Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vorosp


vorosp
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy a miért nem tudom felismertetni a BIOS-al ill. az új WD SATA HDD-t?
Eddig egy PATA-s HDD-t használtam, ezt szerettem volna kicserélni egy nagyobb SATA-sra, de most, hogy meg van, nem bírom működésre bírni. Elméletleg az alaplap tudja, de már egyáltalán nem vagyok biztos benne.
A BIOS-ban nem lehet SATA HDD-re vonatkozó menüpontot találni, a Fastrak RAID vezérlőt pedig nem tudom lelőni. Most próbálkozok azzal, hogy egy régebbi BIOS-al felülírom, hátha az segít.
OP. rendszer telepítésnél egyáltatlán nem látja a HDD-t, hiába választom a másik vezérlőt (alaplaphoz adtak floppyt).
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan? :((

(#2) vorosp válasza vorosp (#1) üzenetére


vorosp
csendes tag

Annyit sikerült elérnem, hogy a régi op. rendszer már látja.
De az még mindig nem sikerült, hogy az új HDD-re új op. rendszert telepítsek, mert a BIOS nem látja ill. az op. renszer telepítője is azt üzeni, hogy nincs merevlemez telepítve a gépre (hiába használom a gyári floppy lemezt a SCSI driver-nél).
HDD típusa: Western Digital 160 GB-os SATA

(#3) BobChemistry válasza vorosp (#2) üzenetére


BobChemistry
őstag

hm...nekem k2n2 delta2 platinum lapom van 2x80GB hitachi sata II merevlemezzel
semmi gondom nem volt vele
amikor a win-t telepítettem, csak az egyik hdd volt az alaplapra csatlakoztatva
nyomogattam az F6-ot, beraktam a floppyt, amit az alaplaphoz kaptam, felraktam a raid, és a storage drivert is, majd restart után win install

mikor kész lett (15 min) csatlakoztattam a másodikat is, majd az eszközkezelő segítségével megformáztam

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#4) Bubu79 válasza vorosp (#1) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!

A FastTrak menüjében ( Ctrl+F ) létre kell hoznod egy RAID kötetet ( tudom, hogy csak egyedül van a meghajtó, mégis ez lesz a megoldás )
Az alaplaphoz kellett kapnod egy SATA RAID leírást ( kis zöld könyvecske ) - ott megtalálod a minkéntjét.
Sajna a ez a FastTrak egy meglehetősen buta jószág és nem lehet kikapcsolni, vagy sima vezérlőként használni, csak RAID-ben.
A BIOS-ban semmit nem fogsz látni a vinyóból, csak a FastTrak menüjében, na és persze a Windows-ban, miután felraktad a FastTrak driverét
Egy darabig én is ezen használtam egy Samsung vinyót ( PATA-s volt ), de sajna meg kellett válnom a rendszer vinyómtól és így most azt használom az egyszerűség kedvéért BOOT vinyónak az 1. IDE vezérlőn...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5) vorosp válasza Bubu79 (#4) üzenetére


vorosp
csendes tag

köszi a segítséget.
Menet közben sikerült a problémát orvosolni a következő képpen:
1. Win98 SE install probléma nélkül

és láss csodát, utána az XP telepítője egyből felismerte a SATA HDD-t és hajlandó is volt rá települni.....

És én ezzel szenvedek már 3 napja.... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.