Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi 945pl neo3 hiba?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tonyk


Tonyk
veterán

Egy kollégámnál az alábbi hiba jön elő MSI 945PL Neo3-as lapnál. (proci: celeron). Előre mondom: a gépet nem láttam, csak az elmesélésére tudok hagyatkozni, de halvány lila ötletem sincs mi lehet a gond.

pl. 4 bekapcsoláskor 3x úgy jön be a win mintha 2x indult volna el. 2x töltődik be az asztal, 2x villan fel a vírusírtó csillivilli logója (nod32)-de ki lett már próbálva másikkal is, eredmény u.e). Maga a gép nagyon lassú, lapoz ablakok mozgatásakor (ebből elsp blikkre videókártyára gondoltam). Eszközkezelőben 2 CPU látszik :Y (pedig csak egy szimpla cerka!)
(a 4ből pedig 1x minden ok a géppel, semmi gond)

javaslat (amiből nem tudom mit fogadott meg):
-driverek (alaplap, videókártya)
-Ha lehet kapcsolja ki a BIOS-ban a : Virtualization tech, HW prefetcher, Hyper-threading, Execute Disable bit, MPS (Multi processor spec.) - Azóta kiderült ez sem segített,bár az MPS-nél azt mondja mintha javult volna a dolog :F
-újratelepítés

Találkozott -e már valaki valami hasonlóval?

5let?

[Szerkesztve]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2) ngabor2 válasza Tonyk (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezen a [link]en hátha több hozzáértőre és segítségre találsz, mint egy gyorsan elsüllyedő topikban...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi 945pl neo3 hiba?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.