Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mpeg2 szerkesztés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tomas


tomas
tag

Ahhoz kellene ingyenes szoftver, hogy mpeg2-t tudjak darabolni, összefűzni, végül divx-elni, Win XP alatt.
Ha valaki használ ilyen programot, írjon.

(#2) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Hali!

A feltett kérdésre való lehetséges megoldás: a WinProducer, vagy az Adobe Premier 6 nevű program valamelyike. Ezekkel lehet digizni, vágni, szerkeszteni, stb.

Az én egyetlen kérdésem az lenne, hogy MPEG2-be sikerült bedigizni egy filmet. A mérete kb. 1 MB/sec. Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet ezeket a 2-4 Gigás MPEG file-okat pl. asf., vagy avi formátumba tömöríteni, hogy kb. 1-1,5 órányi anyag 1 CD-re ráférjen? Avi-ba próbáltam, a méretet egész jól ''összenyomta'', de a film minősége nagyon leromlott.
Milyen program kell hozzá és mibe érdemes tömöríteni ahhoz, hogy az eredeti minőséget megőrizzük?

Köszi!

(#3) Bagoly


Bagoly
senior tag

Tomas: pl virtualdub is ilyen.....

Jano xp: kb 1-1.5 óra egy cd-re minőségromlás nélkül.: Gondolkodj picit. A cd-n lévő hang kb 1500 kbit/s-os bitrátával van rögzítve, így egy cdre (650MB) 74 perc fér. Ha hajlandó vagy engedni a minőségből ezt lebutítod kb 1230 kbit/sec-re így 1.5 óra ráfér a cdre, de ez csak zene . Mondjuk a még élvezhető szintig lehúzod a hangot, ez kb 128 kbit/sec, a képnek marad 1102kbit/sec. A mai fimtömörítők döntő többsége veszteséges. Magyarul a kép amit visszaad tömörítés után rondább lesz. Ez a ''rondulás'' természetesen arányban van az általad beállított tömörítési mértékkel. Egy dvd korongon a film tömörítése kb 4000-9000 kbit/sec közé esik. Ezek után gondolom érted milyen minőség várható egy 1000 kbit/sec tömörítésű filmtől. Természetesen a helyzet javulhat, ha nem cbr (constant bit rate) használsz, de kb. ez a szitu. A mai képtömörítési algoritmusok közül talán az xvid az egyik legjobb.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#4) tomas válasza JanoXP (#2) üzenetére


tomas
tag

A WinProducer-t próbáltam, de azzal csak úgy lehet szerkeszteni/darabolni hogy áttranszfolmálja a filet, vagy egy részét (avi, mpeg1, 2-be), ráadásul nem tud 720x576-os felbontást, és nagyon lassú, plussz a minőség se javul...
Az Adobe Premier 6 nem tudom hogy freeware-e?

Mpeg2-t (ha nem kell vágni :D ) DVDx 2.0-val tudod DivX-be áttenni (persze egy divX codec-et is fel kell rakni pl: 4.12). A jó minőséghez használd a ''2-pass'' módot. A hangot mp3-ba tömörítsd.

(#5) tomas válasza Bagoly (#3) üzenetére


tomas
tag

A Vdub csak mpeg1-et kezel...

(#6) Bagoly válasza tomas (#5) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ott a pont, összemostam janoxp avi-s kérdésével....
Az adobe premier tud vdm drivereken keresztül capturolni tv-kártyáról, mert a vdub csak vfw-s driverekkel dolgozik :(. (avi_io szintúgy).

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#7) JanoXP válasza Bagoly (#3) üzenetére


JanoXP
aktív tag

Bagoly!

Na mindezt azért mertem megkérdezni, mert az utóbbi időkben kapott, asf., avi., stb formátumban létrehozott filmformátumok közül kb. 1,5 órányi megy 1 CD-re (800 Mega körül vannak).
Azt hogyan csinálják, hogy annak nagyon jó a kép- és a hangminősége egyaránt, és mégis ''emberi'' mérete van?

(#8) Bagoly válasza JanoXP (#7) üzenetére


Bagoly
senior tag

Az asf elég jól tömörít, de nem nagyon ismerem. Ha jól tudom a rm ellenfelének találták ki, az pedig direkt alacsony bitrátára van optimalizálva, lehet ezért néz ki szebben (lehet, hogy amíről írom az a wma. Nem emlékszem pontosan, mert nem használom egyiket se). Az avi egy ''gyűjtőformátum'', hogy milyen nagy az attól függ milyen bitrátával tömörítik. Amúgy egy 1000 kbit/sec-es videónak nem kell feltétlenül rondának lennie, nyilván függ attól is hogy mit tömörítesz vele (egy állóképet egyértelműen jobban lehet tömöríteni, mint ha minden egyszerre mozog a képen). A ''megoldás'' a változó bitráta használata, ha olyan részhez ér a kódoló ahol csak lassú kameramozgások vannak, leveszi a nitrátát, ahol meg pörög a film felnyomja. Így lehet egy kis helyet nyerni látványos minőségromlás nélkül. Az se mindegy milyen programmal tömörítesz. Nekem pl a flask egy filmnél ritmikus pulzálást ''tett'' a tömörített anyagba. Vdubnál még nem találkoztam ilyennel.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#9) tomas válasza JanoXP (#7) üzenetére


tomas
tag

Csak ismételni tudom:
Mpeg2-t DVDx 2.0-val tudod DivX-be áttenni... ld. #4 hozzászólás.
A file kiterjesztése .avi lesz... Így 1,5 óra jó minőségben felfér egy CD-re.
Olvasd a DVDx és a DivX helpjeit.

(#10) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Honnan lehet ezt a DVDx 2.0-át letölteni?

(#11) tomas válasza JanoXP (#10) üzenetére


tomas
tag

Itt találsz ''némi'' segítséget:
[L]http://www.doom9.org[/L]
A ''Download'' alatt, a ''Decoders''-nél találod.

(#12) JanoXP válasza tomas (#11) üzenetére


JanoXP
aktív tag

Köszi szépen!

Mivel a munkahelyről netezek, így azonnal nem tudom megmondani, hogy bevált-e. Hazaviszem, felnyomom és holnap leírom, hogy sikerült-e, vagy akadtak további gondok. Azt olvastam a readme.txt-jében, hogy az Adaptec ASPI Driver 4.60, meg a DirectX 8.1 ajánlott hozzá. Ezeket még leszedem valahonnan (DirectX-em már van), és megnézem, műxik-e.

Még egyszer köszi! :)

(#13) supercow


supercow
őstag

MPEG2-höz készült a VDub-ból a VirtualDubMpeg2 nevű program, de azt most már egyesítették két más, hasonló moddolással VirtualDubMod néven alat futnak.

[L]http://sourceforge.net/projects/virtualdubmod/[/L]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#14) tomas válasza supercow (#13) üzenetére


tomas
tag

Köszi szupertehén !
Lehet holnap még nem tudom megmondani hogy mire jutottam...
Egyébként szimpatikus az oldal. :)

(#15) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Köszi a segítséget!

Ezta VirtualDubMod-ot épp az imént töltöttem le, majd megnézem, mit tud.
A másik progi (DVDx 2.0) viszont nagggyon jó!! Van egy próba-felvételem. Ez egy 10 Megás mpeg file (10 sec. video). Ezzel mérem le, hogy melyik program mire képes. Nos a DVDx-el ezt a 10 Megát betömörítettem 1,45 Megába! Annyi szépséghibája van, hogy a tömörítés miatt a minőség egy igan picit romlott (egy árnyalattal életlenebb lett a kép). Viszont a hang és a kép egyáltalán nem csúszik el egymáshoz képest. Szóval nagyon jó!
Az asszony Bíró Ica torna-videóját (nem kell nevetni), ami 51 perces, 440 Megába zsugorítottam össze (eredetileg 2,3 Giga volt).

Még egyszer köszi a tanácsokat, és segítségeket! :) :)

(#16) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Még valami!

Említetted, hogy 2-pass módban kell végrehajtani a tömörítést a jobb minőség érdekében. Nos, ha én a video-tömörítőnél (DivX 5) beállítom a 2-pass módot, akkor a program kilép!
Mellesleg melyik 2-pass-t kell használni? A 2-pass first, vagy a second változatot?
Hogy lehet ezt beállítani, hogy a progi ne lépjen ki?

(#17) tomas válasza JanoXP (#16) üzenetére


tomas
tag

Én a divX 4.12-t használom, az nem lép ki 2-pass módban :D ...(egyébként fogalmam sincs miért lép ki, ill. hogyan lép ki egyátalán...??), plussz a minősége is jobb mint a divX 5.0-nak. Legalábbis én sokat próbáltam mindkettőt.
Nade a 2-pass azt jelenti kb: ''kétszerre''. Tehát először a 2-pass first p., aztán a 2-pass second p...
Úgy emlékszem az 5-ös divx-nek már csak netes helpje van, a 4.12-es feltelepíti a helpet is, annál jobban lehetetlen leírni hogyan működik ez !!

(#18) greg214 válasza JanoXP (#2) üzenetére


greg214
tag

Csá!

Mpeg2 vágás, darabolás, hang-kép szétfűzés stb: TMPGenc, az 30napos, de imho megéri:)
ami kell hozzá:
-bitrate calculator(vagy magad uram, ha szolgád nincs: irányzott fájlméret(1-2 cd) bitben megadva osztva a film hosszával sec-ban, minusz a hang mp3 bitrate-ja. A kapott eredményt nyugodtan megszorozhatod 1.1-el (1.05-el mindenképp), a Divx alábecsüli magát:)
-GUI a fenti cuccoshoz: [L]http://www.dvd-digest.tv/downloads/files/gui/GUIv0.20j.zip[/L]
-VirtualDub: a hang és a kép összefűzéséhez, avi-vágáshoz stb.: [L]http://www.dvd-digest.tv/downloads/files/virtualdub/VirtualDub-1_4_11.zip[/L]

ha mélyebben érdekel a dolog(vannak ''integráltabb megoldások''):
[L]http://divx-digest.com/software/index.html[/L]

Greg O'Rich

(#19) Matthew


Matthew
senior tag

Mondja már meg valaki, hogy ha TMPGEnc-vel csinálok .avi-ból .mpg-t akkor milyen értékeket adjak meg kb. hogy annyira ne legyen szar a minőség és ne legyen egy fil m mondjuk 3 CD-nyi!
Meg azt nem értem, hogy ha avi->mpg-t csinálok akkor miért nem lesz hangja az mpeg-nek?

(#20) tomas válasza supercow (#13) üzenetére


tomas
tag

Letöltöttem a Vdub klónokat, és egyik sem nyitja meg az mpeg2-t (valami:...Mpeg pack synchronization error...).

(#21) greg214 válasza tomas (#20) üzenetére


greg214
tag

A Vdub már csak ilyen:DD

Greg O'Rich

(#22) tomas válasza greg214 (#18) üzenetére


tomas
tag

A TMPGenc 2.53 sem nyitja meg az mpeg2-t (a file 10 GB).
A Flaskmpeg sem, a Nandub sem, a VCDcutter megnyitja, de semmit nem kezd vele.
A DVD2avi igen, de editálni nem lehet vele (plussz a képet-hangot külön fájlba rakja); az Mpeg2avi igen, de ott nincs hang; a BBmpeg sem nyitja meg; a DVDx-nél a hang kattog (audio/video sync), vagy elcsúszik.
További ötletek ??

(#23) tomas válasza greg214 (#21) üzenetére


tomas
tag

''A Vdub már csak ilyen'' :(( :(( :((

(#24) realist


realist
őstag

Én is mpeg2 szeretnék szerkeszteni VirtualDub-1.5.1 próbáltam, de nem tudtam mpeg2-be menteni csak avi-ba úgy pedig nagyon nagy...
Van valami ötlet valakinek?

(#25) realist válasza realist (#24) üzenetére


realist
őstag

+valaki esetleg?
avi fájlt mégjobban tömöríteni, mivel?

(#26) KovacsUr válasza realist (#24) üzenetére


KovacsUr
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?what=virtualdub%20mpeg2&how=AND&sid=&fid=0[/L]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#27) marcee válasza tomas (#1) üzenetére


marcee
addikt

GordianKnot : DVD2avi-val nyomsz egy project-file-t az mpeg2-kről, azt megnyitod GK-ban, átméretezés, corp, etc.-> .avs -> divx,xvid kódolás automatikusan virtualdubmodban

\m/

(#28) marcee válasza tomas (#20) üzenetére


marcee
addikt

DVD2avi -> project file
GordianKnot -> .avs file bármely avi-t ismerő programmal nyitható, szerkeszthető.
VirtualDub(Mod) -> DivX5.0.3.avi

\m/

(#29) realist


realist
őstag

kösz!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mpeg2 szerkesztés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.