Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#161) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Heló mindenki!

Egyrészt csatlakoznék ehez a kis mini ''klub''-hoz.
Nemrég én is ilyen lapot vettem. Bár én pontosabban K8N Neo4 Platinum /SLI lapot szerettem volna venni, ami az MSI honlapján egyébként nem is létezik, ugyanakkor tesztek vannak róla, és egy hús vér alaplap. Egy kis kutatás után megtaláltam az MSI Computer honlapján. Igen érdekes az ügy... Ez elméletileg ugyan ők... Microstar International. De a termékpaletta tök más elnevezéssel bír... fura nem? nézzettek már lécci utána ennek ti is. Hátha valaki érti ezt a mizériát, mer én nem... :F :(
Na mind1. Ez a lap tesztekben nagyon jól szerepelt. Az Anandtechen ez a Neo4 Editors Choice címet kapott...:)) ez elméletileg olyan lap mint a sima K8N SLI PE, vagyis inkább ennek a Diamond változata. vagyis: +1 LAN vezérlő, +1 Silicon image raid vezérlő (+2sata port) a sima SLI PE hez képest. Na most eleinte ilyen Neo4 Plat SLI t akartam de rájöttem hogy ilyen a boltokban nem létezik ezér lett belőle sima K8N SLi Plat. Ed.
Tapasztalataim: Chipset alapfeszen megy 300fsb-t. 315 nél meghal, és afölött nekem feszemeléssel sem vitte sokkal többre... A chipsetventi nem különösebben hangos. Elrendezés nagyon teccik. És nagyon bejön hogy egy kis gombnyomás a Cmos reset :)) :C
Amik a problémáim és kérdéseim... :DDD
1. A Biosban (alap, gyári bios. 3.0) nem találom a CMR beállítási lehetőségét, pedig már mindenhol néztem... :( hihetetlen hogy kihagyták az alapbioszból...:((
2. nekem 2x512 Kingmax HC-s (zöld borda, Tsop tokozás->HynixD5) ramjaim vannak. namost ezek elképesztően borzasztóan mennek ebben a lapban (mondjuk előzőben sem mentek túl jól...:DDD) ...nem viszik még a DDR500-at se 2.75volton... ami a ref érték náluk ugyebár. Még 2.8volt is kevés... 2.85ön már hajlandó elindulni... tuningot még csak próbálni sem mertem ddr500felett... :((
egyébként szerintetek ezzel vissza lehe vinni a ramokat gariba? elvégre nem teljesítik a ref értékeket SPD szerinti beállításokon sem...
3. valami oknál fogva nálam az everest iszonyat tré memória írás/olvasás/késleltetés eredményeket ír... :( főleg az írás iszonyat gyenge... 17xx... Ezt még a Single CH-s S754 es lapom is megközelítette. Mitől lehet ez? A Dual CH megy szépen, ezt több progi is alátámasztotta, továbbá az olvasási eredmény is erre utal. Esetleg az okozhatja hogy én A Dimm3,4 et használom? Valahol azt olvastam egyébként hogy az MSI ezeknek a Dimm moduloknak a kitöltését javasolja elsőként. Erről tudtok valamit?
4. olvastam, hogy elég tré a MOSFET-eken található borda pasztázása... Ezt újrapasztázta már valaki? mennyivel lett melegebb a borda, vagyais effektívebb? Hogyan oldotta meg a felfüggesztést?
5. ti milyen bios-t használtok? És melyiket javasoljátok leginkább?

Nah, egyenmlőre csak ennyi lenne... ;] Remélem nem túl sok a kérdés... :U
Előre is köszi.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.