Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Msi 8216 vs. ritek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) fejesjoco


fejesjoco
csendes tag

Vettem ma egy MSI 8216S-t. Állítólag tud 16x-osan olvasni. Gyakorlatilag meg nem.

1.00-s FW-rol indult a dolog, maximum 8x olvasást engedett. Frissítettem hivatalos honlapon található FW-t, attól meghalt, mert 8216M volt asszem. Találtam rendes 8216S-t, 1.30 verzió. Felment, működik tökéletesen, de még mindig csak 8x-osan tud olvasni. Lila Ritek G04, lila Ridisc G04, piros Ritek G05, mind 4x-esen írható, és egy Pioneer DVR107D-vel lettek 4x-esen megírva.

Szart vettem? Járt már így valaki? Nem túl nagy szopás hackelt FW-t rátenni, egyáltalán tud valaki jót ajánlani, ami neki működött? Csak úgy össze-vissza nem kérek linkeket, googlezni én is tudok, de most tapasztalat kellene.

Jut eszembe, eredetileg Pioneert akartam venni. DVD-121, vagy esetleg 117, de az a gáz, hogy már vagy 5 boltot hívtam, de sehol nincs raktáron, és rendelni se tudnak. Se Plextor, se Asus. Ez az MSI is véletlenül volt csak Usersben 1-2 társával.

Tudna valaki (természetesen új) Pioneer 121-et szerezni? Vagy esetleg evvel egyenértékű Plextor, úgy tudom annak is Pioneer a belseje, szerintem neki is vinnie kéne 16xosan a Ritekeket. Vagy bármi más, ami tapasztalatok szerint jó.

(#2) Hitman


Hitman
aktív tag

Bocsi de tévedésben élsz a Plextor tök más mint a Pioneer mindkettő saját fejlesztés, saját belsővel rendelkezik...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Msi 8216 vs. ritek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.