Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Akadt egy kis gondom, nem tudom van-e valakinek ötlete. Adva van egy MSI KT-266A Pro2-es alaplap, amiben nem megy egy Athlon XP 2000+-os proci. Régi BIOS nem támogatta még ezt e procit, de letöltöttem hozzá a legújabbat, felraktam, de azzal sem megy. A 4 diagnosztikus led közül mind a 4 pirosat világít :( bár egyszer eljutott odáig, hogy ''csak'' 3, de utána újból mind a 4...Ez azt jelenti, hogy semmi nem indul el, csak a ventik pörögnek fel.Szerintetek mi a gond? Proci most lesz majd kipróbálva egy másik alaplapban, bár vadi új, gyári bontatlan dobozú volt.

(#2) Squirrel


Squirrel
őstag

valaki?

(#3) Squirrel


Squirrel
őstag

légyszi valaki!!!!!

(#4) Szeke válasza Squirrel (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Esetleg rossz a proci... Próbáltad másikkal?

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#5) nygma


nygma
addikt

más procival megy?

egyébként mit mond a leírás, mit jelent a 4 led?

(#6) nygma


nygma
addikt

ennek a topiknak is sok értelme volt...

(#7) Szeke válasza nygma (#6) üzenetére


Szeke
senior tag

Talán most próbálja meg másik procival :U

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#8) Squirrel válasza Szeke (#7) üzenetére


Squirrel
őstag

Persze, a régebbi procival símán megy. Nincs valakinek ilyen alaplapja még?

(#9) zso73


zso73
veterán

Hali!
Pedig annak a lapnak vinnie kellene!A SiS 735 CS.sz. régebbi,de azok a lapok viszik.K7S5A.
Próba proci máshol!!
Hülye keérdés:A proci berakása előtt volt CMOS reset,vagy közvetlen utána?
Üdv Zso :-)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10) Avante


Avante
csendes tag

Üdv!

Bocs,nem ide tartozik a kérdésem, de biztos megtudjátok nekem mondani,hogy az MSI (845-ös)-alaplapoknál,indításnál a szokásos ''bip''-után még két rövid ''bip''-jel hallatszik! Minek a hibaüzenete lehet ez? Köszi.

Avante

(#11) Squirrel


Squirrel
őstag

Na, proci ki lett próbálva egy Abit lapban, abban simán ment... Bios resetet nyomtuk nem is tudom hányszor, elemet kivenni, majd dugaszt kihúzni, ki-be kapcsolni meg hasonlók... fogalmam sincs mért nem megy. Új BIOS felrakása csak annyi, hogy rendszerlemez, arra feltenni a letöltött BIOs-t, aztán csinálja elvileg magától. De meg is változott a BIOS dátuma is, amit az elején kiír, nem tudom mér nem megy akkor a proci :( fenébe is.

(#12) Alvin_ti4200 válasza Squirrel (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nyomtatok BIOS frissítés után Setup Default-ot?

(#13) Squirrel válasza Alvin_ti4200 (#12) üzenetére


Squirrel
őstag

BIOS frissítés után ha berakjuk az új procit, akkor semmilyen szinten nem indul el a gép, a ventik felpörögnek, de még a monitor sem kapcsol be... :( ha vissza a régi procit, azzal megy minden, BIOS is, gép is.

(#14) zso73


zso73
veterán

Hali!
A bioszt amit beletoltok tuti,hogy a laphoz való?Mert a 266A pro 2 az 2600+-ig támogatja a procikat alapból.És szerintem a flash progival kellene rendesen írni a bioszt! (amibios.exe suck.bin /C/P/M ) A pontos leírásnak nézz utána!!
Üdv Zso :-)
Ha mind a 4 led ég a bracket-en akkor a CPU rossz,vagy nincs rendesen a helyén!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15) Squirrel válasza zso73 (#14) üzenetére


Squirrel
őstag

megpróbáljuk akkor így is ahogy írtad. Én is úgy tudom, hogy símán kéne vinnie ezt a procit. A 4 ledet meg nem értem, procit csak 1 féleképpen lehet betenni, és másik alaplapban meg megy, szóval rossznak nem rossz. Pedig a 4 led az valamilyen procihibát jelent.

(#16) Squirrel válasza zso73 (#14) üzenetére


Squirrel
őstag

egyébként d-bracketen 4 piros led:

-System Power ON
-The D-LED will hang here if the processor is damaged or not installed properly

Ilyenkor a BIOS már betöltődött? Mert a proci nem sérült, és csak 1 féleképpen lehet betenni.

(#17) Squirrel


Squirrel
őstag

még mindig help!!!

(#18) zso73


zso73
veterán

Hali!
Próbáljátok a régi procival a LiveBios dolgot!
A P4 12V-os csati be van dugva a tápba?
Az SW3 hogy áll?1-2 a jó.
Üdv Zso:)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.