Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Edgeri


Edgeri
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni MP3 lejátszót. Eddig ok. Tudom, sok téma szól már erről a prohardverben, de azért felteszem újra a kérdéseket:

Tapasztatalatok konkrét termékekkel kapcsolatban?
DIVA megbízható és jó szolgáltatásokat nyújt?
50.000 max HUF-ból TE mit vennél?

A CD-ssel, csak a nagysága gond nálam, ezért szeretnék inkább memóriásat. De ha az ár/szolgáltatás úgy kívánja, akkor Cd-s lesz.

Segítsetek dönteni!
köszi!

Üdv, Edgeri

(#2) McJames válasza Edgeri (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Én a memóriásat javasolnám, ha a szervízadatok alátámasztják.
A memóriát nem zavarja a mozgás, kevesebb energiát igényel, bár drágább lehet, és talán kisebb a kapacitása is, azonban nem kell CD-írással foglalkozni, a sz.gépről azt töltöd fel amit éppen hallgatnál és nem kell CD-vel, CD-íróval szórakoznod.
Saját ilyen cuccom nincs, amúgy én erre gyúrok, ha lesz rá lehetőségem:
[L]http://www.index.hu/tech/hardver/dmp/[/L]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) Ra3


Ra3
őstag

Szerintem a memóriás jobb, pl. 128MB-ra már elég sok zene ráfér és nem kell negyedkilós téglát cipelni, meg az akksija is tovább birja. Nekem Otis tip. van, teljesen noname, 15k-ért hozták ujan, no gari, 64 Mb belső flash, és mobil adathordozónak is jó. Estetleg nézd meg a Freecom Beatman-jét, 8 cm-es cdvel megy, és br 35k. körül már kapható.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4) guest


guest
veterán

Szerintem a memóriás nem túl jó, mert
- túl kicsi a kapacitása
- drága hozzá a memória
. Szerintem felejtsd el.
Nagyon jók a CD-játszósok. Gondolj bele, 200 ft-os CD-re rámegy 8-10 albumnyi zene nagyon jó minőségben. Elég egy-két CD-t magaddal vinned!
Amikre érdemes figyelni:
- jó rázkódásvédelem
- 32-320 kbit/sec tömörítésű zenéket le tudjon játszani (gyakorlatilag minden MP3)
- nem árt, ha Variable Bitrate-et tudja kezelni, mert szerintem az a legjobb minőségű MP3
- ne a legolcsóbbat vedd meg! :)

prohardver vendég

(#5) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Ezen kívül még vannak vinyós megoldások is, azokról mi a vélemény?

Joe

(#6) ch.peter válasza tothjozsef (#5) üzenetére


ch.peter
aktív tag

tothjozsef írta:
----
Ezen kívül még vannak vinyós megoldások is, azokról mi a vélemény?
----

1. Drága
2. Mennyire bírja a rázkódást, ütődéseket??

(#7) Den válasza ch.peter (#6) üzenetére


Den
veterán

Rázkódást ütést jól bírja, mert notebook vinyók vannak bennük azok meg menet közben kb 250G-t, kikapcsolva meg 650-et bírnak. (persze nem tartósan), ráadásul ezekben a lejátszókban van egy nagy puffer memó, a vinyó csak addig megy amíg ezt megtölti.

www.simson4t.hu

(#8) guest


guest
veterán

A cd-s megoldas jobb, a memoriasakba keves zene fer es draga is hozza a memoria. Ezek majd akkor lehetnek nyerok ha sokkal olcsobbak lesznek a memoriak es nagyobbak is...

prohardver vendég

(#9) Edgeri


Edgeri
senior tag

Valaki használt már, hallott-e már a Verbatim 8 cm-es MP3 lejátszójáról?
Nagyon tetszik.
De nem tudom melyik jöjjön szóba:
Beatman II vagy Verbatim

Help me....

Üdv, Edgeri

(#10) Dworkyll válasza Ra3 (#3) üzenetére


Dworkyll
tag

Memóriapártiak,

ti mivel töltitek a memóriát? Mennyi idő alat nyomsz föl 128 Megát USB1.0-val? És mennyi időnként kell a memóriatartalmat cserélni?

A CD viszont sajna mecshanikus, és többet kell a kakaót managelni :)

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#11) chros


chros
őstag

Hi, En holnap veszek egy:
SonicBlue RioVolt SP250-es CD-s, radiotuneres MP3 lejatszot.
ara: brutto 71.000 Ft
honlap: www.riohome.com

Hetfon be tudok szamolni rola, hogy milyen is valojaban (Allitolag ez a legjobb CD-s lejatszo ! Ezt is varom tole !)

(#12) Edgeri


Edgeri
senior tag

Az nekem már sok anyagilag :((

Üdv, Edgeri

(#13) guest


guest
veterán

Akkor vegyél LENCO-t! :)

prohardver vendég

(#14) rog válasza chros (#11) üzenetére


rog
addikt

a mistralban? :)

(#15) guest válasza rog (#14) üzenetére


guest
veterán

:))

prohardver vendég

(#16) PodMAN


PodMAN
senior tag

Azt a RIO cuccost hol lehet kapni Bp-en? NAgyon durvulens a kinézete.

(#17) guest


guest
veterán

Sziasztok! gondoltam megjegyzem segítség nyújtás képpen hogy ne nagyon bízzon senki a NINTA Mp3 és CD lejátszóban mert nemrég vettem egyet és elég sok problémám van vele. Egyrészt nagy nem nagyon fér el sehol, másrészt recseg ropog mivel nem valami jó minőségű műanyagból van gyártva és 1-2 hónap használat után már csak a töltőn keresztül tudom használni mivel az elemeket már nem érzékeli (magyarul elromlott).

prohardver vendég

(#18) Edgeri


Edgeri
senior tag

A Verbatimról találtam egy kis infót:

http://www.cd-rmedia.co.uk/cgi
bin2/cdrmedia/details.pl?id=vmp3

Szerintetek megéri? Valaki használta már?

Üdv, Edgeri

(#19) Edgeri


Edgeri
senior tag

Íjjatok má, jövő7en akarok lejátszót venni, nem 2 év múlva!!!

Üdv, Edgeri

(#20) guest


guest
veterán

Sziasztok! Otthon latott mar valaki Samsungtol cd-s, radiotuneres mp3 lejatszot? Ha igen, mennyiert? Most azon gondolkodom, megeri-e itt megvennem 90-100 dollarert. Sony-t lattam 120 dollarert, de ez csak az autos szett miatt volt draga es nem is tetszett annyira. A Samsungrol van valakinek velemenye? A pontos tipus MCD MP67, ha valaki tud rola valamit mondani, lecci irja meg!KOszi!

Squirel

prohardver vendég

(#21) cadaver


cadaver
tag

a verbatim-rol olvastam egy cikket a gamestarban, ha minden igaz, a juniusiban. mar nem emlekszem pontosan, mik voltak az elonyok es hatranyok, de ha jol emlekszem nagyon dicsertek es nekem is nagyon tetszik. en mar reg olyat vettem volna ha lett volna ra penzem.

(#22) h4ndsp1k3n válasza Edgeri (#1) üzenetére


h4ndsp1k3n
tag

Én a Freecom Beatman II -t javasolnám. 40k, 8cm-es CD-vel (szabvány íróval írható). Ez a kis CD kb feleakkora mint a nagy, kapacitása 210 mega (ez elég sok ugye mp3-ban).
Hangminőség király, sennheisen fülhallgatók.
Nekem is ez van és télleg nagyon bejött, csak ajánlani tudom. Ja, lejátszási idő 12 óra, anti shock 480 mp.

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#23) guest


guest
veterán

Nekem van egy Philips Cd-Mp3 lejatszom es szerintem nagyszeru ha az ember 160 dal kozul valogathat.

prohardver vendég

(#24) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Karacsony ota nyustolok egy panasonicot SL-MP50-est (cd-s). A valasztas oka prozai: audio cd-ket is akarok neha hallgatni no meg foleg mp3-akat. Ami miatt nagyon kiraJ: a cd-rw 80 perces cd-ket is siman lejatsza (le kell zarni a sessiont!). Formazasa 2 perc felirasa mennyisegtol fugg, de mire lezuhanyzok a napi ''kivansag'' lista mar kesz is van. De azert hagy legyek korrekt:
pozitivum:
cd-r,cd-rw es ezek audio,mp3. VBR-t birja, ekezetetekkel elboldogul (a sony mp3 cd playere lefagy szo szerint). Van rajta resume, random ahogy kell meg gyari 5 eq beallitas ami tobbnyire eleg.Ha fogytan a szufla es mar az mp3-nem megy meg mindig gond nelkul lehet hallgatni vagy 2-3 audio cd-t.

NODE:
negativumok (mert, hogy vannak am azok is):
- nincs mp3 tag, se file name kiiras (de legalabb nem is fagy le mint a sony)
- resume: csak szam elejetol, felejsd el a mixeidet
- nem tudsz elore-hatra tekergetni a szamokban mert nem lehet
- ahogy fogy az elem ugy kezd hibazni a kitomorites (miert??)
- elemzabalo... nem mertem de 2-3 nap alatt hajlamos megenni az elemet. Ha csak audiot hallgatsz akkor birja sokaig
- nagy
- NINCS Hozza TAVIRANYITOOOOOOOOOOOO igy eleg gaz mert en a hatizsakba be szoktam hajitani es igy nehez a hangerot meg a pause-t elerni.... :(
- A legutolso felfedezesem: neha 1-2 mp3 szam vege lemarad (masolas stb...) a winamp meg gond nelkul lejatsza es le is zarja a filet, de a player-ben kiakad es csak mutatja, hogy megy az ido de nem szol semmi... ilyenkor cd-ki cd-be vagy ha nem segit elem-ki-elem-be (m$ modszer) es helyre all.

Anno volt egy rio a birtokomban a 64 megas egyetlen gondom: 64 mega nem eleg. Ha majd kijonnek az 512 mb-sek es usb 2.0-as csatlakozasuak akkor majd valtani fogok de addig maradok ennel.

Azoknak akik a cd iras idejevel jonnek elo: egy ember alapbol cd-n tarolja az mp3 hegyeit tehat nem kell irogatni, hogy hallgathasd.....

(#25) Edgeri


Edgeri
senior tag

Senki nem használt még Verbatim MP3 lejátszót???!!

Üdv, Edgeri

(#26) chros válasza rog (#14) üzenetére


chros
őstag

Igen, :) Ez volt a csere !

Nos, megvettem a RioVolt SP250-et.
mint irtam ara kb brutto 71.000 Ft.
De, aki CD-s Mp3-Man-ben gondolkodik, annak erdemes gyujteni ra !

Bp-n a Mistral-ban vettem.

Ha valakit erdekelnek a tapasztalatok, akkor szoljon, irok rola ! (elojaroban annyit: Kiraly!)

(#27) Edgeri


Edgeri
senior tag

Elkéstetek! Megvettem a Verbatim lejátszót.
Jónak tűnik, az egyetlen gyenge pontnak a Cd lecsukó fedél tünik, meg elég gyengus műanyag.
Este már próbálom is.
Érdekel valakit mit tud?

Üdv, Edgeri

(#28) Krix válasza Edgeri (#27) üzenetére


Krix
őstag

Persze. Írjad!

If it is not broken then don't fix it!

(#29) Dworkyll válasza chros (#26) üzenetére


Dworkyll
tag

Chros,

lelkendezzél légyszi :) A hálón jókat írnak róla. Engem leginkább a hangzásminűség érdekel, és hogy van-e alapzaja. Apropó a firmware upgrade-t megcsináltad már?

Írták:
...I've had nothing but the same complaints as most with the original firmware version 1.0. Very poor battery life using rechargeables (4-6 hrs) and regular alkalines (2-4 hrs), making it completely useless as a lightweight and affordable on the road solution. ....I've just updated the firmware tonight, and things already seem a lot better. Battery life is improved, although I'm not sure how much, and things just ''feel'' cleaner....

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#30) rog válasza chros (#26) üzenetére


rog
addikt

es akkor most szgep helyett zenet hallgatsz? :)

(#31) Dworkyll


Dworkyll
tag

http://electronics.cnet.com/electronics/0-6342420-1304-6913666.html?tag=pdtl-list

Az user kommentek között van 125 negatív. Chros, hogy látod őket?

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#32) Edgeri


Edgeri
senior tag

Rog: Eddig sem hallgattam a szg.-et, inkább csak mp3-akat, mert azok muzikálisabbak, mint a táp zúgása :)
Amúgy meg nem vihetem magammal a melóhelyi gépem mp3-at hallgatni :) Főleg ha szaaaaaaaaaar eheh...
Ok, akkor majd írok valamit

Üdv, Edgeri

(#33) rog válasza Edgeri (#32) üzenetére


rog
addikt

ennek örülök.
de igazábol arra gondoltam, hogy chros a gef4-et cserelte mp3-lejatszora..

(#34) chros válasza Dworkyll (#31) üzenetére


chros
őstag

Rog: eddig a szg ventilatorait hallgattam, most mar talan zenet is tudok hallgatni :)))

Eloljaroban annyit, hogy mikor megvettem, hallgattam par orat, s mikor hazaertem, rogton frissitettem a firmware-t, ugyhogy nem nagyon tudom milyen volt azelott ...

Nos altalaban azt irtak a rosszallok (2002-t futottam at):
1. rossz minoseg
2. ugralas (skipping)
3. rossz battery performance
4. rossz customer support
5. nagyon jo features

1. ebben lehet valami. Bar mar regen (5 eve) volt discman-am, de az anyag nagyon 'muanyag' ... Azt irtak, hogy eltorott a fedel, s ebben lehet is valami -> vigazni kell ra ! Mint lattad a fedelen vannak a kezelo szervek: a jogwheel jobb-kozepen, s ha ezt nyomogatom, akkor a fedel mozog fel-le a nem jo illesztesnek koszonhetoen (kb 0,5 mm-ert)

2. nos ez erdekes. Mar csak azert is, mert beolvassa a memoriaba az adatot (allitolag 8MB mem), s utana nem porgeti a CD-t !!! szoval nem ertem. Az 1.0-s firmware-rel volt valoban nemi halk pattogas ... (es bizonyos konyvtarneveket nem tudott megjeleniteni (nem volt benne semmi spec karakter), de a 2.05-tel ez eltunt) 2.05 f.: Autokaztunk vele (s a '86 Fiat Uno nem a lengescsillapitoirol hires :) ), de semmi gond nem volt ...

3. hat ezt nem tudom, holnap kiprobalom: feltoltom teljesen, s otthon hagyom mig dolgozom. Egyebkent a toltest jelzi a kijelzon, s lejetszasnal folyamatosan mutatja a jobb felso sarokban a battery allapotat ...

4. mivel a Mistral-ban vettem, ennel rosszabb customer supportot ugysem tudok elkepzelni :)

5. hat ezek tenyleg szenzaciosak ! pl.:
- 4 soros grafikus kijelzo
- a cd-n levo konyvtarakban tudsz lepkedni, mikozben szol a zene (mint winamp)
- egy adott konyvtar tartalmat is tudja ismetelni
- scrollozasi sebesseg beallitas
- hosszu mix-eknel, ha a vegere akarod tekerni, akkor skip a kovetkezo track, s visszateker
- mutatja a hatralavo idot
- stb ...

Ami nekem hianyzik a feature-oknel:
- crossfade a szamok kozott (ez tenyleg jo lenne)
- szamok sebessegenek allitasa (de ez csak az en hulyesegem)
- Ogg support (ugyan csak most jott ki az 1.0, lehet hogy beepitik ...)

Ami furcsa:
- van rajta LineOut kimenet, de ez is erositett ! azaz ha Equalizert, hangerot allitasz, akkor az is hallatszodik ...

egyenlore ennyit

(#35) Dworkyll válasza chros (#34) üzenetére


Dworkyll
tag

Köszönöm.

ÉS HOGY SZÓL????? :) :) :) És mi a helyzet az alapzajjal?

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#36) Dworkyll


Dworkyll
tag

Jut eszembe, miért pont a szoftver rovatban van ez a topik?

A HW, egyéb talán jobb lenne, mert így sose találom :))

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#37) chros válasza Dworkyll (#35) üzenetére


chros
őstag

Hat, lehet hogy bot fulem van, de nekem jo lesz :)))

Azt pedig, hogy nem csucs minosegu a fulhallgato, mar azok is megjegyeztek akik dicsertek a portekat, de ebbol sem veszek eszre sokat ...

(#38) Dworkyll válasza McJames (#2) üzenetére


Dworkyll
tag

CSákány,

tegnap láttam egy densiont közelről, teljesen röfi :) Eddig azt hittem, hogy csak autóban, vagy PCben műxik, erre kiderül hogy van egy adapteres betápja, meg egy 3.5-ös sztereó kimenete, és pengén lehet használni otthoni környezetben. Belehajítasz egy 60 gigás vinyót, és rágrebbeled az össze CD-det, + a teljes lépcsőházét :D

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#39) guest


guest
veterán

Aki azt írja, hogy drága a memória és esetleg ezért vesz/vett CD-set, fél év múlva úgyis vesz egy mp3 lejátszót mert addigra az ember után fogják dobni az utcán a lejátszót meg a memóriát is...
Én már most vettem 17-ért a Media-ban, 32MB Multimedia Card-ot adtak hozzá ingyen.
Szerintem nemsokára lesz 10-ért is és 64MB-ot kapsz majd bele ingyé'. Most ahogy belenéztem az újságba 10 közelébe süllyedt a 64-es. Megvárom míg a fele lesz akkor veszek az mp3 lejátszómba 2 64-est. 128 megára már két CD fér CD minőségben vagy 4 CD MC minőségben. Ennél több mi a fenének, ha úgyis letörölhetem?

prohardver vendég

(#40) guest


guest
veterán

Csak óvatosan az MP3-lejátszók vásárlásával! Lehet, hogy jövőre már Ogg Vorbis lejátszót érdemesebb inkább venni: http://www.prog.hu/news.php?nid=237

prohardver vendég

(#41) Dworkyll válasza guest (#40) üzenetére


Dworkyll
tag

Ezér vegyél flashelhető cuccost. Az SP250-nél elég nagyot ugrottak a firmware-rel. Ugyanez a játék a mobiltelefonnál, a Siemenset pl bütykülheti a user otthon :D, a Nokiát meg nem :(

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#42) Dworkyll


Dworkyll
tag

Hahó,

tegnap megnézegettem a nagyobb villanyboltokat mp3 lejátszóügyben. AZ elektroworldben kicsit kisebb a választék 40-50kHUF között, a MMarktban 21-50 között vannak a CD-s MP3 lejátszók, Thomson, Pana, Lenco, Scott(???), Samsung, Philips, Sony.

Jó látni, hogy végre egész emberi lett a kínálat :D

Vannak valakinek tapasztalatai ezekkel a mütyürkékkel?

http://ekonyvolvaso.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.