Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mp3 szerkesztés mci /cdda (winrip) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Antonio


Antonio
senior tag

üdv...

1.
Mielőtt elkezdeném agybafőbe bemásologatni MP3 formátumban a CDlemezeimet a gépbe megkérdem mit jeleten ez:

WinRip-et használok ... Preferences/General és ott van két lehetőség MCI és CDDA (default) lehet az ég világon semmi jelentősége ...de azért megkérdem


2.
egyébként csak úgy kiváncsiság képpen 1-2 adott számot beraktam(egy letisztultabb d&b-t és egy kristálytiszta Jazz-t) MP3 formátumba az összes lehetséges méretbe 128/160/192/224/256/320 kbps ... de az ég világon semmi különbséget nem vettem észre a visszajátszásnál pedig töbször végighalgattam koncentrálva a különbségekre... amúgy Asus a7n8x delux sundstormal + Genius 5.1 Fadobozos on halgattam


milyen minőségű cuccnál jön elő a a kölönbség ? egy ''átlagos'' hifinél ... vagy csak hi-end nél?

amúgy maradok az ''arany középútnál'' ??? 192 be fogom berakni

egyébként a 128kbps = default Cd qualiti kijelentés ''mennyire állja meg a hejét''
főleg a ha műsoros CD lejátszásánál 141 kbps- ír ki vagy a minőség nem feltétlenöl az egy másodpercre eső átfolyó adatmennyiségtől függ ?


na persze ha sok pénzemlenne én is csak műsoros CD-ket vennék :(

thx

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2) Antonio


Antonio
senior tag

... hát nem sok válsz érkezett ... :)

ha esetleg valamilyen ph moderátor vagy egyébb ''kompatibilis'' ember erre jár felőlem átrakhatja valamelyik szerencsésebb hejre .... ha jónak látja ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#3) delta9 válasza Antonio (#1) üzenetére


delta9
senior tag

személyszerint én, ha ismerem az eredeti zenét, eléggé jól meg tudom különbözteni a cd audiot a 256-os mp3-tól is (meg a 128-ast a 256-tól). ha nem ismerem az adott zenét, akkor szerintem nem, bár azt még nem próbáltam. ennek a te rendszereden már hallhatónak kell lennie, nem csak a high-end-en. ebből adódóan a 128=default cd minőség nem állja meg a helyét, lévén veszteséges tömörítési eljárásról van szó.

(#4) vicces válasza Antonio (#1) üzenetére


vicces
addikt

ezek szerint botfülü vagy :)
d&b-t feletsd el. azokon a gagyi elektronikus zenéken nem fog kijöni a különbség.
meny egy kicsit alternetiv irányba, és hallgasd meg azokat a zenéket. /pl metalica és társai/
a legjobb ha van élő koncertfelvételed. szerintem észre kell, hogy vegyed a különbséget.

:)

(#5) delta9


delta9
senior tag

némi okosító:

[L]http://www.fazekas.hu/matek/szakkorok/2002/11es12/kodok/CD.htm[/L]

[L]http://www.gdf-ri.hu/targy/TARGY/PCKONF/ELOADAS/tsld032.htm[/L]

(#6) delta9 válasza delta9 (#5) üzenetére


delta9
senior tag

igen ez teljesen igaz. az elektronikus zenék felejthetők, azzal tök mindegy mit csinálsz, akkor is élvezhetetlen marad.

(#7) Antonio


Antonio
senior tag

ok ... majd kipróbálom ... szerzek valami koncertes dolgot ...

egyébként a zenei téren fölösleges vitázni kinek mi tetszik

ifjabb koromban én is a metal zenén nőttem fel aztán ahogy változik az ember változik az izlése ill nem változik csak megtalálja azt a vonalat ami neki tetszik
ma már csak mosolygok a1-2 rockosabb ember hozzáállásán :)* ezt még talán folytatom de most el kell mennem


... pontossan azért válsztottam ''sound'' alapu zenét és eleve ez áll hozzám közelebb mint egy rockosabb ''szövegcentrikus'' zenét ... mert ezen jobban kijön a különbség ... na de mindjárt kipróbálom van itt egy műsoros Theatre of Tragedy CD

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#8) Antonio válasza Antonio (#7) üzenetére


Antonio
senior tag

az a furcsa hogy cégnél kis ''szaros'' pc műanyagvackon símán hallani a különbséget ...
de itthon egyszerűen nem lehet felfedezni különbséget (lehet túl jó a cuccos?) :) vagy az 5.1 zavar be? pedig 3 különbőző lejátszón is hallgattam ...

botfül hát nem tom nem hiszem.... céges hallásvizsgálatnál már rég az átlag feletti (alatti) decibeleket/frekiket nyomta a nő aztán mindig mutogatotta fülkébe hogy ''ezt is halja?'' ''nehogymá'' én meg csak emelgettem a kezem ... bár a jó hallás és a botfül nem felt társak ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#9) Antonio válasza delta9 (#5) üzenetére


Antonio
senior tag

gagyi elektronikus zene :) no comment

''meny egy kicsit alternetiv irányba, és hallgasd meg azokat a zenéket. /pl metalica és társai/''

na most ezen is már csak mosolyogni tudok (régen még felkaptam a vizet) :)

ez kb fordítva lenne igaz * a metalica max akkor volt underground mikor megalakult de úgy is mondhatnám az adergrund meg a metalica ellentétes fogalmakk... de izlések és pofonok... (én mindig kerültem a tömegzenéket és a régi metalos időszakba is kerültem őket ... nekem ők a tipikus szoft amerikai uncsi zene volt)

bár erről az egészről csak akkor lehetne vitatkozni ha ha lenne közös auidóanyagunk

* az elektro zene elég tág fogalom ... na de most had ne részletezzem ... csak a legtöbb ember a kocsiba puffogó zenével azonosítja ... ami az egész elektro zenei kupac 10-15% ... na megint el kell mennem


közbe eltérttema fő kérdéstő mi is az a MCI ill CDDAl

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mp3 szerkesztés mci /cdda (winrip) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.