Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSi GX60 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Damoklesz_


Damoklesz_
újonc

Most vettem 2 napja ezt a notebookot innen: http://www.radium.hu/msi-gx60-0016fk-sku3-7398.html

Az első számú furcsaság az, hogy egyrészt az oldalon is R9 M290X GPU-t írnak, a gépen lévő matrica is R9 M290X-t ír, de az eszközkezelő, a Catalyst és az MSi Afterburner szerint is AMD Radeon HD8970M van a gépben. Ugyan nem írják külön az oldalon, de van benne egy integrált Radeon HD 8650G is, amit csak azért jegyzek meg, mert még véletlenül se azzal keverem a dedikált videókarit. Amennyire én értem az R9 M290X és a HD8970M majdnem, vagy teljesen ugyanaz, de akkor is furcsának találom.

Az igazi probléma az, hogy felraktam a Watch Dogs-ot, és a gép még teljesen minimum grafikán se képes stabil 30 fps-t se produkálni, kint a városban 10-15 fps-el szaggat. Eredetileg felraktam a drivereket amit adtak a géphez, de az a Catalyst valamiért nem tudta kezelni a dedikált kártyát, minden az integráltal próbált működni, úgyhogy letöltöttem az ASUS honlapról az aktuális drivert (14.4), és azóta megy a 8970, és minden, amit eddig próbáltam fut viszonylag rendesen, kivéve a Watch Dogsot. Ez már csak azért is fájó, mert azért vettem gamer notebookot, hogy elfussanak rajta az új játékok. Értem én, hogy szarul van a játék optimalizálva PC-re, meg AMD-re, nem is várok el ultra grafikát, csak annyit, hogy a játék játszható legyen.

Mindezek után letöltöttem az MSi Afterburnert, ami azt mutatja, hogy a GPU kihasználtsága a béka segge alatt van (20-30%), miközben mind a 4 CPU mag közel 100%-on fut.

Azért választottam ezt a laptopot, mert abban a tudatban éltem, hogy ennek az árkategóriának a laptopjait a GPU szokta visszafogni, ezért választottam egy olyat, amiben inkább a GPU az erős, a CPU kárára. Tudtam, hogy ez a A10-5750M nem egy erős processzor, de azt hittem, hogy ez játékokban nem fog ENNYIRE kijönni.

Szóval a kérdés az, hogy én csinálok valamit rosszul, vagy ez a notebook tényleg csak ennyit tud?
Elvileg 8 munkanapon belül indoklás nélkül vissza lehet vinni, amit még ugyan soha nem csináltam, de most, ha nem tud valaki valami megoldást, akkor szinte biztosan meg fogok tenni.

(#2) Damoklesz_ válasza Damoklesz_ (#1) üzenetére


Damoklesz_
újonc

A Catalystot értelemszerűen nem ASUS hanem AMD honlapról töltöttem...
ASUS az a következő notebookom lesz, ha ez nem jön össze... nVidiával...

Most láttam, hogy van MSi téma. Bocsi, hogy újat nyitottam... rákerestem arra, hogy "MSI GX60" és nem adott ki semmi aktuálisat.

(#3) MSI Hungary válasza Damoklesz_ (#2) üzenetére


MSI Hungary
Hivatalos

Valamiért a játék a prociba integrált video vezérlőt használja nem az AMD M290-et.

[Innen töltsd le a drivert és ezzel próbáld meg]

Remélem sikerül és ird meg ha még tudok segíteni.

(#4) Damoklesz_ válasza MSI Hungary (#3) üzenetére


Damoklesz_
újonc

Letöltöttem, uninstalláltam a régit, felraktam ezt, kipróbáltam, de legfeljebb csak minimális javulást látok (ha egyáltalán...).

Watch Dogs: Az Afterburner szerint mostmár ugyan végig 99%ban használom a GPU-t, de a framerate nem javult. 1280X720-ban minden minimumon, és még így is gyakran leesik 20 alá. Ha feljebb veszem a grafikát, akkor ott is marad.

Enemy Front: Talán egy 10 fps növekedést hozott ez a régebbi driver, de lehet hogy csak azért, mert egy pályával továbbjutottam közben. Most 20-30 helyett 30-40 fps körül mozog, gyakorlatilag grafikai beállításoktól függetlenül.

Need for Speed Rivals: Csak az Afterburner GPU használat ugrott fel maximumra, továbbra is ugyanolyan 15 fps-es lassított felvétel, mint a friss driverrel.

(#5) CoolMan válasza Damoklesz_ (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdésed tedd fel az MSI notebookok topicban vagy akár a Notebook hibák topicban.
Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topicot, hanem használd a keresőt.

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSi GX60 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.