Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Msi gf4 ti4200 agp 2x (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mzulu


mzulu
csendes tag

ha tudsz segíts!
van egy Gigybyte 6vtxe 4x AGP VIA chipsettel rajta egy 1300 Celeron + 2 db kingston 128 MB +1 db valamilyen noname 128 Mb memória = 384 MB mind a három memória 133 mhz-s
+ MSi GF4 Ti4200 TD8 128mb vga
Windows XP vel
a gond az hogy az agp nem megy csak 2X el
viszont Win ME alatt megy 4x el
Az alaplap biosa a legfrissebb verziójú a vga driverje szintén a legfrissebb
+ hozzá van adva a registryhez az a kulcs ami via szerint engedélyezi a 4x agp -t de igy sem megy.


minden hozzászólást szívesen fogadok.

{mzulu}

(#2) Yutani válasza mzulu (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Feltetted a VIA Hyperion 4-in-1 drivert? Talán az segít...

#tarcsad

(#3) Peat;)


Peat;)
veterán

Nekem is csak 2xesen megy egy inno3d G4 Ti4200, régi via133-chipsetes alaplap(szerintem ez a baj, régebben a g2mx még ment 4xesen,a mostani meg más gépben megy 4xesen,tehát a vidkártya jó) Neked mit csinál?Nálam csak 3d-nél akad ki,lefagy vagy el sem indul a 4x agp-nél.

(#4) mzulu


mzulu
csendes tag

igen, felraktam

{mzulu}

(#5) mzulu


mzulu
csendes tag

peat
minden tökéletesen megy
kivéve az agp-t
van egy olyan érzésem (ugyanis az XP indulásakor mikor feljön a tálca egy pillanatra megmerevedik az egész , majd villan egyet) hogy 4x -el indul utána vált át 2x re de ez csak egy lehetséges kósza ötlet

{mzulu}

(#6) _Volkovy_ válasza mzulu (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hi!Lemérted a 2x és 4x agp állás közti különbséget?(kb. levonod az xp és me különbségét természetesen)szerintem meg fogsz lepődni,mert nincs..Én is így használom a Vga-mat(2xagp),és így nyom cirka 11.000 pont körül 3dm2001-ben.ha a 4x agp állítólag 2x gyorsabb mint a 2x-es akkor 22.000-nek kéne lennie.Na annyi nem létezik hogy legyen :)

(#7) mzulu


mzulu
csendes tag

Volkovy_
nos.
AGP 1x azt jelenti hogy direkt memoria hozzáférése van (DMA) a VGA-nak
AGP 2x azt jelenti hogy növelt sávszélességet használ + Sidebanding-ot (ennek jelentésére még nem találtam magyarázatot
AGP 4x azt jelenti hogy órajelenként 32 bites adatátvitel történik + az előző kettő

ez nem vonja maga után azt hogy egy teszter program valamilyen saját algoritmus alapján mért érték a kétszeresének kell hogy legyen

most nagyon lehurrogtalak :) de azért kösz hogy segíteni próbáltál
sorry

{mzulu}

(#8) mzulu


mzulu
csendes tag

na találtam egy új Via AGP drivet a via ftp szerverén megpróbálom hátha már jó lesz . holnap értekezek róla

{mzulu}

(#9) mzulu


mzulu
csendes tag

semmi változás

{mzulu}

(#10) mzulu


mzulu
csendes tag

ja még annyit hozzátennék hogy ME alatt ugyan nagyobb volt az fps 4x agp mellet viszint érezhetően szaggatott, akadozott (a Nascar 2002 vel teszteltem)

{mzulu}

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Msi gf4 ti4200 agp 2x (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.