Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#912) ttt


ttt
senior tag

Vettem egy Zalman ZM-NBF47 [link] hűtő bordát, mivel már meglehetősen untam a gyári kávédaráló zajkeltését. (Azért jól bírtam egy éve vettem a lapot) És mivel visszább Winner_hun - bár nem nekem - ajánlotta. :R

Legelőször is nagyon tetszetős, de ezt megszokhattuk a Zalmi termékeknél. :) Beszerelésre előkészíteni nem túl nehéz, bár nekem probléma volt megfogni az igen apró anyákat, de megbirkóztam azért velük. Beszerelni már mindenkinek a saját ház felépítése adja a nehézségi fokot. Nekem sajna ki kellett venni az alaplapot, ami ugye azzal járt, hogy gyakorlatilag szét szedtem mindent . :(( Azért arra jó volt hogy újra pasztázzak minden hőleadó ketyerét, ami szükséges is egy évnyi nyúzás után, de lehet hogy hamarabb sem ártott volna, csak ugye a lustaság nagy úr. :B

Összerakás után:
Ezzel az alaplappal és ezzel a bordával az SLI-t felejteni kell, mivel a Zalmi egyik oldalán szélesebb, ami már belelóg egy átlag hosszú kártyába. (Nálam ez nem probléma, mivel 1db kártyám van) A VGA-n egy réz Primecooler [link] (méret 1:1 Zalman VF700 [link] , itt az olcsóbbság döntött anno a Prime javára ) csücsül, amit szintúgy irritál, ezért hogy megférjenek egymás melett az első három zászlót feljebb kellett hajlítani a Zalmin, ami ugye a szellőzési/hőleadási teljesítményt rontja. Ugyan ezt a másik oldalán is megcsináltam esztétikai szempontból ;) , no meg azért, hogy a SATA csatlakoztatásnál se kelljen szívni, mert oda is belógott. ;]

Alaposan nem tudtam tesztelni, mert rámesteledett, de a futó teszt alkalmával feljebb tudtam a HT-vel menni, mint eddig és a hőfokok sem emelkedtek 2-3 fokkal magasabbra. Itt értve az összes hőmérőt, ami csak a gépemben van. Az alaplap hőmérséklete 40°C. A procit 2520-ig húztam, ami még nem a vége, itt 41°C-ot mutatott az Everest. Ide ugye max. közvetett úton hat a borda (Megváltoztattam a levegő áramlását is, hogy a bordán keresztül is áramoljon a lég, de úgy néz ki, hogy ez nem volt jó döntés. Az emelkedést ez is okozhatta, de inkább a tuninghoz emelt feszültségek. ;) Mindennek adtam a piros mező előttig, had fűtsenek.)

Maga a borda hamar átmelegedett, de a kezem bírta (ami nem biztos, hogy jó jel), bár ezt majd szintén egy nagy nyúzás után kell ''kitapintani''. Már hőmérőt is tudtam szerezni, holnap leírom mit mértem. No meg a stabilitást. (Ma már nem lesz rá időm :( )

Rövid tapasztalatom alkalmával csak ajánlani tudom :C Nincs sipító, nyöszörgő mákdaráló, és már ez megéri az árát. :D És nem is kerül túl sokba; 2k jó Magyar forint. Persze ez relatív.
(Itt azért megjegyezném, hogy legszívesebben azért benyújtanám a számlát az MSI-nek ;] , igaz 3 év garim van a lapra, tehát vissza is vihetném, a hangjára hívatkozva, de akkor addig gép sincs, de annál több utánajárkálás... De amúgy meg jó kis stabil lap, szeretem.)

ui:
Közel hasonlót leírtam egy bolt fórumán is, ugyan ezen nikkel, tehát nem plágium, ha máshol olvastad már :DD

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.