Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Msi vs asus (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Rolesz


Rolesz
tag

Csaó! Szerintetek melyik kártya jobb az MSI vagy az ASUS mert
egy nap múlva már el kellene döntenem. Segítsetek!

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#2) AND1 válasza Rolesz (#1) üzenetére


AND1
őstag

Elárulod melyik kártyáról van szó? Mert az ok hogy mondod a márkákat de melyikek? :))

MSI!!!

Egy régi PH-s.

(#3) Rolesz válasza AND1 (#2) üzenetére


Rolesz
tag

Geforce 4 Ti 4200 128mb 8x

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#4) AND1 válasza Rolesz (#3) üzenetére


AND1
őstag

MSI! Haveromnak van ilyen Asus...átment hozzá egy jóbarátom és mesélte hogy alig lehetett tuningolni...mind1 nem ez a lényeg. Szvsz MSI
(mindjárt flame lesz :) )

Egy régi PH-s.

(#5) Vitus válasza Rolesz (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Nekem MSI van az a legjobb kártya. Nagyon jó a hűtése és jól tuningolható.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#6) Keitaro


Keitaro
addikt

Szerintem nincs igazán minőségbeli különbség a kettő között, a tuning kicsit mák dolga, de az MSInek sokkal jobb árai vannak, és (bár ez szubjektív) az MSInek szebb a piros nyákja az Asus förmedvényszínűjénél :)
Plussz MSI tervezte (tervezi még?) az nVidia referencia nyákokat.

(#7) ftc


ftc
nagyúr

MSI!

(#8) Rolesz válasza Vitus (#5) üzenetére


Rolesz
tag

Csak egy baj van, hogy nekem is volt MSI kártyám, és kettő is kipurcant a gépembe, úgyhogy a boltba inkább az ASUS-t ajánlják. Ehhez mit szóltok?

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#9) ftc válasza Rolesz (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

De az MSIre több a gari!

(#10) Versus


Versus
senior tag

Kb egy hétig bírtam az MSI-vel ,buktam egy rendeset és gyorsan váltottam egy Asus V9280S-re. Ez ránézésre is más kaliber ,értem itt a hűtését ,a normál 6 rétegű nyák helyett 8 rétegűvel rendelkezik,a más rendszerű ramok miatt. Az alap órajele is magasabb a többi gf4-nél (nv28-asoknál) az Asus ezt adja ti4800-asnak is.Nagy nyári melegben egy bőven 3Ghz feletti proci mellett szellőztetés nélküli gépházban éjjel-nappal 300/650-en megy ,kb 700Mhz-es ram freki mellett kezd el szemetelni de így sem fagy le.Megpróbáltam Detonatorral és az Asus által átalakított Driverrel is,nekem az utóbbi jött be a plusz szolgáltatásai miatt.A drivert ugyanúgy mint pl az Asus lapokét egy kis progi frissiti és mellette van még pár jópofa és használható segédprogram (DigitalVCR,Asus security,SmartDoc és a legujabb a GameFace ami 3d alkalmazásokra ráteszi a játékostárs webkamerája által küldött képet és hangot).3 év garancia van rá ami esetleges ''tápos'' balesetnél nem jön rosszul.A video in-out csatlakozók egy bővítőn keresztül csatlakoztathatóak a kártyához ami kényelmessé teszi pl analóg kamera illesztését,a real-time mpeg rögzítés is elég tűrhető képet rögzít és a segédprogramoknak köszönhetően egy kezdőnek is könnyű játék!A tv-kimenet képe tökéletes ,igaz mint minden gf4-nél itt is egy jól belőtt tvtool teszi a habot a tortára! Szóval kb ennyi, az Asus nem véletlenül a kedvenc márkám.

Premium Vintage

(#11) Atlantis válasza Versus (#10) üzenetére


Atlantis
veterán

No, megszólalt az ASUS-hívő:)! De egyet kell értenem vele! Nekem eddig ami MSI volt, az egy se jött be igazán. Szerintem is ASUS cuccok a legjobbak a piacon, csak hát marha drágák!
Nekem most még V8420TD van, de nemsokára cserélek és az is biztos, hogy ASUS lesz. Kár, hogy nem építenek ATi- s kártyát, bár én inkább Nvidia párti vagyok. Az Ati remek játékkártya, de ha valaki másra is használja a gépét, akkor szvsz a Nvidia jobb.
Szóval ASUS über alles:DD!!!

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12) HiperG


HiperG
addikt

Énis Asus-t ajánlok...

(#13) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Nekem ''rengeteg'' Asus cuccom volt. Adott valamiféle biztonságot.:) A terméktámogatása is elég komoly. Szerintem elég ''elit'' márka. A véleményem az, hogy aki tud szánni annyit a hardverre amennyibe az Asus kerül, akkor ne tétovázzon. Ha szűkebbek a keretek, akkor az MSI is nagyon jó választás.
Ez olyan kérdés, mit vegyek 5-ös BMW -t, vagy VW Passatot? Mindkettő jó, de a BMW az mégis csak BMW. :DD

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#14) Egon válasza Rolesz (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Mindkét kártyát szemügyre vettem (igaz, a ''régi'', 4x-es AGP-s verziókat).
1. Mindkettő az nV referencia-nyák alapján készült (az összes kondi, ellenállás ugyanott van, tök egyforma - a színét leszámítva - a két kártya).
2. Nekem is Asus van, sajnos szintén nem túl jól húzható: 250/444@270/520-ig bírja (4 ns-os ramok). De ez szerencse kérdése.
3. Az MSI-hez elég jó (játék)progikat adnak, az Asus-hoz kevésbé.
4. Az Asus minőségibb cuccokat gyárt, mint az MSI, ez kétségtelen.
5. Gari? Asus-ra jobb helyen 3 év, MSI-re szintén (bár utóbbit kevesebb helyen láttam...).

A fentiek tükrében, én személy szerint az Asus-t preferálnám (ebből a kettőből legalábbis). De te döntesz: mi a fontos. Ha kell a Nolf2 + a piros színű nyák, akkor MSI, ha a nagyobb megbízhatóság, akkor Asus.
Egyébiránt nagyon sok GF4Ti4200-es kártyát néztem már, és (a Gaiwardon kívül) eddig számomra legjobbnak a Leadtek modellje tűnt...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Szvsz mindegy, hogy milyet veszel. Mind a kettő nagyon frankó kis cuccos. Nekem az előző kártyám egy ASUS GeF3-as volt, most pedig egy MSI Ti4200-est hajtok. Hibátlan mind a kettő. Ja, és az ASUS-t is kifogástalanul lehet tuncsizni.

(#16) kalcika válasza ftc (#9) üzenetére


kalcika
tag

?????

Tudtommal három év mindkettőre. És asszem jól tudom :DD

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#17) Tchoepi


Tchoepi
tag

MSI. Jobb support, jobb tuning, kedvezőbb ár (nagyker).

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#18) kalcika válasza Tchoepi (#17) üzenetére


kalcika
tag

Mit értesz jobb support alatt?

A jobb tuning: az én tapasztalatom az, hogy az ASUS kártyák mindegyikét lehet húzni. Én ezt tapasztaltam, ismerőseim is mind ezt tapasztalták, szóval asszem ez elég meggyőző számomra. :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#19) Egon válasza kalcika (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

A jobb supportot én sem értem (pont az Asus-nak van jobb supportja szvsz, bár a vivo-s driverével kapcsolatban hallotam már problémákat...). Viszont csak ebben a topicban van _kettő_ konkrét példa, hogy Asus-t nem sikerült húzni... Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy a tuning márkától függetlenül szerencse dolga...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) kalcika válasza Egon (#19) üzenetére


kalcika
tag

Igen, igazad van, saját tapasztalat nem 100%. Nem is ezt akartam kifejezni, csak rosszul fogalmaztam ezek szerint, kösz az észrevételt.
Csak azt akartam mondani, hogy a személyes és ismerősök tapasztalatai alapján elég nagy százalékban lehet tuningolni őket. Ja, szerencsénk volt, de nem hiszem,hogy mi fogtuk ki az összes mo.-i tuningolható ASUSt. :DD

Természetesen elismerem, hogy az MSI videokarijai is magas minőséget képviselnek, ez tény.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#21) Keitaro válasza Versus (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Nah de kérlek neked S van... Más kategória és más ár is. Ilyen szinten az XFX-nek, a Triplexnek és még 26 gyártónak van 8 layeres 4200-a.

(#22) Keitaro válasza Atlantis (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Az Ati remek játékkártya, de ha valaki másra is használja a gépét

ööö... lévén ált arról szól a fáma sok helyen, hogy az Atinak szebb színei vannak, jobb tv kimenete, stb stb ezért ezt nem tudom honnan szülted. Ha nem játékra kell valami én egy olcsóbb Atit vagy Matroxot vennék.
Peace!

(#23) Versus válasza Keitaro (#21) üzenetére


Versus
senior tag

Igen egy tizessel drágább,én is tudom hogy más kategória.Mint észrevetted nem is állt szándékomban az MSI-t lehúzni,pedig tudnám részletezni miért fizettem többet az Asus-ért.A supportról csak annyit hogy vasárnap írtam Asus-nak 2 sort hogy az egyik alaplapi driverük crc-s a szerveren,és ma jött egy udvarias levél hogy elnézést,javítottuk és köszönjük! :)

Premium Vintage

(#24) Atlantis válasza Keitaro (#22) üzenetére


Atlantis
veterán

Persze, peace!
Én sem akartam ezzel senkit bántani, csak amit a radeonos topicban olvastam, az alapján alakult ki bennem ez a vélemény.
Én speciel 3D modellezésről, CAD-ről beszélek. Most erre azt mondod, az Atinak szebb a képminősége. Ez igaz lehet, de egy tervezőrendszert sem ismerek, amelyhez Ati kártyát ajánlanának. Az is igaz, hogy nem is GeForce-t, hanem Quaddro-t, de legalább Nvidia. Tisztelem én mindenkinek a véleményét, de én egyértelműen az Nvidia pártján vagyok. A driverekről meg ne is beszéljünk...

no, de ne offolom ATi-Nvidia párbajjá a topicot, ez csak egy kósza eszmefuttatás volt:DD

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#25) sh4d0w válasza Atlantis (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

OFF

Ha CAD-ről beszélgetünk (bár nem ez a topic témája), akkor nV oldalon Quadro, ATI oldalon FireGL, driverek pedig most kb. egyszinten vannak...

ON

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Msi vs asus (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.