Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mistvan


mistvan
csendes tag

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni a fenti témában. Van két MSI GTX970 Gaming 4G videokártyám sli-be kapcsolva egy ASRock Z97 Extreme4 alaplapban, i7-4790K proci mellett.
A problémám a rendszer instabilitásával van, ha az sli be van kapcsolva, játékok/benchmark közben elég sok esetben tapasztalok kék halált vagy néha úgy fagy a gép, hogy csak az áramtalanítás segít.
Maguk a kártyák szerintem nem hibásak, külön-külön teszteltem és nem tudtam megfektetni őket, az egyiket magában ráadásul már 2015 vége óta használtam, mielőtt megpróbálkoztam volna az sli-vel.
A hűtés talán jól meg van oldva, egy Cooler Master HAF XB Evo házban van mindez, két Noctua NF-P14s redux-1200 PWM előlapi hűtővel meg is támogattam a dolgot. A procin egy Cooler Master Hyper 612 V2 dolgozik. Driverek/firmware friss.

Van valami ötletetek, melyik komponens okozhatja a gondot? Esetleg valami beállítás vagy hiánya lehet a ludas?

Minden segítséget és ötletet köszönök:
István

(#2) mistvan válasza mistvan (#1) üzenetére


mistvan
csendes tag

A tápegység lemaradt: EVGA SuperNOVA 750 G2 750W

(#3) Brekeke 21 válasza mistvan (#1) üzenetére


Brekeke 21
csendes tag

Szia én a tápra gondolnék előszór. Hiába, hogy elvileg kéne bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#4) TTomax válasza mistvan (#1) üzenetére


TTomax
nagyúr

Proci húzva van?Nem táp lesz.Milyen op fut rajta?GPU-Z mutatja az SLI-t?Egyéb program van fenn pl MSI AB? driver verzió?Egyébként itt több sikerrel járnál. [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.