Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) J_vagyok


J_vagyok
csendes tag

Most vennék DVD írót.

Pioneer-t szeretnék, ezt már eldöntöttem.

A kérdés, hogy 109-es újat, ami sokak szerint még nem kiforrott, vagy a régi jó 107-est.

Amit nem tudok, mert itt a fórumon is írnak összevissza:

A 107 valaki szerint nem ír DL-t.
Van aki szerint csak olvassa.
Van aki szerint új FW-el (1.21?!) írja a DL lemezeket.

Mi az igazság? A 107-es ára kb fele mint a 109-es...
107-ben mindegy melyiket veszem?

Nekem olyan kellene, ami hosszú távon jó, nem kell 1-2 éven belül kicserélni...

Gondolom a 109-es később forr ki, de biztos jobb, csak nem biztos hogy megéri a 2x annyi pénzt. Nagyker ár körül a 109-es 19e Ft körül, a 107-es meg 10e körül van.

Melyiket javasoljátok?

Most a 107-es mit is tud?! :F

Köszi a válaszokat előre is! :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2) kano


kano
nagyúr

A 107D nem ír Dl-t semmilyen fw-vel! Szerintem vegyél egy 108-ast(ASUS dobozos 108-as belsővel)vagy vagy ha több pénzed van akkor Plextort.
Esetleg az NEC 3520-t is dícsérik.Azért nem fognak túlzottan örülni, hogy ezért új topicot nyitottál.:O

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3) Lord Zero válasza J_vagyok (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

ismerős a dilemmád, én is megőrültem félig anno, minél többet olvastam a témáról, annál nyugtalanabbak voltak az éjszakáim :D

egyvmit viszont nem értek: 107 vs 109, de a 108 miért nincs képben? (én őt választottam, hála a ph dvd-guruinak)
a leírt dilemmád alapján a tökéletes kompromisszum lenne (tudja a dl-t és kiforrottabb, mint a 109)

(még biztosan fogsz kapni egy pár bővebben:linket is ;] )

nem, mindegy

(#4) J_vagyok válasza Lord Zero (#3) üzenetére


J_vagyok
csendes tag

Hát azért 107 v 109, mert azok vannak raktáron :)

De akkor 108-nak is utánanézek...

[Szerkesztve]

(#5) J_vagyok


J_vagyok
csendes tag

Ez offtopik!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#6) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kereső nem rossz dolog :)
Pio 109: Bővebben: link
Pio 108: Bővebben: link
Pio 107: Bővebben: link

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) J_vagyok válasza Dilikutya (#6) üzenetére


J_vagyok
csendes tag

Szia, köszi, de sajnos ott túl sok offtopik van a témában, sokezer hozzászólás...

Átnéztem mindet, azért nyitottam a topikot. Persze nem olvastam el mindet...


De akkor 108-as lesz úgy néz ki... Mivel 107 nem DL-es. Esetleg 109-es...

Köszi azért mindenkinek... :)

108 -vs- 109 nél mik az érvek, ellenérvek?

(#8) D4v3


D4v3
őstag

Ha pio nem jönne össze, akkor csak ajánlani tudom az lg 4160-t. 2hónap alatt írtam 200+ dvdt és egyikkel se volt még baj

(#9) J_vagyok válasza D4v3 (#8) üzenetére


J_vagyok
csendes tag

Köszi, a PIO összejön, 100%, csak kérdés hogy 107, 109, esetleg 108...

De én így már 108/109 között döntök majd...

(#10) xtmod


xtmod
senior tag

sztem 108, ha fontos a dl. a 4x-es sebesség elég gyors. a 109-es, úgyhallottam még nem az igazi, bár egy jól megírt fw-el sok mindent lehet orvosolni.

(#11) Dilikutya válasza J_vagyok (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

dual layerrel mit akarsz?:) drága a lemez, márha egyáltalán lehet kapni. ki is írnád a lelkét a 107-nek, mire a dl elérhető lesz ténylegesen... amúgy fw frissítéssel asszem már az is tud dl-t írni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) J_vagyok válasza Dilikutya (#11) üzenetére


J_vagyok
csendes tag

Dilikutya:

KANÓ írta itt a topikban:

''A 107D nem ír Dl-t semmilyen fw-vel! ''

Te meg ezt írod:

''... amúgy fw frissítéssel asszem már az is tud dl-t írni.''

Most akkor melyik az igaz?!?!!?!?

Most tud írni, vagy csak olvasni tud DL-t, vagy MI VAN?!!!

Ezt mondom látjátok, hogy valaki ezt, valaki meg az ellentétét mondja...

Ki az aki 100% biztosan tudja + leírást is tud mondani?!

Nekem Yamaha CD írom van, még vagy 3 éve vettem 25e Ft körül, azóta is TÖKÉLETESEN ír, pedig sok sok CD-t írtam vele... Nem akarok félévente új DVD írót venni, felesleges... Vagy ennyit változott a világ?!



Aki esetleg tudja hogy a 107 az most ír-e DL-t, vagy nem, kérném hogy írja le... :F

(#13) J_vagyok válasza Dilikutya (#11) üzenetére


J_vagyok
csendes tag

Ja, nekem a DL lehetőség kell, ha esetleg akarok DL-t, ne kelljen új írót vennem... Szerintem is csak alig fogom használni, de kell a BIZTOS LEHETŐSÉG... :)

(#14) athe válasza J_vagyok (#12) üzenetére


athe
tag

Nekem 107-esem van és biztosíthatlak, hogy NEM tud írni DL-es lemezt. Ellenben egy uj fw-vel tudja öket olvasni.

(#15) arpeen2 válasza J_vagyok (#13) üzenetére


arpeen2
senior tag

108-as atomstabil és vele kezdődik a dl pio írók sora...ha nem akarsz szenvedni akkor ne vegyél 109-et sztem. 108-as megírja a vaniliás karikát is ha bele tudod tuszkolni. Egyetlen hátránya hogy ma már nehéz szerezni. :(

(#16) J_vagyok


J_vagyok
csendes tag

Asus DRW-1608P bulk - Ez elvileg 109-es belsővel van, és csak 13e Ft nagyker áron, szerintetek ez jó?

Mi a különbség a Pio 109-es és ez között?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.