Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Munkagép (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Üdvözlet PH! fórumozók!

Kíváncsi vagyok, hogy mit szóltok a következő konfighoz.

Intel D865PERC
Intel Pentium 4 2,4C BOX
Samsung 512 MB DDR400 (x2)
Matrox Millennium P650
Samsung Syncmaster 765 MB (x2)
Western Digital Caviar 80 GB (x2)
Chieftec DG-01BD-U ATX
Enermax EG301P-VE 300W

Teljes egészében munkára lenne. Fontos a megbízhatóság és a gyorsaság. Egyelőre Photoshop, Dreamweaver, Flash és esetleg még egy-két másik grafikai program lenne, ami futna rajta. Néha már annyi munka van, hogy kicsit össze-vissza vannak a dolgok. No meg vannak játékok is a gépen és egyéb cuccok is. Jó lenne ezt és a munkát külön választani.

Így ez a konfig megállja a helyét vagy van benne olyan alkatrész, ami helyett mást lehetne?

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) wipes válasza engusz (#1) üzenetére


wipes
senior tag

Szerintem korrekt, ezzel a vga-val én is szemezgettem már,
csak az ára mindig visszatartott. talán a táp, én egy kicsit nagyobbat,
és kicsit halkabbat keresnék. :F

(#3) engusz válasza wipes (#2) üzenetére


engusz
veterán

Gondoltam egy Chieftec tápra, de abból nics dupla ventilátoros. Nekem meg már bizonyított az Enermax ezzel kapcsolatban. Ezért esett rá a választás.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) intelfan válasza engusz (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

A WD vinyó visítani fog rövid időn belül mert alapból nem FDB motoros. Seagate ajánlott helyette.
-Ram jó.
-Matrox kártya király.
-Samsung monitoroktól nem vagyok elájulva, eddig még mindegyiknek homályos volt a képe a széleken pedig láttam már 10-20db-ot.
-Ház jó.
-Enermax táp szintén jó, és most akcióban 2 év garival BR 10000FT ez a táp a Hertánál. [L]http://www.herta.hu[/L]
-Nem tudom milyen az intel gyári hűtő, ha hangos akkor a Zalman CNPS 7000 ALCU-t ajánlom.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#5) engusz válasza intelfan (#4) üzenetére


engusz
veterán

Lehet, hogy akkor winyóból Seagate lesz.
Viszont, ha nem Samsung, akkor mi legyen? Persze hasonló árkategória gondolok. Mondjuk nekem eddig csak jó tapasztalatom van velük.
Bízom az Intel gyári hűtőjében, hogy halk és jól hűt. Sokan dícsérték.

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) klepto válasza engusz (#5) üzenetére


klepto
addikt

Nekem dobozos cerkám van, és nekem tetszik a gyári hűtő. Tulkép egy Sanyo hűtőről beszélünk, csak mivel kizárólag az Intelnek van gyártva, ezért van rajta Intel matrica. Erős közép, de ennyi pénzért nem találsz tőle jobbat. Viszonylag csendes, de lényegesen többért van tőle sokkal halkabb is. Szóval az áráért, tuti, saját árkategóriájában aboszolút nyerő. Ettől jobbat csak 2x,3x enyiért találnál. Nálam a proci most Aida32 szerint 42°C, kb. 6 órás üzem után. Ebben volt ma játék is.
Még valami: ha munkára kell, és ahogy látom a pénz nem korlátoz, én inkább az Intel 875PBZ lapját venném. Igaz, hogy drágább, de többet tud, és gyorsabb is. :P

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7) engusz válasza klepto (#6) üzenetére


engusz
veterán

Proci sosem lenne húzva, gondolom elég lesz rá a gyári hűtő.
Tulajdonképpen számít a pénz, mert azért nincs mindenből a legjobb benne.
875P egyedül a PAT-tal nyújtana többet. Megnézem majd egy hasonló lapnál, hogy mennyi az a plusz többlet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) karib válasza engusz (#1) üzenetére


karib
addikt

Aopen ház? Matrox és két CRT helyett inkább valami más kártya két TFT-vel? Zalman 7000AlCu aranyos hűtő :) HDD-ben inkább Hitachi, ha a teljesítmény számít (netalán esetleg egy második generációs WD Raptor?), ha inkább a csend számít, akkor Samsung (Hitachira panaszkodnak, hogy néha ''zajong'', bár az sem egy hangos HDD).

Department of Redundancy Department

(#9) TitiRii válasza intelfan (#4) üzenetére


TitiRii
senior tag

Hát ez azét nem egészen igaz :D
már vagy 1 éve ha nem több hogy pont itt a phn volt egy cik a vinyokrol, és abban pont a wd vinyokat emlegeték fel mint ''folyadék csapágyasakat'' :D

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#10) engusz válasza karib (#8) üzenetére


engusz
veterán

Nem tudom. Igazából a Chieftec házakkal már van tapasztalat. Tudom, hogy jók. Mondnjuk az Antec ugyanez, csak még egy picit igényesebb. Úgyhogy lehet, hogy Antec lesz.

Egyelőre nincs annyi munkám és pénzem, hogy két TFT újítsak be. Lehet, hogy később lesz rá módom. Akkor ígérem, hogy venni fogok! :)

Hűtés szempontjából nem biztos, hogy megéri megvennem a Zalman-t, mert nem kell szuperhalk gép. Csak ne legyen hangos. Azt hiszem, hogy az Intel eredeti hűtője megfelel ennek a kritériumnak.

Winyó ügyben viszont kezdtek elbizonytalanítani. Minenki mást mond. Ha Raptor akkor már SATA és 10k RPM. :) De már itt is akkor elrugaszkodtam. Nem kell ennyiért winyó. De most már lehet, hogy Samsung lesz belőle. Bár attól függ, hogy van-e belőle folyadék csapágyas?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) karib válasza engusz (#10) üzenetére


karib
addikt

Samsungok mind FDB motorosak, csendesek, hűsek és gyorsak. Bár a Hitachi 7K250 gyorsabb, de nem hinném, hogy bárki igazán észrevenné a diffit.

Matrox végülis jónak tűnik - azt hittem, sokkal drágább. És két DVI csati van rajta, tehát bármikor átválthatsz két TFT-re :)

Chieftec házak tényleg jók, ahogy az Enermax tápok is. Az Aopenek pedig egyben nagyon jók, és talán kicsivel olcsóbb is. És piszokul csendesek.

Department of Redundancy Department

(#12) engusz válasza karib (#11) üzenetére


engusz
veterán

Akkor eddig a Samsung a nyerő winyóban. Viszont a háznál maradok a Chieftec / Antec párosnál.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) karib válasza engusz (#12) üzenetére


karib
addikt

Helyes, rosszul nem jársz vele :)

Department of Redundancy Department

(#14) nap válasza engusz (#1) üzenetére


nap
addikt

Elkepzelhetonek tartom, hogy keves lesz a tapod, foleg ha meg jon hozza egy-ket ventilator, optikai meghajto, meg ilyenek.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15) engusz válasza nap (#14) üzenetére


engusz
veterán

Már most egy kicsit több mindent visz el egy majdnem ugyanilyen táp. Csak annyi a különbség, hogy a mostanin potméterrel lehet állítani a ventik sebesességét. A kiválasztott darab pedig ezt nem tudja.

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) hobizoli válasza engusz (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Van dulpla ventis, [L]http://www.chieftec.com/products/psu/PSII%20PSU.htm[/L], itten az osszes aminek DF van a neveben az olyan, pl HPC-360-302DF, es ez mar Aktiv-PFC-s is (5ev garo)




hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#17) engusz válasza hobizoli (#16) üzenetére


engusz
veterán

Picinek tűnik a második venti. Bár lehet, hogy csak csalóka a kép. Nálunk lehet már kapni? Na igen, akkor milyen árban?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Munkagép (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.