Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dryman


Dryman
aktív tag

Matsonic 8137c alaplapom javítását tervezem, mivel a mult napokban egyre gyakrabban betegeskedve az örök vadászmezőkre távozott.
Félretéve a tréfát, szóval az történt hogy egyre gyakrabban csak a 2. vagy a 3. indításra indult el, vagy csak úgy, ha az inditó gombot folyamatosan nyomvatartva kb 10másodpercig, majd kiengedve, és ujra megnyomva.''Mintha szivatóval indult volna''
A helyi szerviz már kimondta rá az ítéletet,kuka, de hátha akad valaki aki jártasabb ez ügyben, és tudna tanácsot adni.
Ja a lényeg: kondenzátorok amik a proci környékén helyezkednek el, mind az 5V-ot pufferelők, mind a proci magfeszültségét 1.65Vpufferelők/előállítók rendben vannak, nem púposak, és a proci is megkapja a feszültségeket.
Eddig tudtam egy német nyelvű leírás szerint méricskélni. A bekapcsolási folyamat is rendben lezajlik, a tápegységből érkező standbay 5V is megvan, ez mérhető is az alaplap power button érintkezőjén, ugye ezt zárja az előlapi kapcsoló 0V felé, és ekkor indul el a tápegység igazán, erről csak onnan kapok jelzést hogy elindul a processzor ventije, azaz a nyomógomb valamiféle komparátort kapcsol, és ez indítja a tápot, no meg az alaplapot.
Ezek után mégsincs kép sem AGP-s kártyával, sem PCI-ossal sem.
Valaki aki ismerné az AGP-s rész elektronikai jellemzőit, esetleg a memoknak a tápfesz előállító áramkörök lelki világát az legyen olyan kedves megosztani ezen gondolatait velem!
Egyéb építő jellegű javaslatokat is szívesen fogadok,és kérem kiméljenek azok akik ''vegyél helyette újat 8K-ért mert így jobban jársz''című sztorit probálják előadni csak kicsit másként....
Köszönettel!
Dryman

(#2) Cruz válasza Dryman (#1) üzenetére


Cruz
aktív tag

Hát ugyan az alaplap vérkeringéséhez nem értek (feszültségek), de egy ötlet van. A bekapcsológomb beragad, a vezetéke megtört, vagy az érintkezői lehetnek koszosak (alaplapi tűk, stb). Ha ezeket megtisztítottad, illetve megnézted már akkor sajna nincs egyéb tipp...

C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#3) Goose-T válasza Dryman (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Ismerős a szituáció, de ezt egy haveromnál a csendben kimúlt JNC tápegység cseréjével orvosoltam. A szervizes lehet, hogy meg sem nézte más táppal.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) Cruz válasza Goose-T (#3) üzenetére


Cruz
aktív tag

Az biz meglehet, hogy a táp feldobta a talpát. De gondoltam, ha szervízben járt akkor ott csak a saját tápjukkal nézték...

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#5) Goose-T válasza Cruz (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy a komplett gépet vitték szervizbe. Vagy a szervizes a tünetek elmondása után ítéletet alkotott. Vagy egyszerűen nem foglalkozott vele. Egyszer szervizbe vittem egy FCPGA/PPGA - Slot1 átalakítót, mert nem ment benne egy 500-as Cerka. A szervizes fél óra alatt ''kiderítette'' (amíg nem voltam ott), hogy azért nem ment, mert rosszul volt a feszültség beállítva, mivel a procira rá van írva, hogy 1.28V kell neki (feszállítós volt az átalakító), és most már működik. :DDD Persze elmagyaráztam neki, hogy az 128 és a cache méretét jelöli, erre kicserélte egy másik átalakítóra (még garis volt). Ha lamer vagyok, elhittem volna és elviszem a ''jól beállított'' átalakítót. Ennyit a szevizesekről.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) Cruz válasza Goose-T (#5) üzenetére


Cruz
aktív tag

:)
lol

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#7) Dryman


Dryman
aktív tag

Sziasztok!
Na az a helyzet, hogy ebben a szervizben a szervizes is érti a dolgát, csak elektro szinten nem nagyon mocorog.
Én anno építettem erősítőket, meg hagfalakat, javítottam videót, TV-t stb, de ott minimális tapasztalat, meg egy jó szervizkönyvel boldogult az emberfia.
Ellenben itt az alaplap 5-8 rétege,a táprészek kapcsolóüzemű fokozatai, már annyira bonyolult, hogy talán nem is éri meg a javítás a rátöltött időt.
Viszont ha mégis sikerül mert nem is oly nagy a gáz, akkor az még egy 486-os vagy egy PI-es lapnál is akkora siker élmény hogy ne is tudod továbbadni a cuccot.
Hát engem a hobby szintű javítgatás érdekel,de sajnos ezen dologról egyik hardwer fórum sem tesz megfelelő említést, csak érintőlegesen kezelik eme témát.
Azt belátom hogy egy AGP slot elhalálozását nem kell megpróbálni javítani, mert annak a hibája az északi hídban azaz chip-ben keresendő, és nem cserélsz ki egy marék tranzisztort a 30 millióból, de érdekelnének azon mérések, mellyel ezt esetleg konkrétizálni lehetne.Na szóval olyasmi tanácsot javaslatot szeretnék hallani A TISZTELT HOZZÁÉRTŐ KOLLEGÁKTÓL, melynek kapcsán el lehetne indulni a javítás utvesztőjében.
Dry

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.