Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) csixy válasza growler (#2) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm a tippedet! Ha lepörög nálam a Multisystem korszak, akkor ezt fogom megnézni. Egyenlőre az a tapasztalatom a Multisystemmel, hogy ha UEFI rendszerből építem, akkor főleg UEFI-ben lesznek bootolhatóak azok a rátett disztrók,amelyek mindkettő rendszerre alkalmasak egyébként, ez alól kivétel a Windows 10 telepítő iso, mert az bootol így is meg úgy is. De pl a Slax iso UEFI rendszerben beépítve Legacy-MBR rendszerben bootolva indul csak, ahogy egyébként is elvárható tőle. Majd este megpróbálok legacyban bootolt Linux Mint alaprendszerben építkezni. Apropos .. van egy USB SSD-m amire rá van telepítve egy Linux Mint Tessa Cinnamon és azt bootolhatóvá tettem UEFI és Legacy vason is egyaránt (logikus ugye , hogy az USB-s SSD, amire tettem a Cinnamont nem GPT, hanem MBR partíciós táblával rendelkezik). Ebbe a Cinnamon redszerbe telepítettem a Multisystem toolt. Az előbb említett SSD-re még a cizella kedvéért telepítettem egy Antergost is , ami viszont ezen a vason UEFI-s systemd-boottal hívható életre.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.