Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Erről lenne szó:
Bővebben: link

Bevágható méretű képet nem találtam, és most nem is tudok feltölteni ilyet sehova. Bocs.

Tapasztalatokra lennék kiváncsi, az ATi chipsetjeit egyáltalán nem ismerem. Elsősorban az energiagazdálkodás érdekelne, esetleg a Linux alatti használhatóság. Tuning nem szempont, a csendes működés annál inkább. Ha csak tvoutot használok, mennyire melegszik? 3D nem lesz vele használva.

Egy német oldalon valamiféle SATA problémát említenek, de minvel nem értek németül, nem tudtam elolvasni.

(#2) zsiga667


zsiga667
addikt

Itt egy teszt a chipsetről:Bővebben: link
Itt meg az összehasonlítás a konkurenciával:
Bővebben: link

Szerk.: Itt a kép: [kép]

Szerk.#2: Röviden összefoglalva, szerintem az nForce4 jobb.

[Szerkesztve]

(#3) ngabor2 válasza zsiga667 (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Hmmm... megint rosszul kerestem.

Készségesen elhiszem, hogy az nF4 jobb, de mondj egy olyan nF4-es lapot, ami:
- mATX formátumú
- van rajta integrált videó tvouttal
- ennyiért hozzá lehet jutni (az ennyi az épp most 24e Ft. És hozzá is lehet jutni).

Komolyan kérdezem, ha van ilyen lap, akkor azt veszem. Eddig nem találtam.

a kisképet nem akartam bevágni, azt hittem, még kisebb. A fehér háttéren valóban apróbbnak tűnt...

Na, a Tyan már majdnem jó volna... ha lehetne kapni. 8MB videó pont elég tévézéshez. Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#4) zsiga667 válasza ngabor2 (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

Igaz, észre se vettem hirtelen hogy mATX. :B
Akkor marad az MSI. :)

(#5) ngabor2 válasza zsiga667 (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

...én meg azt nem vettem észre, hogy a Tyanon nincs tvout. Az fontosabb, mint a mATX, úgyis nekem kell hozzá házat csinálni... :C

De tényleg nincs egyéb ilyen alaplap? Jóformán olyat se találok, amin integrált tvout van. Egyre lejjebb adom az igényeimet.:Y

(#6) HERR Z válasza ngabor2 (#5) üzenetére


HERR Z
veterán

szerintem jobb ha ezt megveszed...mivel gondolom videózásra kell ezért a picit lasabb IDE kezelés se lesz akkora baj...amúgy van S754-es mATX-es Giga lap is csak azon nincs tv-out...de maga a lap és a proci hozzá olcsóbb:D

(#7) ngabor2 válasza HERR Z (#6) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi, most már tényleg igen erősen hajlok a vásárlásra. Még megvárom a hétvégi ''véleményeket'', aztán...

Egy néhány dolog érdekelne még, amit a manualjában se találtam meg. Milyen szenzorchip van rajta? Mert valaminek ki kell írnia a venti fordulatszámát meg a proci hőmérsékletét, ahoz nem elég, hogy van egy érzékelő.
A CnQ-t úgy látom, támogatja. De olyat tud, mint pl. a Giga lapom, hogy ha 40 fok alatt van a proci, akkor a hűtőventit leállítja? Egyáltalán szoftveresen leálljtható/szabályozható a venti fordulatszáma?

(#8) ngabor2 válasza ngabor2 (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Tévedtem, vagy legalábbis most sehol nem találom. Támogatja ez a lap a Cool and Quiet-et?:U

(#9) HERR Z válasza ngabor2 (#8) üzenetére


HERR Z
veterán

ocw-s tesztet amit linkeltem A64 fórumba elolvastad legalább...abba talán azt írták hogy megy a cnq

(#10) ngabor2 válasza HERR Z (#9) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Átfutottam, de akkor mindjárt előkeresem, és mélyebben belemerülök.

(#11) ngabor2 válasza ngabor2 (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Most már alaposan átolvastam, köszi a linket. Sajnos CnQ-ról egy szó sincs, csak ezt találtam a BIOS-ról: There are no options to change the FSB, multiplier, voltages etc.
Elbizonytalanodtam. Elvileg illene tudnia a feszt állítani, hogy egy 130 nm-es procinak nagyobb fesz kell alapból, mint egy 90-esnek. Meg a szorzót is a lap adja, nem? Egy próbát kérek majd valakitől, csak megkeresem a progi nevét, amivel lehet változtatni a dolgokat. És amit természetesen nem találok (de talán ezt is te írtad le, az egyik a clockgen, a másikat nem tudom).

(#12) ngabor2 válasza ngabor2 (#11) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Válaszolok magamnak...(jól ellevelezgetek, ugye :DD) Erre az oldalra kellett csak rátalálni a válaszért: Bővebben: link. ''Alig'' fél óra keresés modem mögül. Tehát a legújabb BOIS-szal megy a CnQ, és szoftveresen lehet over/underclockolni. Valamelyest megnyugodtam.

(#13) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Én is tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert szintén egy ilyen lap beszerzésén gondolkodom. Igazából az tetszett benne, hogy aránylag olcsó, és pcie-es. Talán a legolcsóbb s939-es lap, ami pcie-es. Ha jól láttam, csak passzív hűtés van a chipseten. Nem kevés ez? Főleg, hogyha még használom az integrált grafikus vezérlőt is.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#14) ngabor2 válasza c4-eXp (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Memének ilyen van, csak nem az int. VGA-t használja benne. A passzív hűtéshez pedig illik rendes szellőzés. bár én isz szeretem túlbiztosítani a dolgokat, első dolgom lesz az északi hídra egy kék Zalmant rátenni. Az már nF3-n bizonyít nálam. Mindjárt szólok Memének, hogy meg lett szólítva. :DD

(#15) Meme


Meme
aktív tag

sziasztok!

konfigom:
msi rs480
3000+ winchester magos
40gb maxtor---igen ez az ultragagyi melegedos hangos szeria:D
2 db 8cm papst venti 5 volton jaratva
tt fannless huto!!!
mindez egy coolrmaster centurion hazban


minden kifogastalanul ment, lan party-t is megjart, bf vietnam, sims2, nfsu siman megy rajta.
hofokokat nem tudok, de nem csipogott meg semmi, h gondja lenne
:C


jo kis lap ez!

Szevasztok bogyókák!

(#16) c4-eXp válasza Meme (#15) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Köszi a leírást! Egyébként az integrált vga-t csak addig fogom használni, amíg össze nem jön a pénz egy 6600GT-re. :DD Mert a mostani karim agp-s, az pedig ugye nem megy bele ebbe. Szerinted elég lesz, ha nem cserélem ki a bordát a NB-en, csak rárakok egy kis ventit?

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#17) c4-eXp válasza c4-eXp (#16) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Bárki válaszolhat az előző kérdésemre. :DD

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#18) AMD Power


AMD Power
titán

Én is nyugodt szívvel tudom ajánlani ezt az MSI-t! Amire neked fog kelleni arra 101%-ig tökéletes lesz!;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19) AMD Power válasza c4-eXp (#13) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem volt már olyan MSI-m ami passzív iletve aktív volt! Én igazából jobban szeretem a passzív hütésüeket! Ha nem fogod tuningolni akkor biztos elég lesz a passzív borda rajta!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20) AMD Power


AMD Power
titán

Igen így , hogy passzív meg Integrált VGA-s mindenkibe felmerülhet a kérdés vajon elég-e? De szinte biztos vagyok benne ,hogy az MSI mérnökei illetve tervezöi figyelembe vették ezt a kérdést! Szóval szerintem jó lesz így is !

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21) c4-eXp válasza AMD Power (#20) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Hát, remélem, hogy nem lesz túl meleg. Egyébként tuningolni szerintem nem fogom. Ha mégis nagyon melegedne, akkor max. leveszem a gépház oldalát. Annyi csak elég lesz neki. :))

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#22) AMD Power válasza c4-eXp (#21) üzenetére


AMD Power
titán

Bőven elég persze!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23) ngabor2 válasza AMD Power (#22) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A tuningról: a biosról olvasva, és Meme állítása szerint ez nem egy tuninglap. A CnQ is csak a legfrissebb bios-ban van benne. Persze lehet, hogy még 1-2 biosfrissítés, és akkor már mehet a 12*300 :C:Y ilyen proci kellene nekem.:P

(#24) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

UP!
Szeretném hallani még több ember tapasztalatát/véleményét erről a lapról. :DD

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#25) AMD Power válasza ngabor2 (#23) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem mind1 utálok tuningolni!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26) ngabor2 válasza AMD Power (#25) üzenetére


ngabor2
nagyúr

IMHO ilyen gépnél felesleges is.:C Bele egy jó gyors proci... bár nekem már a 3000+ is a gyors kategóriában van:P ja, egy 1600+ xp-ról áttérve...

(#27) AMD Power válasza ngabor2 (#26) üzenetére


AMD Power
titán

Kicsit nagy lépés 1600+ról 3000+ra! AMD!;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28) c4-eXp válasza AMD Power (#27) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Én 800-as cerkáról váltok 3000+ra. :C:C:C

[Szerkesztve]

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#29) AMD Power válasza c4-eXp (#28) üzenetére


AMD Power
titán

Inteles cerka vagy AMD-s?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem a legnagyobb váltás egy P2-s Celeron-ról 333Mhz volt húzva , egy 1600+ AMD-re!:DD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31) ngabor2 válasza AMD Power (#27) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Valóban az volt. A Firefox 7 helyett 3 mp alatt jön be, egy kernelfordítás 12 helyett 4 perc... :Y én meg HC500-as ramot vettem bele... minek ezt még tuningolni? :C Bár ez nem az a lap, de abban is ilyen lesz IMHO... hacsak addig le nem megy 30 köré a 3200+.

AMD-s Cerka :F:Y

(#32) nofene válasza ngabor2 (#31) üzenetére


nofene
aktív tag

Hi!

Vki meg tudná mondani milyen az ide kezelője az ATi-nak van olyan jó mint a VIA-é?

Szerk.: Mindig előbb kérdezek mint olvasok :D szóval megnéztem a PH!-s tesztet és elég siralmas, de azért személyes tapasztalatokat is várok.

Köszi!

[Szerkesztve]

(#33) kantor válasza ngabor2 (#1) üzenetére


kantor
tag

imho felejtos ha linuxhozakarod hasznalni. a rage xl regi chipset ugyan de nincs megoldva rendesen a tvout kezelese. az mplayer birja hajtani -vo vesa:vidix kapcsolokkal. de itt ki is merult minden tvout lehetoseg.

en most keszulok venni egy nforce4-es lapot meg bele egy matrox 400-as pci-s kartyat. pont arra kell amire neked. illetve egy regi p3x600 +rage128 videolejatszo kivaltasara.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#34) ngabor2 válasza kantor (#33) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Szomorúan hallom. No ennek utánakérdezek Linuxos listákon.
Amúgy nem X300 van rajta? Vagy az ugyan az? Amúgy mit kellene még azon kívül tudnia? IMHO ha ki tudja tenni a képet a tévére, az épp elég.

(#35) c4-eXp válasza AMD Power (#29) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Intel P2 Celeron. Már alig várom, hogy megszabaduljak tőle. :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#37) AMD Power válasza c4-eXp (#35) üzenetére


AMD Power
titán

Attól szerintem mindenki csak szabadulni szeretne!:) És mibe fogsz menekülni? Intel ? AMD?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38) c4-eXp válasza AMD Power (#37) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

a64 3000+ és valszeg egy ilyen lap alá, ami a topic címe :)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#39) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Egyébként most húztam fel ezt a fost 800-ról 1066-ra. :DD

[Szerkesztve]

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#40) AMD Power válasza c4-eXp (#38) üzenetére


AMD Power
titán

Bocsi kicsit elnézztem!:B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41) AMD Power válasza c4-eXp (#39) üzenetére


AMD Power
titán

Ügyes vagy! Csodállak , hogy bírod ki ezzel fossal!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42) ngabor2 válasza ngabor2 (#34) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Bekérdeztem a Linux listára. Ott azt mondják, hogy az ATi oldaláról letöltött driverrel Linux alól is megy rendesen a tvout. Azért egy X300-as kártyának már illene menni X alatt, főleg, ha van hozzá hivatalos támogatás... :U

(#43) c4-eXp válasza AMD Power (#41) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Köszi! :) Egyékbént a CS rendesen fut rajta, és ez eddig elég volt. :DDD

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#44) kantor válasza ngabor2 (#42) üzenetére


kantor
tag

ha megvetted irj vissza sikerult-e beizgatni linux-al a hangot, svideo kimenetet es hogy milyen a minosege.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#45) AMD Power válasza c4-eXp (#43) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze ,de a mai világba már egy ilyen procink a múzeumba helye!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46) c4-eXp válasza AMD Power (#45) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Hát én is szívesebben látnám már az a64 3000+t a helyén. :DD

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#47) kantor válasza kantor (#44) üzenetére


kantor
tag

Bővebben: link

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#48) ngabor2 válasza kantor (#47) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi a linket, megnéztem. Nem egy combos dolog (VESA driverrel a vidkártyát), de nekem bőven elég. Ami kissé aggaszt:
Network: 8139too
Bár nekem az előző kártyám ilyen volt, és nem vol vele nagy baj, de azért...
Mindegy, lesz mellette egy kicsit jobb. :C

(#49) kantor válasza ngabor2 (#48) üzenetére


kantor
tag

ha tenyleg x300 van rajta akkro a gyari drivernek el kell vinnie. viszotn annak imho keves az eselye, hogy az spdif port mukodni fog rajta.

en inkabb veszek egy sli-s lapot meg bele egy maxtor vagy valamilyen aiw katyat.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#50) AMD Power válasza c4-eXp (#46) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem sok user lenne aki szívesen látna a gépépe egy A64 3000+-t!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.