Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Micro ATX, sAM2 foglalat, AGP(!), integrált vga, és meglehetősen olcsó darab! Azt hiszem eléggé kuriózum, főleg az AGP fogalalat miatt. Használja valaki? Tapasztalatok? Nekem sajna random fagyás a tapasztalat vele 5200+-os dual procival.
Eleve furcsa az a gyári AMD CPU Tool progi:
"This tool will provide stable performance for AMD AM2 CPU" Mi a franc ez? Enélkül a gyártó szerint is fagyás? Vagy mi?

(#2) Daemon09 válasza Gaskin (#1) üzenetére


Daemon09
őstag

Ezért nem kellett volna uj topic. A kérdést tedd fel pl itt : Azonnali alaplapos kérdések órája

(#3) Gaskin válasza Daemon09 (#2) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Kösz! Hasonló ötletekkel már én is éltem mások irányába, de szerintem itt most nincs igazad. Számos Topik szól alaplap típusokról. Megnéztem, erről még nem volt eddig. Ezzel nyílván nincs probléma. Számos más, csak ezt a lapot érintő kérdés merülhet(ne) még fel itt a későbbiekben. Eleve nekem is lenne több kérdésem, de csak ezt az egyet tettem fel. Max annyi lehetne a probléma,(már ha ez probléma), hogy már az nyitó hozzászólásban is feltettem egy kérdést, nem csak favorizáltam/jellemeztem a lapot. Amúgy sem hiszem, hogy egy általános topik feltétlenül alkalmas lenne egy feltehetően lap, vagy chipset, esetleg lap+proc párosításokat érintő kérdés hatékony megválaszolására.

[ Szerkesztve ]

(#4) Foglalt név válasza Gaskin (#3) üzenetére


Foglalt név
addikt

A probléma, hogy annyira kevés embernek van ilyen lapja, hogy szinte nulla lesz a topic látogatottsága :U

(#5) Gaskin válasza Foglalt név (#4) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Van valami abban amit mondasz... :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Gondoltam feldobom ezt a fantasztikusan pörgő Topic-ot, hátha az utánnam jövő generációknak hasznos lehet amire rájöttem. Szóval a gép(lap) fagyása úgy náz ki megoldódott. Az ihletett a gyártó adta, mivel a user manual-ban is szerepel, hogy egyes mem modulok más beállításokat igényelnek. Pl mittudomén melyik Kingston RAM-nak 2 voltot kell adni. Kipróbáltam, úgy néz ki bejött. Hetek óta elszállás nélkül üzemel a cucc...

(#7) Mano79


Mano79
csendes tag

Nekem is ilyen lapom van, és közel 1 év használat után, azt mondhatom, nagyon rendben van. Egy hiba jelentkezett, indokolatlanul leállt a gép, újraindításnál meg nem ismerte fel a Sata-s Samsung vincsit. Kénytelen voltam átdugni a másik Sata csatlakozóba, hogy működjön. Nekem ezt a hibát végülis a Bios frissítése oldotta meg.

(#8) Gaskin válasza Mano79 (#7) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Én végül félretettem, mivel lett egy egyértelműen detektálható, nem éppen szerencsés jelenség...
Ha van benne vga kártya, és filmet játszok le, akkor fagyás van 1 percen belül, de csak olyan esetben, ha fent van a processzor driver, és a gép minimális energiagazdálkodásra van állítva, tehát ha az proci órajelének változtatása engedélyezett... Ha az alaplapi vga megy, akkor nincs ez a jelenség.. De ezt friss, reinstal után is sikerült elérnem... Esetleg próbáld ki Te is ezeket a feltételeket... Bár lehet, csak az enyém volt bugos. Annyit azért megtettem, hogy benyomattam másik vga kártyát. De akkor is ez volt a szitu. Ja és a Bios friss volt nekem is...

(#9) Mano79 válasza Gaskin (#8) üzenetére


Mano79
csendes tag

Én eddig csak egy ati kártyával használtam. És őszintén szólva semmi gondom nincsen vele. Amióta a Bios is frissítve lett azóta meg tökéletesen működik. Anno kb 1 éve az AGP-s Ati miatt vettem ezt az alaplapot, gondoltam minek költsek még kártyára is ha bőven elegendő ez nekem. És jól választottam. (kop-kop :) Ha legközelebb cserére érik ki tudja milyen új szabványok fejlesztések lesznek, úgyis lehet cserélni az egész garnitúrát. :(
Azt nem tudod véletlenül, hogy használt számítástechnikai cuót hol érdemes eladni? Mert jó lenne pár dologtól megszabadulni, nem akarom a kukába dobni őket. :)

(#10) Gaskin válasza Mano79 (#9) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Hát ha agp-s cucc volt a lapodban úgy, hogy be volt állítva a minimális energia gazdálkodás is(!), és nem fagyott, akkor valóban csak az én lapom volt a szar....
ui: Hát van itt egy hirdetés rovat... ott elnyomhatod a cuccaidat.

[ Szerkesztve ]

(#11) [HUN]Zolee válasza Gaskin (#10) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Gonosz módon W7-et telepítettem egy ilyen deszkás gépre. Chipset driver felmegy rá ha vista kompatibilisre állítjuk ;] :)
Hátha jól jön valakinek. ;)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#12) [HUN]Zolee válasza [HUN]Zolee (#11) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Úgy tűnik mégsem nyert:(

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#13) Blaze71


Blaze71
őstag

Mano79 és Gaskin!

Egyértelműen különlegesség ez a lap, mivel AM2 proci és DualChannel DDR2 memória mellett AGP-s videókártya csatlakozása van. Sajnos a szűk vásárlóréteg miatt nem sikerült valami fényesre a minőség, nálam 3 órát élt. Nos, nem annyira a lap adta meg magát, hanem maga az AGP slot. Két AGP-s videókártyám volt és ki szerettem volna próbálni mindkettővel. Egyikkel összeraktam, feltelepítettem, leteszteltem. Aztán kicseréltem a kártyát és többé nem indult el, csak alaplapi kártyával. Sajnos szétesett a slot. Mivel már kifutó termék volt, nem tudták kicserélni. Sajnálom pedig. Egyébként amíg működött, addig stabil volt, jó tuningpotenciállal rendelkezett, de BIOS-ból eléggé fura lépcsőkben lehetett emelni az EC-t. Volt 200 MHz, aztán a 232 MHz jött. Tovább nem néztem, mert az MSI DualCoreCenter progija nagyon szépen használható vele. Nálam a 4000+ proci 2600 MHz-en stabil volt feszemelés nélkül. Jellemzően ennél a lapnál is kell adni némi feszt a memóriáknak, de a 2,0 V egyik modulnak sem árt. ;] Sajnálom, hogy nem tudtam élvezni ennek a lapnak az előnyeit, így megváltam az AGP-s kártyáktól.

HunZolee!

Azért csodák nincsenek a számítástechnikában. :)

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14) [HUN]Zolee válasza Blaze71 (#13) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Hát azért nem akartam olyan nagy csodát művelni, vista-s driver volt de így se ment :( Mindegy jó lesz anélkül is :D
Szerencsére az XP-s VGA drivert rá lehet varázsolni :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#15) Blaze71 válasza [HUN]Zolee (#14) üzenetére


Blaze71
őstag

Nekem szépen ment Vistával. Bár csak 3 órát, amiből 1 óra volt a telepítés. :W

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#16) [HUN]Zolee válasza Blaze71 (#15) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Az szép. Mi lett vele?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#17) Blaze71 válasza [HUN]Zolee (#16) üzenetére


Blaze71
őstag

Szétesett az AGP sín. Azt mondták az üzletben, hogy azért, mert le volt ragasztva egy figyelmeztető matricával és a ragasztóból maradhatott rajta. Amikor beleraktam az egyik kártyát, akkor beletoltam a ragasztót, amikor meg cserélni akartam és kivettem belőle, akkor széthúztam a csatlakozóit. Mondtam, hogy szép elmélet és kérdeztem, hogy mennyit gondolkoztak rajta? :U Aztán frissében levásároltam egy másik MSI alaplapra. ;]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#18) Gyöször


Gyöször
senior tag

Én most vettem egy ilyen lapot, mert volt egy AH3650 silent asus VGA kártyám ami AGP-s, alapvetően netezni kell az am2 x2 proci majdcsak elég lesz még egy darabig, de néha játszunk ősrégi játékokkal hálóban arra meg tökéletes a VGA kártyámmal. Jó, hogy mondjátok, vigyázni fogok az AGP csatira.

Win7 van fent, egyenlőre tökéletes, csak kevés az 1GB ramom :)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#19) Gyöször válasza Gyöször (#18) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mostmár lett 2GB 800MHz ramom az 1GB 533 helyett. Kiváló gép, ha nem kell semmi a winyómról, akkor inkább ehhez ülök le netezni, kevesebbet eszik mint a Phenom II x4em.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#20) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Nekem is van ilyen lapom. A vicc az, hogy a 98SE-t is fel lehet tenni rá és fel is tettem. :D Csak régebbi kártya kell hozzá a driver miatt. Radeon 9600pro-val megy 4.3-as Catalyst mellett. (meg gondolom 9800XT-vel is menne)
Egyébként meg nálam az USB portokkal áll hadilábon szegény lap. Ha csatlakoztatva van, akkor a BIOS-ban lefagy a gép. Kivéve egy alaplapi kivezetésre csatlakoztatott egér esetében.
Viszont a Win7 is simán megy, X850XT-vel. :) Bár ehhez a géphez az XP a legjobb OS. :) De mivel a 98at is támogatja a chipset, és nem egy melegedő nForce, hanem egy hűvös VIA ezért megéri megtartani, retrózni. :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.