Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ati05


ati05
aktív tag

Hi adott az álábbi alaplap, ha újraindítom a gépet csak sípol a biosz 3 hosszút, nem tudj valaki ez mit jelent? A konfigom MSI KT4-V, 2200+@1900 Mhz, Gef4 Ti4200 (245/550), 20+80Gb Maxtor, 120GbSamsung winyók, CD-RW,MSI DVD-RW, azóta cseréltem már tápot 400 W-ra, de a helyzet nem javult.

(#2) [w] válasza ati05 (#1) üzenetére


[w]
őstag

MSI lapokon általában van D-Bracket, az megmondja mi a baj.
egyébként nagy valószínűséggel RAM hiba lesz.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#3) ati05 válasza [w] (#2) üzenetére


ati05
aktív tag

És ez D-Bracketz mi a rák? Hát nem tudom ramom egy samasung és egy Nanya van benn mindkettő 256 Mb/400-as

(#4) ati05


ati05
aktív tag

Jó közben rájöttem mi az a D-Bracket, csak az a baj, hogy nincs nálam... Majd visszaszerzem, a kérdés azért továbbra is adott.

(#5) [w] válasza ati05 (#3) üzenetére


[w]
őstag

diagnosztikai led-sor. alaplapra köthető és a gép hátulján villog 4 zöld ledecske.
bizonyos lapoknál ilyen nincs. 3 hosszú sípról sehol nem hallottam még, nem lehet hogy az 1 hosszú és 2 rövid? (esetleg fordítva)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#6) ati05 válasza [w] (#5) üzenetére


ati05
aktív tag

Sajnos nem, de ma reggel már a sima bekapcsolásr is csinálta...

(#7) [w] válasza ati05 (#6) üzenetére


[w]
őstag

akkor ki a ramokat és teszt egyenként, külön-külön.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8) Dufresne


Dufresne
addikt

A 3 hosszú nem proci:F
A ram asszem szagatott hosszú sípolás sokasága:)

Nekem mondjuk Abit-om van, szóval abból indultam ki.

(#9) [w] válasza Dufresne (#8) üzenetére


[w]
őstag

az msi-k szirénáznak a proci errornál.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#10) ati05


ati05
aktív tag

Hát az lessz csak az a baj, hogy a hiba véletlenszerűen jön elő, végülis nyáriszünet van-> tehát van időm tesztelgetni, csak nem kéne mindig kivenni a vedeókarit is... Szar MSI konstrukció.

Amúgy az a D-Bracket ledsort nem ehez a laphoz kaptam hanem még a régi msi kt266 pro2-höz, ehhez a laphoz semmit nem kaptam, még rende leírásom sincs, ugyanis egy kt-333 ultrat vettem, csak már mikor a 3. lapot vittem vissza akkor adták a mostanit. A lap rendesen működött elég sokáig, bár tényleg nemrég vettem a ramot, nincs valami gyors ram tesztelő, azután megy vissza gariba ha az újabbik rossz.

(#11) clayman válasza [w] (#9) üzenetére


clayman
aktív tag

nemtudom tegnap hosszan sipolgatott egy csomot azt 1 órát küszködtem mire rájöttem hogy nem megbolondult az alaplap hanem csak kifelejtettem a ramot :DD

(#12) ati05


ati05
aktív tag

De tényleg most jöttem rá haver hozott egy rossz 128 Mg memót azzal is sípolt, de nem így... Az ő abit lapja teljesen máshogy sípolt...

(#13) [w] válasza ati05 (#12) üzenetére


[w]
őstag

memtest86 - ezzel kellene ramokat tesztelni. http://www.memtest86.com/

cmdr PETER W. VOLKOV

(#14) ati05 válasza [w] (#13) üzenetére


ati05
aktív tag

Ok kipróbálom... külön teszteljem a ramokat, vagy lehet egyszere?

(#15) [w] válasza ati05 (#14) üzenetére


[w]
őstag

természetesen külön. és ha lehet, akkor több pass-t engedj végigmenni, pár óra elég neki. ha külön-külön jónak bizonyulnak, attól még lehet kompatibilitási problémájuk.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#16) ati05 válasza [w] (#15) üzenetére


ati05
aktív tag

Kössz akkor ''elvonulok'' tesztelgetni...

(#17) Dufresne


Dufresne
addikt

Érdekes, de mintha az online található leírásban nem találtam volna a sípolásokra vonatkozó utalásokat...lehet, hogy csak én vagyok persze figyelmetlen, de tartalomjegyzékbe nem nagyon volt ilyesmi, meg úgy belepörgetve sem.

(#18) [w] válasza Dufresne (#17) üzenetére


[w]
őstag

[L]http://www.msicomputer.com/support/sup_tshoot.asp[/L] - itt is van róla szó, de általánosságban elmondható, hogy 3 síp az bizony ram hiba (rossz illesztés vagy rossz modul).

cmdr PETER W. VOLKOV

(#19) ati05 válasza [w] (#18) üzenetére


ati05
aktív tag

Nem tudom a teszt jól lefutott úgy 30-30 percig néztem plussz a kettőtt egyszerre is megnéztem, ezt találtam az alábbi linken: 3 short Base 64k RAM failure

(#20) [w] válasza ati05 (#19) üzenetére


[w]
őstag

és egy rammal egyáltalán bootol a gép?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#21) ati05 válasza [w] (#20) üzenetére


ati05
aktív tag

Persze, hogy bootol, normálisan megy vele, a teszt lefut rajta error nélkül... Azért gondolom, hogy nem memhiba, mert a haver rossz memójával teljesen máshogy sípolt, bár avval semmit sem tudott kezdeni a gép. Estére elhozom azt a D-braket valamit, hogy is működik ez?

(#22) [w] válasza ati05 (#21) üzenetére


[w]
őstag

te figy, ha egyenként mennek, de együtt nem, akkor tuti kompatibilitási gond van, ami két különböző márkájú ram esetén nem is elképzelhetetlen.
az előző linken, amit beszúrtam a d-bracket kódjai is megvannak táblázatos formában, abból már nagyon egyszerű kiszúrni az okot.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#23) ati05 válasza [w] (#22) üzenetére


ati05
aktív tag

Ok most már látom, amúgy együtt is hiba nélkül fotott a teszt, egy teljesen más ramnál sipákolt (128Mb), de az egy kicsit más tészta volt!

(#24) Dufresne


Dufresne
addikt

Az a fél óra teszt azért elég sovány. Mondjuk ráengeded 5 órát a ramokra és, ha akkor sincs hiba, akkor majdnemhogy tuti jó, legalábbis aszem:))

(#25) ati05


ati05
aktív tag

Rátettem azt a LED sort és az tényleg a memónál ált le, de azóta nem csinálta mégegyszer a sípolást, na jó rászánom mogam és ráengedem több ideig a memtesztet. De lehet, hogy tényleg a kétfajta ram a hibás.

(#26) Dufresne


Dufresne
addikt

Helyes:)
Külön külön, aztán együtt teszteld őket. Lehet ez a napod rámegy, de legalább valószínű megtalálod a hibát. És ha csak együtt jön elő valami problema, akkor add el az egyiket, vagy cseréld el 1 ugyanakkora modulra. Nem valószínű, hogy megint 1 olyat szerzel, amire a másik darab, vagy a lap együtt allergiás.

(#27) ati05 válasza Dufresne (#26) üzenetére


ati05
aktív tag

hát az lesz reggel elindítom, amikor hazaérek megnézem... Csak az az érdekes, hogyha rendesen indítok (power on) akkor semmi baj nincs...

(#28) mongruz válasza ati05 (#27) üzenetére


mongruz
csendes tag

Szia
Ha néha megy a ram a foglalatban néha nem, akkor valószínű kontakthiba a ludas.

Beszerzel egy flakon kontakt spray-t amiben nincs kenőanyag,(rá van írva: Kontakt tisztító. Ha az is, hogy: és kenő, akkor az nem jó) és befújod vele a ramfoglalatokat, majd hagyod amíg elpárolog a tisztítószer.Fogsz egy papírzsebkendőt, benedvesíted a kontakt spay-vel és megtörölgeted a ramok érintkezőit. És összerakod.

(#29) ati05 válasza mongruz (#28) üzenetére


ati05
aktív tag

Kössz megpróbálom!

(#30) ati05


ati05
aktív tag

Na most jó alaposan leteszteltem 5 órán át, semmi hiba... Na mindegy így nem derült ki a hiba oka. Hát akkor ezzel az ''apró'' hibával kell élnem... :(

(#31) burgatshow


burgatshow
veterán

memó hiba! Ez tuti!

de olvasd el a lap kézikönyvét! Tuti benne van!

[Szerkesztve]

(#32) ati05


ati05
aktív tag

Sajna mondtam, hogy a gyári leírásom nincs meg.

Nem tudom mit csináljak, mert a memteszt nem írt ki semmilyen hibát, így nem tudom melyik a rossz (mondjuk selytem, mert a régi memóval nem csinálta ezt). De az a legfurább, hogy azóta nem csinálta egyszer sem... jó ez még csak 2 napja.

(#33) ati05


ati05
aktív tag

Hát lehet, hogy tényleg csak a ramfoglalatokkal volt a probléma, és a tesztelgetés közben került a ram a rendes helyére, most próbálgattam és nem jött elő a hiba :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.