Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi 875p neo vs abit ic7 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) benjamin


benjamin
tag

HI

Nem tudom hogy mi a véleményetek a két lapról, de én nem tudom eldönteni hogy melyiket érdemesebb vásárolni. Pénz nem annyira számit, arra vagyok kiváncsi hogy melyiket érdemesebb venni. Már 3 hónapja próbálom eldönteni melyik a jobb választás eddig az Msi 875P NEO mellett tettem le a voksomat. Tudtok segíteni?

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#2) Alvin_ti4200 válasza benjamin (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Majd jönnek a többiek, mert én túl elfogult vagyok:)

(#3) Digitalboy válasza benjamin (#1) üzenetére


Digitalboy
senior tag

Na és miért az MSI mellett voksoltál eddig?

De jól mondtad, EDDIG!
Gondold át és térj észhez! :))

www.momogsm.hu

(#4) Gorneck válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Gorneck
titán

Én is! Abit!

Gorneck#1239

(#5) Alvin_ti4200 válasza Gorneck (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Aham, na pont ezért nem akartam beírni:C Asus:))

(#6) Gorneck válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#7) slett27 válasza benjamin (#1) üzenetére


slett27
addikt

Az MSI-t nem ismerem, de nekem is IC7 van. Igen, én is elfogult vagyok ...
A tuningteszteket mind IC7-tel csinálják (95%-ban), tuningra inkább IC7, de lehet az MSI-t meg kellene próbálni, ha MSI választasz, küldjél majd eredményeket (AIDA memírás, olvasás stb...). Ennyi.

üdv.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#8) slett27


slett27
addikt

Szasz Gorneck23!

Még nem próbáltam a memóriákat, holnap nyomok a KingSton-okra egy kövéret, persze ésszel :D

Küldtem mailt, fufffff .....


üdv.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#9) klepto válasza benjamin (#1) üzenetére


klepto
addikt

HA a pénz nem számít,a kkor miért nem veszel eredeti Intel lapot :F
Én azt vettem volna, ha lehetne kapni abban a városban, ahol lakom :U
Ha olcsón jót, akkor Foxconn [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=353[/L] Hogy miért? ''az Intel márkanév alatt eladott alaplapok nagy részét e vállalat gyártja.'' :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) Uzmany válasza benjamin (#1) üzenetére


Uzmany
őstag

MSI-t nem próbáltam, IC7-m van, bátran ajánlom :)

® visions created with passion

(#11) Digitalboy


Digitalboy
senior tag

Ennyi ember nem tévedhet! :))

www.momogsm.hu

(#12) benjamin válasza Digitalboy (#11) üzenetére


benjamin
tag

HI

MIndenki Az Abit mellett áll, de ez nem azt jelenti, hogy szar az Msi. Vagy igen. Szerintem nem. Teszteket nézegetve a két lap valószínüleg egy szinten van. Viszont az Msi több cuccot ad a laphoz. Ne hidd azt, hogy leírom az Abitot, nem nem írom le, mert az Is7-e igen franko és jól húzható vele a 2.4c proci. De elnézve, hogy az oldalon nem sokan irtak az MSI lapokról, így azt feltételezem, hogy nem sokan ismerik, és tudnak róla véleményt adni. Nem vagyok elfogult, de szerintem egy probálkozást megér, hogy kiprobáljam mit tud. Eddig csak jót hallottam az MSI-ről, azért utána nézelődtem egy kis tesztnek igaz német de elég sokminden van benne.

http://www.computerbase.de/artikel/hardware/mainboards/canterwood_roundup/

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#13) I_Am válasza benjamin (#12) üzenetére


I_Am
veterán

Én vagyok a Te embered ugyanis nekem mind a két laphoz szerencsém volt és nem csak nézegettem, hanem sokáig használtam(om) is őket.
7 hónapig élt nálam egy MSI 875P Neo FIS2R lapocska.
Nem volt rossz lap ment is szépen aztán egyszer a ramok időzítéseit és feszültségét állítgattam mikor is ugy döntötek a ramok, hogy megadják magukat. Sajna a lap sem élte túl, máig tisztázatlan mi volt a hiba.
Mivel sokat használom a gépet ezért nem volt időm várni a garanciára és vennem kellett új lapot. Ugyanilyet akartam, mert 3 éve Msi lapjaim voltak és meg voltam velük elégedve. Nem találtam sehol, de mivel kellett egy lap és lejjebb adni a tudásból nem akartam vettem egy Abit IC7 Max3-at. Beszereltem otthon minden vissza a helyére (régi ramokkal, amikkel az Msi nem indult) és boot. Próbáltam menteni ami menthető a windózból aztán format c és install. Install közben már fagyizott (ekkor tudatosult bennem, hogy lehet, hogy ram a beteg) ezért ramcsere win install és ami fontos a tuning. 3.2-es procim van ami az Msi-ben 3.4-en ment csak alapfeszen és 3.7-en megállt (1.7V mellett és a Msi nagyon pontosan adta a feszt. tehát se fölé se alá nem ment egy picit sem). Abitban 3.65 alapfeszen ramok szinkronban (ez ment Msi-ben is) és 3.9 1.7V-al (ami Abitban 1.65-1.67V).
Stabilitásban mindkettő jeleskedik, felszereltségben sincs különség (talán annyi, hogy Abit-on a Raid is Sata és nem Pata). Ha valami kérdésed van még ne habozz.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#14) Viktor77 válasza I_Am (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Gyönyörű leírás volt! :D

Valszeg a tied a procim, a többit holnap! :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) I_Am válasza Viktor77 (#14) üzenetére


I_Am
veterán

msn most?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#16) benjamin válasza I_Am (#13) üzenetére


benjamin
tag

Hi

És mi a véleményed az ABit ic7-g - ről?

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#17) Gorneck válasza benjamin (#16) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem ilyen lapom van szintén gond nélkül muzsikál, ahogy I am max3-ja! Jó pár memória fajta megfordult benne, eddig gond nélkül vette az összes akadályt! Még egyszersem rakoncátlankodott... jó választás!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#18) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Sztem Epox 4PCA3+ a nyerő. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#18) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

És pont van egy eladó is mi?:D

(#20) Gorneck válasza Alvin_ti4200 (#19) üzenetére


Gorneck
titán

Már elkelt!? Vagy nem?

Gorneck#1239

(#21) Alvin_ti4200 válasza Gorneck (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én már nem bírom követni:D

(#22) Gorneck


Gorneck
titán

Én sem teljesen...:D, mert az A64 van eladó sorban...feladtam!

Gorneck#1239

(#23) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Már eladtam... :t

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) I_Am válasza benjamin (#16) üzenetére


I_Am
veterán

Az a többletpénz nem éri meg, mert csak egy Gigabit LAN-t kapsz érte.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#25) benjamin


benjamin
tag

Hi

úgy döntöttem hogy megprobálom az MSI alaplapot mert engem ez fogott meg, ha meg melléfogtam az az énbajom utána még mindig lecserélhetem egy ABit IC re.

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#26) Savanya


Savanya
addikt

Van valakinek ilyen MSI 875P NEO lapja ? Húzáskor miért kapcsol ki a PAT ?:U

Mobilszámom: 70-516-8068

(#27) Davevagyok


Davevagyok
tag

ASUS P4C800 Gold - az enyém 100 szavazatot ér!

Dave

(#28) Photon válasza I_Am (#13) üzenetére


Photon
csendes tag

És szerinted jobban járnék egy abit ic7-g-vel vagy tartasam emg a mostani alaplapom, ami egy asus p4c800 e-deluxe?????

(#29) Parci válasza Photon (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

És pontosan miért akarnál cserélni, amikor nagyon hasonló cuccod van?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) b.bone


b.bone
senior tag

ha a tuningot nem nézem - én soha nem nézem - akkor voltaképpen mind1. mindegyik gyártó ugyan azokból a komponensekből legózza össze a lapjait.
minőségben is kb. egy szinten vannak.

mondjuk ettől függetlenül természetesen nekem is van favoritom. mégpedig az msi neo lapja. mindezek ellenére most egy asus p4p800e deluxom van.

szerintem ár alapján válassz, ha meg tényleg annyira mind1, akkor aszerint hogy mi van a boltban

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#31) realist válasza benjamin (#1) üzenetére


realist
őstag

ha tuningolni akarsz, talán az ai7...

(#32) realist válasza realist (#31) üzenetére


realist
őstag

csak nekem ez a véleményem?

(#33) Photon válasza Parci (#29) üzenetére


Photon
csendes tag

Valójában mondják itt hogy a memória szorzásban jobb az abit ezen típusa. De most azt hallottam, hogy ez csak abban az esetben számít, ha a memóriáim nem túl jók. Na nekem most két 512 ddr kingstom hyperix 433 mhz-es ramom van. Ebben az esetben akkor az asusommal lehet előrébb vagyok... Mondjuk azt nem tudom eddig tudom felhúzni, de azt se hogy hogy kell biosban:)))) Mert itt auto van vagy max 400 van ideírva a memóriákhoz... Szal ebben is kéne egy kis help, ha tud vki:F
Egyébként meg csak ráakarnak beszélni, hogy az jobb cseréljem le arra.....
Ja meg egy hynix-re is ráakarnak beszélni (400mhz-s, vmi ds v. os 3.2-es) ami állítólag 500 mhz-en megy, meg 566-on és a boltba kb 80k 100k között van az ára... Van ilyen???

(#34) Photon válasza b.bone (#30) üzenetére


Photon
csendes tag

Van itt minden:)))) Értékben többet ér az enyém, amire van félév gar még, a másik zsír új és úgy akarják boltolni, hogy nem fizetnek rá semmit... Nem tudom hogy megéri e?!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi 875p neo vs abit ic7 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.