Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leviske


leviske
veterán

Az MSI bemutatta soron következő, az AMD 790GX lapkakészletre épülő alaplapjait. Általánosságban elmondható, hogy a 790GX lapkakészlet legnagyobb újdonsága a 780G-hez képest az új SB750 megnevezésű déli híd alkalmazása és az ezzel járó előnyök, mint pl: jobb tuningképesség (az "Advanced Clock Calibration"-nek hála). Ezen kívül persze átesett még néhány optimalizáción (CrossFireX™ támogatás, magasabb IGP órajelek), de jelentős eltérésekre nem kell számítani.

DKA790GX Platinum:

• AMD 790GX/SB750 chipset
• AMD Socket AM2+/AM2/AM3 processzorok támogatása
• DDRII 533/667/800/1066 / max 8GB
• NB/L3 szorzó állítható
• 10/100/1000 LAN port
• 7.1 channel surround Audio
• 5 SATAII and 1 eSATA2 ports support RAID 0/1/0+1/5
• 2 PCI-E x16, 2 PCI-E x1, 2 PCI slots
• CrossFireX™ támogatás ( 2x PCI-E x16)
• 12x USB 2.0, 1x IEEE1394
• DrMOS & Circu-pipe
• Advanced Clock Calibration
• 128MB DDR3 1333MHz ( OC@1700MHz)
• HDD backup
• Fekete kivitel

DKA790GX:

• AMD 790GX/SB750 chipset
• AMD Socket AM2+/AM2/AM3 processzorok támogatása
• DDRII 533/667/800/1066 / max 8GB
• NB/L3 szorzó állítható
• 10/100/1000 LAN port
• 7.1 channel surround Audio
• 5 SATAII and 1 eSATA2 ports support RAID 0/1/0+1/5
• 2 PCI-E x16, 2 PCI-E x1, 2 PCI slots
• CrossFireX™ támogatás (2x PCI-E x8)
• 12x USB 2.0, 1x IEEE1394
• DrMOS & Circu-pipe
• Advanced Clock Calibration

KA790GX-M:

• AMD 790GX/SB750 chipset
• AMD Socket AM2+/AM2/AM3 processzorok támogatása
• DDRII 533/667/800/1066 / max 8GB
• NB/L3 szorzó állítható
• 10/100/1000 LAN port
• 7.1 channel surround Audio
• 5 SATAII and 1 eSATA2 ports support RAID 0/1/0+1/5
• 1 PCI-E x16, 1 PCI-E x1, 3 PCI slots
• 12x USB 2.0
• Heat sink cooling solution
• 128MB DDR3 1333MHz

KA790GX:

• AMD 790GX/SB750 chipset
• AMD Socket AM2+/AM2/AM3 processzorok támogatása
• DDRII 533/667/800/1066 / max 8GB
• NB/L3 szorzó állítható
• 10/100/1000 LAN port
• 7.1 channel surround Audio
• 5 SATAII and 1 eSATA2 ports support RAID 0/1/0+1/5
• 1 PCI-E x16, 1 PCI-E x1, 3 PCI slots
• 12x USB 2.0
• Heat sink cooling solution

PROHARDVER! teszt

Ajánló:

Socket AM2/AM2+
Nagy AMD K10 és K10.5 topic
A nagy PH!-s Deneb OC lista
AMD Phenom II X4 900 & 800 topic
AMD Phenom II X3 700 topic
Nagy ATI CrossFireX™ topic

[ Módosította: philoxenia ]

(#2) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

A Hivatalos honlapja a lapnak: [link]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#3) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Az előző verziókban meglévő óriási hiányosság a kézikönyv szerint végre orvosolva van :K

Azaz lehet változtatni az NB-szorzót :C
Így biztos, hogy veszek egy ilyet :C

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#4) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

A platinumon 5 fázisú PWM található: [link]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#5) Oliverda


Oliverda
félisten

newegg-en ma feltűnt a platinum: [link]

Nem kicsi a lap. :D

Ez alapján olyan 30-32K körülire tippelem az itthoni kezdő árat.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) yodee_


yodee_
őstag

hali mindenki!

segítenétek nekem abban, hogy ha lehet akkor hol tudok ilyet beszerezni? köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7) Oliverda válasza yodee_ (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Itthon egyelőre nem kapható. Kb. 2 hét még szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) yodee_ válasza Oliverda (#7) üzenetére


yodee_
őstag

és lehet tudni az árakat...

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#9) Oliverda válasza yodee_ (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Az egyik PH!-s kereskedő listájában már megjelent a Platinum lap.

MSI sAM2 DKA790GX PLATINUM 34 625 Ft 3 év

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) spln válasza yodee_ (#6) üzenetére


spln
tag

hali!

mondjuk itt: [link]

"Danger! Avoid death!"

(#11) Calibos


Calibos
addikt

Nincs valami nagy élet itt.

(#12) Oliverda válasza Calibos (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Ne csodálkozz. Jóformán még nem lehet itthon hozzájutni ezekhez a lapokhoz. 1-2 hét még kb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) spln válasza Calibos (#11) üzenetére


spln
tag

Majd beindul a topik ha majd lehet már kapni :K

"Danger! Avoid death!"

(#14) Oliverda


Oliverda
félisten

MSI DKA790GX [presentation]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) TomBoy1986 válasza Oliverda (#14) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Jó látni benne azt a 3.2GHz-et, ráadásul "Cinebench-stabilan" :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#16) Calibos válasza TomBoy1986 (#15) üzenetére


Calibos
addikt

Nem rossz.

(#17) yodee_ válasza Calibos (#16) üzenetére


yodee_
őstag

nem hiszem el komolyan. múlt héten mindenhol volt most meg hiánycikk :W :W :W :W :W :W

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#18) applause


applause
aktív tag

Valami új hír van-e beszerzési forrásra?

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#19) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

szerencsére időben lecsaptam egyre....holnapra jön meg...
majd írok hogy mit tud...egy Oliverda féle 9600-os phenommal (a tuning hőleadásáról egy Asus Silent Square Pro fog gondoskodni) plusz 2x1Gb Super Talent rammal és egy HD 4850-el....hmmm....jónak ígérkezik ez az AMD platform...
a póvert egy Corsair vx450 adja.

(#20) TomBoy1986 válasza Hurkaleves (#19) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Mindenképpen kérnénk egy kis beszámolót az eredményekről :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#21) Hurkaleves válasza TomBoy1986 (#20) üzenetére


Hurkaleves
őstag

meglesz....

(#22) applause válasza Hurkaleves (#21) üzenetére


applause
aktív tag

Hol rendelted meg?

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#23) Hurkaleves válasza applause (#22) üzenetére


Hurkaleves
őstag

BandiT-nál volt még egy....igazábol talán csak az az egy vagy kettő....

NA! lényeg annyi, hogy kb 1 napot volt nálam a lap és el is szált Kecelre boré!
szépen húzogattam a lapot illetve a procit......egy 9600-os phenommal toltam.....2900mhz-nél jártam és közel 1.5 voltnál....az asus hűtőmet is tesztelgettem közben, hogy prime alatt mininum fordulatnál meddig engedi fel a proci hőjét......
kb 5-6 perc után ahol 75 fokos volt a proc (min. fordulatnál 1.48v-tal) dobott a gép egy kikapcsot! a többi fesz beállításom sem volt egetverő kb 0.1 voltot adtam a többi alkatrésznek is....(ramok 2.2v de azok eddig is így mentek gond nélkül)
szal csináltam már minden lehetséges buherát, hogy újra élesszem a lapot de nem hajlandó...
a táp tuti jó! beteszteltem. a ramok üzemelnek mert most a "régi" rendszeremben ketyegnek!
a lapot is beteszteltem, hogy proci nélkül esetleg beröffen e de nem...
semmi életjel. annyi, hogy a lapra integrált power gomb világít.
úgyhogy most megy vissza gariba és cserélek gigára.....lehet nem is kell nekem 790gx-es lap. igazából csak az ACC miatt vártam meg ezt a chipset-et de még azt sem tudtam használni mert amint bekapcsoltam akár +2 +4%-ra már nem szerette....úgyhogy igazából rá sem jöttem mire jó. (hamarabb meghalt a lap :DDD )
kicsit idegesít a dolog de most ez van....lehet maradok a giga 790fx dq6-nál először az volt a terv....

nos, ennyi.

ha én is adhatnék ilyen prohardver-es véleménynyilvánítást akkor:
MSI (D)KA790GX & Platinum NEM TETSZETT! :D

[ Szerkesztve ]

(#24) cl.aci válasza Hurkaleves (#23) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Arra esetleg nem gondoltál hogy user error miatt adta meg magát a lap? :U Esetleg nem min. fordulaton kellett volna a hűtődet üzemeltetni ekkora fesz mellett.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#25) TomBoy1986 válasza Hurkaleves (#23) üzenetére


TomBoy1986
veterán

75°C-on ment a CPU? :Y
Azt letesztelted? Mert szerintem igencsak komoly esélye van annak, hogy a CPU is megadta magát.

Amúgy 1.5V-on minden alaplapot meg fogsz ölni ;)
Ugyanis ezen van egy 5 fázisos hűtött PWM, ami lekezeli a 140W-os CPU-kat gond nélkül, csakhogy... egy Phenom 1.3-1.35V-on fogyaszt 140W-ot. Te meg adtál neki 1.5-öt, azaz frankón csináltál egy ~150-160W-os CPU-t. :C

A DQ6-on nem tudom milyen a PWM, de célszerű volna beleolvasnod a Phenom topicba, hogy slett27 és Alvin ti4200 miként is szívott a csoda Gigabyte-tal - magamat csak azért nem említem, mert nekem csak DS4 van/volt.

Ha olyan lapot akarsz, aminek adhatod ezt a 1.5V körüli értéket, akkor csak az ASUS-ok jöhetnek szóba. Viszont azokban nincs ACC, mint ahogy a DQ6/DS5-ben is.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26) Oliverda válasza TomBoy1986 (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

"Amúgy 1.5V-on minden alaplapot meg fogsz ölni ;)
Ugyanis ezen van egy 5 fázisos hűtött PWM"

Simán bírnia kellene. Mások az 5 fázisú Gigabyte-ban 1.55V mellett 3.4GHz-en tesztelgetnek gond nélkül. Mondjuk az igaz hogy a Giga-ra nem egy ujjnyi bordát pakoltak a PWM-re hanem emberesebbet.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) Hurkaleves válasza TomBoy1986 (#25) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hát most nem olvasom végig a topicot......de te gondolom elárulod, hogy mi volt a gondjuk a dq6-os lappal.....ugye? thx.

(#28) Hurkaleves válasza cl.aci (#24) üzenetére


Hurkaleves
őstag

de jogos! volt egy kis lúzer error is.... :B
bátor voltam mert úgy gondoltam megbírja......de csaksajnos lett....
letközelebb óvatosabb leszek..

(#29) TomBoy1986 válasza Hurkaleves (#27) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nagyon egyszerű volt a gond, egyszerűen nem tudták elérni a 3GHz-et stabilan, bármekkora is volt a feszültség.

A másik probléma, amivel pedig szembesültek (thx. SB600 :R) az a terheletlen állapotbeli véletlenszerű fagyások.

Oliverda:
Nem tudni, hogy meddig is mentek annyit. De majd meglátjuk, hogy mit produkál a 9600 az új DQ6-jában :K

Meg gondolom az is igaz, hogy a CPU-t nem 75°C-on járatják, minimális ventifordulatszám mellett, nem?

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#30) Oliverda válasza TomBoy1986 (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez igaz de ettől még szerintem a lapnak nem kéne meghalni. Egyszer menet közben leesett a hűtő az éppen 3200MHz-en üzemelő F3-as Opteron procimról. 100 fok közelébe ment fel a CPU mielőtt lekapcsolt. Sem a lapnak sem a procinak nem lett baja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Hurkaleves válasza TomBoy1986 (#29) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igazából kíváncsi voltam, hogy meddig engedi fel a hűtő min. fordulaton....
PH-s tesztekben is nem egyszer látható, hogy a procik 70-80+ fokosak miközben tesztelik...
nyilván nem akartam egész életemben prime-ot futtatni min. fordulat alatt....
egyszerűen csak kíváncsi voltam....a hőfokkal biztos, hogy nem volt gond...
meg én azt hittem, hogy a magas fesz inkább a procit gyilkolja meg vagy degradálja és nem a lapot...meg egyáltalán miért nem tudott egyszerűen csak leállni és kész! mé kell neki egyből meghalnia? felfogtam volna én abból is ha csak egyszerűen leáll.....nem kellett volna ennyire büntetnie emiatt...

na jo. ha már itt járunk....hétfőn küldöm vissza a lapot bandit-nak de azt mondta, hogy most nem nagyon van se 790fx se 790gx-es lapja....lényegtelen várok.
de akkor milyen, melyik lapot javasolnátok? vagy maradjon az msi csak szolidabb feszek mellett? illetve melyik az a lap amelyik kényelmesen elvinné az esetlegesen magasabb feszeket is?

(most akkor a DQ6 szar vagy csak kifogták? a legújabb bios-szal is kaka?)

[ Szerkesztve ]

(#32) leviske válasza Hurkaleves (#23) üzenetére


leviske
veterán

És mi volt ez? Platinum, vagy a sima változatok egyike? :F

(#33) Hurkaleves válasza leviske (#32) üzenetére


Hurkaleves
őstag

platinum! jó mi?

(#34) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

ez meg milyen párosítás?
790fx+sb750[link]

(#35) Oliverda válasza Hurkaleves (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

Az jó. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) Hurkaleves válasza Oliverda (#35) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ja, csak sehol nem kapni...

(#37) leviske válasza Hurkaleves (#33) üzenetére


leviske
veterán

Az nem semmi... pedig azon van a legnagyobb heatpipe. :F :(

(#34): A legtöbben inkább erre a párosításra várnak... :DDD

(#38) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

jaja!

ha már a feszültségeknél járunk akkor esetleg ez:[link]
én ennek közelébe sem voltam....náluk mé nem volt semmi gond?
lehet kifogtam egy hibás lapot? vagy a bios volt a rossz....
(sajnos nem tudtam bios-t frissíteni mert még nem jöttem rá hogyan kell :DDD mondjuk mosmá mind1)

(#39) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

beleolvasgattam a giga topikba is és már vegyes érzelmek kavarognak bennem, hogy milyen lapra váltsak....vagy sem......lehet maradok az msi-nél csak kíméletesebben bánok majd vele...
pffff........annyi mindent figyelembe lehetne/kéne venni vásárláskor de ha ezt tenném soha nem lenne lapom........valakinek ez a jó valakinek a másik.....valakinél elszáll( :DDD ) valakinél tökéletes....
jó, persze utána lehet olvasgatni, hogy mik a vélemények bizonyos lapokról de a döntést úgyis mindenki maga hozza meg....el kell dönteni, hogy "kinek higgy"...
én mondjuk úgy vásároltam, hogy.....hogy őőő hát akkor nem volt más ilyen kaliberű lap a piacon...szal kizárásos alapon...

(#40) applause


applause
aktív tag

TomBoy1986

Minek a rövidítése az ACC. Tudatlan vagyok.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#41) Hurkaleves válasza applause (#40) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Advanced Clock Calibration

ennek segítségével még ki lehet húzni a prociból 100-300+Mhz-t....de ez valami összetettebb folyamat nem csak annyi, hogy ON oszt már szárnyal is a gép.....nekem sem jött össze....egyenlőre....

(#42) TomBoy1986 válasza Hurkaleves (#31) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Hát... nem tudom... ha magas feszültséget akarsz küldeni a CPU-nak, akkor tényleg csak az ASUS az ami szóba jöhet, lévén a Deluxe (AMD-s) lapokon 8+2-es PWM van.

Az nagyon jónak néz ki, amit linkeltél, de szerintem itthon még sokáig nem lehet kapni, ugyanis még a sima fekete nyákos régebbi ASUS lapokat sem nagyon lehet kapni, pedig elég régen kint vannak már.

A Gigabyte pedig... furcsa egy lényezet. Én többet nem veszek a DS4 után egy jó ideig. MSI jött be leginkább.

applause:
Már kaptál választ.

Oliverda:
Nem hiszem én sem, hogy a venti miatt halt volna meg, sokkal inkább a tényleg magas feszültség miatt. A DS4 elvileg szintén 140W-os, de már 1.35V fölé sem mertem menni, mert elképesztően forrók voltak a bordák :K

Illetve merni mertem volna, csak értelme nem volt. :(

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#43) Oliverda válasza TomBoy1986 (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Én próbálgattam a DS4H-t és 1.55V-on még nincs problémája. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) TomBoy1986 válasza Oliverda (#43) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Használd tartósan úgy, aztán meglátjuk ;)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#45) Oliverda válasza TomBoy1986 (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lesz rá időm. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) Hurkaleves válasza TomBoy1986 (#42) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem akarom én magas feszen járatni a lapot.....nem ez a cél :)
csak nem volt hajlandó fentebb kúszni az órajel és kíváncsi voltam, hogy 1.5 mellett meddig bírja....nem akartam úgy hagyni.......ez egy balul elsült tuning kísérlet volt....nem gondoltam, hogy ennyi időre sem bírja a lap.....

"Nem hiszem én sem, hogy a venti miatt halt volna meg"
mi változtatta meg az álláspontodat? eddig nagyon oda voltál a 75 fokoddal....

(#47) TomBoy1986 válasza Hurkaleves (#46) üzenetére


TomBoy1986
veterán

:)

Nagy valószínűséggel a PWM pukkant el. Mint ahogy nekem is a DS4-en.

Hogy egészen pontos legyek, kevés légáram nem segített azért, mert ha többet kapott volna a FETeken lévő borda, akkor lehet még ma is élne a lap.

A 75°C pedig egész egyszerűen egészségtelen a Phenomoknak. Gyártói honlapon is rajta van az üzemi hőfok, s ez már nem az.

A 75°C a CPU-nak lehetett kellemetlen érzés :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#48) Hurkaleves válasza TomBoy1986 (#47) üzenetére


Hurkaleves
őstag

oké.
de azért 5 percnél csak tovább kéne bírnia nem?
a feteken amúgy tényleg elég kis borda van....de gondolom indokoltan......értem itt, hogy új fejlesztésű cucmók......dr.mos :D és nem melegszik annyira mint egy "hagyományos"..
ha a pwm elpukkan akkor már nem indul a lap be? (sima kérdés irónia nélkül! :K )

[ Szerkesztve ]

(#49) TomBoy1986 válasza Hurkaleves (#48) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nekem, amikor a PWM elpukkant még a ventiket sem pörgette fel. Annyit csinált, hogy bemozdultak, aztán szevasz...

Őszintén megmondom, nem tudom, hogy mit takar pontosan ez a DRMOS, azon kívül hogy hűtés a PWM-en... de valahogy nem hiszek benne, hogy valami nagyon überjó cucc lenne. Pláne ezek után :(

Mind1, tény hogy nem ártana, hogy 5 percnél többet menjen, de ha nem ment a gyártónak nem nagyon lehet felróni, mert nem erre lett tervezve, hanem elviekben alapfeszültségekre. Erre még mindig felhívják a figyelmet.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#50) Hurkaleves válasza TomBoy1986 (#49) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hát ja....ez is jogos...de akkor meg ne rakjanak bele ennyi bios-beállítási lehetőséget! főleg ne ilyen feszeket! :D a betyár mindenit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.