Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi vs. samsung (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pufi


pufi
tag

Gondoltam, közzé teszem észrevételeinket. Kiskereskedő vagyok és forgalmunk 80%-át az MSI+AMD configok teszik ki. Nincs is ezzel semmi baj. Sőt. Viszont. Nincs az az MSI deszka, amelyik elindul SAMSUNG ddr memóriával. Illetve a legtöbb SAMSUNG modullal. Vannak a Samsungnak tokozott Xerox malab tip. ramok, amik nagyon jók, gyorsak, és mennek az nevezett gyártó mindegyik termékével. További észrevétel, hogy szintén MSI cd írók közül már nem eggyel sikerült találkozni, melyet a Nero le se szar. Mármint nem foglalkozik vele, mint cd íróval. Tehát ha valakinek hasonszőrű gondjai vannak, nem biztos hogy selejtes a termék, max. nem illik össze valamivel.

Csak ennyit akartam.

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#2) Lomos válasza pufi (#1) üzenetére


Lomos
aktív tag

Hmmm, ez erdekes...eddig azt gondoltam az MSIrol hogy tutifasza stabil ize...es megis vannak ilyen gondok...ejj

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#3) #25954560 válasza pufi (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

Ejha! Tenyleg hasznos info, valszeg sok szivastol mentettel meg embereket...

(#4) Vertic válasza pufi (#1) üzenetére


Vertic
aktív tag

Mármint MSI cd-írókkal tapasztaltad ezt, vagy különféle cd-írókkal MSI lapban?

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#5) Godfather


Godfather
aktív tag

Az MSI alaplapokkal sok szívás van. Szerintem nem egy minőségi gyártó mostanában. Sok extra feature-t ad a lapk mellé, de szerintem ez nem sokat ér, ha a lap vacak.
Az MSI-től kaptunk oem cd írót, és nero-t mellékelnek hozzá. Érdekes...

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#6) pufi


pufi
tag

A CD íróknál tapasztalt kellemetlenség teljesen alaplapföggetlen. Viszont az MSI írókhoz kapott nero valami spec. lehet, csak úgy mint néha az Acer-ek hez adott nero is csak acer-rel megy, a plextoré is csak plextorral. Azt viszont abszolút nem mondanám, hogy az MSI-vel nagyon sok gond lenne illetve hogy nem egy minőségi gyártó mostanában. Az elmúlt 2 hétben 3 Plextor írót hoztak be, mert az 5-6 hónapja vásárolt csúcskészülék hibázik, pattog, stb... előtte 1 évig egyet se. Ettől még a Plextor nem gyárt szart.

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#7) greenface


greenface
aktív tag

Én soha nem értettem, mi ez a MSI mánia... Az Abitok olcsóbbak, gyorsabbak, tuningbarátabbak, és akárki akármit mond, nincs több gond velük, mint a többi lappal, sőt. Szerintem az Abit és az Epox a két legtutibb lap - ha viszont megnézzük az árukat, egyértelmű, hogy melyik a jobb vétel.

(Azt hiszem, most sokan rám rontanak majd, hogy így-úgy sz*r az Abit. SZVSZ az Abitok sokkal érzékenyebbek a bios-beállításokra, nem lehet úgy bánni velük, mint sok más lappal, hogy 'mindent csontra veszek, hadd szóljon', ezért szidják sokan. Hibás példányok vannak, persze, de ez más gyártónál is előfordul, a garanciát erre találták ki.)

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#8) robekri válasza pufi (#1) üzenetére


robekri
addikt

Hali!
Akkor míjjen RAM-ot ajánlasz hozzá, természetesen 2700-ast!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#9) Bass_2 válasza pufi (#6) üzenetére


Bass_2
tag

És az MSI ge4-es videókártyákkal mi a helyzet? Nemrég rendeltem egy Ti4200 128Mb-osat. Nem szeretném, ha meglepetések érnének! :DD

(#10) pufi


pufi
tag

Hogy milyen 2700-es ramot ajánlok? Érdekes módon akár Samsungot is, illetve Samsung tokozásban lévő Xerox malab tip. modulokat. De ezt nemsok kereskedő fogja neked megnézni :))) Vicces, de nem szarok ezek a modulokse, bár nem is a legjobbak. Az MSI video kártyákkal semmi gond nincs, eccerűen qrva jók és nem mellékesen meglehetősen sok programot ad hozzá a gyár. Hogy miért ez a nagy MSI mánia? Mert egyszerűen szólva jobbak mint az Abit (mindig is jobbak voltak). Mert ugyebár az MSI (Microstar) nem egy tegnap alakult cégecske, hanem a világ egyik legnagyobb nevű gyártója. Hogy eddig hol voltak? Kérem szépen, eddig nem a Mi pénztárcánknak gyártottak cuccost, hanem kifejezetten a professionális felhasználások részére (ld. 3Dlabs - Oxigen ez se az átlagos FPS vitéznek készül). Szerintem MSI.

Üdv.

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#11) Bass_2


Bass_2
tag

És mennyire tuningolható? Nem tudod, h milyen memóriák vannak rajta? 4-esek?
Kedden jutok hozzá, már nem győzöm kivárni. :D

(#12) sebaj


sebaj
tag

Nekem 64 megas verzio van, azon 3.6nanos ramok vannak. Azt nem tudja vki, hogy MSI gef4ti 4200-hoz sajat driveret erdemes-e feltenni, vagy nvidiasat?

kocc

(#13) pufi


pufi
tag

Szerintem mindenképp az nvidia-s drivert tedd fel hozzá. Csak a logika diktálja. Amit a kártyához adnak az tuti hogy régebbi mint amit frissen találsz a neten.

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi vs. samsung (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.