Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Balázs1621 válasza atesz117 (#8300) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Sajnos ez csak Vistához van, nekem Xp-hez kellene. :(

(#8302) huskydog17 válasza atesz117 (#8299) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Természetesen igen, de nem segített. A Flash Player teljesen használhatatlan, nem hajlandó települni a Tűzróka mellé, azonban a 3-as Chrome-mal tökéletesen együttműködik.

Ötlet?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#8303) lezso6 válasza Balázs1621 (#8301) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ahhoz max akkor lesz, ha megírod a Aero-t XP-re.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8304) mindkilla


mindkilla
tag

Helosztok!
Az mitöl lehet, hogy a firefoxom ~10 percenként megmakkan? Úgy emlékszek, hogy egy frissítés után kezdődött a dolog, akkoriban raktam fel a hangkártyám driverét is (bár ennek gondolom nem sok köze van hozzá). Ez volt a 3.0.13as verzé, azóta feltettem a 3.5.2, ami szintén túl gyakran omlik össze, teszi mindezt kiegészítőkkel és nélkülük is.
Win7 64 7137

(#8305) Draken


Draken
őstag

Firefox reinstall - ezért olvass vissza - vagy eleve lehetne/esedékes a win 7 rc vagy ha van lehetőséged rá, rmt-et feltenni.

(#8306) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Logouton fagy a firefoxom. Valószínűleg adblock plus miatt, más is tapasztalt ilyet?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8307) Ari18


Ari18
őstag

Sziasztok!
Miért írja ezt ki a a Firefox?
IE is néztem azzal jó.

(#8308) Gorneck válasza Gh0sT (#8306) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem semmi...

Gorneck#1239

(#8309) PazsitZ válasza Ari18 (#8307) üzenetére


PazsitZ
addikt

Cookie-k törlése, esetleg további gyorsítótár cuccok.

- http://pazsitz.hu -

(#8310) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A mai napon valami csoda folytán vagy nem tudom miért, magától megjavult a Tűzróka!
Megint rendesen működik, abszolút nem csináltam vele semmit. Amikor sztrájkolt a korábban is említett Flash Player miatt, egyszerűen átmentem Chrome 3-ra. Ma délután csodálkozva nézem, hogy a Firefox megjavult, de hogy mitől, az rejtély.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#8311) Winner_hun válasza Gh0sT (#8306) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aqua-s reklám miatt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8312) Ari18 válasza PazsitZ (#8309) üzenetére


Ari18
őstag

köszi sikerült :C

(#8313) Gh0sT válasza Winner_hun (#8311) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszi, közben rájöttem, sikerült blokkolnom úgy, hogy ne fagyjak tőle.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8314) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Üdv Topic!

Problémám a következő lenne,hátha vki tud segíteni:

Ma vettem észre, hogy ha mozillával (csak ezt a böngészőt használom) klippeket,videót nézek a C rendszer meghajtómon folyamatosan fogy a hely.Mintha letöltené valahova a videókat, valameilyk mappába.Ha kilépek az adott videóból abba marad a hely fogyása.

Lemezkarbantartót, ideiglenes internet fájl törlését már próbáltam,de csak töredékét szabadította fel az előzőleg lefoglalt helynek.

Vista 64-em van.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#8315) canniball válasza 용 Bob (#8314) üzenetére


canniball
nagyúr

CCleaner?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8316) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

A 3.5.2.-es verzió van fent és hiába van bepipálva, h. törölje az előzményeket, meg a sütiket és a többi vackot, nem törli mikor bezárom a böngészőt, nem jön fel az ablok, h. rányomjam, h. töröljön mindent.
Az előző verziónál feljött.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#8317) 용 Bob válasza canniball (#8315) üzenetére


용 Bob
senior tag

Már ezt is próbáltam.
Eltűnik hirtelen vagy 400 MB és a CC csak 40-50-et hoz vissza :(

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#8318) babosmiki


babosmiki
addikt

Hogyan tudom az oldalak méretét nagyítás után rögzíteni?
Akár hányszor kilépek mindig nagyítanom kell utána! :F
Köszi!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8319) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!
Nálam az a furcsaság van, hogy az oldalon történő keresés nem működik, történetesen bármit írok a keresőmezőbe, nem ugrik oda ill. nem jelzi hogy nincs ilyen találat, és az előző/következő mezők is inaktívak. Ez mitől lehet? Reinstall volt, nem segített.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#8320) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Valamivel nagyon lekicsinyítettem a Firefoxot de vissza valamiért nem akar menni.
Tudnátok segíteni? :$

Előre is kösz! :R

Ejj, tompa vagyok. Meg van. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#8321) Krystal_s válasza Zewa (#8320) üzenetére


Krystal_s
addikt

a Nézet - Nagyítás - Visszaállítás sem állítja vissza alapra ?

-látom már megoldódott...

[ Szerkesztve ]

(#8322) wetsom


wetsom
tag

Sziasztok!

Merevlemezről, hogy tudok témát telepíteni?

(#8323) canniball válasza wetsom (#8322) üzenetére


canniball
nagyúr

A ráhúzod a böngészőre megoldás nem játszik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8324) wetsom válasza canniball (#8323) üzenetére


wetsom
tag

WinZip-ként nyitja meg, régen nekem is ment így, de a 3.5.2-óta nem hajlandó...

(#8325) kp78


kp78
addikt

Mi a fenét kell kitörölnöm, és honnan, hogy a nemzetisport oldalon ne ez az ezer éves oldal jöjjön be? :F
Teljesen mindegy a böngésző (próbáltam operat, explorert, firefoxot), csak ez jön be, pedig ezek nem épp a mai hírek. :W
Próbáltam nso.hu-t is, de ott is ez jön be.
Firefoxban töröltem már sütiket, de nem segített. :F

[ Szerkesztve ]

(#8326) kp78 válasza kp78 (#8325) üzenetére


kp78
addikt

Most meg nem az jön be :F
Ezek szerint mégsem az gépemben van a hiba.
Mióta átálltak erre az új oldalra, azóta sz@rakszik.
Lehet, hogy néha karbantartják, és azért jön be olyankor nekem az az oldal :U

(#8327) wetsom válasza wetsom (#8324) üzenetére


wetsom
tag

A jar fájlt xpi-re átneveztem úgy felment.

(#8328) Met


Met
nagyúr

Javították már azt a hibát, hogy 200-250 mega ramot felzabál 2 nyitott ablakkal?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8329) harylmu válasza Met (#8328) üzenetére


harylmu
őstag

adatlapodon a ramok: GEIL Ultra 4096Mb DDR2 800Mhz
az a 200-250 annyira gáz lenne?
amúgy is:

(#8330) Met válasza harylmu (#8329) üzenetére


Met
nagyúr

Egyszerűen zavar, hogy annyi ramot zabál :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8331) pethYeti


pethYeti
addikt

3.7-ről került már ki valami infó hogy mikorra várható?

(#8332) atesz117 válasza pethYeti (#8331) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Idézet a Wikipediaról:" Jövőbeli változatok [szerkesztés]

A Firefox előzetes változatainak kódneve „Minefield” (magyarul: aknamező). A következő változat a 3.6-os, melynek fejlesztése már folyamatban van.

3.6-os verzió [szerkesztés]

A Firefox 3.5-ös verzió utáni kiadás a 3.6 lesz (bár a számozása még változhat).[49] (Eredetileg 3.2-ként hivatkoztak rá, mikor még a mostani 3.5 száma 3.1 volt.) Kódneve Namoroka, de a Firefox.next névvel is hivatkoznak rá.[50] Megjelenését 2009 ősz közepére/végére tervezik. A fejlesztését 2008. december 1-jén kezdték meg.[51] Ez a kiadás a Gecko 1.9.2 változatát használja majd, és számos újítás található majd a felületen, így például helyet kap benne az új tab-navigáció, amit a 3.1 béta 2 megjelenésekor kivettek.[52] Az első alfa verzió 2009. augusztus 8-án jelent meg. A tervek alapján az Alfa 1 után a Béta 1 (szeptember elején), a Béta 2 (szeptember vége), a kiadásra jelölt változat (október közepe/vége) és végül a végső változat következik, mely novemberben jelenik meg.[53]

3.7-es verzió [szerkesztés]

Július 17-én a Mozilla Wiki-n közzétettek néhány pillanatképet a fejlesztés alatt lévő Firefox 3.7-ről. Az újdonságok között szerepel a böngészőfelület átszabása, valamint az Aero glass átlátszósági effektek implementálása Windows Vista és Windows 7 rendszerek alatt. Jelen állás szerint a Gecko motor 1.9.3-as változatát használó Firefox 3.7 jövő tavasszal érkezhet.

4.0-s verzió [szerkesztés]

Brendan Eich, a Mozilla műszaki főigazgatója (CTO) 2006. október 13-án említette először a Mozilla 2-re vonatkozó terveit – ez a platform, amin a Firefox 4.0 valószínűleg alapulni fog. A változások között szerepel egyes XPCOM API-k eltávolítása, mások továbbfejlesztése; a standard C++ használata, röpfordítás a JavaScript 2 futtatásánál (ez a Tamarin projekt), futásidejű és egyes eszközök futtatásakor végzett biztonsági ellenőrzések.[54][55] Bejelentették a Gopher protokoll eltávolítását is a támadási lehetőségek csökkentése céljából, bár az a lehetőség is felmerült, hogy a protokollt meghagyhatnák arra az esetre, ha valaki implementálná egy, a memóriát biztonságosan kezelő programozási nyelven.[56]"

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#8333) pethYeti válasza atesz117 (#8332) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi!

Más: Firefox-ba hogy tudom azt beállítani ha letöltök egy .exe futtatható fájlt akkor azt ne keljen letölteni hanem egyből megnyissa?

(#8334) bAtt001


bAtt001
addikt

Hali !
Arról érdeklődnék hogy másnak is jelen van-e az a (számomra) zavaró dolog , hogy ha pl belekattintok egy szövegbe akárhova akkor ott megjelenik a kurzor és ott villog míg máshova nem kattintok.
Szeretném kikapcsolni ha lehetséges, mert elég régen jelen van de még mindig nem tudtam megszokni igazán. :)

(#8335) Tele von Zsinór válasza bAtt001 (#8334) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Options - Advanced - General - Always use the cursor keys to navigate within pages

(#8336) Shim


Shim
őstag

Több ismerősnél láttam, hogy miután widescreen monitorra váltottak, nem rendezték át a Firefox felületét, pedig jobban is ki lehetne használni a helyet.

Nálam az All-in-One Sidebar segítségével a könyvjelzők és minden egyéb a bal oldalra került, a Tab Sidebar-ral pedig a jobb oldalra tettek a tabokat. Így az oldalsó kihasználatlan helynek végre lett értelme, és függőleges is nőtt a látható rész.


katt a nagyobb képhez

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8337) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

A kérdés még mindig adott: A 3.5.2.-es verzió van fent és hiába van bepipálva, h. törölje az előzményeket, meg a sütiket és a többi vackot, nem törli mikor bezárom a böngészőt, nem jön fel az ablok, h. rányomjam, h. töröljön mindent.
Az előző verziónál feljött.

És még egy. A Könyvjelzőben nem lehet név szerint rendezni az oldalakat?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#8338) Shim válasza Joe bácsi (#8337) üzenetére


Shim
őstag

Könyvjelzőknél mappa nevére jobb klikk, és ott legalul Rendezés név szerint.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8339) €uro


€uro
őstag

A Mouse Gesture Redox kiegészítő, amivel beállítható, hogy a Firefox az előző oldalra lépjen vissza a jobb_egérgomb_nyomvatart_közben_ball_likk combo-val, a 3.5.2-es verzióval már nem kompatibilis. Tudtok helyette nekem alternatívát ajánlani?

Másik kérdésem, hogy a Fast Dial kiegészítő használható-e úgy, hogy miután új lapot nyitok, akkor azonnal elkezdhessem begépelni a böngészni kívánt oldal címét és előtte ne kelljen nekem még külön ráklikkelni az URL címsorra? Régebben még a Fast Dial is így működött. Esetleg helyette is szívesen fogadok alternatívaként más ajánlatot.

(#8340) atesz117 válasza €uro (#8339) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Ezek közül próbáltad már valamelyiket? A másik kérdésre igen, ha új lapot nyitsz, azonnal ott villog a kurzor a címsorban, ha megy a Fast Dial, akkor is.

Samsung Galaxy A34 5G

(#8341) €uro válasza atesz117 (#8340) üzenetére


€uro
őstag

Az All-inOne Gestures tudja az általam vágyott funkciót.

Köszönöm!

Viszont amikor én új lapot kérek, a Fast Dial oldalának megjelenésekkor nem villog a címsorbana kurzor. Valójában nem is tudom, hogy hol a kurzor, vagy hogy melyik lehet az aktív ablak/ablakrész. Ugyanis bármelyik gombot nyomom meg a klaviatúrán, a böngésző semmire sem reagál.

De ha azt mondod, hogy egyébként a Fast Dial-nál a kurzornak a címsorban kellene villognia, akkor lehet, hogy ha leszedem és visszarakom ezeket a kiegészítőket, akkor helyreáll a rend.

(#8342) atesz117 válasza atesz117 (#8340) üzenetére


atesz117
aktív tag

Szivesen.

Samsung Galaxy A34 5G

(#8343) Joe bácsi válasza Shim (#8338) üzenetére


Joe bácsi
őstag

De az csak a könyvtárban lévőket rendezi. Nekem az nem elég.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#8344) Milan24


Milan24
aktív tag

Hali szakik! :B
Miért nem tudok Add-ons-okat telepíteni?? Mindenre ez a hibaüzenetet kapom sajnos.:( Valaki segítsen már nekem légyszike.

(#8345) BigBear


BigBear
senior tag

Sziasztok.
Évek óta használok Firefoxot, de kezdek egyre morcosabb lenni rá. :(((
Van egy furcsa problémám, ami csak Firefox alatt jön elő. Mégpedig az, hogy néha elmegy a hangja az egyes oldalaknak. Azaz pl. ha youtube-ot nézegetek, egy idő után egész egyszerűen nincs hang a videók alatt. Ha ilyenkor lelövöm a Firefoxot, majd újraindítom, nem is indul elsőre, hanem kiírja, hogy már fut a memóriában, így nem tudja elindítani. Még egy indítás és minden rendben. Furcsa, de baromi idegesítő tud lenni.
Más böngészővel nem jön elő a hiba, így nem hiszem, hogy egyéb driver / hardver probléma lenne. Van / volt valakinek hasonló problémája vele? Maga a firefox lehet rossz, vagy csak egyes verziók? Mert őszintén szólva mintha nem mindig lenne ilyen hiba, azaz egy ideje nem volt, de mintha a legutóbbival jött volna elő a dolog.

A memóriazabáról nem is beszélve. Oké, azért van a gépben memória, de mikor fut a gép már néhány napja (oké, most megy már vagy egy hónapja újraindítás nélkül...) és sok oldal van megnyitva, az a fokozatosan kúszó 2-3-400 mega elég soknak tűnik amit megzabál. Mintha nem lőné le a betöltött oldalakat rendesen és csak hízna a memóriában.
Ilyenkor aztán szépen be is lassul a dög.

(#8346) Winner_hun válasza Milan24 (#8344) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet a kiszolgálóval van gond, később próbáld meg újra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8347) Winner_hun válasza BigBear (#8345) üzenetére


Winner_hun
félisten

Spyware vagy vírus esetleg?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8348) Milan24 válasza Winner_hun (#8346) üzenetére


Milan24
aktív tag

Nem tudom mer amióta visszakaptam a notim. Win7 RC van rajta, és a 3.0.12-es firefox volt és friossítettem a 3.5.2-re, azóta nem megy egy add-ons sem. Jah és a beállításokat mindig a mozbackup-al mentem el meg állítom vissza. Most is így történt.

(#8349) atesz117 válasza Milan24 (#8348) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Valószínüleg azért, mert a 3-as és a 3.5-ös add-onjai nem kompatibilisek, és ha a beállítások is a 3-ashoz voltak, akkor bekavarhat a 3.5 működésébe. Szerintem mentsd el a könyvjelzőket html formátumban, aztán full reinstall.

Samsung Galaxy A34 5G

(#8350) Milan24 válasza atesz117 (#8349) üzenetére


Milan24
aktív tag

Oké megvolt, és így már jó is, csak a jelszavaim kell mindenhova újra beírkálnom. Köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.