Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor beállítás

Hozzászólások

(#101) Dani82


Dani82
senior tag

lenne egyolyan kerdesem, hogy 1db monitorom van, es 1 laptopom es egy asztali gepem.
A monitornak 1db hdmi bemente van. megodhato e az, hogy p. egy hdmi elosztoval, a laptop es az asztali gep kozott valtogatok, hogy epp melyiken akarok dolgozni?

(#102) gábor3998


gábor3998
csendes tag

Sziasztok. Egy furcsa kérdésem lenne. Nem rég videokártya csere volt és mivel jobb a videokártya átraktam 75Hz-re a monitort. Gondoltam kicsivel élvezhetőbb úgy a játék. Viszont felfigyeltem egy másfajta hibára, mindig tv van szoba antennával és 602MHz-től felfelé elnyom minden csatornát ha megy a gép. Megnéztem úgy is hogy a monitor 60Hz-en megy így elfogadható a jelszint kb 80%-os. De, így meg a monitoron villog a kép. Van ötlete valakinek hogy a kettő közt lenne e valamilyen megoldás? vagy a monitort tekerjem be alufóliába? :D

Hogy kell letölteni az internetet?

(#103) dargelot


dargelot
senior tag

Hali, a következő lenne a kérdésem.
Milyen program van amivel le lehet tesztelni, hogy a FreeSync működik? Nem találtam Freesync topikot, így több topikba is feltettem a kérdést.
A windmill demo 0.9.1 már több mint 2 éve lett frissítve s Reddit-en azt írták, hogy már elavult s nem működik mindig jól, az újabb verziója meg nem publikus.
Nvidia pendulum demot felraktam, de nem látok semmi különbséget amikor a Catalyst-ban on-off kapcsolgatom a freesync-et.
Olyan programot keresnék, amivel konkrétan a FreeSync-et lehet tesztelni, s naprakész, nem elavult.

Előre is köszönöm!

(#104) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

Lehetséges egy videókártyáról két monitort meghajtani úgy, hogy az egyik Displayporton működik 144hz-en, a másik DVI-n vagy HDMI-n keresztül 60 hz-en? Az egyiket játékra, a másikat böngészésre használnám.

Köszi!

(#105) zsigomark3 válasza KüLÖNc (#104) üzenetére


zsigomark3
tag

Elméletileg igen, működnie kell.

Üdv: Márk

(#106) zsigomark3 válasza Dani82 (#101) üzenetére


zsigomark3
tag

Megoldható egy kb 2000 forintos kütyüvel, csak annyi hátránya van hogy 3 hdmi kábelre lesz szükséged.
Valahogy úgy keress rá a neten: HDMI hub splitter switch, már vannak táviránytósok is

Üdv: Márk

(#107) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Az adatlapomon lévő monitort megtudom hajtani egy dp - dvi kábellel? [link]

(#108) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Adott egy acer predator xb271huabmiprz
Sikerült jól beállítanom, de minap hozzá nyúltam a beállításokhoz
és azóta a refresh rate num csak 144Hz-et mutat és nem mozdul.
Több képernyős rendszert használok esetleg az zavarhat be?
A másik monitor csak 60Hz-et tud.
Igaz eddig nem volt ezzel sem baja.
Mit kell beállítanom, hogy az Fps számláló a valódi értéket mutassa?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#109) Gáboromm


Gáboromm
tag

Adott egy lg 34uc monitor.

2 hdmi és 1 dmi (displayport) bemenet.

Rá volt csatlakoztatva az asztali gépem. Minden ok.

Viszont most tettem rá playstationt a montir másik hdmi bemenetére.

Hogy lehetne megoldani, hogy ne kézzel kelljen megnyomni a monitor gombját alul, hogy a 2 gép közt váltson?

Pl. nekem már az is elég lenne, ha az egyik gépet nem használom, vége a játéknak (pl. épp a playstationt), akkor a másikat (bekapcs asztali gép) automatikusan tudjam használni, és ne kelljen felkelni és a monitor gombját nyomkodni.

Kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#110) Kesze


Kesze
csendes tag

Üdvözlet!
Most szereztünk be az irodába 3db LG 34" 34WK650-W 21:9-es ultrawide monitort. A dokkolóra dugva használjuk, a noti kijelző le van csukva. A kollégák szemüvegesek, ők nem panaszkodnak, de nekem bármelyik kijelzőt 2 percig nézve el kezd fájni a szemem, illetve mögötte.
59Hz-en van a frissítés, natív felbontáson a kijelző, a fényerőt lehúztam, nem lett jobb. A beállítások között vaktában próbálkoztam, de nem segített semmi eddig.
Valaki segítsen, mer kifolyik a szemem!

Előre is köszönöm a segítsége!

(#111) Gáboromm válasza Kesze (#110) üzenetére


Gáboromm
tag

Nekem jó a szemem. Én is laptophoz voltam szokva.

De amikor megvettem én is a 34-es ultrawide lg-t, nekem is vakított. De megszoktam.

Mondjuk, ha neked már fáj tőle a szemed, akkor szerintem irány a szemészet.

Én is 40 felett vagyok, és érzem, már lehet kellene. Nemcsak a monitor miatt!

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#112) Kesze válasza Gáboromm (#111) üzenetére


Kesze
csendes tag

Elvileg látom rendesen az üzemorvosnál a táblán a betűket. Mondjuk a szemem könnyen fárad.
A meló jó része monitor előtt van, vagy vezetek. A szórakozás egy része is monitor előtt.
Én nem vagyok még negyven, de a szemem úgy néz ki már igen... :)
Köszi!

(#113) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Van egy Dell P2417H monitorom, amit az ozisba vettem, kalibrálva van. Használom az icm-et is.
A kérdésem annyi, hogy most beruháztam egy AMD videokártyára és nem tudom melyik képformátumat lenne érdemes használni (kábel: hdmi)
Lehetőségek:
RGB 4:4:4 Pixel Format Pc Standard (Full RGB)
Ycbcr 4:4:4 Pixel Format
Ycbcr 4:2:2 Pixel Format
RGB 4:4:4 Pixel Format Studio (Limited RGB)

Köszi!

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#114) Bagoly81


Bagoly81
aktív tag

üdv, nemértek valamit, de lehet tudom a hiba okát, csak nemakarom elismerni :D szóval adott egy LG HDR 4K 27UK650 és egy asus 1060 6gbs videókartáya procim amd 2700x eddig 1080p ben voltam, ugye most 4k ban, de viszont a játékok akadnak 4k ban, mig 2 k ban nem, 2 k ban simán fut a játék, 4 ben akad, battlefied 5 ről van szó, minimum grafikán 4k ban vga nembirhatja a 4k-t?: létezik ilyen? akkor 2 ben mért folyamatos a kép? vagy van esetleg valamilyen beálítás amiről én nemtudok? ilyen g szinkront kapcsolgattam ki be de semmi haszna, display porttal kapcsolodtam a géppel. köszi a segitséget !!!!! előre is ! :D

(#115) redhunter válasza Bagoly81 (#114) üzenetére


redhunter
senior tag

Sztem 4k felbontáshoz a 1060 nagyon kevės.Főleg ilyen multi gameknėl mint a bf ,de amugy is.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#116) csemege86


csemege86
tag

Nemrég új profilt kellett csinálnom a Firefox-ban, és azóta ha a második monitorra teszek ki teljes képernyőre egy filmet, és újra a főmonitorra kattintok, rögtön kilép a teljes módból. Emlékszem régebben is volt ilyen, de nem emlékszem a megoldásra.

Ha rossz helyen vagyok, elnézést, nem találtam ennél specifikusabb topikot.

Andris

(#117) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Acer XG27HU monitor (Win10 - RTX 2060) amit képtelen vagyok beállítani 144 Hz-re (leírás szerint tudnia kellene). 75 és 60, amik közül választani lehet. DP-on keresztül használom, a hozzá adott kábelt is kipróbáltam, nem megy. Ötlet?

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#118) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Sony 55X9005F használok monitorként pc-hez. Ez a furcsa jelenség jön elő, csak nálam ez egy pillanat alatt történik. Illetve van olyan, hogy csak a TV randomra feldobja a felbontást-Hz-et a bal sarokban. Olyat olvastam, hogy rossz minőségű a HDMI kábel. Ma jött egy elméletileg minőségi HDMI kábel, de ennél is előfordul, ami árnyékolt. Nem tudom mennyire gond, hogy 5m-es HDMI kábelt használok. Nagyon zavaró, van hogy játszani nem tudok, olyan gyakori.

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#119) FuRiONight válasza FuRiONight (#118) üzenetére


FuRiONight
őstag

(#120) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Megérkezett a AOC CQ32G1 monitor, de a vga-mat (RX580) kölcsönadtam. Integrált (intel HD4000) van csak jelenleg. Ebből HDMI-n nem tudok FHD-nál magasabb felbontást sehogy sem kicsikarni? 2560 x 1440 144Hz kéne :)

:R

havri

(#121) havri1 válasza havri1 (#120) üzenetére


havri1
félisten

Intel saját paneljén egyedi felbontásként hozzáadtam, de csak 30Hz-en engedi. Több mint a semmi.

havri

(#122) Törzsúr válasza GFerr56 (#117) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nem mindegy melyik aljzatba dugod a kábelt se a monitoron, sem pedig a VGA-n. Én meg szoktam nézni melyik az amelyik tudja a 144Hz-et és oda kötöm. :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#123) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
Új gépet rakok össze hamarosan. Nem szeretnék megválni a régi monitortól, sőtt! Arra gondoltam hogy beállítanám 2. monitornak. Nem akarom kiterjeszteni a képet 2 monitorra. Az agyiken játék, videó... menne. A másikon mondjuk böngésző. Milyen feltételekkel lehetséges ez?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#124) CRiiP


CRiiP
friss újonc

Üdv.

Van egy laptop ASUS TUF gaming 144hz-es...meg van egy gaming ACER monitor 144 hz-es az is. Vettem egy hdmi kábelt egy sony-t de nem adja át a laptop a 144hz-t,csak 60hz van meg, miért van ez?

(#125) doctorur válasza CRiiP (#124) üzenetére


doctorur
tag

DisplayPort kábel kell hozzá. A HDMI nem tudja a 144hz-t.

(#126) pistabyte válasza doctorur (#125) üzenetére


pistabyte
tag

Tudnia kell a hdmi 2.0-nak a 144hz-t,mert en is igy hasznalom az acer xz321qu monitoromat,sot nalam csak a hdmi 2.0 kabel viszi at a hdr-t,mert a displayport 1.2 nem tamogatja a hdr-t,legalabbis nalam nem mukodott.

(#127) lenoma


lenoma
aktív tag

Melyik az a a menüpont a LG 32MP58HQ-P monitoron amitől, filmnézés közben a sötét jeleneteknél kivilágosodik a világos részeknél elsötétül magától.
A fél másodperces fáziskésése miatt szeretném kapcsolgatva tesztelni.

(#128) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

Dell UltraSharp U2410 Monitort displayporttal vagy HDMI kábellel érdemesebb összekötni a vga-val?

Köszönöm a választ.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#129) freeapro


freeapro
senior tag

Sziasztok, leírom, hátha mást is érdekel.

Acer VG270UP monitorom van, DP kábellel használom, hogy legyen G-Sync. Egy ideje előjött egy nagyon idegesítő hiba: az ablakok tartalmát nem frissítette rendesen a windows. Hosszas kísérletezés után rájöttem, ha frissítési frekvenciát váltok, akkor újraindításig megjavul. Ezt a hibát produkálta nVidia, AMD és alaplapi Intel VGA-val is. Innen egyértelmű lett, hogy monitor hiba lesz. Végül a megoldást az jelentette, hogy a monitoron a DP verzióját 1.2-ről 1.1-re vettem vissza. Így már minden ok.

Aki érti ezt a problémát magyarázza már el legyen kedves. :)

(#130) ProNoob


ProNoob
tag

Sziasztok,
Van egy Predator X34P monitorom. Natív 100hz, oc 120hz. Hogy működik az overclock a monitoroknál. Okozhat-e peoblémát, ha 120hz-en használom? Csökkenti a monitor élettartamát és ha igen akkor milyen mértékben? :)

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z690 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 6600MHz, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, LG 34GN850-B

(#131) Gomisan válasza freeapro (#129) üzenetére


Gomisan
tag

Csak tipp, de szerintem ez inkább valami windows gebasz lesz, vagy esetleg videokártya driver. Pl. ha mozgatod is közben az ablakokat és csak azoknak a tartalma nem frissül, akkor szerintem kizárt, hogy az a monitor miatt legyen. A videokártya drivert esetleg érdemes újrarakni úgy hogy előtte teljesen legyalulod DDU-val, de én pl. nem régóta használok win10-et, abban is van kismillió beállítás, amiből hetente fedezek fel valamit ami ilyen idióta furcsa hiábakat tud okozni.

(#132) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok!

Összeraktam egy kisgépet s egy régi CRT monitort kötöttem hozzá.
A következő gondom van a monitorral. Alapból a Win10 csak 60Hz-es felbontásokat ajánl fel ezért feltettem a CRU-t. Itt be is állítottam amit kell, ámde ha magas Hz-et állítok be akkor a képernyő teteje behullámosodik. Táp illetve VGA kábel többszörösen kicserélve.
Tehát ahogy emelem a Hz-et úgy hullámosodik a kép. 75Hz-en nincs hullám, de a fejem is gyorsan megfájdul, tehát szeretnék valami magas Hz-et beállítani.
Felbontást VESA szabványok szerint állítottam be. [link]
Monitor: iiyama Vision Master Pro 451 [link]
Hiba képen: [kép]

Előre is köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor beállítás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.