Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi k8n diamond power sup. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BadGe


BadGe
aktív tag

Az MSI K8N Diamond lapomon valami számomra eddig ismeretlen power luk van.

a leírás valami ilyesmit mond:

Both power connectors, JPWR1 (24 Pin) & JPWR2 (4 Pin, for CPU Power ) must be attached to this model to ensure operation of the Mainboard. (le tudom fordítani) de nem tudom melyik melyik.

chieftek tápom van 360-as, 2 figyegő tápdugóval. az egyiket a 2x2-est felismerem annyiban hogy régebben erre mondták hogy az a P4 lapokhoz kell. a szélesebbik belemegy az alaplapba (marad 2x2 rögvest mellette) de oda már nem megy be a külünálló kis-táp dugó.

erőlködjek.

várnék egyéb véleményeket is az alaplapról, bár mostmár úgyis késő :) visszavinni asszem nem fogom, de megnyugtathattok, hogy jó a cucc. bár az alaplai kér külön rotortól már most félek.

thx

ge.

(#2) Neck válasza BadGe (#1) üzenetére


Neck
veterán

Hát. Nem túl olvasmányos a stílusod, de azt szűrtem le, hogy 24tűs a tápod csatija, a lap viszont csak 20.És így nem fér oda. A Chiefteceken le lehet csatolni a +2*2t. A másik 2x2est a ''P4 tápcsatit'' meg dugd be a helyére. Azt csá.

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#3) BadGe válasza Neck (#2) üzenetére


BadGe
aktív tag

bocsánat, akkor félreérthető voltam.

a lap csatlakozója hosszabb, a tápé meg rövidebb.

(#4) Neck válasza BadGe (#3) üzenetére


Neck
veterán

Az sem baj. Szal 20as a tápod, 24es a lap.
Dugd be a 20ast oda, ahová kell. A 2x2-es 12v-os P4 csatinak meg külön helyének kell legyen, onnan távol. Nem oda kell beszuszakolni :DD A 20as csati mellé azt te nem fogod bedugni :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#5) Neck


Neck
veterán

[kép]
Ittvanni :D

MOD: Remélem tudtam segíteni :D

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#6) BadGe válasza Neck (#5) üzenetére


BadGe
aktív tag

Ezer kösz!!!!!!!!! ha elindult majd lentek. van ennek a lapnak saját fóruma?

(#7) BadGe válasza Neck (#5) üzenetére


BadGe
aktív tag

izé, közben más forrásból azt mondják, hogy rá lehet dugni de nem nagyon ajánlott. tudsz esetleg valami háttérinfót, hogy miért néz ki így egy mostani tápdugó. ráadásul 360w-os chieftek a táp ami állítólag elég a lap gyártója mégis azt mondja, hogy kegyen inkább 450w.

ge.

(#8) HERR Z válasza BadGe (#7) üzenetére


HERR Z
veterán

a gyártó azért mond 450w-ot mert sli fogyaszt...amúgy ha tuningolsz télleg fog kelleni még egy vga-val is...-bár ez függ a többi alkatrésztől is-
a 20tűs csatlakozót meg rádughatod a lapodra nem lesz baja...vagy ha nem szimpi akkor 300ft-ért veszel egy átalakítót, aminek semmi értelme de jól fox aludni tőle;]

(#9) BadGe válasza HERR Z (#8) üzenetére


BadGe
aktív tag

hát hadd szóljon... köszönöm mindenesetre.

(#10) Neck válasza BadGe (#7) üzenetére


Neck
veterán

Kipróbáltam. Az én lapom megy a 20as csatival is (leszedtem a 420as chiefemnek a 24ből 4et.) Tuti nyomathatod.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11) Neck válasza BadGe (#9) üzenetére


Neck
veterán

Gondolom ment, ha azóta nem jelentkeztél...
Nincs mit...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#12) BadGe válasza Neck (#11) üzenetére


BadGe
aktív tag

;) ja vagy nagyon nem ment és nem volt gépem amiről jelentkezzek. amúgy működött, köszi. épp most cserélek tápot benne egy zalmanra. mondjuk ez is régi és csak 20 tűs de mostmár legalább bátran dugom rá. remélem csendesebb is lesz. erre vonakozik a következő kérdés.

ge.

(#13) BadGe


BadGe
aktív tag

KÉRDÉS:

MSI K8N Diamond alaplapi hűtők.

kettő van belőlük, az egyik valami ActiveMos2 nek nevezett heatpipe-os izé. a másik egy ehte rotor. szeretném kiszedni őket. a nem heatpipe-os-t vakszeg le tudom cserélni valami nagyobb méretű rendes chipset hűtőre.

ez az activemos2 érdekelne, hogy leszedhetem.e róla a ventillátort

(bocs az elütésekért, laptopról írok)

ge.

(#14) BadGe


BadGe
aktív tag

up

annyi történt, hogy közben a heat-pipe-os chipset hűtőről kideült, hogy állítólag valami Active MOS2-nek hívják. erről leszedtem a ventit, egyelőre bírja. a northbridge-re meg vettem egy zalman chipset hűtőt (valami szép kék, pont mint a vízhűtő torony). remélem az is bírni fogja. a házat meg átszellőztetem még egy 12cm-es ventivel. remélem halk is lesz meg hideg is.

bár a kérdés megoldódni látszik, szivesen látok kommenteket.

thx
ge.

(#15) zolli07


zolli07
csendes tag

Nekem is ilyne lapom van és én is egy zalman cipset hűtőt használok (NB-47J)
Ne aggódj ha nagyon forró lenne nekem is mindig ilyen de eddig semmi baj nem vol és azt mondták hogy ez tök normális.:D

(#16) ZeUS2140 válasza zolli07 (#15) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, de ez ki fog derülni :B
Van egy MSI K8N Diamond Plus-os lapom.
A 24 tűs tápcsati az rendben van.
A vga-knak a 4 tűs molex rendben van.
De a 4 tűs ''P4 dugó'' aljzat helyett itt egy 8 tűs aljzat van.
Könyv szerint alsó sor a ground, felső a 12V.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen átalakítót lehet valahol kapni Mo.-n?
Ha nem lehet akkor csinálok egy dugót ATX dugóból és az áramot a táp molex dugóiról levehetem?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv all!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#17) 5teve válasza ZeUS2140 (#16) üzenetére


5teve
senior tag

no pont ez után kutakszom én is....

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#18) 5teve válasza ZeUS2140 (#16) üzenetére


5teve
senior tag

igy felületesen utánaolvasva a dolgoknak , ha jól tévedek, akkor újabb és minőségibb tápokon csípőből van ilyen csati. Átalakítót viszont nem találtam.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#19) Cseneles válasza ZeUS2140 (#16) üzenetére


Cseneles
őstag

Szia!
Szerintem nemtudsz olyat venni! Annak a szerepe a CPU áramellátása....amúgy az sima 2*4 tűs dugó (CPU1,CPU2)! Jelentősége csak X2 esetén van......így nagyobb kraftot tud adni stabilabban a procinak leosztva /mag!

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#20) Cseneles válasza ZeUS2140 (#16) üzenetére


Cseneles
őstag

Szerezz valami gagyi tápot amin van 4 tűs csati PL:Codegen vágd le róla aztán kösd rá a te 4 tűs csatidra és mükszik is! Ez a falyta csati mostanában a divat eddig +felelt a 4 tűs is....ebből is eltudtak látni krafftal egy X2-t csak nemolyan stabilan!

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#21) 5teve válasza Cseneles (#20) üzenetére


5teve
senior tag

háááát.. szerintem inkább ''gyári'' 8pines tápot mellékelek hozzá....

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#22) 5teve


5teve
senior tag

úgy is lett. most szenvedek a ramidőzítésekkel. :D

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#23) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Ez a topic is jó szerintem.:[link]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi k8n diamond power sup. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.