Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi / bios (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

Van egy MSI lapom, és biost akarok benne frissíteni, de nincs már kismeghajtóm...
Viszont a MSI Live update meg van, de én vettem észre, hogy csak nertől lehet vele frissíteni, és most az sincs otthon. A bios file viszont meg van a vinyón.
Az Abit-nál volt olyan választási lehetőség, hogy netről frissítek, vagy file-ból. Itt ilyen nincs ?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) bibimad válasza Phobos (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

Elindítod egy cd-vel,mondjuk win 98 dos-ban.Megkeresed a c meghajtón a frissitendő BIOS file-t és az awdflash.exe file-t/ha nincs awdflash.exe file,akkor el se kezd/lehetőleg egy könyvtárban legyenek.Ezután awdflash majd a megjelenő ablakba beírod a bin file nevét/a frissített BIOS file/a végéről ne felejtsd el hogy xxxx.bin.Ezután megkérdezi,hogy elmentse-e a régi BIOS-t,a válasz igen,akkor be kell írni egy file nevet/mondjuk 123.bin/majd lementés után a kérdés,hogy folytatod-e.Ha igen akkor y és már frissíti is a BIOS-t,majd f1 és kész.Figyelem csak jó BIOS-t használj,mert különben jön a nagy sötét képernyő!!

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#3) Phobos válasza Phobos (#1) üzenetére


Phobos
aktív tag

Ezt a módját én is ismerem...

A probléma, hogy xp-m van, és hogy ha win98 ról boot-lok, nem fogok látni semmit

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#4) Phobos


Phobos
aktív tag

up

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#5) Phobos


Phobos
aktív tag

up

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#6) c41r0^ válasza Phobos (#4) üzenetére


c41r0^
őstag

Szedj le egy win98 bootdisk-imaget, írd ki CD-re (bootolhatóként), írd ki az awdflash-et és a BIOS bin fájlt is a cd-re, és bootolj CD-ről, válaszd a Telepítés CD-meghajtó támogatással menüt (vagy valami ilyesmi).Mikor visszadob a promptba, akkor indítsd a CD-ről az awdflash-t.
Viszont így nem fogod tudni backupolni az eredeti BIOSt (mer ugye CD-re nem tudsz írni DOS alatt).
Asszem ennek mennie kéne, legalábbis logikailag jónak tűnik...

[Szerkesztve]

(#7) Phobos


Phobos
aktív tag

hmmm. ja.. ezért írni egy CD-t... na mindegy...
Azért az ABIT-os Bios flash-elő szimpatikusabb volt
Köszi...

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#8) Hun'reeth válasza Phobos (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nos csak annyit mondok: az MSI a bios-ok leírásában kimondottan NEM ajánlja a floppy-s flashelést! A C-re csinálj mondjuk egy bios könyvtárat. oda berakod a flash progit meg az új bios-t. W98-ból kimész dos-ba. Be a könyvtárba és mehet. Én mindíg így csinálom.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#9) c41r0^ válasza Hun'reeth (#8) üzenetére


c41r0^
őstag

de azt monsdta, WinXP-je van, és nem lát semmit DOS alatt, ami azért van, mert NTFS fájlrendszer van minden partícióján...tehát ez itt megbukott

(#10) c41r0^ válasza Phobos (#7) üzenetére


c41r0^
őstag

akkor írd újraírhatóra :)

(#11) Hun'reeth válasza c41r0^ (#9) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nem láttam, hogy bárhol ilyesmit írt volna! Hol? :U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#12) [w] válasza Hun'reeth (#11) üzenetére


[w]
őstag

#3 ? :P

cmdr PETER W. VOLKOV

(#13) Hun'reeth válasza [w] (#12) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Tényleg! :D De az NTFS-t nem említi! ;];];]:P

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#14) [w] válasza Hun'reeth (#13) üzenetére


[w]
őstag

jah, maj xp alatt valszeg fat-ben nyomul mi? :D

megjegyzem én eddig 4szer frissítettem bios-t a kis MSI lapomon, mindenféle komplikáció nélkül. sőt, nem is tudtam, hogy létezik netes frissítés, ennek majd rendesen a végérejárok... :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#15) BobChemistry


BobChemistry
őstag

miert, mi van akkor ha xp-t fat32 rakok fel?
nekem mukodik

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#16) eddie303 válasza BobChemistry (#15) üzenetére


eddie303
őstag

hülye kérdés, 0 pont. Mũködik, de semmi értelme annak, hogy FAT-ot használj, NTFS sokkal biztonságosabb, kevesebb az esélye, hogy egy áramkimaradással elmenjenek az adataid.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#17) Hun'reeth válasza [w] (#14) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nos erről csak annyit, hogy nekem W98 és Xp-is van és pont azért, hogy a 98 alól is lássak mindent fat32 van. :t :)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#18) [w] válasza Hun'reeth (#17) üzenetére


[w]
őstag

igen, ez remek, őszintén örülök neki! és akkor most már igazán megoldhatnád a topicnyitó problémáját is...

cmdr PETER W. VOLKOV

(#19) Slax válasza Hun'reeth (#17) üzenetére


Slax
senior tag

Üdv.
Nekem is W98 meg WXP van feltéve, az egyik FAT32, a másik NTFS fájlrendszerrel.És nahát, a TotalC-hez van plugin, amivel a FAT32-ről lehet látni az NTFS-t.És még a fájlokat is lehet mozgatni a két különböző fájlrendszer között.

[Szerkesztve]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#20) bibimad


bibimad
aktív tag

Csinálni kell egy minimális FAT32-es particiót a winyon és megoldódott a dolog.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#21) c41r0^ válasza [w] (#18) üzenetére


c41r0^
őstag

dehát meg van oldva...CD...vagy beszerez egy FDD driveot...hja kérem, ha valaki sajnál egy CD-t egy BIOSflashre, akkor hol itt a kérdés? (ezek szerint nem ér annyit neki az egész hajcihő, mint egy CD ára...)

(#22) Hun'reeth válasza [w] (#18) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Már régen megmondták neki mit kell csinálnia ember!!! ;]
Amúgy ha idehozza a gépét megcsinálom! :P
Amúgy teljesen egyetértek c41r0^ -vel.
Sőt arról sem szólt a fáma, hogy miért akar bios-t frissíteni. Lehet, hogy tök felesleges.


[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#23) [w]


[w]
őstag

én maradnék a bootflokis megoldásnál, kölcsönmeghajtóval. ha nagyon nem bízik magában az ember, akkor meg megkér valakit, hogy segítsen. ha az is macerás, akkor meg felesleges ezen rágódni.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#24) Phobos


Phobos
aktív tag

Kösz a segítségetm a cd-t már megsináltam, majd otthon kipróbálom. A Cd-s megoldásra én is gondoltam korábban, csak gondoltam ha már van egy Windows-os progi miért nem tettek bele olyan funkciót, hogy file-ból frissítek

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi / bios (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.