Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Egy régi Compaq gépbe kellene beleépíteni a régi K7S5A alaplapomat amiben egy 1100-es AMD Thunderbird van.

Elég érdekes ez a Compaq gép, mert pl. a tápra is 145W van írva. Ezt nagyon keveslem a rendszeremhez, de ami van benne most egy PII-es prockós lap az simán megy. Tudtommal annak is kellene egy 200-250W-os táp.

Ennek a 145W-os tápnak a típusa: DSP-200PB-89D

A kérdéseim:

Működni fog a lapom (K7S5A) ebben a házban amiben ez a 145W-os táp van?

Kipróbálhatom, vagy lehet valami baja az alaplapnak?

Segítsetek pls!

(#2) Peet


Peet
senior tag

Fontos lenne pls!

(#3) Lest4t válasza Peet (#1) üzenetére


Lest4t
aktív tag

tehát saját vélemény:
sztem mivel 400 mhz es samsung ramot raksz bele , ami a legolcsobb ram vagyis semmi köze a tuningramhoz ezért a legolcsóbb lapkát vegyed mert pl az msi ben rejlő dolgokat tuning terén ugyse tudod kihasználni ilyen rammal mert a a procit tuningolod akkor az csak ugy megy ha vele szinkronban huzod a ramot is. Magában a teljesitményükben ez a 3 lap nagyon azonos tehát vagy vegyél egy olcsot vagy egy drágábbat de + egy jo ramot. Én igy az msi neo fsr t ajánlom ami tuningra is jó ( nincs kül. a platinumhoz képest csak nincs benne firewire ). ez a lapot 25 26 ért meglehet szerezni .
de ha ezt a ramot veszed elég sztem egy gigabyte k8ns ( nem pro sima) ami 20 e ért már kapható.

még egy nem értem mért fulyogod le a 754 est sztem nem vagy tisztában a dolgokkal. A 754 es minimálisan lasabb a 939 től , meg azt mondják hogy a 939 es jobban tuningolható de csak picit meg ez téged nem érint , arrol nem is beszélve hogy a 939 es drága még meg pl a 3000+ os 939 valodi orajele csak 1800 mhz mig 754 esnél ez 2000 mhz vagyis ahoz hogy a 754 es 3000+ ossal azonos szinten legyél 939 essel 3200+ osat kell venned ami 15 e rel drágább !!!
Meg a dual channelsem ad sok plusz töblettet max 2 - 3 szálalék . tehát sztem most még a 754 es éri meg
H meg majd cserélsz annyi hogy alaplapot is kell venned de hát az max 30 tehát egyértelmű a dolog az én szememben

én ennyit tudok segiteni remélem használt azért kiváncsi vok a véleményedre.

(#4) Lest4t


Lest4t
aktív tag

vazze rossz helyre nyomtam be looooooooool

(#5) BluEyes válasza Peet (#2) üzenetére


BluEyes
őstag

Mondhatnám, hogy ''jajapersze'', de fogalmam sincs, meg úgy tűnik, másnak se. Az akkori gépek nem voltak agyonzsúfolva perifériákkal, egy 1- 4,7 G vincsi, floppy, max. 24x cd , valami korai agp-s vga, ati rage vagy ilyesmi. Ennek úgy kb. elég ez a táp. Ha csak alaplapot / procit cserélsz, valószínűleg menni fog. Ha komolyabb vga, vincsi, optikai meghajtók,stb. is mennek majd bele, tápot kell venned. Az asztalon állítsd össze a konfigot, egyenként szereld be az egységeket, és próbáld indítani. Először csak lap/proc/mem/vga legyen. Szerintem így indulni fog, bár ez nem jelent semmit, az lesz a kérdés, hogy perifériákkal, terhelt procival stabil lesz-e? Próbálni kell, mindenesetre a tanácsom, hogy az első gyanús jelre ( win belefagy a paszianszba, outlook közben újraindul,stb.) cserélj tápot, ne várd meg, míg az egész gép leég az epukkant tápocska miatt.
Sajna nem sokat segítettem. Sok szerencsét!

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6) Peet


Peet
senior tag

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de sajnos nem segítettetek igazán.

A kérdésem továbbra is az, hogy lehet-e, hogy tényleg csak 145W-os a táp és mehet-e vele ez a lap, illetve, hogy nem-e teszi tönkre az alaplapot a táp vagy fordítva az alaplap a tápot???

A compaq gépben jelenleg van és működik:
- 1db CD-rom
- 1db CD-RW
- 1db 10gb-os winyó
- Innovision GF4 MX440

A proci egy PII 366-os és van még benne 128MB SD.

Segítsetek PLS, működni fog? Tönkretehetek valamit ha ezt így összerakom?

(#7) antikomcsi válasza Peet (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hello!
145W-os táp, és ATX? Igazi fehér hollo!
Elképzelhetőnek tartom, hogy alapon menne, de ha egy nagyobb hdd-t teszel bele, és egy optikai meghajtót, akkor nem biztos.( Lehet, de nem biztos) Amennyiben egyszerre elérné a gyártó által megadott max. teljesítményfelvételét mindkettő, ami azért ritkán fordul elő akkor lehetnek gondok. Ha nyugodtan akarsz aludni szerezz bele egy natúr 235W-osat, 1-2ezres maximum!

(#8) antikomcsi válasza Peet (#6) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezekkel talán menne, kipróbálhatod, nem lesz baj, maximum ha kevés a táp újraindul a gép vagy leáll, nem károsítja a lapodat. Mindenesetre csak egy ODD-t tegyél be előszőr.

(#9) Szalma válasza Peet (#6) üzenetére


Szalma
őstag

(Próbáld bátran! ;] Ami először tönkremehet az a táp. Ami rossz esetben magával ránt valami(ke)t. Bár szerintem, ha kihajítod a CD olvasót, gond nélkül mehet.

Egy tipp: mérd meg egy normál tápról a maximális fogyasztását a konfignak (árammérő kell a ~230V-os ágba, vagy egy fogyasztásmérő, vagy skubizod a villanyórát, stb.). (CD-ről másolsz a vinyóra, közben CD-t írsz és CPU burn.)

Szeretettel:
Szalma

(#10) Peet


Peet
senior tag

Hát kipróbálom hátha megy, remélem nem megy tönkre semmi.

Van még egy másik jellegű problémám is vele sajnos. :U

A bekapcsoló gomb felöl érkező kábelek (power sw, power led, hdd led ...stb)
egy csatiba vannak belenyomva, egy olyan szép hosszóba, viszont az én lapomon meg két sorba vannak ezek.

A kérdés, hogy meglehet-e bontani ezt a műanyag csatit, illetve hogy tudok a kábel végére szerkeszteni kisebb 1 vagy 2 lábas csatikat?
Lehet ilyeneket kapni valahol?
Vagy csak a power sw-t kössem csak rá??

Sok gond van ezzel a kis vacakkal, de mit tudnék tenni, ha az enyém lenne már rég vettem volna hozzá normális házat, de sajnos akié annak most nincs erre is kerete, csak a lapomra és a procira. :D

(#11) Szalma válasza Peet (#10) üzenetére


Szalma
őstag

(A próbához ne berhelj semmit, a bekapcsolás és a reset működik óvatos csavarhúzózással is. Utána csatit szétszed és egy mezei házból kihiénázott műanyag füleket rárakni. Ha szerencséd van. Ha nincs, akkor csinálni kell új csatlakozásokat a végére: kombináltfogóval megoldható. Csatlakozókat elektronikai boltban lehet venni; elmondod milyen kell, adnak. Hajrá!)

Szeretettel:
Szalma

ui.: Biztos nem spéci a tápcsatlakozó?

(#12) Peet válasza Szalma (#11) üzenetére


Peet
senior tag

Én úgy láttam, ATX-es csatival van rákötve a táp a lapra.

Milyen spéci csatolóra gondoltál?

Fent írtam a táp típusát, rákereshetsz esetleg és megnézheted milyen.

[Szerkesztve]

(#13) Szalma válasza Peet (#12) üzenetére


Szalma
őstag

(Hát rákerestem már, de nem találtam érdemi infót róla. Viszont nálad ott van és csak meg kell nézni...)

Szeretettel:
Szalma

(#14) Flashy


Flashy
veterán

igen, nem viccből írták rá a 145öt, az tényleg annyi. ami benne volt, azt elbírta. ''márkás'' gépekbe raktak ilyen tápokat régebben (compaq, siemens). én nem mernék 1G fölötti procival (főleg amd-vel) próbálkozni, bár nem kizárt hogy kis fogyasztású videokártyával meg 1 winchesterrel elviszi.

(#15) antikomcsi válasza Peet (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezeket a kábeleket a véggel együtt ki lehet pattintani a műanyagból, utánna egyenként ráhúzhatod őket az alaplap tüskéire.

Ha van bekapcsológomb a gép elején, ami az alaplapra megy, nem a tápba, akkor atx, és a tápból jövő tápcsati 2x10-es. Ezt nyugodtan csatlakoztathatod az alaplapra, a kihuzgált kis vezetékeket pedig a dupla tüskesorra. (hangszoró, vinyo led, reset, bekapcs, üzemi led)

(#16) Peet


Peet
senior tag

Hát akkor feladom! Nem merek kockáztatni, inkább megpróbálom rábeszélni egy házra és egy tápra.

Nem tud valaki olcsó ATX-es tápot, esetleg valami házat hozzá??? :D Külön-külön is érdekelne, de a ház nagyobb fajta legyen amibe gond nélkül belemegy a K7S5A mert ugye elég nagy lap!!!!

(#17) mr_ricsi válasza Peet (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Biztosan nem fog!

Ha a tápot megnézed, a +12V-ja 4-5A terhelhetőségű, ám az 1100TB tuning nélkül igényel kb. 6-7A-t. És akkor még CD eszközt + vinyót nem is csatlakoztattál.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) ReJim válasza Peet (#6) üzenetére


ReJim
őstag

nekem is ijen gépem van... csak egy kicsit többet tud...
cel566mhz
maxtor40gb
integráltvga:D
+mobilrack, ami igaz nincs mindig használva
CD-rw
(na meg ment ebben egy tv kártya, és egy DVD-RAM is csak az a bratyójé volt, és má nincs benne...
no meg van egy kis házi átalakítás: a 12 voltról az elektrónika 9 voltot csinál a hangfalaimnak....
no és igen a táp:
145Wattos mini, vagy SFX, vagy mittominekhijják ATX tápocska... még nem volt vele problémám....

szóval szerintem, ne tudom :DDD:C

elképzelhető hogy fog menni vele!
feltéve ha ugyanarról a tápról beszélünk!
(ez egy Compaq deskpro számcsi, egy elég pici házikó...)

</end.?>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.