Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csixy


csixy
addikt

Már sokat morfondíroztam hordozható USB-s multibootos kütyük faragásán , alkotásán. Bele is pusztult már ebbe eszközöm, de többnyire voltak sikerek, részsikerek. Most éppen a linuxos Multisystem tool fogott meg. Nagyon hasznosnak igérkezik. Annyi opció van benne, hogy azt sem tudom, hogy melyik mire való. Szeretném, ha itt az ilyen és ehhez hasonló "gyári" alkalmazások és egyéb egyedi "Svájci bicskák" sokszor nyakatekert ötleteit és használati tapasztalatait osztanánk meg.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2) growler válasza csixy (#1) üzenetére


growler
őstag

Újabban, a "python3-multibootusb"-t használom [link]
Persistens területet adhatsz hozzá, (hogy megjegyezze a beállításokat/egyebeket - inkább
gyors USB3-as pen.-nél ajánlom.) ... szelektíven törölhetsz róla.
Select USB disk (pl: /dev/sdb1) -> Select image -> Install distro (Ha végzett, jöhet a második.)

(#3) csixy válasza growler (#2) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm a tippedet! Ha lepörög nálam a Multisystem korszak, akkor ezt fogom megnézni. Egyenlőre az a tapasztalatom a Multisystemmel, hogy ha UEFI rendszerből építem, akkor főleg UEFI-ben lesznek bootolhatóak azok a rátett disztrók,amelyek mindkettő rendszerre alkalmasak egyébként, ez alól kivétel a Windows 10 telepítő iso, mert az bootol így is meg úgy is. De pl a Slax iso UEFI rendszerben beépítve Legacy-MBR rendszerben bootolva indul csak, ahogy egyébként is elvárható tőle. Majd este megpróbálok legacyban bootolt Linux Mint alaprendszerben építkezni. Apropos .. van egy USB SSD-m amire rá van telepítve egy Linux Mint Tessa Cinnamon és azt bootolhatóvá tettem UEFI és Legacy vason is egyaránt (logikus ugye , hogy az USB-s SSD, amire tettem a Cinnamont nem GPT, hanem MBR partíciós táblával rendelkezik). Ebbe a Cinnamon redszerbe telepítettem a Multisystem toolt. Az előbb említett SSD-re még a cizella kedvéért telepítettem egy Antergost is , ami viszont ezen a vason UEFI-s systemd-boottal hívható életre.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4) csixy


csixy
addikt

A multisystem csak UEFI módra bootolja például a Linux Mint Tessa isot. Ez így nem jó.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#5) csixy


csixy
addikt

A multibootusb jobban mukodik.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6) csixy


csixy
addikt

A Slax multibootusb pendrájvon UEFI módra is élhető!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#7) csixy


csixy
addikt

link

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.