Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ps2k


ps2k
tag

Na szevasztok... Ma lettem boldog tulaja egy ilyen lapnak.
Eddig semmi gondom nem volt az MSI lapokkal, szerintem ez is valami hasonlóan megfelelő lesz...
Főleg memtesztek, membeállítások megosztása miatt indítanám a témát, mivel ezek az AM2-es lapok meg a DDR2-es memók sebességével sokan nincsenek megelégedve a tesztek alapján.

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#2) ps2k válasza ps2k (#1) üzenetére


ps2k
tag

Első eredmények, melyek nem túl bíztatóak...:
[link]

Remélem csak a program hibája hogy ilyen lassú a proc :O és a valóság sokkal jobb.

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#3) ps2k válasza ps2k (#2) üzenetére


ps2k
tag

Nahh, alapvető hibák..
Alapon a procit csak 5*200MHz-en hajta, manualban kellett neki felnyomni 11*200-ra..
Stabilnak tűnik, bár a melegedéessel gondok vannak..
Alapon a proc. gyári coolerrel olyan 45 fok. terhelés nélkül.. (Everest szerint.. kézrátétellel megállapítva hellyel közel jogos..)
Az Chipset cooler passzív hűtése viszont bőven elég tojjássütésre. :S
A ház oldalára feltett 8 cm ventillátorral sikerült lenyomni olyan 55 fokra ( terhelés mellett 62 max.)

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4) Club válasza ps2k (#3) üzenetére


Club
őstag

Hello!

Először is köszi a segítséget:)
Kiderült mi volt a gond.
Én nem mi okból kifolyólag, de DDRII 667-en teljes a káosz:D
Hóemberke, kékgyilok, amit el tudsz képzelni.
Most visszatette a tulaj(aki egyébként Winettoo;)) 533-ra és láss csodát: Hibátlanul megy!
Persze hozzá kell tennem:Elég érdekes ez így :U

Ajánlom, hogy először csak tesztelni vidd haza a 667-es modulokat:DDD
Nehogy úgy járj mint jelen esetben.
Bár lehet hogy némi beállítással lehet orvosolni, de az majd később.
Most megy, frankón;)

(#5) ps2k válasza Club (#4) üzenetére


ps2k
tag

Érdekes infónak itt van még egy:
[link]

Ezek szerint gyilok jól kezeli a memókat, de:
[link]

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#6) ps2k válasza Club (#4) üzenetére


ps2k
tag

na megvolt az első hasznos segítségem :C

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#7) Club válasza ps2k (#6) üzenetére


Club
őstag

;)

(#8) ps2k válasza Club (#7) üzenetére


ps2k
tag

Na mi van? Ennyire érdektelen a topic?
Vagy még ennyie új a lap? :C

[Szerkesztve]

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#9) Ste válasza ps2k (#8) üzenetére


Ste
addikt

ennyire új még a lap és általában ilyen korán még nem ''szabad'' megvenni őket, mivel sok bennük a Bios és egyéb bug

(#10) Sirandrish


Sirandrish
legenda

UFF néked:DD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#11) Savanya


Savanya
addikt

Használj mindig 10X szorzót mert csak akkor lessz rendesen 667-800 a memoórajele .
Nekem igaz ASUS M2N-E volt de jól birta a tuningot . Lehet egyedül vagyok vele de még 3200+ procinál nem vennék bele nagyobbatt kiforratlansága miatt.


[kép]
Ajánlom figyelmedbe az alábbi táblázatot .

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#12) rob210 válasza ps2k (#8) üzenetére


rob210
nagyúr

Ne várj csodát egy az hogy senki nem meri megvenni mivel semmivel nem jobb mint a 939 és sokkal drágább ugyanis a 939 árak pont- e miatt a család miatt lementek elég extrém módon.
Én még 44 ért vettem a procim most meg már dobozosan lehet kapni 37 ért.
Ugy hogy aki gépet akar annak jót tett az Am2-ő annak aki megveszi annak meg sok sikert.
Ugyanis az AM2 lesz az mint pár évvel ezelött a 754-es lapcsalád és processzor.
Öszeszedte az amd az infót mi nem jó mi jó benne és megcsinálta a 939-et.
Ugyanis már most lehet tudni hogy 2007 második felében jön az AM3.
Így ez pont az a teszt széria mint amit a 754 is betöltött.
És lássuk be ha nincs méregdrága 800Mhz es vagy 1000Mhz es ramra pénzed nem is éri meg megvenni mert 677Mhz es ramokkal nem ér el olyan eredményt mint a 939.:)
Na csak ennyi amit hozzá tudok fűzni nem tudom mennyire témába vág.
HA zavarónak veszed a hozzászólásom majd kioofoltatod:D
:R :R :R

Renault power

(#13) Savanya válasza rob210 (#12) üzenetére


Savanya
addikt

Teljesen egyet tudok érteni .Sajna nem gyorsabb , jobban melegszik , sok bug van még és memóriákra finnyás .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#14) ps2k válasza Savanya (#13) üzenetére


ps2k
tag

Egyenlőre teljesítményre nincs gondom..
A melegedéssel egyetértek.

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#15) Dare2Live válasza ps2k (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

amd procik legnagyobb hibája az alaplap....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) ps2k válasza rob210 (#12) üzenetére


ps2k
tag

Pont azért nyitottam a témát, hogy tapasztalatokat osszak (oszunk) meg..
Ez lehet akár pozitív, akár negatív
Számtechboltban dolgozom, tehát az a minimális ''bukás'' amennyiért eladom előre bele lett tervezve a vételbe.. Igazából csak viszketett a tenyerem hogy kipróbáljam és lássam mit is tud.. :C

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#17) ps2k válasza Dare2Live (#15) üzenetére


ps2k
tag

Az MSI-ben nem csalódtam, csakis a tuning terén ( pl.: MSI K8N SLI-Fi lapom 230-as FSB fölött be sem indult.. a proc 250-et bírt alapfeszen..)

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#18) Savanya válasza ps2k (#16) üzenetére


Savanya
addikt

''viszketett a tenyerem'' - nekem is :C



Tuningban nekem 3200+ 2750mhz 1,45V-on , alapon 2600mhz .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#19) rob210 válasza ps2k (#17) üzenetére


rob210
nagyúr

Az jó hogy boltba dolgozol csak az nem hogy msibe fektetsz:)
A fi-s lapokról meg mindenki tudja hogy ganéj a tuningban aki kicsit is járatos a témában:)

Renault power

(#20) ps2k válasza rob210 (#19) üzenetére


ps2k
tag

tudod, aki másnak nem hisz, az maga jár utánna..
Amúgy meg te miért vagy AMD párti? Én is csak azért vagyok oda az MSI lapokért..
Mert így tartja kedvem és nekem ezek jöttek be. :D
''MSi lapok tuningja ganéj''?
Stavi:MSI K8N Neo4 Fi - érdekes hogy ezzt mondod: [link] szerinte sem ganéj, meg szerintem sem.. Szerencse kérdése is nem tagadom.
De ahhoz képest nem sokkal marad le a Te San Diego procidtól vagy le sem marad??
Egy alapvető dolgot tisztázzunk azért.
Ilyen nincs hogy valami szar.
Olyan van hogy nekem vagy másnak esetleg sok embernek rossz vele a tapasztalata.



[Szerkesztve]

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#21) ps2k válasza ps2k (#20) üzenetére


ps2k
tag

Félreértés elkerülése végett:
nem megszólni akartalak, csak a szerény és saját véleményemet közöltem, de remélem attól még szent a béke, hogy így visszolvasva kicsit negatívnak értelmezhető..
Tényleg nem annak szántam..

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#22) rob210 válasza ps2k (#21) üzenetére


rob210
nagyúr

Semmi gond én is kikeltem ma egyszer egy ízben.
Nem leszólni akartam én is láttam már jó eredményeket ezekkel a lapokkal.
Csak ezekből kevesebb a jó mint egyébb szériákból.
Mert nem az alaplapra írtam hogy szar hanem arra a szériára az FI-jelzős lapok nagyon rosszak ezt tiovábbra is tartom, de egy két jó biztos közé csúszott.:D

Renault power

(#23) ps2k válasza rob210 (#22) üzenetére


ps2k
tag

na ma este teszt a 667-es G-Skill ramokkal (1GBLA ;2*512MB)

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#24) ps2k válasza ps2k (#23) üzenetére


ps2k
tag

Nem gyütt be...
ráadásul a gép előadott egy haláltusát...
Kellett egy kis idő amíg rájöttem hogy a tápcsatit nyomtat meg ( és így egy kicsit ki..) miközben a memókkal babráltam.. :F

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#25) rob210 válasza ps2k (#24) üzenetére


rob210
nagyúr

:C Arra készülj fel hogy az AM2 nem kezeli megfelelően a 667-es ramokat.
Az am2 igazság szerint a 800 és 1000 es ramokat szereti mivel a 200 as osztószám miatt az jön ki neki egész Mhz-ra.
Ennyi amit tudok a dologhoz fűzni.
:C

Renault power

(#26) Savanya válasza rob210 (#25) üzenetére


Savanya
addikt

Sajna vettem észre hogy nem való bele 667-es ram , így csak 275fsb-t tudtam elérni -másik 667-es rammal 283fsb-t .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#27) rob210 válasza Savanya (#26) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez tipus függő is van egyébbként táblázat ami alapján kiderül hogy melyik AM2-es proci kezeli rendesen a nagyobb órajelű ramokat és melyik a kisebb ramokat.
Azaz a következő a probléma.
Amd drága ugy tervezett hogy az alacsonyabb órajelű procik az alacsonyabb órajelű ramokat kezeli stabilan.
a magasabb pediga magasabbakat.
Azaz egy 3200,3500AM2 vel isteni mennek a 533.667 es ramok.
Egy 4000+és afölötti procikkal meg 2 magos szekerekkel pedig a 800 és 1000Mhzes ramok mennek jól
NEm tudom miért meg ne kérdezd de így van.
Máshogy számolják a ramot ezek a ''drága'' procik.

Renault power

(#28) rob210 válasza rob210 (#27) üzenetére


rob210
nagyúr

Jah és mielőtt lámának néznél nem az amit te bemásoltál.
Típus szerinti táblázat:)
Valahol a múltkor megtaláltam.

Renault power

(#29) ps2k


ps2k
tag

Amúgy ebben is szépen hasítanak a karik:
3DMark Score 4356 3DMarks
SM2.0 Score 2165
HDR/SM3.0 Score 2110
CPU Score 851

Proc, mem alapon
VGA Galaxy 7900GT 450/660@550/750

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#30) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szasztok !

Volna egy-két gondom:

Van nekem egy ilyen deszkám egy 3000-es Athlonnal. Sajna csak 667-es ramokat találtam a közelben (na meg nincs is pénzem 800-as ramokra :( )

Viszont az enyém Nforce 570 ultra chipsetes..... :U

Amíg csak 1*512-es volt benne addig semmi gond.....aztán betettem mellé még 1-et. Na ekkor jött egy vagon kékhalál, fagyás meg stb.
Szerencsére a legfrissebb bios orvosolta a problémát és így a memetest nem talál már hibát.....

Igen ám,de nem mennek dualban. Úgy vannak betéve, hogy dualban illene menniük,de b@sznak menni.

Miért ?

Az első ram amit e már meglévő mellé vettem 1 oldalas volt. De mivel a ram hibára gondoltam a kékhaláloknál ezért visszavittem kicserélni. Csakhogy cserébe egy két oldalas ramot kaptam.
Ez mennyire rossz, hogy 1 egy oldalas és 1 kétoldalas ram van benne ? :U :F

Ezt a bios-t nem ismerem ezért piszkálja a fülemet a bios csipogás. Bekapcsoláskor 2 gyors rövid, majd egy rövid szübet majd ismét két rövid és végül a memóriateszt 1 csipogása hallható...... de mi a fenét jelent az első 4 ?

(#31) Rover623 válasza ps2k (#29) üzenetére


Rover623
félisten

A prociteljesítmény valóban nem túl ''vastag''...:U
A VGA viszont tudja amit kell...;)

primus inter pares

(#32) Savanya válasza Freddy TNT (#30) üzenetére


Savanya
addikt

Másik ramot is kétoldalasra kellene cserélni -valamelyik lap kézikönyvében láttam hogy hova és hány oldalasat lehet rakni ,de 2 db nem egyformával gondok lesznek /esetleg akkor ha azok egyeznek oldalszámra /

Mobilszámom: 70-516-8068

(#33) ps2k válasza Rover623 (#31) üzenetére


ps2k
tag

a proc nem is lett meghajtva, mert nem nagyon sikerült normálisan szinkronba rakni a memekkel meghúzva.

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#34) Freddy TNT válasza Savanya (#32) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz az infót. Kicseréltettem két kétoldalasra,de ugyan az a helyzet....asszem veszek inkább egy kitet.....

(#35) JK. Orlando


JK. Orlando
csendes tag

én e között alaplap meg az asus m2n-e alaplap között nem tudok dönteni,de legalább erről az alaplapról többet megtudta.köszike :R
Szerintem kiszámolossal lesz eldöntve,mert 2 alaplap ugyanaz :DDD

(#36) rob210 válasza JK. Orlando (#35) üzenetére


rob210
nagyúr

Azt kell hogy mondjam jobban jársz az Asusal.
Bár fáj ezt mondanom, mert én személy szerint utálom az asus cuccokat, de most el kell hogy ismerjem jobb az asus lap.

Renault power

(#37) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hi !


Kinek milyen ram vált be ebben a deszkában.

(#38) ps2k válasza Freddy TNT (#37) üzenetére


ps2k
tag

Egész jól mentek:
Geil 512 DDR2 667MHz, 1GBLA ( nem kitben lettek véve, de mentek..) igaz elméletileg 4-4-4-12 vel kellett volna, de alapból 5-5-5-15-re rakta a gép.
Ami még faintul ment: KingMax Superram 512MB 667MHz, ez sem kit volt, de nem volt vele hiba.
Szerettem, szép volt jó volt, de már elkelt a lap is proci is meg a VGA is ment vele a ramokkal eggyütt.
Tény és való hogy új a technológia, vannak hibái. de az NForce5 ( igaz abból csak ez az 570 Ultra volt még tesztelve a kezeim alatt..) nagyon ütős lett :C
Kicsit nekem jobban melegedett, amire nem számolta, mivel alap beállítások mellett a gyári cooler 43 fok körül tartotta.
Érdekes volt hogy elég passzosra sikeredett a hűtőblokk felfogatása, mivel amikor le akartam szedni, a procival eggyütt jött le :O
Végeredményben jó volt, de még nem az igazi

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#39) JK. Orlando


JK. Orlando
csendes tag

Köszi Rob!! Nagyon sokat segítettél :R

(#40) Freddy TNT válasza ps2k (#38) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Mindenesetre a PQI-t nem szereti ez a lap. A héten reneltem két geil 512 ramot kitben hátha ezeket már komálja.....mondjuk szét is fog b@szni az ideg ha ilyen rohadt drága 800-as ramok sem lesznek elég jók neki....


Te tulajdonképpen csak tesztelésnek vetted meg a gépet vagy mi ? :F

(#41) ps2k válasza Freddy TNT (#40) üzenetére


ps2k
tag

G-Skill meg a Kingmax Superramok voltak a legjobbak nekem bele

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#42) Angelclaw válasza rob210 (#12) üzenetére


Angelclaw
csendes tag

Szerintem ez nem olyan, mint a 754 és 939, mert AM2 is támogatni fogja az új processzorokat, lásd: [link]

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#43) Freddy TNT válasza Angelclaw (#42) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nos igen. Kérdés, hogy meddig. Mindenesetre kezd telelenni a hócipőm az AM2-vel mert integrált memóriavezérlő ide vagy oda, én már negyedik alkalommal cserélem a ramokat benne :((

(#44) o_OLI


o_OLI
csendes tag

Sziasztok!lehet hogx nem ide kéne irjam nem tudom de én egy sAM2 AMD A64 nF570 MSI K9N Platinum-ot szeretnék venni és csak annyit hogy mi a véleményetek róla?

(#45) Freddy TNT válasza o_OLI (#44) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Az, hogy valami össze-vissza sz*patja a fejemet már vagy egy hónapja. 4x cseréltem ramot és most rendeltem egy 800MHZ-s geil kitet. HA ezzel sem lesz jó, akkor eljárom rajta az essőtáncot..... bár az integrált memóriavezérlő miatt lehet, hogy a CPU a ludas, mindenesetre valami nem fer vele.

Eddig 667-es PQI-kat próbálgattam benne..
Igaz az enyém nem platinum....

(#46) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Üdv Emberek!

Én is egy AM2-es MSI alaplapot akarok venni augusztus folyamán és bizony megszeppentem az itt olvasottaktól.

A jelenlegi MSI K7N2 Delta2 LSR alaplapommal meg vagyok elégedve. Inkább a csendes gép a fontos számomra, tehát a passzív chipset hűtés, 19dB-es cpu hűtő, 12cm-es táp ventillátor.
Most lehetőségem lenne váltani, kérdésem az, van-e értelme?

Nagyon nem tetszik amiket az alaplap hűtőbordájának melegedéséről írtok. Nem akarok a házba külön légkavarót emiatt beüzemelni.

Nem érné meg egy kb. 4e Ft-tal olcsóbb nForce 550-es K9N Neo? Ha jól tudom eltérés csak annyi, hogy csak egy LAN van rajta és nincsenek a Dual LAN köré épülő plusz szolgáltatások.
Van valakinek tapasztalata afelől, hogy kevésbé melegednek a Neo lapok?

A másik eltérés, hogy a Neo keskenyebb alaplap, csak 6 csavarral fogathatod le.

Kíváncsi vagyok a véleményeitekre.

2*512 667MHz Samsung memóriát akarok beletenni. Fogja hajtani dual-ban?

Thx: Kurtuzov

(#47) Diocles


Diocles
aktív tag

Sziasztok. Jövő héten esedékes egy új számítógéphez való alkatrészek megvásárlása, és szeretném kikérni a véleményeteket/tanácsotokat. Most az összes alkatrészt írhattam volna külön kategóriába, de mégis emellett a topik mellett döntöttem, mert úgy vettem észre, az alaplappal szokott a legtöbb gond lenni.

Itt a konfig:
MSI K9N Ultra-2F
Processzor AMD Athlon 64 X2 3800+ AM2 Box
Memória DDR2 2x512MB PC6400 800MHz Geil +Hűtőborda
Chieftec 400W ATX /Aktív PFC, 12cm hűtőventillátor/ (3 év garancia)
ARCTIC COOLING Freezer 64 Pro
Gainward GeForce 7600 GS 256MB GDDR3 Golden Sample (450/1000 MHz) TV-Out + Dual DVI PCI-Express /3 év garancia/


Néhány kérdés:
Azért ez a processzor a választott, mert olcsó. Eddig még bármilyen tesztet olvastam, 2400Mhz-re fel lehetett húzni. Ide kapcsolódik a másik kérdés: a Freezer 64 pro ugye illeszkedik az am2-re? Továbbá: nincs konkrét képem ezzel a húzással kapcsolatban. Ezt hogy lehet megoldani, hogy stabil maradjon a rendszer és a memóriák is helyesen, 800Mhz-en járjanak? Lehet az x2 szorzóját módosítani? Az FSB-t kell majdan emelni? Ha az FSB-t kell emelni, a memóriákhoz tartozó szorzó/osztót manuálisan kell állítanom?

Szóval erről a helyzetről szeretnék egy kis képet kapni. Nekem most is MSI alaplapom van, nincs vele gond, lehet, hogy instabil, ezt nem tudom, lehet, hogy a proci az.

(#48) Danndi


Danndi
tag

Hát elolvasva a hozzászólásokat, elkezdtem körülnézni hogy a már megvett Athlon 64 3000+ AM2-höz milyen alaplapot vegyek, a proci az AMD oldalon talált leírás alapján az 533as Kingstont támogatja, na de az Asus M2N-E meg csak a 667est, valyon az MSI megenné az 533as Kingstont??

(#49) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Nah szasztok !

Ezekhez a vásárlási rohamokhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy olvassátok el ezt a fórumot teljes egészében....

Én a hét végén kapom meg a 800-as geil ramokat, szóval ha azokkal nem lesz kékhalálom,meg ramhibám akkor TELJESEN meg leszek vele elégedve.

Illetve mégsem,mert CPU húzás szempontjából elég impotens az alaplapom. :((

(#50) Diocles


Diocles
aktív tag

Freddy, könyörgöm, írj, ha már kipróbáltad a lapot, mert ma este fogom megrendelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.