Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Most vegyek új tápot? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) force


force
csendes tag

HI!

A gondom a következő:
Van egy Abit gef4 ti4200 8x veókarim, és az Abit diagnosztikai progija szerint az agp voltage-vel vannak gondok, 1.8V- ot jelez.Játéknál fagy vag újraindul.Ezt egy 300w Codegennel csinálja.Kicserélétem egy 300-as mercuryra,s ezzel nem csinálta , utána vissza a Codegen, 1 napi jó volt, és így az agp voltage 3.17 és 3.12 V között váltakozoztt.Ha 3.10V-ra esett vissza,megint hibát írt és az ASus Pc probe is feszültségingadozást jelez....

Most cseráljek tápot, és ha igen,akkor milyet,vagy más a gond?

(#2) anulu válasza force (#1) üzenetére


anulu
félisten

háááááát. eléggé gázos fesz értékek. javallanék egy márkás táppal történő tesztet, hogy azzal mit művel.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) TexT-BoY válasza force (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

mid van Pentium?
mert az sokat''zabál'' amugy az asus probe mien értékekt mutat nem ingadozik?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#4) Cane válasza force (#1) üzenetére


Cane
őstag

Szvsz tápcsere. Agp 3.10V??? Érdekes...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#5) CharlieDrop válasza Cane (#4) üzenetére


CharlieDrop
veterán

1.5V az AGP, nem, pláne ha 8X :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6) force


force
csendes tag

Tudom,hogy az agp 8x -os szabvány 1,5 V,de ez a nem müxik jól meg sztem is sok a 3V,de 1,8 nál is ezt csinálta ....

(#7) VladimirR válasza force (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a 8x agp veletlenul nem 1.5 volt?

szerk.:
es meg annyit tennek hozza, hogy nem kell esznelku mindenre tapcseret javasolni
esetleg nezze meg a topicindito egy kolcson (szinten 8xagp) videokartyaval is

[Szerkesztve]

(#8) force


force
csendes tag

Ja és AMD.

(#9) PNEUM válasza force (#8) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Én a helyedben a 300-as Codegent mindenképpen lecserélném! (Negatív vélemények vannak róla!)
Írtad, hogy egy Mercury táppal nem csinálta ezt!
Ha lecseréled a tápot és mégsem az a gond szvsz. akkor is előrébb vagy!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#10) naga


naga
senior tag

Jó lenne valami normális tápot(pl.a DTK olcsó és finom) kerítened, Codegent a Mercury-ra, hát ez inkább visszalépés mint előre. :(

(#11) PNEUM válasza naga (#10) üzenetére


PNEUM
aktív tag

:)) :C

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#12) naga


naga
senior tag

A tápot mindenképpen vegyél, de mi van még a gépedben, milyen lap+proc+hdd+optikai meghajtó stb.?

(#13) force


force
csendes tag

Amd 2000+@ 1833Mhz
asus a7n8x-x
lg 52x cdrom és teac 52* cdrw
60seagate hdd
mobilrack

(#14) naga válasza force (#13) üzenetére


naga
senior tag

Ehhez a géphez tényleg izmosabb táp kell, amíg nem veszel jobb tápot, próbáld ki, hogy lehúzol minden felesleges cuccot, pl. optikai meghajtók, mobilrák, és ha tunning van, akkor alapra visszarakod, és hogy így is újra indul-e, ha megterheled (játék) a géped. De nem érdemes sokáig próbálkoznod ezekkel a tápokkal, mert ha túlterheled, akkor kipurcan és nagyon rossz esetben viszi a géped is. :(

(#15) force


force
csendes tag

Milyen tápot ajánlotok,ami olcsó és jó minőségű?

(#16) strike-force válasza force (#15) üzenetére


strike-force
őstag

volt itt régebben tápteszt, abban a Coolink tápok elég yo helyen végeztek és az áruk is elfogadható...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#17) Cane


Cane
őstag

Ár/minőség arányában Coolink. A-Open is jó, csak körülményesebb csak táphoz hozzájutni.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#18) gaben


gaben
aktív tag

Pici segítség kéne:
Néztem ezt a Coolink AP 350X tápo névlegesen 300W teljesítménnyel.
Úgy írták,hogy 400W felett is teljesít.
Akkor plyan,mintha 400W-os tápom lenne?

(#19) Cane válasza gaben (#18) üzenetére


Cane
őstag

Ha azt vesszük akkor igen, mintha 400w-os tápod lenne. Már csak az a kérdés meddig bírja így?

[Szerkesztve]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#20) hobizoli válasza VladimirR (#7) üzenetére


hobizoli
nagyúr

8xAGP=0.8V




hobizoli

több drón kell ;P

(#21) naga


naga
senior tag

A DTK 300W-os kb. 7k bruttó, ez a már elég normális, és tényleg leadja azt, ami rá van írva, súlya a Codegen sokszorosa : ). 10 felett kicsivel kapsz Chieftecet vagy Enermaxot. Esetleg a itt a hardver piacon használtan is vehetsz Chieftec-et olcsóbban, mint a boltban, elő szokott fordulni.

(#22) force


force
csendes tag

Megnéztem ezt a tápos cikket itt a PH-n,és ez a coolink 350x elég jó.
Erről vélemény?

(#23) jerry311 válasza force (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

bróbálkozz esetleg egy 400-as táppal, pl azona.
vagy 350-es chieftec / enermax :DD

(#24) naga


naga
senior tag

Chieftec 360-as:
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=39294&arc=f

(#25) maszat válasza gaben (#18) üzenetére


maszat
senior tag

Hát egy Codegen 400W teljesítményét valszeg hozza, sőt lehet hogy még felül is múlja

(#26) bujdyka válasza force (#15) üzenetére


bujdyka
tag

A tápon nem szabad spórolni!!! Nekem egy Chieftec HPC-360 van, szerintem ez a minimum, elvileg 360 W-ot tud, de 12V-on asszem 26A míg a 400-as Mercury 12A...
Szóval vagy egy ilyen vagy egy Enermax!
Ne várd meg míg a táp hazavág egy 80-180k-s cuccot!!!

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#27) fofi


fofi
csendes tag

Haverom a 3. Athlont füstölte el, mikor rájött, hogy a táp volt a szar. 5-6 óra után vmi túlfeszt kaptak a procik és dead. Szerencsére a 3.-nál a táp is elfüstölt.

Egyébként Mercury 400W-os volt. Sajnálta a lét az Enermaxra.

(#28) ffodi


ffodi
veterán

Nekem is 300 Wattos Codegen tapom van és megy vele 3 vinyó meg 1 CD meghajtó, meg 1 CD-író. Nameg a proci is tuningolva van. És van benn még + 3 venti is. :) :) :) :)



[Szerkesztve]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#29) naga válasza ffodi (#28) üzenetére


naga
senior tag

Ezzel ne dicsekedj, inkább vegyél egy 300W-os DTK-t, most 4700+fa és nyugodt lehetsz, hogy nem ég le a géped.

(#30) naga válasza fofi (#27) üzenetére


naga
senior tag

Ehhez csak gratulálni tudok! A procikra nem sajnálta a lét? :(

(#31) ffodi válasza naga (#29) üzenetére


ffodi
veterán

Jó ez a Codegen! Nekem tökéletesen megfelel. Még semmi baj nem volt vele. pedig már 1 éves. Nem lehet a Codegen tápokra általánosságban azt mondani, hogy sz**-ok. Az enyém pl. jó!!! Ha meg új tápot vennék akkor se 300 Wattos DTK-t hanem 466 Wattos Enermaxot!!! :) :) :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#32) naga válasza ffodi (#31) üzenetére


naga
senior tag

Ok, szerinted jó, de ha eldurran és rossz esetben viszi az egész géped, vagy a felét, akkor majd sajnálni fogod, azt a kb. 6k-t amennyiért tudnál venni egy ehhez a konfighoz minimum való tápot. Te tudod. Nekem volt ismerős, akinek az egész gépet vitte a táp, ami nem garanciális hiba, jó ha tudod, hogy a hajadra kenheted a szénné égett alkatrészeid. Soha nem értem az ilyen hozzáállást, 3 vinyó az van, 5 dekás táppal. :(
Ha van rá lové, akkor vedd meg az Enermaxot.

(#33) ffodi válasza naga (#32) üzenetére


ffodi
veterán

Ha szenné ég akkor íves felújítást kell vegrehajtani a gépen. (remélem nem fog)

Az egyik ismerősömnek 300 wattos tápja van és megy vele 6 vinyó meg 2 cd meghajtó + proci agyon van tuningolva + Radeon 9700! És nem fagy!

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#34) naga válasza ffodi (#33) üzenetére


naga
senior tag

Ok, ha szerinted ez normális, akkor használjátok így. Nekem tényleg mindegy én csak nem akarom, hogy mással is megtörténjen, hogy ott áll a füstölgő romok felett. Én kiszálltam, úgy látszik tényleg csak saját kárán tanul az ember. :(

(#35) ffodi válasza naga (#34) üzenetére


ffodi
veterán

Ebben igazad van!

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#36) aga


aga
tag

Egyik ismerősömnek is egy Mercury füstölt el, az alaplapot is magával vitte. Gariba cserélték neki, és kapott egy új Codegent :(, mintha az jobb lenne.

Szerk.: vmilyen ASUS lap, AMD 2500+@3000+, 9600pro, 2*256MB DDR400, DVD író + 2 vinyó. És mindkét táp 300-as.

[Szerkesztve]

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#37) Joló válasza aga (#36) üzenetére


Joló
tag

Codegen 400w-os tápom két MSI lapot vágott haza két hét alatt!A táp és a lapok három hetesek voltak.Ennyit a codegenről.

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

(#38) Adi


Adi
senior tag

Úgy látszik, hogy még mindig vannak, akik nem tanulták meg, hogy a minőségi dolgokat általában csak egyszer kell megvenni és ''óccsítanak'', mint D-209. :DDD

Személyes tapasztalataimat osztom meg veletek.

Codegen, Mercury, JNC, KME, Acorp, Vargáné és Tsa Bt.: egykutya. Akinek ilyen van és eddig jól működött, de most összetörtem a szívét, hát nagyon sajnálom. :D Gyorsan vegyen egy normális márkát, mert ezek mind sz*rok.

Egyik ügyfelem, ahol rendszergazdáskodom, egy mérnökiroda. Ott szinte mindegyik gépet ilyen táppal hozta a szállító az évek során (Codegen ház, benne valamelyik fajta táp, de szerintem ezeken csak a címke különbözik). A lassan egy év alatt, amióta nekik dolgozom, olyan 6-7 tápot kellett kicserélni, Coolinkra, Chieftecre. Ezek közül kettő úgy püffedt meg, hogy valamit elvitt magával a gépből.

ldm start-reconf primary

(#39) Alvin_ti4200 válasza Adi (#38) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egyik ügyfelem, ahol rendszergazdáskodom, egy mérnökiroda. LOL. Bocsi, de ennek nincs értelme:))

(#40) dain válasza Alvin_ti4200 (#39) üzenetére


dain
tag

miért ne lenne? gondolom vállalkozó és éppen ezért akiknek dolgozik így az ügyfelei..

my days are darker than your nights..

(#41) I. Richard válasza fofi (#27) üzenetére


I. Richard
senior tag

Érdekes! A procinak nem az alaplap ''állitja elő'' a feszültséget? Azaz az alaplapnak nem kellett volna meghalnia????:F:F
Lehet, hogy butaságot irtam, javitsatok ki, ha ez nem igy van!

(#42) Goose-T válasza ffodi (#28) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem most haldoklik a 120-as Maxtorom, valószínüleg a 300-as Codegen táptól. Még a héten veszek újat. Nálunk a cégnél Fortron tápok vannak. Nem sok ment még tönkre.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43) naga válasza I. Richard (#41) üzenetére


naga
senior tag

Általában a haldokló, túlterhelt táp ad egy utolsó nagy löketet a részegségeknek. Ilyenkor van, hogy az alaplap nyiffan ki és a proci túléli, de van olyan is, hogy a lap átvészeli, de a proci pukkan el, mindkettővel találkoztam már ismerősöknél. :(

(#44) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Ha már valaki szar tápot használ, legealább vegyen hozzá túlfesz védőt:
[L]http://www.maxx.hu/index.htm[/L]

Persze, akkor már érdemes megfontolni, hogy a plusz 2000 forinttal nem elég-e a keret jobb tápra. Ha viszont utólag kell kis pénzből kezdeni valamit, ez kötelező darab.

egyéb állatfajták

(#45) Szatír válasza force (#1) üzenetére


Szatír
aktív tag

Szia !

Nekem is volt codegen tápom...tudok mesélni. 2 hétig bírta, és egyszerűen beadta az unalmast. Először azt hittem mindenem szarrá ment,mert felénk Mucsafalván :o) elgég gáz a vill.szolgáltatás.
Szóval vettem egy márkásabb tápot, spec Enermax mellett döntöttem. A régit szó nélkül cserélték, de cserélheted, ha esetleg a videókarid, ramod deszkád tönremegy mert arra ugye nem sól a agri. És mint megtudtam ilyenkor ezek a tápok adhatnak le többletfeszkót a rendszer felé...szóval bármit megsüthet.
Szerintem egy 100e ft-s gépnél már megéri minőségi tápba befektetni, lehet olcsóbb is 10-20 között már minőségi cuccokat kapsz. Túlfesz bizt, PFC, dual venti, aranyozott csatik és egyéb nyalánkságok.
És még valami amire nem szabad sajnálni a pénzt: a SZÜNETMENTES.
Tök jó volt, a vasárnap esti vihar miatt félórás ármaszünet volt nálunk, a környéken sehol semmi.
Én meg néztem a TV-t /tvtuner álltal/ szóval vannak előnyök :o)
A wincsi hibák nagy része is áramingadozás miatt jön létre, a vezérlőelektronika nem tudja elviselni a hirtelen fesz.váltakozásokat stb....
Egy szünetmentes mindig jó befektetés ! Stabil 50 hz + villámvédelem+ túlfeszvédelem.stb..stb...


[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#46) I. Richard válasza naga (#43) üzenetére


I. Richard
senior tag

Hát remélem én egyikkel sem találkozok!!!!:) A lényeg a megelözés, ezért szereztem be egy Chieftec-et, pedig nem vagyok anyagilag nagyon elengedve... Jobb kiadni azt a 14k helyi valutát a jobb tápért, mint egy halott gépet életre kelteni, az esetleges adatveszteségeket pótolni.....
Akik pedig minden veszély mellözni akarnak, azoknak ajánlott még egy túlfeszvédö!

A topicnyitónak pedig annyit, hogy nyugodtan vehet egy minöségibb tápot, de nem feltétlenül olja meg a problémáját.

(#47) naga válasza I. Richard (#46) üzenetére


naga
senior tag

Én is most cserélem le a környezetemben a tápokat, holnap például egy vargányás papír házat fogok megterhelni egy DTK táppal. :)

(#48) perempe


perempe
addikt

Érdekelne a véleményetek. Kell-e nagyobb táp a default Codegennél, ha 2.6 C-t veszek? (Egyelőre nem akarok tuningolni, Abit is7-e lapba menne.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#49) naga válasza perempe (#48) üzenetére


naga
senior tag

Szerintem kell, mindenképpen cseréld le!

(#50) Szatír válasza perempe (#48) üzenetére


Szatír
aktív tag

Ha nincs rá keret, akkor nem kell. A default tápok 300 w körüliek,szóval bírják.
Azt ,hogy a tuning pontosan mennyit zabál nemtom, de a perifériák: hdd,cd, pláne egy cd vagy DVD író azok eszik meg a naftát. Tuningnál meg ugyi ott a cooler-klán, neon, meg a heötpájp :o)
Szóval ha alapon egy cdíróval + mondjuk egy hdd-vel hajtod a gépet,akkor szerintem nem fontos.
Azért azt nézd meg milyen gyártmány....spec. én nem bízom a Codegenben.


[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Most vegyek új tápot? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.