Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Szevasztok!

Az lenne a nagy problémám, hogy vettem egy P4 2.6 Ghz-es procit, egy MSI 865G Neo2-es deszkát, meg 2X512 Mb 400-as DDR RAM-ot. (Samsung)
Nos, húzásnál az a probléma állt fel, hogy az AGP/PCI órajele is emelkedik, ezért lefagy a gép. Kérdésem:
Hogyan lehet lelockolni az AGP/PCI órajelét a BIOS-ban /AMI BIOS/.
A könyve nemírja, és a BIOS-ban is körülnéztem már, de nem leltem rá. :O
Ha van valakinek ilyen alaplapja, legyen szíves SEGÍTSEN!

Előre is köszönök mindent! :))

(#2) Beck18


Beck18
tag

Ezt már én is kérdeztem ebben az MSI Neo2-es topicba [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=38777&start=0[/L], de választ nem kaptam mai napig:(

For Whom The Bell Tolls

(#3) Gorneck


Gorneck
titán

Látjátok nem hiába az Abit a legjobb tuning deszka egyike! Egyszerű award bios!Mi kell még? Megvan egy IS7 v IC7!

Gorneck#1239

(#4) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Na, már megoldottam. Egyszerűen egy Page up-ot kellett nyomni és akkor lehet állítani, hiába szükre színű a felirat, egyből átvált sárgára. Viszont most a memória szinkron - aszinkron beállítást sehol sem találom. :O Jajj, hogy mindig van valami problémám... :B

Egyébként mennyibe kerül egy ilyen Abit IC-7? Ma megálltam a Blue Fish kirakata előtt, szemeztem vele, aztán továbbsomfordáltam... :DDD

(#5) Bandit21 válasza goldnarmz (#4) üzenetére


Bandit21
addikt

Adtak manual-t ahhoz a laphoz? Olvasd el sztem mindennek benne kell lennie. Egy IC7 baró és sztem 20K+áfa körül van.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#6) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Adtak, de ott nem látom. Az IC7-ben lehet állítani a szinkron / aszinkront és az AGP/PCI clockot?

(#7) Beck18


Beck18
tag

Szinkron-Aszinkront is ott lehet állítani a Frequency and Voltage résznél. A memó órajelnél lehet állítani asszem 5:4et stb..

ja és pici flame: MSI rlz:))

[Szerkesztve]

For Whom The Bell Tolls

(#8) Viktor77 válasza goldnarmz (#6) üzenetére


Viktor77
titán

Hogyne lehetne?

Sőt, megsúgom, elöször az Abit lapjaiban volt fix PCI-AGP freki! :P

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) Beck18 válasza Beck18 (#7) üzenetére


Beck18
tag

Na a DRAM Frequencynél lehet állítani pontosabban 3:4 és 5:4 asszem.

For Whom The Bell Tolls

(#10) goldnarmz válasza Beck18 (#7) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

A memória órajelnél azt lehet állítani, hogy 333, 400, 533, stb. Vagy lehet, hogy több nincs is? Szóval enniy. 5:4? Ilyet nem is láttam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.