Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  MSI KT3 ULTRA (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gero


Gero
tag

Aki tud segítsen! A BIOS-ban ha 333 MHz-es RAM-ot használok, akkor hogyan kell frankón beállítani, hogy a maxot hozzam ki belőle?
A problémám az hogy a DRAM frekinél ilyen jelölések vannak hogy: HCLK , HCLK+33
Ezen meg nem tudok eligazodni. :(
Sajna a docs nem tul jó a laphoz

cramstuff.com

(#2) guest


guest
veterán

Nem vagyok prof a dologbol de az a HCLK azt jelenti hogy ugyebar ''hostclock'' (vagy valami ilyesmi csak orajel legyen benne), ami azt donti el hogy mekkora orajelen hajtsd a memoriadat. A HCLK siman szerintem nalad 333 a HCLK + 33 az pedig 366 lenne...
Na csako ha tevednek bocs masok majd korrigalnak :))

prohardver vendég

(#3) BobMaster válasza guest (#2) üzenetére


BobMaster
senior tag

A hostclock != FSB???

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#4) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Olvastátok a tesztet az MSIKT333-ról a Tom's hardware-n? Nagyon lesújtó a véleményük a lapról. A másik érdekesség, hogy a VIAhardware tesztje pedig jó alaplapnak minősíti az MSI lapját. Kinek lehet hinni?! Én is a közeljövőben szeretnék lapot venni, de az egymásnak ellentmondó tesztek miatt tanácstalan vagyok! Ha tudtok, segítsetek a témában! Köszi

prohardver vendég

(#5) Gero válasza BobMaster (#3) üzenetére


Gero
tag

Akkor miért lassab a memóriateszt HCLK+33 nál, mint HCLK-nál?

cramstuff.com

(#6) Gero válasza guest (#4) üzenetére


Gero
tag

Szerintem nagyon jó ez a lap, csak a dokumentációja kicsit kevés. Én is olvastam a tesztet, de pár pont nem számít! Hacsak nem a tesztversenyeken akarsz első lenni :)

cramstuff.com

(#7) guest válasza BobMaster (#3) üzenetére


guest
veterán

''hostclock=fsb???''

Hat en ugy tom hogy fsb-vel kuldi meg alapbol a lap a memoriat es azt lehet allitani. Marmint pl az alap orajelet. 133MHz amit ugye 2x-ez. Na ezt hasznalja alapnak es ahhez kepest... ;))

prohardver vendég

(#8) karib


karib
addikt

Host clock = FSB, ehhez képest lehet aszinkron állítani. A VIA megoldásoknál eddig jól működött az aszinkron, SiS-nél néha nem. Elvileg a plusz ráskálázás nagyobb sávszélességet ad, de időzítési zűrök miatt nem biztos, hogy megéri feljebb menni (pl. visszavesz a CAS Latencyből). A memóriaidőzítésekkel is el kéne játszani egy kicsit, lehet, hogy 333-on visszavesz, és ott úszik el a plusz. Ha nem megy 333-on rendesen, akkor legalább 266-on durva beállításokkal menjen.

Ezé mondom, hogy igazi DDR majd a CL2 DDR400 lesz. Addig ez még mind csak bétaüzem :(

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  MSI KT3 ULTRA (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.