Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  MSI K9N SLI hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ppato


ppato
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy bekapcsolásnál/újraindításnál nem indul a gép. Nincs kép és 1 hosszú és 3 rövid sípolás következik. Érdekes h van amikor egy hétig nincs gond, de van amikor 4. indításra/restartra sem megy, tehát teljesen random módon következik be (szerintem). Ha a hiba jelzés után ismét elindul a gép a következő hiba üzenetet írja pirossal "Warning!!! The previous performance of overclocking is failed and the system is restored to the defaults setting. Press any key to continue..." és ilyen esetben a rendszer feláll.(Működés közben semmilyen problémát nem tapasztaltam.) A gépet 2008. januárjában vettem, nem tuningoltam, nem állítottam át semmit a BIOSban és ezt leszámítva nem volt vele baj. Csak egy winyó csere volt benne 2-3 éve. A hiba jelzések kicsit több mint fél éve kezdődtek és most már jó lenne tennem vmit az ügy érdekében, mert gondolom nem tesz jót a gépnek.
A tápom elég leharcolt (ventilátorát kézi rásegítéssel kell néha elindítani :D, de több mint másfél éve használom így), kérdésem h okozhatja esetleg ez a problémát vagy rossz helyen kapirgálok? Most próbálok épp egy kölcsön tápot szerezni, hátha az a baj.

CPU: AMD AM2 Athlon 64 4800+ X2
MB: MSI AM2 K9N SLI-2F
RAM: GEIL DDR2 2048/800 KIT ULTRA
VGA: MSI NX8600GT 256MB Twin Turbo
Táp: Codegen 400W

(#2) CoolMan válasza ppato (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdezd meg itt: Nem indul és mi a baja a gépemnek topik

A táp az alapból kuka, valamint cseréld ki az alaplapi elemet. A VGA érintkezőt és a slotot is tisztítsad meg.

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  MSI K9N SLI hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.