Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Agressor1


Agressor1
tag

Sziasztok, mar regota figyelemmel kiserem, hogy lassan a pc-k atternek a 64 bites cimzesre a 32 bitesrol. Igazabol a kerdesem az lenne, hogy miert van erre szukseg? Mi lesz jobb a jovoben a 64 bitessel, mit varnak tole?

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#2) marcee válasza Agressor1 (#1) üzenetére


marcee
addikt

''...mit varnak tole?''
A gyártók növekvő eladásokat, a vevők 10-20% teljesítménytöbbletet.
Nem a 64 bites címzés a lényeg.

\m/

(#3) Zordkaszás válasza Agressor1 (#1) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Emlékezz vissza a 16 -> 32 bites váltásra :))
Firssebb, lágyabb, jobb. :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#4) Agressor1 válasza marcee (#2) üzenetére


Agressor1
tag

Aha... azt hittem, hogy valami sokkal tobb pluszt takar ez a dolog, de ahogy neztem a teszteket is, hat olyan nagy gyorsasagi kulonbseg sincsen, meg most, hogy be akarjak vezetni a 64 bites windowst.. Szoval azt akarod mondani, hogy igazabol az egesz egy reklamfogas, meg egy menedzsment lepes, hogy mindenki valtson, kidobhassa a gepet? Es a regi programok is fognak futni a 64 bites rendszereken? Minden program fog rajta futni? Olyan dolog is van, hogy most mondtak, hogy megjelent az elso virus a 64 bites rendszereken.. miert? a 32 bites rendszereken futo virusok nem fognak futni a 64 biteseken? Teljesen mas lesz az operacios rendszer felepitese azert?

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#5) marcee válasza Agressor1 (#4) üzenetére


marcee
addikt

Annyira reklámfogás amennyire inteléknél a HyperThreadingTechnology. Az még ekkora teljesítménynövekedést sem hozott, de azért csak jó, hogy van.
Amiatt meg, hogy mostmár a Chipzilla is elkezett 64biten nyomulni az asztali piacon, még egyáltalán nem jelenti, hogy rögtön gépet kellene cserélned.
Állj! Most néztem meg, hogy fasza notid van! Akkor meg hova aggódsz? Azt úgyis egyben kell cserélned ha elavul, és akkor majd x86-64-es rendszert veszel. Ennyi, nem kell túllihegni.

\m/

(#6) L3zl13 válasza marcee (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hogy érted, hogy nem a 64 bites címzés a lényeg? Szvsz elég fontos tényező, hogy 4GB-nél nagyobb memória címezhető közvetlenül. Ha nem is most azonnal, de 1-2 éven belül már létszükséglet.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) iC


iC
tag

Miért nem váltunk egyből 128ra?

Nem fog a monitorra a tollam

(#8) t-shirt


t-shirt
veterán

ennek most még nincs jelentősége, majd ha kijönnek 64 bites progik pl video kodolás, 3d renderelés stb ahol számít a teljesítmény, és ha lesznek tesztek ahol látszik hogy a full 64 bites rendszer sok %-all jobbat hoz mint a 32 bites akkor érdemes váltani, most még csak a kezdeti lépések meg a marketing, nem több

[Szerkesztve]

(#9) LordX válasza Agressor1 (#1) üzenetére


LordX
veterán

32 bites címzéssel 4GiB memóriát lehet csak megcímezni.. Ez már szinte hónapokon belűl kevés lesz...

Egyébként nem a 64 bites címzés, amire áttérünk, (ugyanis a 32 bites procik is máér 48 biten címeznek), hane a 64 bites adatfeldolgozásra. 32 bites adatok heleytt 64 bitesek lesznek -> okosan csinálva a programokat szinte semmi befektetéssel kétszeres sebességnövekedést lehet elérni.

Egyébként a 64 az smafu.. Már vannak 512 bites célprocesszorok is egyesek számítógépében. Ilyen a Parhelia GPU...

(#10) Den válasza LordX (#9) üzenetére


Den
veterán

sőtt a ps2 gpuja 1024 bites.

www.simson4t.hu

(#11) Den válasza Agressor1 (#4) üzenetére


Den
veterán

azért nem fognak vírusok futni 64-bites rendszereken, mert az a64-ben van valami tulcsordulásvédelem.

www.simson4t.hu

(#12) t-shirt válasza Den (#10) üzenetére


t-shirt
veterán

ne ezért nincsenek rendes konzol emulátorok, ezt nem értik sokan, hogy egy erős pc miért nem bír el egy konzollal

(#13) marcee válasza L3zl13 (#6) üzenetére


marcee
addikt

(LordX-nél a válasz. Mert már régóta nem 4GB a korlát ''32''biten sem)

\m/

(#14) L3zl13 válasza Den (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A vírusok egyátalán túlcsordulással ferőznek? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#15) L3zl13 válasza marcee (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Most ez mit jelent, mert ahogy olvasom a hozzászólását, ő is velem ért egyet ami a memkezelést illeti. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Dilikutya válasza Agressor1 (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

ne gondold hogy nincs olyan sok különbség... csak egyenlőre nincs játék, amiben meglátnád a 32-64 bit közti különbséget.... ma még nincs olyan alkalmazás, ami kihasználná a 64bitet, legalábbis az elterjedt szoftverek körében. professzionális szinten, szervereknél, ahol már egy ideje 64bites processzorokat is használnak, gondolom, vannak ilyen alkalmazások.
azért nem jön elő látványosan a különbség mert nincs ami kihasználja. de még igy is gyorsabbak. és az sem mellékes, ahogy fölöttem már irták, hogy nem 4Gb a maximálisan megcímezhető memória mérete. néhány éven belül ugyanis mindenképpen korlátot jelentene a 32bit, persze nem csak emiatt, gondolom. persze az is igaz hogy amikorra ténylegesen szükségessé válik a 32bites rendszerek lecserélése, addigra a most megvett A64-ek is ugyanúgy elavulnak, lehet egyszerre lecserélni a 32bites P4-gyel :) tehát igazából annak akinek van most egy erős 32bites rendszere, annak teljesen fölösleges rohanni lecserélni. aki most vesz új gépet, annak már esetleg alternativa lehet, persze ha nincs rá pénz akkor Athlon XP a jobb választás. persze ha van pénz P4-re, akkor A64:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Miért lesz jó nekünk a 64 bit? [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=48299&arc=f[/L]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#18) Power válasza LordX (#9) üzenetére


Power
senior tag

Pontosabban 64 bites lináris címzésre térünk át.

''okosan csinálva a programokat szinte semmi befektetéssel kétszeres sebességnövekedést lehet elérni''

Csak hiszed, ez az igazi átverés. Egy két speciális algoritmustól eltekintve semmi sem gyorsul tőle.

Power

(#19) Dilikutya válasza marcee (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

LordX éppenhogy azt mondta hogy 4Gb a korlát.... :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) iC válasza Dilikutya (#16) üzenetére


iC
tag

Ugyanezt mondta a Szigeten is. Lovasi.

Nem fog a monitorra a tollam

(#21) iC válasza KovacsUr (#17) üzenetére


iC
tag

Jéé ezt én nyitottam.

Nem fog a monitorra a tollam

(#22) iC


iC
tag

Egyébként ezt a dupláragyorsulás dolgot én sem hiszem. Összeadni két bitet attól még ugyanúgy kell.

Ez azt is jelenti, hogy mondjuk a processzor egy órajel alatt pl két 64bit hosszú számot tud összeadni? Akkor most az A64 felét nem hasznáják vagy egy 64-es helyett két 32-essel dolgozik?

Hmm, nagy hülyeség?

Nem fog a monitorra a tollam

(#23) marcee válasza Dilikutya (#19) üzenetére


marcee
addikt

Dilikutya, L3zl13, idézet LordX-től:
''32 bites címzéssel 4GiB memóriát lehet csak megcímezni.. Ez már szinte hónapokon belűl kevés lesz...

Egyébként nem a 64 bites címzés, amire áttérünk, (ugyanis a 32 bites procik is máér 48 biten címeznek), hane a 64 bites adatfeldolgozásra. 32 bites adatok heleytt 64 bitesek lesznek -> okosan csinálva a programokat szinte semmi befektetéssel kétszeres sebességnövekedést lehet elérni.

Egyébként a 64 az smafu.. Már vannak 512 bites célprocesszorok is egyesek számítógépében. Ilyen a Parhelia GPU...


Én mellesleg 36bites jelenlegi címzésre emléxek, de ezen nem veszünk össze. Nem 4GB a korlát, nem nyitok vitát! :D

\m/

(#24) Fade_Away válasza Agressor1 (#1) üzenetére


Fade_Away
őstag

Olvastam tesztet 64 3200+ béta állapotú 64bites winxp vel.
64bites alkalmazások esetén a gyorsulás 8-22%os volt.
Ami elég jelentős pl 3200+->3456+-3904+

Ráadásul ezek a kódok ugymint a win64 is erősen betak voltak szóval ennél nagyobb lesz a gyorsulás.

Kiváncsi leszek ha decemberbe végre megjön a win64 akkor az pl az amd a 3800+ ot átmatricazza 4500+ ra? :)


(#25) Agressor1


Agressor1
tag

Aha, hat koszi Nektek.. :) Akkor majd ket ev mulva veszek egy jo gepet, es megvarom a duke nukem 3-at vagy valami ertelmesebb jatekot, ami jobb a doom 3-nal.. :) Mar szeretnek egy olyan jatekkal jatszani, ami valoban olyan illuziot kelt, mintha egy ''film''-ben szerepelnek, olyan vagy jobb felbontasban es olyan gordulekenyseggel, akadozottsagmentesen es iszonyu elethu grafikaval.. Hat erre meg varni kell persze :)

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#26) LordX válasza Power (#18) üzenetére


LordX
veterán

Csak hiszed, hogy az az igazi átverés :) Egész sok algoritmust meg lehet gyorsítani, esetleg, ha nem is 2x-es, de egy ~20%-os plusszt lehet csinálni. Egyszerűen csak meg kell tanulni 64 bitre programozni, és félek, hogy pl az XP x64-et sem szakértő programozók készítik nagyrészt (nézz utána, kik írják az MS programok kódjait..)

Még egyszer, nem a 64 bites címzés, hanem a 64 bites adatok használata gyorsít.

(#27) LordX válasza Den (#11) üzenetére


LordX
veterán

Nem minden vírus túlcsordulásos hibát használ ki.. Egyre több a nullabites lúzereket kihasználó vírus.. Az ellen nem fogsz csinálni semmiféle HW védelmet...

(#28) Fade_Away válasza Agressor1 (#25) üzenetére


Fade_Away
őstag

Igazán élethű VirtualRealityre (yee '93 assembly winner!) szerintem még legalább 25-30évig várni kell.
Nem a grafika miatt... szvsz7-8év múlva már szinte ''tökéletes'' grafika lesz.

(#29) Agressor1 válasza Fade_Away (#28) üzenetére


Agressor1
tag

Aha.. hat addig viszont kell majd ujitanom a gepemet.. :) Hibernalnom kene magam, es majd akkor felkelni, 6-8 ev mulva, mikor a Duke Nukem Virtual Reality 12. verziojat kiadjak :)

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#30) Power válasza LordX (#26) üzenetére


Power
senior tag

Azt hiszem nem sok programsort írtál még életedbe.
Hallgatlak, mely algoritmusokat gyorsítja?

''de egy ~20%-os plusszt lehet csinálni.''

pl?

A ms-nek pedig elég sok jó programozója van.

Power

(#31) LordX válasza Power (#30) üzenetére


LordX
veterán

De :t Nem nyitok vitát.. Egy egyszerű taszkváltás sebessségét is fel lehet a 64 bittes regiszterekkel gyorsítani. Kezd el assemblyben hekkelni, azt meglátod, hogy így van... Nem maga a környezetmentés, nem csak az van taszkváltás során.. új prioritások kiszámolása, legnagyobb prioritás kiválasztása, stb. ha nem 10-15%, hanem csak 7-10% az OS overheadje, az is már 3-6% gyorsulás minden programnál, mégha 32 bites is...

És mondtam, hogy nézz utána, kik írják az MS mprogramokat.. Az MS nagyon jó programozói csak az alap algoritmusokat íják, száz megákat meg azok, akik jelentkeznek az apróhírdetésre, az a feladatuk, hogy tessék, itt egy függvény, ezt csinálja, írd meg. Az MS programok minimum 50%-a így megírt kódból áll... Nah, ennek a kódnak a minőségét garantálja valaki, legyen szives..

(#32) Dave™


Dave™
nagyúr

Tök jó, hogy többen azzal példálóznak, hogy 4GB memo hónapokon belül kevés lesz. Ők vajon mennyit használnak? Van köztetek, aki akár csak 2-t is használ? Nem ez lehet az igazi érv... Amúgy még valóban kiforratlan.

(#33) L3zl13 válasza Dave™ (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én nem hónapokat szoktam mondani, hanem 1-2 évet.
Eddig 3 szor cseréltem gépet/alaplapot. Átlag 2 évente, és mindig pont 4x-re növekedett RAM mennyisége.
Most 1GB-m van, ami nem igazán extrém szerintem. Egy ''átlagos'' játékra szánt gép már kb ennyivel indul.

Aki hülye, haljon meg!

(#34) erdoke válasza L3zl13 (#33) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg ez azt jelenti, hogy még 4 évig elég a mostani rendszer is. 2 év múlva 4 GB-ra upgrade-elsz, 4 év múlva 16-ra. :D

A legjobb aláírás a héten

(#35) L3zl13 válasza erdoke (#34) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem igen, de mint mondtan én nem hardcore gémer vagyok. Nekik már nem lesz elég 2 év múlva... :DDD

És ki szeretne úgy gépet venni, hogy most elég jó, de fejleszteni már nem lehet rajta semmit?

''2év múlva 4....''
Feltéve, hogy Moore bácsi bírja tartani az iramot :DDD


[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#36) Dave™ válasza L3zl13 (#33) üzenetére


Dave™
nagyúr

4:1=4, tehát még ha 4x is növekszik, akkor sem kell váltani. Amúgy az 1-2 hónap nem tőled származik, hanem egy másik kollégától.

szerk: egyébként két év múlva már úgyis rendszer csere lesz - ha más nem a PCI-Express miatt, nem beszélve a DDR2-ről és az A64 foglalatokról:) Egy szgépet max 3 évre lehet tervezni, és akkor már bőven sokat mondtam. Inkább 2, addigra cserélned kell szinte mindent. Ergo ha most váltasz A64-re, akkor a kezdeti stádiumban váltasz, mindent cserélned kell nem is olyan sokára. Ezért volt nagy biznisz tavaly, megjelenés után nem sokkal i865/875+ P4c-be beruházni, mert teljesítményben még mindig ott van az élvonalban, és már több, mint egy évet kihúztál vele. Én még legalább egy évet szeretnék, majd utána váltok BTX+A64 socket1500:)+DDR2+PCI-X-re:)

[Szerkesztve]

(#37) Power válasza LordX (#31) üzenetére


Power
senior tag

''Egy egyszerű taszkváltás sebessségét is fel lehet a 64 bittes regiszterekkel gyorsítani.''

Még az egyszeri ember is könnyen belátja, hogy ez badarság, sőt pont a taszkváltás biztos, hogy lassulni fog. N darab 32 bites regiszter mentése és betöltése gyorsabb, mint N darab 64 bitessé, itt ugyanis 2x annyi adatot kell átnyomni ugyanakkor sávszélesség mellett.

''...Nah, ennek a kódnak a minőségét garantálja valaki, legyen szives..''

Látom, hogy nem sok nagy program fejlesztésében vettél részt.
A mínőségre csak nagyon speciális programok esetén lehet valamiféle garanciát kapni, de az nem a pc-s világ és az ára is több nagyságrenddel az ms ára felett van.
Nincs igény jobb mínőségű programokra -> minnél gyorsabban, minnél újabbat, minnél nagyobbat szóljon erre van igény, ez van.

Power

(#38) Sanya válasza KovacsUr (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

ahova linkeltél olvasd el a 2. hozászólást.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) LordX válasza Dave™ (#36) üzenetére


LordX
veterán

Tőlem származik.

Szerinted csak otthoni számítógépekben használatosak az x86 processzorok? Szinte bármilyen szerver, munkaállomás már a 4GiB-s határon van. Nem neked vagy nekem kell a 4+ GiB, hanem a nem mellesleg sokkal nagyobb pénzt hozó kormányzati, katonai, üzleti, grafikai, publicisztikai , és még hosszan sorolhatnám felhasználóknak.

(#40) Sanya válasza Power (#37) üzenetére


Sanya
nagyúr

Power megmagyarázza, hogy lassabb lesz a 64 bit

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#41) Dave™ válasza LordX (#39) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én bevallom nem értek a szerverekhez, nem tudom mit használnak, de eddig is voltak olyan szerverek, melyekbe mondjuk 16GB memo volt a max (vagy nagyon félrenéztem). Ez az A64 90%-ban az otthoni felhasználókat érinti, valamint a topik is rájuk vonatkozik szvsz. Otthonra pedig a Longhornig nem kell 6GB:)) Persze minden szvsz.

(#42) LordX válasza Power (#37) üzenetére


LordX
veterán

Gyorsításban mondom nem vitázok. Próbáld ki gyakorlatban, nézz pontos méréseket, vagy mittomén, nekem az sem érvágás, ha nem hiszed el.. Egy program nem egy darab algoritmus, hanem több száz, és ha azok közt csak van öt (ugye nem sok), amit fel lehet gyorsítani ''simán és egyszerűen''... (És tanulj meg olvasni.. :U egy taszkváltás nem csak a környezetmentés és visszaállítás)

Látom, hogy nem sok nagy program fejlesztésében vettél részt.
Köszönöm a bizalmat. :U Ezután meg te is pont azt mondod, hogy nincs igény jobb minőségű programokra, tehát hogy a 64 bites Win is egy (kis programokhoz képest) szarul megírt, lassú, hatalmas monstrum lesz (mint az összes többi..). Tehát hiába lesz 64 bites az a szerencsétlen, mivel hülyén van megírva (!), ezért nem lesz gyorsabb. Ember, döntsd már el, mi mellett akarsz érvelni :DD

Egyébként lassan-lassan ott vagyunk, hogy a HW-t nem lehet fillérekért felgyorsítani, egyre fontosabb lesz a SW felgyorsítása. (Bár még nagyon lassan..)

Gyeébként nem olyan nehéz a SW minőségbiztosítás (ISO 9001, meg egyéb ökörségek sz*rra nem jók itt), csak meg kéne tanulni...

(#43) LordX válasza Dave™ (#41) üzenetére


LordX
veterán

A K8 az pont az Opteron miatt van, az hogy az AMD eladja desktop piacra is, csak marketingkérdés.

Hogy eddig is voltak 16GiB-es szerverek, az azért van, mert már rég nem 32 bit a címzés határa :)

(#44) Dave™ válasza LordX (#43) üzenetére


Dave™
nagyúr

De akkor nekünk halandóknak miért lesz kevés 4G egy-két hónapon belül? Nekem még 2év múlva is elég lesz, mint ahogy most elég az 1G.

(#45) LordX válasza Dave™ (#44) üzenetére


LordX
veterán

Ki mondta, hogy a halandóknak nem elég? :D

(#46) VladimirR


VladimirR
nagyúr

most lehet lamasagot kerdezek, de a memoriacimzesre nem 36bitet hasznaltak eddig is? valahol mintha ilyesmit olvastam volna (talan mar p2-tol)

(#47) Noctua válasza LordX (#42) üzenetére


Noctua
csendes tag

''Gyeébként nem olyan nehéz a SW minőségbiztosítás (ISO 9001, meg egyéb ökörségek sz*rra nem jók itt), csak meg kéne tanulni...''
Hehe ezzel picikét vitatkoznék. Az SW ''minőségének'' meg sebességének
növeléséhez exponenciálisan nő a ráfordítandó erőforrás igény.
Bizony bizony az oprendszerek meg pc meg miegymások tömegcikkek
és nincs rá igény (fizetőképes kereslet), hogy úgymond tökéleteset
minőségit csináljanak belőlük.

(#48) zoxo válasza Dave™ (#32) üzenetére


zoxo
csendes tag

Nekem pl. 2GB RAM-om van, :D mivel grafikázok bazi nagy képekkel.
Igaz, ritkaság, akiknek szükségük van rá jelenleg, 512 MB általános használatra elég, gamereknek esetleg 1GB.

- Hogy írják a nullát római számokkal ??? -

(#49) Power válasza Sanya (#40) üzenetére


Power
senior tag

Ha nem tudsz olvasni, vagy nem tudod felfogni amit írtam, sajnálom.

Power

(#50) Power válasza LordX (#42) üzenetére


Power
senior tag

''Egy program nem egy darab algoritmus, hanem több száz, és ha azok közt csak van öt (ugye nem sok), amit fel lehet gyorsítani''

Még mindig egy büdös példát nem mondtál.
De azért kijelented, hogy +20%. :))

''... (És tanulj meg olvasni.. egy taszkváltás nem csak a környezetmentés és visszaállítás)''

Én nem írtam, hogy az volna.
Viszont semmilyen érvet, nem írtál, hogy mitől lenne gyorsabb, azon kivül, hogy gyorsabb, mert gyorsabb.
Fizetek 1 láda sört, ha bebizonyítod, hogy a taszkváltás a 64 bites regiszterkészlet miatt gyorsabb lesz!

''Azután meg te is pont azt mondod, hogy nincs igény jobb minőségű programokra, tehát hogy a 64 bites Win is egy (kis programokhoz képest) szarul megírt, lassú, hatalmas monstrum lesz. Tehát hiába lesz 64 bites az a szerencsétlen, mivel hülyén van megírva (!), ezért nem lesz gyorsabb. Ember, döntsd már el, mi mellett akarsz érvelni''

1. A mínőségnek nincs sok köze a sebességhez, kivéve ha a sebesség kritikán alúli, de -10% vagy -30% semmikép se nevezhető mínőségi kifogásnak.
2. A nem jó mínőségű és szar nem ugyanaz. A szart az ember nem használja, de rossz mínőségűt olcsón igen. Itt egy a fontos, az ár/érték arány.
3. A kisprogramok nem feltétlenül jobb mínőségűek, mint a nagyok.

''Egyébként lassan-lassan ott vagyunk, hogy a HW-t nem lehet fillérekért felgyorsítani, egyre fontosabb lesz a SW felgyorsítása. (Bár még nagyon lassan..''

Mi a gond? Mihez nem elég neked a sebesség, amit sw-ből orvosolni lehetne???

Power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.