Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Paulo81 válasza Paulo81 (#100) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Kipróbáltam, nem jött be a dolog... :(

Még valami 5let valakinek? :O

(#102) laychi válasza Paulo81 (#101) üzenetére


laychi
veterán

kérj csere lapot,mert ez úgy tűnik hibás
ha semmi sem segít,akkor nincs mese,a gyári biossal is ezt csinálta?

(#103) Paulo81 válasza laychi (#102) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Igen, a gyári BIOS-sal is ezt csinálta.
Nagyon örülök, mert külföldől rendeltem a lapot...

Hátha MSI hungary ír valami okosat még reménykedem...

(#104) MSI Hungary válasza viktor82 (#93) üzenetére


MSI Hungary
Hivatalos

A mérnőkeink szerint a Killer Network Settings-ben át tudod írni, hogy mekkora legyen a preferált upload sebbesség.

(#105) laychi válasza Paulo81 (#103) üzenetére


laychi
veterán

Szerintem a magyarországi forgalmazóval is el tudod intézni a garanciáztatást.
Nem idevág,de van egy hp laptopom,amit észak írországban vettem,7 hónap után megadta magát az akkumulátor,akkor már itthon voltam,magyar supporton keresztül lett intézve a csere,igaz az se bírta sokáig és ebayeztem egy olcsó utángyártottat.Érdekes,mert az azóta is teszi a dolgát,igaz már nem az igazi de 2 és fél éves aksi :)

(#106) MSI Hungary válasza Paulo81 (#103) üzenetére


MSI Hungary
Hivatalos

Továbbítottam a mérnökeinknek a problémádat. Ahogy kapom a választ és írom. Ha garanciáztatni kell mégis akkor megpróbálok segíteni majd elintézni Magyarországról is.

(#107) viktor82 válasza MSI Hungary (#104) üzenetére


viktor82
őstag

Próbáltam nem segitett :(

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#108) Paulo81 válasza MSI Hungary (#106) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Nagyon köszönöm! :R

(#109) turuska


turuska
újonc

Sziasztok :)

A segítségetek szeretném kérni egy új konfig összeállításában. Az az igazság nem vagyok egy nagy szaki és amúgysem követtem az útóbbi években a dolgokat így nekem sok minden újdonság. A lényeg hogy a gépet főleg grafikai dolgokra, 3d-re használom majd ezért egy i7 4770-et szeretnék de a tuning egyáltalán nem érdekel ezért nem K-s verziót vennék dobozban gyári hűtéssel. Emellé szeretnék egy jó kis alaplapot, 16 gb ram lesz még a gépben egy 120gb-os samsung ssd és úgy néz ki hogy egy asus 280x videókártyát párosítok mellé. A kérdésem az lenne ha nem akarok tuningolni jól sejtem hogy h87 chipsetes alaplap lenne logikusabb a számomra? kicsit tartok tőle hogy ezekben az alaplapokban nem csak a felszereltség a különbség a tuning potenciálon kívűl a Z87-esekhez képest. Vagy rosszul gondolom és megélegedhetek egy H87-essel is? Szeretném kérni a segítségetek hogy mi lenne a jobb választás ill, milyen alaplapot ajánlanátok? Én eredetileg egy MSI Z87 MPOWER-t néztem ki de aztán arra gondoltam nekem nincs is szükségem egy ilyen brutál alaplapra a sima 4770 mellé hiszen nem fogok tunningolni. Jól gondolom ? Elöre is kösz a segítséget :)

(#110) Paulo81 válasza Paulo81 (#101) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Még egy felettébb érdeeks tapasztalattal lettem gazdagabb, erre is teljesen véletlenül jöttem rá!

Általában úgy szoktam kikapcsolni a gépet, hogy hosszabb ideig nem használom és ekkor a hosszabbítón lévő kapcsolót is kinyomom, hogy ne legyen semmi sem készenléti módban, spórolok. :)

Egyszer, amikor nem nyomtam ki a hosszabbítót és pár óra mülva (ez fontos!!) visszakapcsoltam a gépet, akkor láss csodát, egyből felvillant az egér meg minden, minden jó volt, nem kellett a procedúrát végigcsinálni, néztem is mint a moziban!
Mindenképp pár óra el kell teljen (kipróbáltam) a legutolsó kikapcsolás óta és úgy, hogy közben standby-ban kell legyen, hogy jól működjön. :F :F
Szóval nem szabad teljesen áramtalanítanom, mert akkor megborul megint. Végülis ha nagyon muszáj elleszek így vele...

(#111) MSI Hungary válasza turuska (#109) üzenetére


MSI Hungary
Hivatalos

Jól látod. A 8-as H és Z chipek között a tuning hiánya a legfőbb különbség. Ami fontos lehet még, hogy a PCI Expressz vonalakat sem tudja szétosztani így SLI vagy Crossfire sem lehetséges a H87-es alaplapokon. Végül egy jó tanács: gondold végig hogy milyen port igényeid vannak mert a H87-es lapoknál azért nem mindig van ugyanannyi bővítési lehetőség.

(#112) turuska válasza MSI Hungary (#111) üzenetére


turuska
újonc

Aaa. köszi szépen :) akkor nagyjából képben vagyok. A másik dolog ami zavart pont ez volt hogy úgy vettem észre kevesebb csatlakozó stb. van ezeken a lapokon. Igazából nekem nem nagyon lesz semmi különös hozzá csatlakoztatva, egér, bill. ill nemrég vettem egy wacom táblát az lesz még. A gépben is csak egy ssd lesz, nekem elég bőven 240gb, még sok is. a gép valójában grafikai progikhoz lesz, ezzel foglalatoskodom és próbálok tovább lépni. Ha nem gáz leírom a konfigot, ha látsz/láttok benne hibát várom a véleményeket. Tuning nem érdekel :) Köszönöm. Szóval a gép:

Intel Core i7 3,4GHz dobozos Socket 1150 i7-4770 /BX80646I74770/

250GB Samsung MZ-7TE250BW SSD 840 Series Evo Basic meghajtó (MZ-7TE250BW

Samsung SH-224DB/BEBE SATA DVD író fekete OEM: készleten a választott boltban

Microsoft Windows 8.1 64 bit HU 1PK DVD OEM /WN7-00610/

MSI H87-G43 alaplap 1-3 nap

16GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance Kit (CMZ16GX3M2A1600C9) (2X8GB)

Gainward GeForce GTX 770 2GB DDR5 PCIExpress /426018336-2944/

a házam a régi marad mert az elég nekem. Egy gigabyte aurora 3d, elég batár és szeretem :) A táp pedig egy régi chieftec 550 ab-a. Több helyen érdeklődtem és azt mondták elég lesz ez a táp tuning nélkül. Mégegyszer köszi a segítséget.

(#113) gerlaip válasza viktor82 (#93) üzenetére


gerlaip
addikt

Basszus ez a Killer bandwidth ellenőrzés mekkora kaka. Amikor időnként elfeledkezem róla, állandóan leveszi a sávszélességet. Nem tudsz valamilyen tartós módszert a kiiktatására?

lámavakond

(#114) viktor82 válasza gerlaip (#113) üzenetére


viktor82
őstag

De,le vettem a killer drivert és megoldódott a problémám :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#115) gerenda110


gerenda110
aktív tag

ez a killer network mi a francért van rajta? miért adnak ilyen csoda karit hozzá ha egy fosrakás? már nagyon felbasz agyilag hogy van egy erős lapom, amiben erős a háló kártya de a weboldalakat sem hozza be ez a fostalicska...

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#116) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, van egy z87g45 lapom, és időnként a következő screen kapom bootnál, általában az azt követő inditásnál már minden okés, ha jól gondolom variálnom kellene a vinyókkal a sata portok között? :F

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#117) miresz


miresz
veterán

Üdv!

Valakinek van itt a topicban MSI B85I GAMING lapja? Ha igen akkor lenne egy pár kérdésem. :) A legfőbb az,hogy a K-s tuning megy-e a lapban? A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#118) gerlaip válasza viktor82 (#114) üzenetére


gerlaip
addikt

Na de akkor pontosan milyen driverrel működteted a hálókártyád?
Szívtam napokig a telepítésnél, mert nem tudtam életre kelteni az alaplapi hálókártyát csak az MSI frissítős killer driverrel.

lámavakond

(#119) viktor82 válasza gerlaip (#118) üzenetére


viktor82
őstag

Egyszerüen beleteszem a dcd-t vagy letöltöm a realtec drivert az msi oldaláról és az eszköz kezelőben rákeresek,hogy illesztöprogram telepitésére :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#120) gerlaip válasza viktor82 (#119) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszi. de a pontos drivert nem írtad, ez lett volna a kérdés, mivel a menete számomra is ismert.
Nekifutok még egyszer, de már felsültem ezzel.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#121) viktor82 válasza gerlaip (#120) üzenetére


viktor82
őstag

A killer driver a legújabbat próbáltam az msi oldaláról!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#122) lukivaker93


lukivaker93
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni 1150 es lapom(msi b85 g43 gamind) és processzorom tesztelésére! Debrecen és környékén. Igazán meghálálnám, és elég sürgős lenne! Köszönöm!

(#123) gerenda110 válasza lukivaker93 (#122) üzenetére


gerenda110
aktív tag

na akkor fogalmazd át újra..

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#124) lukivaker93 válasza gerenda110 (#123) üzenetére


lukivaker93
csendes tag

Szerintem elég érhető. A lapomat és a procimat akarom tesztelni, ugyanis valamelyik a 2közül hibás. Házhoz mennék!

(#125) lukivaker93 válasza gerenda110 (#123) üzenetére


lukivaker93
csendes tag

Másik 1150es lap és proci segítségével

(#126) gerlaip válasza viktor82 (#121) üzenetére


gerlaip
addikt

De te nem a kérdésemre válaszoltál.
Újraindításkor mindig aktiválja a bandwith ellenőrzést a Killer driver a network beállításoknál, és korlátozza a torrentnél a letöltési sebességet. Ezt hogy iktatod ki, hogy ne kelljen minden újraindításnál bemenni a network beállításokba és kivenni a pipát? (Vagy azt akarod mondani, hogy az új driver nem hagyja bent a pipát? Mert szerintem nekem az új van fent, és azt csinálja.)

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#127) gerlaip válasza lukivaker93 (#125) üzenetére


gerlaip
addikt

Sanszos, hogy a lap hibás, a procik sokkal nehezebben hibásodnak meg. Gariba vidd vissza, nem hiszem, hogy találsz olyan vadidegent akinél tesztelgethetnéd a cuccaidat...

lámavakond

(#128) viktor82 válasza gerlaip (#126) üzenetére


viktor82
őstag

Nekem nincs fent a killer driver és ez már irtam ! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#129) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Új hibajelenséget produkált az alaplap. Bekapcsolás után a bios a 99 kódnál megállt, lefagyott minden. Aztán a 3-ik bekapcsolásra továbbment, ilyenkor mi van?
MSI hungary: Ez már ok lehet a gariztatásra? De mi van, ha máskor/máshol nem csinálja? :F

(#130) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

A "varazs" csatlakozora tett mar valaki msata-t? :)
Van eszreveheto gyorsulas?

[ Szerkesztve ]

(#131) olajecset


olajecset
tag

Üdv Mindenkinek!

A szokásos téma, új gép beszerzése a fő problémám.
Konkrét kérdésem egy rejtvény számomra, mi a külömbség az MSI H87-G43 és a MSI B85-G43 -as alaplapok között, vagyis a H87 vs B85?
Intel oldalán a leírást egyformának látom. :F

Kösz! Laci

(#132) blu79


blu79
addikt

sziasztok , szeretnék venni egy msi z87-g55 lapot , jó választás szerintetek?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#133) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok.Lenne egy kérdésem. Adott egy z87 mpower max lap. Hozzájutottam egy 16gb-os sandisc ultra pendrivehoz ami usb 3.0 elvileg 100MB/s-t tud. Most másoltam és 45-50mb/s volt. Ez jónak számít mert én kicsit keveslem egy jobb usb 2.0 is tud 40körül.

(#134) perecKING válasza atish15 (#133) üzenetére


perecKING
senior tag

Nekem van hogy csak hosszas kinszenvedes utan hajlando masolni usb-re.

Az ssd is csak zotyog. Intel 520 iras 480(nem rossz) olvasas 150-180.....

Meg nem jelentem ki h a lap....de kinlodok par dologgal.
Most a vga is cserere kerult. Szerintem(!) Nem szereti az amd kartyat az inteles cucc. Jo a kartya de olyan erthetetlen anomaliak vannak h....erthetetlen.

Persze msi kartya lett az uj is. Nem asom meg el az msi-t sokat fektettem bele. de eddig a sapphire-t nem sikerult nalam felulmulnia

[ Szerkesztve ]

(#135) blu79 válasza perecKING (#134) üzenetére


blu79
addikt

én msi z97 g55 lapot szeretnék venni , ezek szerint ne vagyek msi-t maradjak az Asus-nál?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#136) perecKING válasza blu79 (#135) üzenetére


perecKING
senior tag

Volt mar asus lapom is... tokeletes nincs. Mindnek mas a "nyugje"...egy biztos az msi rettentoen jo minosegu!

Nehogy emiatt ne vedd meg!

(#137) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, van egy z87-g45 gaming lapom, vhogy nem lett a szivem csücske, a kérdésem az lenne, hogy olyankor mi van, ha csökkentett módban tökéletes a netem (240/20), windózba lépve pedig ennek kb a 90%-a eltűnik, okozhatja ezt pl vmi hálókártya probléma, vagy más ami a lappal kapcsolatos? :F

ps. windóz friss, tegnap szenvedtem fel

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#138) radi8tor válasza LÁZ (#137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LAN driver újratelepítése? Illetve emiatt telepítetted újra?

⭐ Stella

(#139) LÁZ válasza radi8tor (#138) üzenetére


LÁZ
addikt

igen, a net miatt, gondoltam, hátha rendben lesz, meg már rá is fért a masinára, de megkeresem a legfrissebb drivert, és rápróbálok, most , hogy kiderült, hogy csökkentettben ok a net, nem hivom a szakit, vmi más lessz a bibi....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#140) radi8tor válasza LÁZ (#139) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Driver mizéria lesz vagy rosszabb esetben olyan vírus, ami lassítja a netkapcsolatot. :U

⭐ Stella

(#141) LÁZ válasza radi8tor (#140) üzenetére


LÁZ
addikt

na, driver újratelepitve, a benne lévő speedtest adja a 240/20at, de letöltésnél nem éri el az 1 megát, feldobok egy kaspersky trial-t, hátha talál vmit ...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#142) radi8tor válasza LÁZ (#141) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Comodo jelenleg a csúcs.

⭐ Stella

(#143) koco


koco
csendes tag

Sziasztok

Tervben van egy ilyen lap megvétele Z87M-G43. Érdeklődnék, hogy a legújabb bios-szal a haswell refresh procikat viheti, van valakinek ilyen tapasztalata(a proci amit kinéztem egy Intel G3258-as)?

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#144) XaraX válasza koco (#143) üzenetére


XaraX
addikt

Sziasztok!
MSI Z87-G45 GAMING, Core i7-4790K , giga 970 vga.
Összeraktam, megy rendesen, újraindításig.
Újraindul, aztán se kép, se hang.
Ha lelövöm, és újra bekapcsolom, megint megy.
Wint sem tudtam telepíteni, mert amikor a telepííö re-bootol, ugyan ez van, ha leállítom, és úgy bekapcs újra, közli, hibát észlelt, és kezdjem újra.
Valakinek van ötlete? :F

(#145) hossszú válasza XaraX (#144) üzenetére


hossszú
őstag

Ugyanezzel a hibával szenvedek csak az alaplap Z87-G55, nagyon érdekel engem is a megoldás. :U

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#146) XaraX válasza hossszú (#145) üzenetére


XaraX
addikt

[link] Nem hittem volna, de ez volt a baj.
Azóta tökéletesen működik.

(#147) hossszú válasza XaraX (#146) üzenetére


hossszú
őstag

Na ne idegelj :W , kipróbálom.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#148) XaraX válasza hossszú (#147) üzenetére


XaraX
addikt

Még annyi, hogy 100%-osan írd újra, azaz pipa a boot rész írására is.

(#149) hossszú válasza XaraX (#148) üzenetére


hossszú
őstag

Az enyém is megjavult az új BIOS-al :K , kicsit azért megdöbbentő, hogy így kiadnak termékeket a kezükből.
A héten vettem a lapot és több mint egy éves BIOS volt rajta.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#150) XaraX válasza hossszú (#149) üzenetére


XaraX
addikt

Az enyémen új bios volt, ugyanazt írtam újból, ami eredetileg volt.
Egyedi esetként sem gondoltam volna, hogy előfordulhat, de így már nem egyedi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.