Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  MSI P45 Neo V2 probléma? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) n1nja


n1nja
tag

Hello Mindenkinek!

Segítségeket szeretném kérni egy probléma megoldására.
Van a következő konfiguráció:
MSI P45 Neo V2 alaplap
Intel Core2 Duo E8400 3.0GHz processzor
Kingmax 2x1GB 1066MHz memória
Sapphire HD4850 512MB Sapphire Edition videókártya
Pioneer DVR-215D SATA DVD-író
Samsung 250GB illetve 400GB SATA merevlemez
LC Power ház
Zalman 460W tápegység
Creative Sound Blaster X-Fi Extreme Audio hangkártya
Bluetooth adapter
ASUS VW195 19" monitor
Logitech MX518 egér
Chicony billentyűzet

A probléma pedig a következő:
friss rendszer esetén - Windows XP SP2 -, 2-3 napig tökéletesen megy, de utána minden különösebb ok nélkül lelassul és kék-halálokat produkál. Továbbá a merevlemez is érdekes kattogó hangokat hallat magából. HDTune-nal illetve Hard Disk Sentinel-lel néztem, minden rendben van elvileg. MemTest-et is futtattam, szintén hibátlanul. ADSL internetem van, csatlakozok és legalább 1 percet kell várnom mire más alkalmazást el tudok indítani. Vírus vagy egyéb nincs, több víruskeresővel ellenőriztem, de általában az AVG-t használom. A gép maga körülbelül 2 hónapos. A 400GB-os winchesteren van a rendszer, ami pedig 1 hetes, előtte 160-as volt, amivel ugyanezeket tapasztaltam, tehát ennek cseréje sem oldotta meg a gondot. Tápot kimértem, azzal is minden rendben van, tehát nem lehet az, hogy kevés lenne vagy valami ilyesmi.
Előfordulhat, hogy az alaplapom "rosszalkodik"?
Ha bárkinek van valamiféle ötlete vagy már találkozott hasonlóval, akkor ne féljen megosztani velem se! :)
Hozzászólásokat előre is köszönöm!

Üdv:
n1nja

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  MSI P45 Neo V2 probléma? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.