentkeznem vagy esetleg Bp. fel van osztva kerületek szerint?

Barbicsek

(#43) kapcs-ford válasza ysoltee85 (#41) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ennyi hát. Ez az ország sz**ik erre a kérdésre. Regisztrált felsőfokú infósként voltam regisztrálva vidéki nagyvárosban és minimálbért sem akartak fizetni. A vidéki munkaügyi nem tud semmit a fővárosiról mert ''nincs köztük hálózat'' ha a fővárosban akarok munkát akkor fel kell mennem és regisztrálni ott.
Kivándoroltam másik országba és idegenként több segítséget kapok az itteni államtól mint otthon.

Itthon ha apucid-anyucid nem teremt alád valamit akkor éhen is lehet halni. Meg van engedve.

Aláírás

(#44) Sn00k


Sn00k
veterán

barátnőm 2 évet lehúzott egy cégnél, 6 órára volt bejelentve... most el akar jönni és ameddig nem talál munkát megpróbálnánk a munkanélküli segélyt. Van rá esély hogy kap, 6 órára mennyit adhatnak?

3njoy the Lif3

(#45) rita081


rita081
újonc

Sziasztok!

Sajnos, úgy néz ki, hogy a közeljövőben én is olyan helyzetbe kerülök, hogy érdekelt leszek ebben a munkanélküli segély témában. Okt. 10-én lejár a GYES-em, utána kiadják a szabadságom, alkalmaznak a kötelező 30 napra és valószínű, utána nincs szükség rám.
Kérdésem: ilyen esetben, amikor valaki 2 évig GYED-en aztán 1 évig GYES-en volt, hogy számolják a munkanélkülit? Milyen időszakot vesznek figyelembe, annak megállapításánál? Előtte folyamatos munkaviszonyom volt, 2 évig a jelenlegi munkahelyemen, előtte 3 évig egy másik munkahelyen!

A választ előre is köszönöm!
Üdv

(#46) rien válasza rita081 (#45) üzenetére


rien
senior tag

Szia!

Bár nem munkaügyi kp-ban dolgozom de az 1991. évi IV. törvény szabályozza.
Ha van kedved olvasd át.
De a lényeg szerintem itt van:
26. § (1) Az álláskeresési járadék összegét az álláskeresőnek az álláskeresővé válását megelőző négy naptári negyedévben elért átlagkeresete alapulvételével kell kiszámítani. Az átlagkereset számítására a munkajogi szabályokat kell alkalmazni, azzal az eltéréssel, hogy a személyi alapbért a kifizetésének időpontjában érvényes összeggel kell figyelembe venni.
(2) Ha az álláskereső az álláskeresővé válását megelőző négy naptári negyedévben több munkaadóval állt munkaviszonyban, az álláskeresési járadék összegét valamennyi munkaadónál elért átlagkereset alapján kell az (1) bekezdés szerint kiszámítani.
(3) Ha az álláskereső átlagkeresete az (1) bekezdésben meghatározott időszakban nem állapítható meg, az álláskeresési járadék összegét az általa az álláskeresővé válását megelőzően betöltött utolsó munkakörben, illetőleg az ahhoz hasonló munkakörben elért kereset országos átlaga alapján kell megállapítani.

Itt a vastagon szedett rész vonatkozik rád. Az országos átlag pedig elég jó (és meg is lehet találni neten az adatokat, hogy tudj kalkulálni,de most ne haragudj nincs kedvem keresni), elvileg elég sokan jobban járnak az így megállapított álláskeresésivel mintha a saját bruttójuk 60%-át kapnák de sajnos le van maximalizálva az összeg 42.900 - 85.800 Ft bruttó lehet maximum a járadék összege. Ez jár 91 napig, utána fixen 42.900 Ft (legalább is 2009-ben míg 71.500 a minimálbér) A törvényben benne van minden pontosan.
De ha betelefonálsz szerintem el is mondják neked.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#47) rien válasza rita081 (#45) üzenetére


rien
senior tag

Elfelejtettem a start-plusz kártyát a figyelmedbe ajánlani a könnyebb elhelyezkedéshez.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#48) Norby1991011


Norby1991011
újonc

Sziasztok!
Egy olyan taktikai kérdésem lenne hogy most végeztem a fősulival aztán nagyon ajánlják ezt a munkanélkülikénti regisztrációt. Olvastam róla hogy sok előnnyel jár(pl fizetik az első munkahelyem fizujának x százalékát) de milyen hátrányai vannak? Teszem azt felajánlanak egy állást és én nemet mondok az jár valamilyen következménnyel?
Válaszotok előre is köszi.

(#49) huliganboy válasza Norby1991011 (#48) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Sok előnnyel jár, de lehetnek olyan esetek amit említesz is...

Vannak támogatási formák mind hazai mind EU programok keretében, ahol a munkáltató akár a bruttó béred+járulékok 100%-át is megigényelhetik, de ennek sok konstrukciója van.

Közfoglalkoztatást is ajánlhatnak. Ha 25 év alatti vagy akkor nem vagy köteles elfogadni, ezt következmények nélkül megteheted, viszont ha elmúltál és nem fogadod el, akkor kitörölnek szankcióval, ami 60 nap.

Ha az adott térségben van lehetőség és felajánlanak az elsődleges munkaerőpiacon állást azt köteles vagy elfogadni. Ha nem teszed, szintén törölnek a rendszerből 60 napra. Természetesen, ha a munkáltatónak nem felelsz meg és ő visszaigazolja, hogy nem tart igényt rád nincs probléma.

Lehet már nem aktuális, de gondoltam leírom!

Akinek hasonló kérdése van szívesen válaszolok!

[ Szerkesztve ]

(#50) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

90 nap munkakeresési járadékra (ma már így hívják) vagyok jogosult. Ha lemondom, akkor az eddig eltelt napokra visszamenőleg kapok járadékot? 30 naponként van ugye utalás. Én pedig a 40-45. napom mondanám fel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.