Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Edgeri


Edgeri
senior tag

Sziasztok!

Eddig nem nagyon akartam tuninggal foglalkozni de most elkezdett érdekelni a dolog. Viszont ku*vára nem értek hozzá :)
Szóval van egy gép:

ASUS CUSL2-C 815 Intel chipset
PIII 667 MHz (Coppermine)
256 RAM (133)
ASUS V7100 PRO GEF2 MX 400 32 RAM
SEAGATE 80 GB 7200 Rpm

Ezt kellene valahogy feltornázni.
Szeretnék javaslatokat kérni tuningban jártas emberektől. Egyáltalán mik a lehetőségeim, minek van értelme stb...

Plíz ha van időd segíts!
Köszi!

Üdv, Edgeri

(#2) McJames válasza Edgeri (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Sokat nem tehetsz, tekintve, hogy az FSB-d helyből 133 MHz. Egy kis húzás a CPU-n, meg a memórián, ha bírják - szvsz sok értelme nincs, ha csak a kíváncsiség nem. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) xuldar


xuldar
őstag

Én meg azt mondom, hogy a 667-es PIII-nak csak 100-as fsb-je van, ezeknél is kb 800-nál emeltek fsb-t. Próbálkozz ennek az emelésével, de sokat nem fogsz tudni szerintem, és nézd meg a hűtődet is, ha van akkora, mint a fél öklöd, akkor megpróbálhatod. Ha a proci is bírja. Ha 120 fölé emeled az fsb-t, ne felejtsd el átállítani a closck-ratio-t is, mert a PCI busz nem fogja bírni a nagy frekvenciát.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4) Sidaries válasza Edgeri (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Volt itt egy tuning alapozó című cikk. Keress és olvass.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) Skica válasza xuldar (#3) üzenetére


Skica
őstag

xuldar! kicsit el vagy tájolva.A pentium 3-as széria 100MHz-es szária :450/500/550/600/650/700/750/800/850/extrém esetben 1000MHz-volt.A 133-as széria:533/633/667/733... 1133MHz-ig volt.A procidat max 800-860-ig lehet kiválló memoriával tuningolnod (csak minek???)

Üdv:Skica

.: No Comment Grp:.

(#6) McJames válasza xuldar (#3) üzenetére


McJames
senior tag

100-as? Számoljunk. :)
667/100=6,67
Na ilyen szorzó nincs, ugye...
Sokkal inkább:
2×66,66=133.32
5×133.32=666,6 ~ 667MHz

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) xuldar válasza McJames (#6) üzenetére


xuldar
őstag

Jólvanjólvan, legközelebb gondolkodni is fogok, mielőtt baromságokat írok.
Mea Culpa, stb... :D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8) Edgeri válasza Skica (#5) üzenetére


Edgeri
senior tag

Köszi a válaszokat.
Hogyan húzzam fel 800-ra? Miket kell állítanom?
'Látványos' gyorsulást nem tudok kicsikarni mi?

Üdv, Edgeri

(#9) Superman válasza Edgeri (#8) üzenetére


Superman
nagyúr

Bemész a Biosba és ott állíthatod az FSB -t. Ameddig bebootol, addig jó. Persze nézni kell a hőmérsékletét is a procinak.

(#10) Loader válasza Edgeri (#1) üzenetére


Loader
tag

Arra mindenképpen figyelj, hogy a PCI 33Mhz és az AGP 66Mhz-en maradjon ill. csak kicsit emelkedjen. Ha a proci nem megy feljebb próbálkozz még a memória időzítések állításával. A kisebb érték a jobb. Álítasz egy kicsit majd lefuttatsz valami tesztet. pl.:3DMark2000, vagy valami memória tesztelő progit (Sok ilyen van). De ezt akkor is csináld meg, ha a procit tuningolod. Ha nem stabil akkor vissza az egész. Aprocinál lehet emelni a core feszt is, de ezt csak kismértékbe ajánlatos emelin kb.5-10%-ot. Ez segit ha fagyogat a gép. Ha jól tuningolható akkor mindenképpen szerezzbe egy jófajta procihűtőt, sokatszámit, hogy hány fokos a proci. Minnél jobban tudod hűteni annál nagyob az esélye a tuningnak. Speckó hűtéssel akár 0Celsius alá is le lehet hűteni a procit bár ez drágább megoldás mintha vennél egy 1000-res procit.
Nézd meg az alaplap leírásban hogy milyen procit tudsz belerakni ill. kérdezz meg valakit akinek iylen van. Ugy tudom, hogy abba belemegy a 1200Tulatin is, akkor meg fölösleges ezzel a procival bajlódnod. Persze ha nincs pénzed.
Na, akkor jó tuningolást!

''Te! Hogyis van ez?''

(#11) McJames válasza Loader (#10) üzenetére


McJames
senior tag

CUSL2-C-be sajnos nem megy simán Tualatin. A max. PIII 1000EB ha jól emlékeszem.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#12) Edgeri


Edgeri
senior tag

Köszi a hozzászólásokat.

Sajnos nem lehet belerakni a Tual magos CPU-kat.
De Celeront igen.
Hány Mhz-es Celeront vegyek (és érdemes venni) ami már lepipálja a procim sebességét?

A VGA-t nem lehet valahogy húzni?

Üdv, Edgeri

(#13) Egon válasza Edgeri (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Hali!

Szerintem vegyél egy 900-as Celeront (esetelg 800-as, 850-est), jó eséllyel tudod járatni 133 MHz-es fsb-vel, némi fesz, emeléssel. Az már azért érezhető gyorsulást fog jelenteni a jelenlegi rendszeredhez képest.
A vga-t is tudod húzni, kell egy célprogi hozzá (pl. PowerStrip), és hadd szóljon (de csak óvatosan!).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) Superman válasza Edgeri (#12) üzenetére


Superman
nagyúr

A 900 -as nekem 1305Mhz - en ment. Ez volt a max. de lehet, hogy a noname ramok miatt. Mindenesetre ezen stabil volt.

(#15) Bozz válasza Superman (#14) üzenetére


Bozz
tag

Nekem csak 1100-on ment a 900-as, hiába adtam neki feszt is...

(#16) Superman válasza Bozz (#15) üzenetére


Superman
nagyúr

Milyen lapban? Nekem egy Asus TUSL2 - C - ben ment ennyit. valszeg nagyon jól kifogtam a procit, de a lap is hozzájárult.

(#17) Edgeri


Edgeri
senior tag

..és ha az új Celeront nem akarom tuningolni, akkor milyet vegyek, ami már lepipálja? 1000-est? Vagy nagyobbat?

Üdv, Edgeri

(#18) satie


satie
csendes tag

Nekem is ASUS CUSL2-C-m és 667-es P3-am van. Stabilan kijön belőle 770 MHz. Hűtőcsere nélkül. A feszt csak 2 állítással kellett feljebb vinni. (Nem emlékszem milyen közönként állíto a saját lapom! :DD) Mondjuk így 153-as Fsb-vel lehet, hogy szerencsém van, de mehetne többön is, ha nem Riva TNT-m lenne. 780-on esetenként már szaggatott. Amúgy a 950 MHz-es celeron talán már veri a 667-es P3-at. 9,5-ös szorzó van benne. Tualatint meg lehet, hogy hajtja. Nem tudom, nem próbáltam. (Egyeseknek megy:D!) A Biosba pedig a memória betöltésekor nyomogatva a Delete-t tudok bemenni. Lehet, elavult ez is. Ott pedig adja magát. Van egy Manual funkció, akkor engedi, hogy az Fsb szorzó PCI(??) számhármast állítsuk. Az ahogy van úgy jó. Képes 500 MHz-en is bebootolni, ha az Fsb 100-as. Na mindegy. Ne nevessetek, erre magamtól jöttem rá, tapasztalat nélkül. (Első tuningom volt!) Azóta is... :( Ennyit tudtam mondani.

(#19) memorix


memorix
aktív tag

Hello,

Ha jól akkarsz tuningolni akkor már az elejétől foggva válogatod az alkatrészeket.
Az útolagos tunigolás nem mindig olyan sikeres.

Nekem is volt CUSL-2 M egy 600 MZ (1047) celeronnal. Ez volt a max amit ki lehet belölle hámozni.

Most egy Asus TUSL-2 és egy T Celeron 1.2 van és 1600 (133) használom eredeti gyári hütövel és 1.65 helyett 1.75 volt emeléssel. A memoriák Hunday -k (2x256), a VGA kártya ASUS 8170 MX460

Az INTEL procik mind PHILIPENIE-k és nem Malay. Azt nem lehet úgy tuningolni ,mert az ottani gépsorok elavultabbak és szemetesek a csippek...

(#20) satie


satie
csendes tag

Jut eszembe. Van S 370-es átalakító úgy 10 rugóért (bruttó). Azzal már lehet Tualatint hajtani. Így lesz Cusl2-C>>>Tusl2-C.

(#21) satie


satie
csendes tag

http://www.szamitogep.hu/show/read.php?id=14745 Itt van egy teszt róluk. (Sajnos ami neked kell, még nincs, de lesz!):DDD

(#22) McJames válasza satie (#20) üzenetére


McJames
senior tag

Az Asus TUSL2-C újonnan 19e HUF netto. Használtan kb. 15-22e HUF-ért meg lehet szerezni. És mégsem átalakító... :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#23) Edgeri


Edgeri
senior tag

Köszönöm a segítségeteket.
Még nem tudom mi lesz, de mindenképpen bepróbálom a CPU húzást :)

Üdv, Edgeri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.