Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  MSI afterburner

Hozzászólások

(#51) RetepNyaraB válasza Heroes fan (#50) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem akartam flémet kezdeményezni a win7-ről, de reális opció volt a támogatás hiánya...

Egyébként megvan a hwinfo64?
Ő együttműködik az rtss-szel és kiír bármit (najó, asszem a frametime-ot nem). Talán win7 alatt is.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#52) Heroes fan válasza RetepNyaraB (#51) üzenetére


Heroes fan
őstag

Mindegy mert mivel 2060-am van és a win 7 átmenetileg van rajta míg nem lesz tápegység így nem olyan fontos, win 10 alatt tökéletes, csak ezt az átmeneti időszakot jó lett volna, de ha nincsen akkor ez van majd ha vissza lesz rakva a 10.

(#53) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Szeretném monitorozni az FPS értékeket, de nem az On Screen Display-en, hanem csak a grafikonon. Viszont alapban nem méri az AB. Mit kell beállítani hozzá, hogy a grafikonon megjelenjen?

(#54) RetepNyaraB válasza Hauptmann (#53) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Beállítások-monitoring-framerate előtt a pipa megnyom, alatta az ablakban NE legyen pipa a "show on-screen display" előtt. Ennyi.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#55) Hauptmann válasza RetepNyaraB (#54) üzenetére


Hauptmann
addikt

Pipa van a Framerate, Framerate Min, Framerate Avg, Framerate Max, 1% Low és 0,1 Low mellett, Show In On Displey Screen mellett nincs, nem mutatja a grafikont.

(#56) RetepNyaraB válasza Hauptmann (#55) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hmm. Windows 10?
Nem tudom, van-e max monitor limit. Törölhetsz párat, próbából.
Egyelőre nincs 5letem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#57) Hauptmann válasza RetepNyaraB (#56) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, Windows 10.

(#58) betyar1974


betyar1974
senior tag

Toggle On-Screen Display Num: 0 beállításom és nem tudom levenni az OSD-t játék közben. Próbáltam F1 bill.-vel, úgy sem jó.

(#59) RetepNyaraB válasza betyar1974 (#58) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A RTSS-ben kapcsold ki a gombbal :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#60) betyar1974 válasza RetepNyaraB (#59) üzenetére


betyar1974
senior tag

Bocsi, hogy csak most reagálok, de nem voltam gépközelbe.
Szuper, megoldottad a problémám! :C
Köszi a segítséget! :R

(#61) etele1.0


etele1.0
tag

üdv
miért nem minden játék alatt láthatóak az adatok a képernyőn?
van valami másik afterburnerhez hasonló program?

fullHDultra

(#62) RetepNyaraB válasza etele1.0 (#61) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Van, de messze ez a legjobb.
Pár játék háklis rá, mert fedőréteg funkciója van (overlay). Ezzel lehet trükközni a RTSS szerveren belül, ami az AB része, a kiíratásért felelős. Ott van a application detection level, meg stealth, ilyenek.
De van, amivel semmiképp nem m3gy6 együtt, sőt belezavar. Ilyen pl. az Apex Legends. Olyan esetben sajnos ki kell kapcsolni AZ RTSS-t, vagy még rosszabb lelőni az AB-t. Viszont az utolsó beállítást tartja, tehát akár az OC settinget, miután kikapcsoltad.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#63) etele1.0 válasza RetepNyaraB (#62) üzenetére


etele1.0
tag

thx
:R

fullHDultra

(#64) modflow


modflow
veterán

A program ár tudja írni a kártya GPU órajelét?

Egyszer lefuttattam próbaképpen az OC tesztet és most hiába nem is fut az afterburner, a kártya mégis magas Boost órajelen fut.
Ez hogy lehet?

(#65) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Üdv!
Leszedtem, feltettem a 4.61-est I3-3250 + 7870-hez 7x64-re. Tökéletesen megy.

Ugyanezen szoftverek E5-2695V2 + GTX1060 3GB mellett azt csináják, hogy a monitorozásnál ha bármihez hozzányúlok, appcrash-t kapok. "RTSS működése leállt"
Telepítgettem oda vissza keresztbe, googleztam, másnál is előfordult már ez a hiba.

Csak akkor omlik össze, ha a "show in on screen display"-t választom ki.
A logitech lcd-n meg a tálcán nincs gondja. :(( Illetve a Framerate Frametime-ot kipipálni se engedi.
pont ami kellene az nem megy. Ki hitte volna. :(((

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#66) RetepNyaraB válasza modflow (#64) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lásd eggyel feljebb. Az utolsó beállítást tartja. Kilépés előtt nyomj egy reset gombot, ott van a csúszkák alatt.

Előtte mentsd el az OC-t, ha már lefuttattad. Jellemzően az oc profil mellé érdemes feljebb húzni a ramot is, persze nem tudom, milyen kártya.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#67) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hali!

Nem pont Afterburner, de hozzá kapcsolódik. Rivatunerben tudja valaki, hogy is működik ez a scanline-sync?
Próbálta valaki? Mondjuk úgyis kipróbálom csak a tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy kinek mi vált be vagy épp használja e valaki?

(#68) --HARDCORE-- válasza --HARDCORE-- (#65) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

A probléma az hogy 15MB-nál nagyobb chache-je van a processzoromnak.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#69) apollo12


apollo12
veterán

Hali az mitől lehet hogy az egyik napról a másikra cs:go ban nem mutatja a rivatuner?

(#70) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! A beállított profilokat hogy lehet menteni az MSIAF-ben?
Nem szeretnék újra szórakozni a feszültségértékek beállításával... :D
Hová menti ezeket?

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Hogy jelenítem meg az értékeket?,minden bevan pipálva és csak a gpu-t monitorozza semmi mást.

(#72) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Aidával sikerült megoldani.

(#73) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Van másik alternatíva ami tudja azt amit az afterburner?

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#74) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Kettő verziót is próbáltam (462, 461), de nálam hiányzik az OSD.

Erre mi a megoldás?
üdv

(#75) RetepNyaraB válasza -szabi- (#74) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valamivel összeakad. Ott van az első sorban a GPU temp graph blabla alatt, de csak a vége látszik ugye (a ... text).
Más tuning program esetleg egyidejűleg a gépen? Milyen gpu-t használsz?

Nálam 4.6.1 remekül fut.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#76) Robitrix


Robitrix
senior tag

Miért van az, hogy a mérésről nekem nem készíti el a riport fájlt(gyakorlatilag egy text állomány) Pedig be van állítva a benchmark fülön a riport fájl neve és helye. Olyan adatokat kéne beleírni neki, mint legkisebb FPS, átlag FPS, legnagyobb FPS és még pár mérési adat. Persze futás közben látszanak a pillanatnyi adatok csak a jelentés nincsen meg az istennek se utána.

(#77) RetepNyaraB válasza Robitrix (#76) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pl reseteld a benchmark fület. Nekem semmi sincs ott megadva és látszik az eredmény.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#78) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#77) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bocs félreértettem. Utánanézek.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#79) Steve0804


Steve0804
kezdő

Sziasztok!
Egy-kèt jàtèknàl nem monitorozza a msi afterburner a dolgokat!
Pl. Fortnite-nàl tökèletesen indul, Rage2-nèl semmi nem jelenik meg.
Valami ötlet?
Köszi előre is!

(#80) RetepNyaraB válasza Steve0804 (#79) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pl add meg neki RTSS-ben a rage exéjét.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#81) Steve0804 válasza RetepNyaraB (#80) üzenetére


Steve0804
kezdő

Szia!

Köszi, de ez nem hozott megoldàst!

(#82) RetepNyaraB válasza Steve0804 (#81) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Rtss beállításokkal lehet próbálkozni akkor:
Application detection level
Stealth mode
Osd rendering mode

Vagy rá kell guglizni ha ezek nem oldják meg.

Szerk: app detect legyen high a rage2 profilban (tehát nem global, hanem a spec profilban ahol hozzáadtad az exét az rtss-hez kézzel). Steam in game overlay-t kapcsold ko, ha van. A több felület szinte mindig összeakad. A windows gamebar is legyen off. Az nem tudom profilozható-e játékonként.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#83) Steve0804 válasza RetepNyaraB (#82) üzenetére


Steve0804
kezdő

Köszi, itt az igazsàg! :) sikerült

(#84) ravap


ravap
kezdő

Sziasztok!
Mitől lehet, hogy a tálcán 3 ikon van? Ha ráviszem az egeret utána csak egy marad.

(#85) RetepNyaraB válasza ravap (#84) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Rosszul indul rendszerbetöltéskor valamiért és ezért többször startol, ennek a nyoma a (bugos) tálca. Nem fontos, de megpróbálhatsz rájönni mi nem tetszik neki.
-milyen kártya
-hogy néz ki a settings-general fül

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#86) ravap válasza RetepNyaraB (#85) üzenetére


ravap
kezdő

Palit GeForce GTX 1660 SUPER StormX OC

(#87) RetepNyaraB válasza ravap (#86) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az Afterburner remélem friss fajta, nem két éves :K
Illetve NINCS egyidejűleg több tuner program telepítve :N

Több lehetőséget lehet végigzongorázni; mindegyik után egy reboot, de egyszerre csak egyet piszkálj el!
-A low-level IO drivert kikapcsolni.
-a low-level hardware access-t kernel mode-ra állítani user-ről.
- a voltage control-t kapcsold be és third party-ra állítsd. Az unlock voltage monitoring is legyen beikszelve ugyanekkor.
Némyelik után újraindul az AB, de ez nem elég, kell a PC reboot is.

Ha egyik sem oldja meg, akkor passz egyelőre, de amennyiben nem okoz problémát, akár hagyhatod is.
Ha nagyon zavar, akkor még radikálisabb lehetőség törölni az AB-t, törölni a vga drivert a saját telepítő segítségével (semmi driver sweeper és hasonló életveszélyes baromságok) majd DDU-val is átmenni rajta, csökkentett módban, ésszel kattintgatva. Eztán driver reinstall, AB reinstall és reménykedni, hogy már nem akad össze.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#88) Pedro78


Pedro78
senior tag

Hali!

Leszedtem az afterburnert, viszont nincs opcio hogy ingame irassam ki a dolgokat, raadasul a billemen nincs is lcd kijelzo, legalabbis az ujon nincs.Mit lehet tenni ebben az esetben?

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#89) RetepNyaraB válasza Pedro78 (#88) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez többeknek volt már, még sose találkoztam hálistennek ilyesmivel. Törlés, reinstall, esetleg másik verzió...
Opcionálisan a HWinfo64 felrakása AB mellé és ott settings custom fülön sokkal részletesebb OSD beállításokat találsz (összejátszik az afterburnerrel).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#90) BoneDragon válasza Pedro78 (#88) üzenetére


BoneDragon
veterán

RivaTunert fel kell rakni hozzá.

(#91) RetepNyaraB válasza BoneDragon (#90) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mármint a Statistic server-t. De az gyakorlatilag része a csomagnak, hacsak nem valami ócska hekkelt verziót szedett le..

Pedro78, innen leszedheted pl:

[link]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#92) Pedro78 válasza BoneDragon (#90) üzenetére


Pedro78
senior tag

Ez volt a bibi, koszi. Hivatalos oldalrol szedtem le, csak RivaTuner kimareadt a telepiteskor. :P

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#93) Pedro78


Pedro78
senior tag

A kiirt ertekeknel miert van mem es a ram, a ket dolog nem ugyanaz? Azert kerdeses mert a mem mellett van MHz kiirva, de az nem a ram orajele? Mellesleg a ramjaim 2400-as ramok, itt meg 2000-t ir, ez ok igy?

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#94) RetepNyaraB válasza Pedro78 (#93) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

MEM az a video ram felhasznált mennyisége és a sebessége
A RAM meg a felhasznált rendszer ram mennyisége.
Kicsit forró a kártyád. Mi ez?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95) Pedro78 válasza RetepNyaraB (#94) üzenetére


Pedro78
senior tag

XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#96) haly


haly
őstag

Sziasztok,

MSI Afterburnerrel meggyűlik a bajom, remélem valaki tud segíteni.
Van egy RTX 2060-am, amire custom venti profilt szeretnék beállítani.
Bekonfiguráltam, majd apply gomb és működik is.
A profil a következő:

Láthatjátok, hogy temperature hysteresis is be van állítva 15C°-ra.
Tehát én arra számítok, hogy a kártya ventillátora csak akkor kapcsol ki, ha a kártya 45C°-ra visszahűlt már.
Sajnos ez viszont nem így működik, a ventik lekapcsolnak pontban 60C°-on.

Hogy lehet ezt a temperature hysteresis dolgot működésre bírni? Valamit én nézek be talán?

Köszi előre is! :R

(#97) RetepNyaraB válasza haly (#96) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem a hysteresis sose működött (jól), ha valaki tud megoldást, engem is érdekelne:)
Vagy lejjebb veszed 50-re a nulla határt, mondjuk 20 százalékon pörögnek 65 fokig, onnan felengeded a neked elviselhető maximumra folyamatosan mondjuk 72 fokig (vagy ami jellemzően a legmagasabb üzemi hőfok). De nem akarok okoskodni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98) haly válasza RetepNyaraB (#97) üzenetére


haly
őstag

Közben meglett a megoldás.
A force fan speed update elöl kellett a pipát kivenni és azóta működik. :K
Mindenképpen csak játék alatt szerettem volna, hogy menjenek a ventik. Attól függetlenül, hogy amúgy tök halk 45%-on is.

[ Szerkesztve ]

(#99) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Hol tudom állítani hogy egymás alatt mutassa az értékeket?
Most vízszintesen keresztben van,az istenért se találom...

(#100) RetepNyaraB válasza konci79 (#99) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Itt, de tök komplikált.



Én felraknám a HWinfo64-et és az együtt működik az AB-vel, egyszerűbben és sokrétűbben ki lehet vele minden szart íratni, ami tetszik.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  MSI afterburner
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.