Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #18538752


#18538752
törölt tag

Sziasztok !!!

Szerintetek Az MSI K7N2Delta-ILSR megéri az árát, érdemes ilyet venni az
Nforce2-es alaplapok közül? Ismeri valaki ezt az alaplapot ?

(#2) travis válasza #18538752 (#1) üzenetére


travis
tag

Üdv mindnekinek!

A válaszokra én is kíváncsi lennék, ősszre valószínűleg, ha nem is ILSR, ''csak'' pure változatban, de vevő lennék egy ilyen lapra.
A teszteket olvasva (pl. amdboard.com) ígéretesnek tűnik, de mégis, a személyes tapasztalatokban jobban bíznék...:)
Szóval...? :)
Tuning, tartósabb tapasztalataitok vannak a lappal? Jó nForce 2 ultra 400-as lap lenne ''ő''?:)

Sziasztok, köszi: travis!

(#3) zrubi


zrubi
senior tag

Én is ezt a lapot néztem ki magamnak...

A leírások, tesztek alapján király, nekem csak egy aggályom van: a Kingston oldalán a ''not supported'' kategóriába került. Valyon miért?? És merjek-e bele Kingstone RAM-ot tenni (2x512)?

zrubi.hu

(#4) zrubi válasza zrubi (#3) üzenetére


zrubi
senior tag

Senkinek nincs ilyen lapja? :U

Ha addig nem neszének le róla. akkor nekem kedden ilyenem lesz, csak milyen (ddr400) memóriát vegyek bele? :O

zrubi.hu

(#5) #18538752 válasza zrubi (#4) üzenetére


#18538752
törölt tag

Szerintem Samsung-ot.

(#6) Hun'reeth válasza travis (#2) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nekem ilyen lapom van mármint a pure verzió. (K7N2-Delta -L)
Tapasztalatok: stabil, 200-as fsb fölött is gond nélkül megy, az új bios (5.2) kiírja a POST képernyőre, hogy a memória single v. dual channelben megy-e. Ami ezzel kapcsolatban érdekes, hogy nálam jelen pillanatban egy 333-as Infineon és egy 400-as Samsung ram simán megy dual-ban (!) persze 333-on. Elég érdekes a ram beállítás különféle osztókkal egészen érdekes beállítások érhetőek el. mondjuk nálam ha az fsb-t pl. 175-re raktam a memóriát pedig 147-re (294 DDR) nem indult el.
Ami negatívum, hogy a 2500+ -os Bartonomnál nem lehet 13-asnál nagyobb pontosabban 12,5-nél nagyobb szorzót beállítani, mert 13 x 166-nál 833 MHz-en indul el!!! Érdekes. Bár lehet, hogy ez egyedi probléma.
Több Bios-szal is próbáltam de ugyanez a helyzet.
A hanggal egyetlen problémám van, hogy a Battlefield-nél ha beszállok a járműbe erőteljesen zúg, szal nem jó. De csak ennél az egy játéknál és csak ez esetben.
Ha bármi kérdésetek van írjatok ide vagy mailt.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#7) gaborbol válasza Hun'reeth (#6) üzenetére


gaborbol
őstag

HI!


Most szeretnék vásárolni egy ilyen lapot:K7N2-Delta -L
, ha valakinek van jó ill rossz tapasztalata kérem írjon.Sürgős!!!!!

(#8) bujdyka


bujdyka
tag

Na, egyik jó barátom is vett egy ilyet.
NF7-S akart venni, de a boltban kidumálták a hasából, hogy vegyen egy ilyet.
A helyzet: gép összerak, minden tuti, csak akkor fagy ki mikor már a Win alatt az Abit Siluro GF4 Ti 4200 drivere is fent van. De akkor végleg.. Nem baj, jöhet a legfrissebb Detonator...
Tuning: Kingston HyperX modullal ment szépen ,de 205-ös FSB fölött már nem történt semmi és a BIOS reset sem volt elég arra, hogy visszavegye 100-ra!!!!
Aztán kb fél nap működés után gyakorlatilag megdöglött... :(
A szervizben azzal fogadtak, hogy: És a ram-ot nem nyírta ki? Erre leesett az állam, mondom, ha a HyperX-et kinyírta volna...
Szóval NEM, NEM, NEM és NEM ajánlom!!!

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#9) gaborbol válasza bujdyka (#8) üzenetére


gaborbol
őstag

Hát köszi.
Éppen az NF7-est szeretnénk lecserélni valami használhatóbbra.


Bővebben: link
(#16)-os hozzászólás.

Ha valakinek még van ilyen lapja ,írjon!

(#10) mattheus


mattheus
őstag

Nekem is Delta -L lapkám van és nagyon megvagyok vele elégedve. Összehasonlítva a korábbival (ECS K7S5A) jelentős a különbség. jobban kezeli a RAM-ot, stabilabb stb. Én egyedül személy szerint a hőmérséklet kijelzésével kapcsolatban vagyok elégedetlen egy picit. Az előző alaplapon a procim(1800+) 40 fokon volt alapállapotban és 50-52 mikor megdolgoztattam (Glacial 2410). Ez itt 29 és 42 között van . Azt olvastam, hogy ez attól függ, hogy hol van a hőmérsékletet érzékelő dióda és emiatt van ez a különbség. Az aggodalmam mindösszesen az,hogy ebből kiindulva egy esetleges hűtő leálláskor, mi van ha túl későn szabályozza le a procit ? :F Megfő a procim? Állítólag a későbbi BIOS verziókban (nekem az eredeti 5.2 van fenn) vmit javítottak a hőmérséklet kijelzésén, de erről bővebbet nem találtam (pedig kiváncsi vagyok rá még mindig). A gépem OK, így még nem tervezem a BIOS lecserélését, egyrészt ,mert félek tőle (tudom ,h van Live Update) másrészt ha így működik rendben akkor minek ?
1 szó mint 100, én szeretem és csak ajánlani tudom.

(#11) gaborbol válasza mattheus (#10) üzenetére


gaborbol
őstag

Köszi.
Holnap kéne megvenni a lapot, talán e kettő közül .

ASUS A7N8X Basic+LAN
MSI K7N2Delta-L

Remélem még írnak páran akiknek van ,vagy volt MSI K7N2Delta-L-lapjuk.

[Szerkesztve]

(#12) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Nekem lenne egy kerdesem.Eloszor egy kep a laprol:-tehat bal oldal alul harom sarga:IDE 1,IDE 2 ,IDE 3 -ez azt jelentene ,hogy lehet harmadlagos eszkozoket is rakotni?

(#13) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

upsz

(#14) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Senkinek sincs ilyen lapja? :O

(#15) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Lefekves elotti UP!

(#16) bogingrol válasza MoP_FX 57 (#15) üzenetére


bogingrol
aktív tag

segitenek szivesen , de nem ertem mi a gond.ugyanugy kell rakotni az ide 3 -ra is a cuccost mint a tobbire,annyi gaz van hogy (nem tom jott e ki ujabb bios hozza) de az ide 3-ra csak HDD-t lehet rakotni es azt hiszem csak egyet, ezt irja (irta) is az msi oldalan, de regen meg azt is irta hogy valszeg ujabb bios majd jobban boldogul a cuccossal.nekem bios frissites utan sikerult full-ra beuzemelni az alaplapot, nem tom ez bug e vagy csak en voltam lama.egyebkent lehet bootoltatni is a gepet ide 3-rol.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#17) Tiby válasza MoP_FX 57 (#15) üzenetére


Tiby
tag

Nekem ILSR van!
Csak az vegye meg aki kihasználja a RAID-et, és MCP2-T tehát a Dolbys hangot.
A lappal kapcsolatban vegyesek az érzéseim: nem érzékeli a szorzólockos AMDket a Bios ban megtévesztően lehet állitani a Ratiot. A lap elrendezése az elégtelen kategóriában tartozik mivel a felül elhehelyezkedő tápegységből kijövő zsinorok (ATX, +12V pláne ha nem olyan hosszúak) közvetlen a processzor felett vagy mellett (begyürve) megy el.A NB ventis hűtőt azonnal lecserélni passzivra mert nagyon hangos!!!!!!!!!!Tuningja a ''soft'' kategóriájába tartozik.
Jah és továbbra is várjuk a normális BIOS-t





[Szerkesztve]

(#18) bogingrol


bogingrol
aktív tag

nem tom...nekem harom napig volt meg, de nagyon sajnalom hogy odaadtam a haveromnak, de hat szepen nezett ram.en megvoltam elegedve vele, bar a szerelhetosege hagyott nemi kivanni valot maga utan (brackets vs kondenzatorok) de amugy nekem nagyon bejott...

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#19) Flameus válasza Tiby (#17) üzenetére


Flameus
aktív tag

''nem érzékeli a szorzólockos AMDket''
Ezt ho'an éted? :F

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#20) Tiby válasza Flameus (#19) üzenetére


Tiby
tag

ha lockos CPU-d van akkor egyes lapok nem is engedik állitani a CPU szorzóját, ez az MSI ha lockos ha nem lockos engedi a szorzót állitani (lockosnál persze feleslegesen)

(#21) Flameus válasza Tiby (#20) üzenetére


Flameus
aktív tag

''ha lockos ha nem lockos engedi a szorzót állitani''
Há nem tuom'...nekem nem engedte állítani a szorzót lockos proci esetén...!!!

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#22) bogingrol


bogingrol
aktív tag

en nem tom.szerintem akkor is egy jo lap, mond aki amit akar , es ha meg egyszer lenne lapra nettom akkor is ezt vennem....

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#23) Flameus válasza bogingrol (#22) üzenetére


Flameus
aktív tag

Senki nem mondta, hogy rossz...SŐT...DE, vannak apróbb hiányosságai, mint az összes többinek...étem?...noflameatall...
Mad'nem 8 hónapig használtam és naon' elégedett voltam vele...;)

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#24) MoP_FX 57 válasza bogingrol (#16) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ok ,koszonom erre voltam kivancsi,tehat Neked is van harmadlagos rakotve?Mert erdekelne konkret helyzet is.

(#25) bogingrol válasza Flameus (#23) üzenetére


bogingrol
aktív tag

pisz ertedmiajz, no flem !riszpekt!

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#26) bogingrol válasza MoP_FX 57 (#24) üzenetére


bogingrol
aktív tag

igen, vegul is volt, nem van, de en uzemeltem be,

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#27) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Koszonom es megegy gyors kerdes :U : Csak Ata 133-as lehet a harmadlagoson?

[Szerkesztve]

(#28) bogingrol válasza MoP_FX 57 (#24) üzenetére


bogingrol
aktív tag

kimaradt a konkret helyzet, de volt nekem is egy ilyen totyikom annak a vegen leirtam, de ehol megem.szal, egesz karacsonyfa hazam van van benne reck, 3 cd device (cd rw, dvd rom, cd rom), meg a system hard, ezert vettem raid-es alaplapot.az alaphelyzet az hogy a rendszer hard van ide3-ra kotve, ez kicsit lassitja a bootolast, de en kibirom, ugyanis a post utan rogton a promise detektalja a raid-be kotott cuccokat.a raid beuzemelese kicsit nyugos, ha megakadsz vele szolj es majd megprobalom elmagyarazni ha nagyobb esz nem jelentkezik nalam.a lenyeg az az hogy strip- be kell hogy legyen.amikor rendszert ujra telepitem en altalaba atkotom a rendszer hardot valamelyik sima ide-re, mert valami miatt nem akarja a zixpe megismerni olyankor a raid kontrollert 3,5-os flopi ide vagy oda, nekem nem megy.kb ennyi.nem tom van e hozza ujabb bios erdemes megnezni, nekem pl a raid-es bios nem akart addig kijonni amig nem flessotem meg.kb ennyi.sok sikert, es ne parazz, jo lapod van akarki akarmit is mond.vagy modd.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#29) bogingrol válasza MoP_FX 57 (#27) üzenetére


bogingrol
aktív tag

hat nem tom, nekem egy 120 megas harddal nem boldogult a rejd, mondjuk legyen legalabb szazas, en azt ajanlom de lehet hogy csak en vagyok lama, es nem tudtam beallitani a promise biosba a dolgokat...

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#30) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Ok koszonom a segedelmet,egyebkent nekem is van egy SATA vinyom szoval ismerem ezt a Post utani helyzetet. ;)

(#31) bogingrol válasza MoP_FX 57 (#30) üzenetére


bogingrol
aktív tag

nem akartalak lamanak nezni, erted :)) pisznoflemriszpekt :U

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#32) Tiby válasza Flameus (#21) üzenetére


Tiby
tag

Hiába teszem 12re vagy akár 12,5 ,13 ra akkor is csak marad az alapon, bezzeg ha lefele állitom (csak egyszer próbáltam) 9 re akkor meg nem indul el............
Hogy is van ez?????????

(#33) bogingrol válasza Tiby (#32) üzenetére


bogingrol
aktív tag

...egyszeru, ha azt akarod hogy induljon a geped, akkor ne allitgasd, vagy tedd fel 12- re, vagy 13 -ra, ha meg azt akarod hogy ne induljon tedd 9 re, ez biztosan az msi sajat fejlesztesu gyerekzara. na hulyeseget felre teve tenyleg,hogy is van ez?

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#34) pzootya válasza bogingrol (#33) üzenetére


pzootya
csendes tag

sziasztok

nekem k7n2 delta-ilsr lapom van már pár hónapja.nagyon meg vagyok vele elégedve,a fagyást még hírből sem ismeri.igaz,én nem vagyok tuningolós fajta.az északi híd hűtőventijét tényleg érdemes kicserélni passzívra,mert nagyon hangos(kb. 4400-4500-on pörög).nekem tv rácsatlakoztatással sikerült örök vadászmezőkre küldenem az integrált hangot,de másik hangkártya megoldotta a problémát.igaz a videokártyán is kiment a tv kimenet,azzal nem tudok mit kezdeni :(((.procituningot nem próbálgattam és biosfrissítést sem,mert jó,ahogy van.kb. 3 hete tettem bele sata winyót és a raid simán felismerte.a harmadik ide csatolót különben szintén a promise raid vezérli és én is úgy vettem észre,hogy ott csak 1 winyóval boldogul.sokfélét rátettem már,mert azt a csatlakozót használom a mobil rackhez.én úgy vettem észre,hogy csak akkor ismer fel winyót,ha master-ba van téve.ennyi első nekifutásra,ha kérdés van szóljatok.ja,amúgy én ajánlom mindenkinek ezt a lapot. csá

ha mindenki azzal foglalkozna amihez ért,mindent nekem kéne csinálni

(#35) Tiby válasza bogingrol (#33) üzenetére


Tiby
tag

kisebb szorzókat aktiválja nálam a ge.....

(#36) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

En is most keresem a nagy zaj forrasat ,asszem lehuzom agy pillanatra a chipset ventijet az aramrol.

(#37) Csokika


Csokika
tag

Nekem is ilyen lapom van (MSI K7N2 Delta-ILSR). Elődször is le kell szögeznem, hogy nem szabad összekeverni a síma -L és az -ILSR lapokat. Nem csak a plusz lehetőségek, kiegészítők és alaplapi szolgáltatások miatt (amit az -ILSR lap nyújt), hanem a stabilitást és a minőséget is figyelmebe kell venni. A síma -L lap nagyon sok kivánnivalót hagy maga után (sok az ebből a szériából adódó gyári hiba, Bios elégtelenség, kondi minőség...). Ezzel szemben az -ILSR lap maga a tökéletesség. Ami a -L lapon rossz, az ebben a lapban mind javítva, sőt sok esetben még fejlesztve is lett. (Ha valaki kérdi hogy ezt honnan tudom, a cégünk igen sok hardverelemet használ fel...)

Szóval, akkr beszéljünk az -ILSR lapról! (1,5 éve használom)
Előnyei:
- iszonyat stabil (soha nem volt még újraindulás, fagyás..., még a leglehetetlenebb tuningból eredő helyzetekből is stabilan felállt), gyors, nagyon jó elrendezés, rengeteg alaplapi kiegészítő (SATA, RAid, SoundStorm, Firewire...), rengeteg egyéb kiegészítő (Round Cable, S-Bracket, D-Bracekt...), jó design...
- A ventit egyáltalán nem találom hangosnak (habár félévente kitisztítom és műszerolajozom)
- A táp és a proci helyzetével semmi probléma (ha valakinek nem tetszik hát ez van, más Nforce2-es lapoknál is ez a helyzet)
-3 év gar!

Hátrányok: (amik persze nem mindenkinek hátrány)
- 2db alaplapi USB csatlakozó (nekem több kellene, habár ezt csak az egy generációval újabb Nforce2 400Gb-s lapok adják)


Tuning:
Na itt kicsit vegyes a kép! Nem egy tuningbajnok (Abit NF7-s-el nem veszi fel a versenyt). Ennél a lapnál egyértelműen megfigyelető az MSI biztonságra vló törekvése.
- CPU fesz, csak 1.8-ig állítható max. Szerintem ez nem gáz, mivel ez egy max. felső határérték amit a proci még hosszabb távon elvisel. Aki ez felett hajtja, nem lesz túl sokáig boldog.
- CPU fesz, minimum értéke 1.550V. (ez nekem egy kicsit gáz, mivel mobilbartont használok, amit azért ennél alacsonyabb feszértéken is lehetne használni)
- Mem Vcore max. 2.7V! Na ez szerintem nagyon kevés, mivel a mezei ramok is símán bírják a 2.8V, nem is beszélve a tanunig Corsair, Geil ramokról, amik akár 2.9-3V-re vannak hitelesítve.
- CPU körül hiányoznak a lukak, így a vízhűtéd felejtős.

Egyéb hozzászólás:
Kingston ramokkal tökéletsen megy, én is ezzel használom. Megjegyzésként, memónál soha nem a az alaplap gyári oldalát, hanem a memória gyártójának oldalát kell nézni kompatibilitási szempontból.


Összegzés:
Csak ajánlani tudom. Véleményem szerint (ezek a lapjaim mind voltak) sokkal jobb mint az Asus A7N8X Deluxe, vagy az Abit NF7-s, vagy az EPOX.
Ami talán jobb (habár árban is húzósabb), az a Gigabyte 7NNXP.
Ha most vennék, akkor MSI K7N2 Delta2 Platinumot vennék!

(#38) Sperafico


Sperafico
tag

Sziasztok!

Nekem MSI ILSR-em volt kb 8 honapig, majd lecseréltem egy ASUS A7N8X Deluxe-ra.
Az ILSR-em nem ment 2500+-nál nagyobb procival egyáltalán!!!! De ezért nem vittem gariba, mert tuningnak használtam, hanem a stabilitásra mentem.
Majd vettem a fennt említett ASUS-t és az ment mindenféleképpen.
Gyorsabb mint az ILSR.

ui:
mikor eladtam az ILSR-t egy srácnak, ő egy 3000+-ost rakott (szeretett volna) bele, és full lehalt az alaplap. shsk!

(#39) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Rájottem valamire ,az en MSI lapom nem csak fole feszel 0,05 V-ot hanem szerintem fole is mer de ,hogy mennyit azt meg nem sikerult kinyomoznom. :D

(#40) Jaq válasza Csokika (#37) üzenetére


Jaq
tag

Erdekes, en meg nem talalkoztam rossz Delta-L lappal, es az ILSR sem tartalmaz semmi javitast vagy fejlesztest, csupan rajta vannak azon integralt szolgaltatasok, amiket az L-rol azert hagytak le, hogy akinek nem kellenek, az megvehesse olcsobban.
Ha telleg olyan nagyonnagyonrengetegsok hw-t hasznaltok fel, tudnod kene... kondiproblemarol meg meg egyik valtozatnal sem hallottam, pedig van 8-10 olyan emberke ismerettsegi koromben, akinek ilyen cucc figyel a gepeben (L, ILSR vegyesen).

(#41) Cruel--


Cruel--
csendes tag

Hi all!
Közületek nincsen olyan bátor ember aki leszedte egy MSI k7n2 delta ILSR gyári chipset coolerjét, és esetleg eladná nekem? :D

[Szerkesztve]

(#42) Sperafico válasza Cruel-- (#41) üzenetére


Sperafico
tag

Én leszedtem annó, mert Zalman NB47J-t tettem rá, de már nincs meg.:(

(#43) Dee Dee


Dee Dee
tag

Sziasztok! Nekem összvisz annyi tapasztalatom van, hogy a Delta2 Platinum-om másfél év után egyszercsak meghalt :((( G*ci boltos csak ILSR-t tudott helyette adni... mind1, túlélem. Azt szeretném kérdezni, lehet e rákötni, pontosabban lehet e sata II-ben üzemeltetni, vagy csak sima sata-ban? A másik meg hogy ugy vettem ki, lehet dualba tolni? Van egy 512es 400Mhz-s samsungom, szeretnék venni mellé még egyet. :U

[Szerkesztve]

(#44) Dee Dee válasza Dee Dee (#43) üzenetére


Dee Dee
tag

Na, a két memóriát sikerült belőnöm, elsőre felismerte, minden ok volt. De a SATA-s vinyóra sehogy se sikerül felraknom az XP-t. Patricionálás megvolt, de hiába ramkom be a laphoz kapott floppyt,a vindóz install cédé nem látja a HDD-t. Plíz help! :F

(#45) cozmo


cozmo
őstag

Ha elküldené valaki nekem az alaplapom MSI-K7N2 Delta-ILSR gyári cédéjét, hálám örökké üldözné :DDD
E nélkül meg vagyok halva, és az alaplaphoz nem kaptam :(((

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#46) Chaser válasza Dee Dee (#43) üzenetére


Chaser
titán

Nem fogja kihasználni a dc-t semmilyen SA lap, semmi értelme, még a64nél is csak x2-knél van jelentősége..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok! Nemrég én is szert tettem egy ilyen lapra, és az a gondom vele, hogy a prochőre 0-át ír. :( Van valakinek ötlete, hogyan lehetne ezt megcsinálni?
Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.